Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 12:06   #41
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
Evo ja sam Banjalucanin..
I svjedok sam da je kroz BL prosao konvoj Hrvatske vojske prema Kaknju u vrijeme sukoba Hvo i Arbih..
Cuo?
Ne svojim ocima vidio..
Zato smo mi Hrvati valjda i lakse napustali BL...
Nemam pojma ali nije mi jasno da neko sumnja u saradnju hvo i vrs..
Pogotovo poslije sukoga sa arbih.,nista novo
Ja cu ti otvoreno reci da lazes ko pas, Banjaluka pa Kakanj. Kakanj nikakve dodirne veze sa teritorijem pod srpskom kontrolom nije imao, nikada u toku rata.
Vanjushka is offline  
Old 18.01.2008., 12:09   #42
Izvini paetnjakovicu ali ako procitas ponovo vidjeces da je rijec o hrvatskim postrojbama na putu prema kaknju,ako se nevaram radilo se o izvlacenju hrvata iz kraljeve sutjeske..
ko prica o srbima u kaknju i njihovim tackama..
a pas mozes biti samo ti stoko nevaspitana
alfaromeo is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2008., 12:13   #43
Hrvatska vojska prolazi kroz rs,i banjaluku, i ide prema centralnoj bosni gdje u centralnoj bosni je doslo do sukoba hvo i arbih..a hrvatska vojska ide u pomoc hvo u centralnoj bosni,znaci nema srba u kaknju niti centralnoj bosni niti ih ja spominjem,samo kazem da je vojska hrvatske prosla kroz rs u pomoc hvo u centralnoj bosni,pa majku mu da li smo sad shvatili..

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 18.01.2008. at 17:26. Reason: "Trollanje"
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:16   #44
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Koja je ta strana gdje su bili Srbi po tebi?
Kako to sa svojih 6 godina nisi zapamtio a zapamtio si sirene i kolone srba kroz Kiseljak???? Pa evo da ti čiko koji to nije čuo od mame i tate objasni. Preduslov je pa poznaš teritorij oko Kiseljaka a očito ne poznaš. Muslimani su držali Tarčin pa dakle nije bilo prolaza na tu stranu. Muslimani su držali i Fojnicu pa je tako bio zatvoren izlaz prema Vitezu i Busovači. Sa treće strane su bili muslimani iz Visokog pa jelte srbi nisu mogli ni na tu stranu. E sad ostaje jedino ona strana prema Ilidži i tu su srbi bili do Kobiljače. E sad ako srbi nisu majstori teleportacije na koju su stranu mgli konvoji srba prolaziti kroz Kiseljak???? Sa ilidže do Kreševa pa se onda okrenuti i opet nazad na Ilidžu?????????

I baš sirene 5 puta kažeš????
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:18   #45
Ja cu ponoviti, lazes ko pas.

Hrvatska vojska nikada nije bila ni blizu Kaknju.

I narod iz Kraljeve Sutjeske je bjezao u Vares. Njima HV nije pomogla ni na koji nacin. Da su prosli kroz Banjaluku i krenuli ka Kaknju, dosli bi i u Kakanj.
Da ne govorim sad o tvojim baljezgarijama o nekakvim tenkovima, tenkovi u tom podrucju (Kakanj, Vares) nemaju nikakav znacaj s obzirom da je to planinski kraj i samo idiot bi slao tenkove u pomoc.

Sta si ti vidio, ja ne znam, i u kakvom si mentalno-fizickom stanju bio u tom trenutku. ali ovdje pises gluposti.

O dodirnim tackama govorim tek zbog cinjenice da one moraju postojati ako mislis sa srpske teritorije preci u Kakanj. Ukljuci mozak.
Vanjushka is offline  
Old 18.01.2008., 12:23   #46
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
mozda da nacrtam samo za ove sa manjim iq..
Hrvatska vojska prolazi kroz rs,i banjaluku, i ide prema centralnoj bosni gdje u centralnoj bosni je doslo do sukoba hvo i arbih..a hrvatska vojska ide u pomoc hvo u centralnoj bosni,znaci nema srba u kaknju niti centralnoj bosni niti ih ja spominjem,samo kazem da je vojska hrvatske prosla kroz rs u pomoc hvo u centralnoj bosni,pa majku mu da li smo sad shvatili..
I kuda je to hrvatska vojska lažovčino došla do Banja Luke da bi zatim krenula prema Kraljevoj Sutjesci ????? Navedi nam tite ti kojim pravcem su iz Hrvatske došli do Banja Luke???????
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:25   #47
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Ja cu ponoviti, lazes ko pas.

Hrvatska vojska nikada nije bila ni blizu Kaknju.

I narod iz Kraljeve Sutjeske je bjezao u Vares. Njima HV nije pomogla ni na koji nacin. Da su prosli kroz Banjaluku i krenuli ka Kaknju, dosli bi i u Kakanj.
Da ne govorim sad o tvojim baljezgarijama o nekakvim tenkovima, tenkovi u tom podrucju (Kakanj, Vares) nemaju nikakav znacaj s obzirom da je to planinski kraj i samo idiot bi slao tenkove u pomoc.

