Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 19:42   #201
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Probajte namočiti tampon u ulje i držati ga preko noći, za ginekološke probleme toga tipa.
Da ali koje ulje? Strah me unutra stavljat kupovno kantarionovo ulje,i na njemu piše da je samo za vanjsku upotrebu,a i takve stvari u trgovinama su dosta prerađene i ne baš kvalitetne. Neko vrijeme sam ih se bila rješila dijetom koje se još pridržavam,možda nisu do kraja uništene pa su samo u pms-u pokazale da ih još ima. Vidjet ću kad mi prestane oće li ih bit. Rješila sam se svih problema koje su mi one uzrokovale,valjda ću i njih.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:22   #202
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Da ali koje ulje? Strah me unutra stavljat kupovno kantarionovo ulje,i na njemu piše da je samo za vanjsku upotrebu,a i takve stvari u trgovinama su dosta prerađene i ne baš kvalitetne. Neko vrijeme sam ih se bila rješila dijetom koje se još pridržavam,možda nisu do kraja uništene pa su samo u pms-u pokazale da ih još ima. Vidjet ću kad mi prestane oće li ih bit. Rješila sam se svih problema koje su mi one uzrokovale,valjda ću i njih.
Moja greška, trebao sam naglasiti da mislim na domaće napravljeno ulje, od gospine trave. Ulje može biti maslinovo, sezamovo, itd. u koje se stave sviježi cvijetovi gospine trave.Ta miješavina se drži 40 dana u zatvorenoj boci, ako je moguće na suncu, s time da se svaki dan boca okrene na drugu stranu. Ako je moguće nabaviti bocu zelene boje, za tu namjenu, bilo bi dobro. Ovo bi bio neki generalni način spravljanja kantarionovog ulja. Na kraju ulje procijedimo i držimo ga u zelenoj boci, na tamnom i ne prevrućem mjestu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:40   #203
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Moja greška, trebao sam naglasiti da mislim na domaće napravljeno ulje, od gospine trave. Ulje može biti maslinovo, sezamovo, itd. u koje se stave sviježi cvijetovi gospine trave.Ta miješavina se drži 40 dana u zatvorenoj boci, ako je moguće na suncu, s time da se svaki dan boca okrene na drugu stranu. Ako je moguće nabaviti bocu zelene boje, za tu namjenu, bilo bi dobro. Ovo bi bio neki generalni način spravljanja kantarionovog ulja. Na kraju ulje procijedimo i držimo ga u zelenoj boci, na tamnom i ne prevrućem mjestu.
Čitala sam o takvim stvarima u starim knjigama o bilju i lječenju biljem ali sam negdje našla da treba to zakopat u zemlju i tako držat jedno vrijeme pa onda 40 dana na suncu.I da gospinu travu treba brat kad počme cvjetat u ranu zoru prije nego se rosa digne. Ne znam zašto,navodno je tada najkvalitetnija ali nevidim u čemu je razlika.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:16   #204
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Čitala sam o takvim stvarima u starim knjigama o bilju i lječenju biljem ali sam negdje našla da treba to zakopat u zemlju i tako držat jedno vrijeme pa onda 40 dana na suncu.I da gospinu travu treba brat kad počme cvjetat u ranu zoru prije nego se rosa digne. Ne znam zašto,navodno je tada najkvalitetnija ali nevidim u čemu je razlika.
Da, to su stare recepture spravljanja. Svaki travar percipira metodu onako kako smatra da je najbolje. Ja ne pridajem važnost zakopavanju u zemlju, u fazi spravljanja, kada se radi o konkretno tome ulju. Iz razloga što mi treba toplina da se ulja što kvalitetnije povežu i iskoriste svi blagotovrni sastojci cvijeta. A to ne mogu dobiti u zemlji gdje je hladnije i u mraku.

Što se tiče vremena branja cvijeta gospine trave, ja sam sklon branju oko podneva, kada je sunce najsnažnije. Tako dobijem cvijet koji je maksimalno pun ulja, sa uljem koje je jako hlapivo, radi vručine. To mi je bitno radi što bolje iskoristivosti sastojka, radi kojeg je to ulje tako ljekovito, a nalazi se u ulju biljke. Kada je toplo odmah se stopi sa baznim uljem, koje također ne smije biti hladno.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 30.01.2009. at 22:22.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:23   #205
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Da, to su stare recepture spravljanja. Svaki travar percipira metodu onako kako smatra da je najbolje. Ja ne pridajem važnost zakopavanju u zemlju, u fazi spravljanja, kada se radi o konkretno tome ulju. Iz razloga što mi treba toplina da se ulja što kvalitetnije povežu i iskoriste svi blagotovrni sastojci cvijeta. A to ne mogu dobiti u zemlji gdje je hladnije i u mraku.