Sta si ti vidio, ja ne znam, i u kakvom si mentalno-fizickom stanju bio u tom trenutku. ali ovdje pises gluposti.

O dodirnim tackama govorim tek zbog cinjenice da one moraju postojati ako mislis sa srpske teritorije preci u Kakanj. Ukljuci mozak.

Ama na stranu ostale baljezgarije ali da su baš kroz Banja luku išli za Kraljevu Sutjesku.........
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:26   #48
Jajce - Grebeska klisura - Bočac.
Ali nije se išlo dalje
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 18.01.2008., 12:28   #49
ti da si nesto pametan kao sto nisi razmislio bi malo prije nego sto bacis gluposti,to sto imas milion postova neznaci da si nesto pametanizvini
da tih dana nisam bio u dobrom stanju je logicno nije bilo lako biti hrvat u banjaluci tih dana,ali boze moj ziva glava
o mojim vizijama najbolje da pitas banjalucane,koji su zivjeli tad u bl,mislim da ce oni bolje prosuditi ko ptica o glupostima..
nikakvim dodirnimtackama nepricam osim o hrvatskoj vjsci koja je prosla kroz bl
tacka.
gdje su tacno isli je druga stvar..
ja sam rekao da mislim da se radilo o kaknju,rekao sam da mislim,sto nemora da znaci da je bas kakanj u pitanju..
nego sacekaj da se jave banjalucani pa mozemo njihpitati da li je ovo istina ili ne#ili te boli spoznaja da je hrvatska radila i pravila poslove sa srbima
e to je vec tvoj problem..
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:28   #50
Quote:
Zrinski kaže: Pogledaj post
Ama na stranu ostale baljezgarije ali da su baš kroz Banja luku išli za Kraljevu Sutjesku.........
To ga dodje jednako da je napisao da su krenuli na vrh Bjelasnice.

Bog te mazo, koji ce klinac tenkovi u Kraljevoj Sutjesci, na tom terenu je tenk koristan koliko i slon u staklarskoj radnji.

A kojim su putem prosli prema Kaknju, iz Banjaluke, e to ce nam alfaromeo opisati detaljno, ne sumnjam. Oli preko Doboja pa Zavidovica i Zenice, usput su pojeli cevape u Zenici i prozborili koju sa mudjahidima, popilo se i tako to...

Lazovcine.
Vanjushka is offline  
Old 18.01.2008., 12:31   #51
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
nikakvim dodirnimtackama nepricam osim o hrvatskoj vjsci koja je prosla kroz bl
tacka.
gdje su tacno isli je druga stvar..

Hajde da i zanemarimo gdje su pošli ali daj nam napiše od kuda su došli u Banja Luku i datum kad se to desilo........
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:33   #52
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
To ga dodje jednako da je napisao da su krenuli na vrh Bjelasnice.

Bog te mazo, koji ce klinac tenkovi u Kraljevoj Sutjesci, na tom terenu je tenk koristan koliko i slon u staklarskoj radnji.

A kojim su putem prosli prema Kaknju, iz Banjaluke, e to ce nam alfaromeo opisati detaljno, ne sumnjam. Oli preko Doboja pa Zavidovica i Zenice, usput su pojeli cevape u Zenici i prozborili koju sa mudjahidima, popilo se i tako to...

Lazovcine.

Mene više interesira kako je HV došla do Banja Luke nego gdje su pošli. A tenkovi u Kraljevoj Sutjesci to je već za plakanje od smijeha.......
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:34   #53
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
ti da si nesto pametan kao sto nisi razmislio bi malo prije nego sto bacis gluposti,to sto imas milion postova neznaci da si nesto pametanizvini
da tih dana nisam bio u dobrom stanju je logicno nije bilo lako biti hrvat u banjaluci tih dana,ali boze moj ziva glava
o mojim vizijama najbolje da pitas banjalucane,koji su zivjeli tad u bl,mislim da ce oni bolje prosuditi ko ptica o glupostima..
nikakvim dodirnimtackama nepricam osim o hrvatskoj vjsci koja je prosla kroz bl
tacka.
gdje su tacno isli je druga stvar..
ja sam rekao da mislim da se radilo o kaknju,rekao sam da mislim,sto nemora da znaci da je bas kakanj u pitanju..
nego sacekaj da se jave banjalucani pa mozemo njihpitati da li je ovo istina ili ne#ili te boli spoznaja da je hrvatska radila i pravila poslove sa srbima
e to je vec tvoj problem..
Ok, ti mislis, oprosti na nastupu. Dizete zivac covjeku kad piste nesto sto nije istina.