Što se tiče vremena branja cvijeta gospine trave, ja sam sklon branju oko podneva, kada je sunce najsnažnije. Tako dobijem cvijet koji je maksimalno pun ulja, sa uljem koje je jako hlapivo, radi vručine. To mi je bitno radi što bolje iskoristivosti sastojka, radi kojeg je to ulje tako ljekovito, a nalazi se u ulju biljke. Kada je toplo odmah se stopi sa baznim uljem, koje također ne smije biti hladno.
Hvala na savjetu, pokušat ću i sama napravit ulje.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 16:12   #206
Nisam čitala sve postove pa ne znam je li tko već napisao sljedeću informaciju, dakle:
za sve koje imaju problema s candidom - ubija je KOKOSOVO ULJE. Može se kupiti u Aromatici u malim bočicama, treba svako jutro na vrh žilčice malo uzet, može još kojiput tokom dana, nisam točno sigurna u količinu jer ja nisam nikad imala tih problema pa nisam koristila, ali frendica mi pati od toga i spasila se s tim kokosovim uljem. I naravno, jesti što manje šećera, jer šećer hrani candidu.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:30   #207
Pozdrav!

Evo mali savjet,naravno ako će koga interesirati.Što se tiče kantarion ulja tj. ulja od gospine trave.Za bazno ulje je preporuka domaće maslinovo ulje,a što se tiče biljke i njenog branja to bi trebalo ići ovako.Kod branja treba pratiti mjesečev kalendar,najidealniji datum za branje gospine trave trebao bi biti 25.06.Za pripremu najkvalitetnog ulja beru se pupoljci,tj prije nego biljka procvjeta a za čajeve i tinkture bere se cvijet u cvatu.Naravno bilje se gotovo uvjek mora brati po suhom,sunčanom danu nikako za vrijeme rose ili poslije kiše.Ulje mora stajati na suncu najmanje 40 dana nakon čega se procjeđuje i filtrira.Tinktura isto tako mora stajati na suncu samo kraće,dok se biljka za čaj suši u hladovini ali na prozračnom mjestu u tankom sloju sa što manje okretanja.Osušeno bilje bilo bi dobro što prije usitniti i kvalitetno uskladištiti.Bilje koristiti u obliku čaja samo od sezone do sezone,mada može i duže ali nema potrebe kad imamo mogučnost ubrati novo.Bilje sakupljati na zapuštenim zemljištima,što dalje od gradova sa jakom industrijom i naravno što dalje od glavnih prometnica.Evo nadam se da će nekome ovi mali savjeti biti od pomoći.Lijep pozdrav svima od Udruge "Zraka sunca"
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:43   #208
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Evo mali savjet,naravno ako će koga interesirati.Što se tiče kantarion ulja tj. ulja od gospine trave.Za bazno ulje je preporuka domaće maslinovo ulje,a što se tiče biljke i njenog branja to bi trebalo ići ovako.Kod branja treba pratiti mjesečev kalendar,najidealniji datum za branje gospine trave trebao bi biti 25.06.Za pripremu najkvalitetnog ulja beru se pupoljci,tj prije nego biljka procvjeta a za čajeve i tinkture bere se cvijet u cvatu.Naravno bilje se gotovo uvjek mora brati po suhom,sunčanom danu nikako za vrijeme rose ili poslije kiše.Ulje mora stajati na suncu najmanje 40 dana nakon čega se procjeđuje i filtrira.Tinktura isto tako mora stajati na suncu samo kraće,dok se biljka za čaj suši u hladovini ali na prozračnom mjestu u tankom sloju sa što manje okretanja.Osušeno bilje bilo bi dobro što prije usitniti i kvalitetno uskladištiti.Bilje koristiti u obliku čaja samo od sezone do sezone,mada može i duže ali nema potrebe kad imamo mogučnost ubrati novo.Bilje sakupljati na zapuštenim zemljištima,što dalje od gradova sa jakom industrijom i naravno što dalje od glavnih prometnica.Evo nadam se da će nekome ovi mali savjeti biti od pomoći.Lijep pozdrav svima od Udruge "Zraka sunca"
Za šta se koristi tinktura, da li je bolje koristit nju ili ulje? U čemu je razlika?
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:33   #209
Za sve zainteresirane koji bi htjeli sami raditi kantarinovo ulje, malo detaljnije informacije možete naći na: http://sites.google.com/site/dodirzd...tarionovo-ulje
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 09:25   #210
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Godinama sam koristila medazol,rojazol,geonistin,plimycol i sl. i svaki put bi mi se gljivice vraćale.Prije 20-ak dana sam počela s anti-candida dijetom i popila kapsule yeast fighters od twinlaba i pau d`arco (tahebo) da ojačam imunitet (krvna slika mi je bila dobra ali željezo na granici) i sve je bilo super do pms-a,a tada je opet počeo svrab ali ništa drugo. Neznam zbog čega. Zna li netko da li je to faza prolaska ili se opet vraćaju ili je zbog pms-a? Anti-candida dijete se strogo pridržavam,ali ne mogu ništa pojest bez kruha pa ga sama pečem od integralnog bezglutenskog brašna bez kvasca uz dodatak praška za pecivo.
ako nije problem mozes li mi napisati recept tog kruha?
a prije sam pitala vezano za sireve koji su dopusteni u anticandidi pa ako znas...i meni se poceo opet jabljati svrab a mislim da je to zato jer sam malo poklekluna i uu dva dana pojela pola ananasa i gljive za rucak ali valjda bude ok
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:42   #211
Pozdrav!

Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Za šta se koristi tinktura, da li je bolje koristit nju ili ulje? U čemu je razlika?
Tinktura se radi na bazi alkohola,dok je za ulje baza maslinovo ulje.Tinktura se koristi tako da se odredjena količina razrjedjuje sa vodom i to se pije prvenstveno kod problema depresije,jačanje imuno sustava i živaca.Ulje se koristi kod opeklina,upala,služi kao bazno ulje za masažu,psorijatičnih problema vlasišta uz hairlosion,biljni šampon od melise i koprive te brezinog octa te se koristi kod ginekoloških problema,prvenstveno kod glivica tako da se tampon ili vata namoči u ulje navečer prije spavanja i ostavlja se kroz cijelu noć da djeluje,naravno uz ponavljanje do izlječenja.Naravno sve te proizvode možete nabaviti i kod nas.Lijep pozdrav od Udruge "Zraka sunca".

Zadnje uređivanje zdravac : 01.02.2009. at 11:45. Reason: dodatak
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:39   #212
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
ako nije problem mozes li mi napisati recept tog kruha?
a prije sam pitala vezano za sireve koji su dopusteni u anticandidi pa ako znas...i meni se poceo opet jabljati svrab a mislim da je to zato jer sam malo poklekluna i uu dva dana pojela pola ananasa i gljive za rucak ali valjda bude ok
Nemam neki recept po kojem radim kruh.Prilagodim količinu svojim potrebama.Otprilike uzmem oko 200g integralnog brašna (po mogućnosti bezglutenskog),i isto toliko raženog brašna od cjelovitih žitarica,a zatim dodam žličicu sezama i prašak za pecivo,nekad stavim i žlicu-dvije pšeničnih pahuljica ili zobenih,znam ubacit i jedno jaje i sve to zamjesim s toplom vodom.Možeš staviti ono što voliš (sezam,lan,bučine sjemenke,žitarice...), nema nekog posebnog recepta. Isprobaj više toga pa prilagodi svom ukusu.

Od sireva moraš izbacit zrele,pljesnive i procesirane. Možeš koristiti one s niskim sadržajem laktoze kao mozarella,emental.

Taj svrab mi je trajao sami jednu noć i nakon njega je sve bilo u redu, nadam se da će na tome i ostat.