Znamo mi svi ovdje (ili bar vecina, cijenim) da su Srbi suradjivali sa Hrvatima, nije tajna da je Tudjman placao gorivom Srbima prolaz preko srpske teritorije (oruzje, oprema, nafta) ali sasvim sigurno prema Varesu i Kaknju nikakvi tenkovi nisu krenuli. Cak ni oruzje. U Vares je sve dolazilo iz Hercegovine, cak i oruzje mada ne u tolikoj mjeri, najvise je dolazila hrana, nafta i ostale potrepstine. I iste su se prodavale muslimanima u Brezi, Kaknju, Olovu, Tuzli. Kroz Vares su prolazili i konvoji za Tuzlu, Armija BiH je prolazila ka Tuzli jer drugog puta nije bilo, medjutim kada im je dosadilo placati prolaz, oni su odlucili okupirati grad.

Treba shvatiti da su u tom jebenom ratu svi suradjivali sa svima. Uostalom, dovoljno je pogledati danasnje bogatase i vidjeti da se radi uglavnom o bivsim oficirima i bivsim mocnicima iz ratnih dana.
Vanjushka is offline  
Old 18.01.2008., 12:35   #54
nema frke ..
niti razloga za frku..
ja niti sam imao uplanu da nekoga napadam niti nekome da unistim iluzije o vidjenju rata..
svako ima svoju sliku moja je nazalost takva kakva je,i bio sam nazalost tu gdje sam bio,a nema razloga da se nekome pravdam, nisam ni ja klinac mislim presisao sam 30 kuka...
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:39   #55
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
nema frke ..
niti razloga za frku..
ja niti sam imao uplanu da nekoga napadam niti nekome da unistim iluzije o vidjenju rata..
svako ima svoju sliku moja je nazalost takva kakva je,i bio sam nazalost tu gdje sam bio,a nema razloga da se nekome pravdam, nisam ni ja klinac mislim presisao sam 30 kuka...
A pa nećeš se tako lako izvuć tridesetkukaš. Kojim pravcem i je HV došao do Banja Luke i kojeg datuma??? Pa nisam ti ja Vanjuška........
Zrinski is offline  
Old 18.01.2008., 12:41   #56
ja sam par puta rekao svoje licno misljenje gdje je krenula ta kolona..
znaci moje licno misljenje,da su na kraju dosli u pizdice,mislim nemam pojma odkud cu to znati,covjece ja sam imao ograniceno pravo kretanja a kamoli da pitam srbe hej sta vam je ovo kapitulacija.
i naravno to nije bila kilometarska kolona bozemoj nego 2ili3 tenka i pun qurac kamiona vecinom crveni kriz i ostali nemam pojma sta su bili..
ali su bili prazni,bez ljudstva..
prosli su pored poljoprivredne skole gdje je i moja sad vec bivsa kuca..
gdje su dalje otisli kao so sam rekao nemam pojma..
nisam ja vojnik rs,nego obican hrvat koji je tad zivio u bl
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:45   #57
cuj kojim pravcem je dosla..
sta ti mislis da smo mi bili tada u bl..
mislim izvini ali ja nisam bio srbin pa da se mogu setati po gradu kako mi volja nego sam bio skoro 24 sata u kuci...da li se salis..
ja i ti mozemo pricati ,ili nagadjati odakle su dosli ali nisam ti ja na sudu a ti tuzitelj buraz,izvini
to pitaj srbe iz bl,mislim da ce ti moci bolje objasniti taj potez i sta je bio smisao i cilj toga i sta su zauzvrat dobili..
mozda humanitarno preseljenje hrvata,neznam..

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 18.01.2008. at 17:29. Reason: "Trollanje"
alfaromeo is offline  
Old 18.01.2008., 12:48   #58
Joj sto nemogu ove velike Hrvate poput Vanjuske i Zrinski. Da je Hrvatska imala sinove poput vas pa nebi se mi sada svadali ovdje oko Bosne to bi sve bila Hrvatska. Sve do Beograda...
Dragan1986. is offline  
Received Infraction
Old 18.01.2008., 12:52   #59
Quote:
alfaromeo kaže: Pogledaj post
ja sam par puta rekao svoje licno misljenje gdje je krenula ta kolona..
znaci moje licno misljenje,da su na kraju dosli u pizdice,mislim nemam pojma odkud cu to znati,covjece ja sam imao ograniceno pravo kretanja a kamoli da pitam srbe hej sta vam je ovo kapitulacija.
i naravno to nije bila kilometarska kolona bozemoj nego 2ili3 tenka i pun qurac kamiona vecinom crveni kriz i ostali nemam pojma sta su bili..
ali su bili prazni,bez ljudstva..
prosli su pored poljoprivredne skole gdje je i moja sad vec bivsa kuca..
gdje su dalje otisli kao so sam rekao nemam pojma..
nisam ja vojnik rs,nego obican hrvat koji je tad zivio u bl
Tak osmo i mi gledali Srpske kamione i po koji transporter koji su prolazili kroz kiseljak. Nismo ni mi smjeli iztrciti na ulicu i pitati odakle dolazite, gdje idete? Ali vrlo dobro je se znalo sta se desava.
Dragan1986. is offline  
Old 18.01.2008., 12:53   #60
Ako su bili bez ljudstva onda se to baš ne može nazvati Hv-om, a vjerojatno su bili propušteni u Žepče, nakon što je Tuđman platio za prolaz.
Kexx is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.