I zaboravila sam napisat, u kruh stavim i žlicu maslinova ulja i malo soli.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:49   #213
,a Da li se netko od Kandidasa uspjeo rijesiti te dosade?
Ja jos-ne!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:04   #214
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
,a Da li se netko od Kandidasa uspjeo rijesiti te dosade?
Ja jos-ne!
Ja sam se zasad rješila, već više od mjesec dana je nema, a danas počinjem s MMS-om pa se nadam da se ni neće vratit.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 18:08   #215
Cime si uspjela?.
Opisi malo ako imas vremena
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:44   #216
Pila sam kapsule yeast fighters.One su na biljnoj bazi i sadrže lactobacilus acidophilus, ekstrat češnjaka,tahebo,kaprilnu kiselinu ali se ne treba pridržavat hr. deklaracije na kojoj piše 1 kapsula,već američke na kojoj piše 5 kapsula odjednom sa puno vode. Uz to sam pila Pau d´arco (sami tahebo), on je za jačanje imuniteta,ja sam koristila kapsule ali ima ga i kao čaj pod nazivom tahebo.Svako jutro sam kuhala jaki čaj od kadulje i tim više puta dnevno mučala grlo. U rodnicu sam svaku večer tjedan dana stavljala češnjak,kroz koji bi samo provukla konac da ga mogu izvaditi. I uz to sve sam držala anticandida dijetu s kojom još uvijek nisam prestala a mislim da ni neću potpuno jer sam se navikla i odgovara mi takav način prehrane.
I upravo počinjem koristit MMS pa ako je nešto i ostalo valjda ću s tim uništit sve.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:31   #217
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Pila sam kapsule yeast fighters.One su na biljnoj bazi i sadrže lactobacilus acidophilus, ekstrat češnjaka,tahebo,kaprilnu kiselinu ali se ne treba pridržavat hr. deklaracije na kojoj piše 1 kapsula,već američke na kojoj piše 5 kapsula odjednom sa puno vode. Uz to sam pila Pau d´arco (sami tahebo), on je za jačanje imuniteta,ja sam koristila kapsule ali ima ga i kao čaj pod nazivom tahebo.Svako jutro sam kuhala jaki čaj od kadulje i tim više puta dnevno mučala grlo. U rodnicu sam svaku večer tjedan dana stavljala češnjak,kroz koji bi samo provukla konac da ga mogu izvaditi. I uz to sve sam držala anticandida dijetu s kojom još uvijek nisam prestala a mislim da ni neću potpuno jer sam se navikla i odgovara mi takav način prehrane.
I upravo počinjem koristit MMS pa ako je nešto i ostalo valjda ću s tim uništit sve.
Hi,
samo da pitam, da li su ove yeast fighters tablete mozda zabranjene za upotrebu osobama koje imaju poteskoca sa jetrom? mislim da li imaju ikakav nezeljeni efekat na jetru?
ja sa gljivicama ratujem od svoje 15 godine, prije nekih 5 godina sam ih imala i na noktima, katastrofa. I tada sam pila lamisil tablete za koje su mi prvo vadili krv da vide mogu li ih podnijeti!!! sami bog zna sta su mi od jetre napravile i od tada jednostavno necu da uzimam nista sto bi mi moglo naskoditi, pogotovu jetri.
SadM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:39   #218
Zadnjih tjedan dana sam se malo opustila pa nisam bas bila ustrajna.
Sad se opet vracam punom snagom u borbu protiv kandide.
Moj problem je taj sto krenem udarnicki,pa nakon 3-4 tjedna pocnem propustati recimo cesnjak,pa zaboravim muckati ulje ujutro.. pa se sva terapija malo razvodni.
Tako je kad imas obaveza pa ne stignes sve uskladiti.....
Kaprilnu kiselinu jos nisam probala.
Ja uzimam tinkturu kadulje pa je muckam.
Mislis da je caj bolji od tinkture?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:22   #219
Quote:
SadM kaže: Pogledaj post
ja sa gljivicama ratujem od svoje 15 godine, prije nekih 5 godina sam ih imala i na noktima, katastrofa. I tada sam pila lamisil tablete za koje su mi prvo vadili krv da vide mogu li ih podnijeti!!! sami bog zna sta su mi od jetre napravile i od tada jednostavno necu da uzimam nista sto bi mi moglo naskoditi, pogotovu jetri.
SadM, pogledaj temu o MMSu!
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:23   #220
Imam jedan zub ispunjen amalgamom.Namjeravam ici to promijeniti ovih dana.
Sto mislite,moze li 1 amalgam biti uzrok pada imuniteta?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.