Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 21:02   #1
Federer vs Nadal

Dragi moji...baš sam malo gledala, ima li negdje baš ovakav forum, i naišla sam i na Federer&Sampras...i samo Federer...i samo Nadal...al Federer&Nadal nisam...prema tome...
svi koji imalo volite tenis i razumijete se naiđite i raspravljajte...mislim, molim vas samo vi koji se ne razumijete u tenis, da se ne pravite pametni, da ne bi ispali glupi (mislim, zbog vas govorim)...ali naravno, svatko može reći svoje mišljenje...
Ja ću biti iskrena, kao i na ostalim temama, pa ću reći da je moj favorit Federer...u zadnje vrijeme nema baš dobar "skor" s Nadalom, ali biti će bolje, čekam njegova bolja vremena, da izađe iz tog ponora, u koji, u zadnje vrijeme sve više i više pada...oni su dva različita tipa igrača (što sam na jednom forumu i objašnjavala)..podjelite sa nama vaše mišljenje, tko vam je bolji igrač? kao čovjek izvan teniskih terena? je li to najveći rivalitet u povijesti tenisa? može li ih netko stići? jesu li đoković i murray na tragu?...i o čemu god želite raspravljajte...samo molim bez vrijeđanja, sve poštujemo, svačije mišljenje, pa sad, navijao taj za nadala ili za federera...Znam, rivalstvo je između njih na terenu, ali rivalstvo je i između njihovih fanova, ovaj puta zaboravite to, i recite nešto pametno...
pusicaa...
iwanna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:23   #2
Quote:
iwanna15 kaže: Pogledaj post
Dragi moji...baš sam malo gledala, ima li negdje baš ovakav forum, i naišla sam i na Federer&Sampras...i samo Federer...i samo Nadal...al Federer&Nadal nisam...prema tome...
svi koji imalo volite tenis i razumijete se naiđite i raspravljajte...mislim, molim vas samo vi koji se ne razumijete u tenis, da se ne pravite pametni, da ne bi ispali glupi (mislim, zbog vas govorim)...ali naravno, svatko može reći svoje mišljenje...
to je sigurno najveci rivalitet u zadnjih 20g kolko ja pratim tenis..i za mene je tu nesumnjivo pobjednik nadal..igrac totalno po mom ukusu..roger se vise svidja kolko sam ja skuzio ljudima koji cjene neku estetiku u tenisu..za mene je to totalno nevazno..ja cjenim pobjede i efikasnost..sve drugo je umjetnost a to me ne zanima..nadal je borac, trkac nevidjeni, ima jako nezgodne udarce za vracati, nemoze mu zabiti loptu a to je jeeebeni teret za protivnika i to protivnika melje vise nego sta te melje kad te neko dominira...
tako da nadal
Utah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:26   #3
A gdje je poll, glasanje i te stvari?
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:29   #4
Quote:
iwanna15 kaže: Pogledaj post
Ja ću biti iskrena, kao i na ostalim temama, pa ću reći da je moj favorit Federer...u zadnje vrijeme nema baš dobar "skor" s Nadalom, ali biti će bolje, čekam njegova bolja vremena, da izađe iz tog ponora, u koji, u zadnje vrijeme sve više i više pada...
A koja su to bolja vremena? Federer za 6 mjeseci navršava 28, a Nadal 23.
Federerova bolja vremena proša su u 2007g.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:37   #5
Quote:
Roose Bolton kaže: Pogledaj post
A koja su to bolja vremena? Federer za 6 mjeseci navršava 28, a Nadal 23.
Federerova bolja vremena proša su u 2007g.
tipično.

nije apsolutno najbolji, i već je truba.


btw poserem se na malog gitanosa

neka onako stenje mami za ručkom
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:44   #6
13-6
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:48   #7
Ova rasprava ima na topicu Fed - Pete, tako da bi bilo najpametnije ključat ovo ili spojit
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:53   #8
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
tipično.

nije apsolutno najbolji, i već je truba.


btw poserem se na malog gitanosa

neka onako stenje mami za ručkom
Šta tebe pere?
Gdje sam ja napisao da je Roger truba?
Znam da te boli to što Nadal svodi Rogera na njegovu pravu mjeru ali jebiga, that's life. Rasplači se malo, bit če ti lakše. Tako to Roger radi.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 08:56   #9
Nisam gledala one prije tenisače, tako da ne znam, ali po meni je ovo rivalstvo najveće i najzanimljivije u sportu otkad ga ja pratim. Moj izbor je naravno Nadal, kao što je Utah lijepo objasnio, Federer je umjetnik, a Nadal je veliki borac sa fenomenalnom igrom. Užitak je gledati jednog i drugog.
Karakterno mi se također Nadal više sviđa. Stvarno je jedan drag i skroman dečko, djeci može biti pravi uzor.

yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:33   #10
mislim da oni koji prozivaju nadala za najboljeg ikad,brzaju sa zaključcima.trenutno je jači u glavi,federer treba nekog dobrog psihologa da ga sredi i vrati na staro.igra mu je i dalje odlična,a ovaj 13:6 za nadala je djelomično stvar nadalove nadmoči u nekim susretima,a djelomično federerovog psihičkog stanja.i nema mi smisla nadala proglašavati najboljim ikad jer dečko nije ni godinu dana prvi.puno je toga već postigao,ali ne znam zašto ljudi zaboravljaju da je federer više od 4 godine bio daleko najbolji,bez konkurencije.imao je po 4000 ili 3000 bodova više od nadala kao drugog igrača.a nadal to ni sada,s novim bodovnim sustavom,nema.federer je umjetnik i melem za oči,ali to ne znači da njegova igra nije efikasna.itekako je ef ikasna.federer je do sada definitivno najveći u povijesti tenisa.i igrački,ali i kao predstavnik same igre.odlično je promovira.i još je i krasan čovjek po svemu sudeći.neka nadal igra još par godina pa čemo onda suditi jel je pobio rogerove rekorde i uspjehe.iako bravo za nadala,nisam njegova mrziteljicasamo zato što sam rogifan
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:27   #11
U svojoj filozofiji zaboravljaš jednu stvar - u Nadalovim godinama Federer je vrijedio kao nekih 10-20% današnjeg Nadala.
Nadal 22 godine - 32 turnira - od toga 6 grand slama + olimpijsko zlato
Federer 22 godine - 14 turnira - od toga 1 grand slam
To sam naveo kalendarsku godinu. Da idem po danu rođenja omjer bi bio još gori po Federera.
Istina, Roger je imao 3-4000 tisuće bodova više od Nadala. Ali od kojeg Nadala? Onog sa 17,18,19 godina? Gdje je bio Roger u tim godnama?

Nadal ima sve predispozicije da pretekne i Samprasa i Federera. Federer stari i više mu neće biti dostojan suparnik, a ova ostala konkurencija je teška šaka jada tako da će Nadal biti u situaciji u kojoj je bio Roger - ne imati ravnopravnu konkurenciju. Samo što Nadal u svojoj 22 godini starta za već 6 osvojenih GS-a za razliku od Rogerovog jednog.

Što se tiče njih dvojice jedan protiv drugoga - mislim da je tu sve jasno.
13-6 za Nadala
5-0 u vremenima u kojima je Nadal sazrio kao igrač - i to na svim podlogama.
End of the story.

Inače, današnji Federer je dalko od onog Federera za kojeg se govirilo da je umjetnik. Ovaj Federer se sveo na bjesomučno udaranje sa osnovne crte. Izgubio je osjaćaj za volej i poluvolej, backhnad mu je oslabio 50% zbog forsiranja inside-out forhenda na čemu mu se bazira cijela igra.
Što više forsira ovakvu igru to ga lakše Nadal lomi. To je valjda jasno svima osim njemu samom. Nadala se ne može dobiti lupanjem forhenda do iznemoglosti.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:00   #12
Quote:
Lišće kaže: Pogledaj post
mislim da oni koji prozivaju nadala za najboljeg ikad,brzaju sa zaključcima.trenutno je jači u glavi,federer treba nekog dobrog psihologa da ga sredi i vrati na staro.igra mu je i dalje odlična,a ovaj 13:6 za nadala je djelomično stvar nadalove nadmoči u nekim susretima
pa naravno da je federer i dalje fenomenalan igrac..da nema nadala on bi bio jednako dobar kao i prije i imao bi vec 17 GS-ova ukljucujuvi vjerovatno i pariz.stvar je u tome da su se i on i nadal malo odvojili od konkurencije i tu je federer u tim susretima losiji protivnik.

nece tu pomoci psiholog..federer jednostavno forsira udarce sa osnovne crte a igracu kakav je nadal je jako tesko zabiti loptu..pogledaj npr. zadnji mec u parizu (dobro, tu ga je zbilja samljeo). roger mora napraviti savrseni poen,ono jedan crta ljevo, druga desno i onda na mrezi zakucat da bi dobio poen. a kolko takvih moze napravit? puuno premalo. onda poslje tog poena zapuca njih 6.
to je spora zemlja i tu nema apsolutno nikakve sanse..ali je ociti da je i beton dovoljno spor da ni tu ta igra ne prolazi..
moze probati mrezu ali to po meni ne bi proslo..nadal mu ne daje kratke lopte a ima i jako dobar pasing.
to je jedna skroz bezidejna situacija..pokusaj da zove nadala na mrezu sa kratkim loptama isto ne bi prosal..
jednostavno, kolko god svi hvalili federera da ima sve, to isto ima i nadal..kakav god udarac da mu odigras ovaj ce isto tako vratit..s tim da je u veeelikoj prednsti sa tom obrambenom igrom..
Utah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:14   #13
Quote:
Utah kaže: Pogledaj post
da nema nadala on bi bio jednako dobar kao i prije i imao bi vec 17 GS-ova ukljucujuvi vjerovatno i pariz.
To samo pokazuje koliko brojke mogu malo značiti u tim nekim povijesnim usporedbama ovog ili onog igrača.

Inače, Federer nije dobio Nadala od 2007. Otad je doživio 5 poraza, od kojih jedno deklasiranje u Parizu, pobjedu u Rogerovom dvorištu, na Wimbledonu i konačno sad u Australiji, u situaciji koja mu pred meč nije išla na ruku, jel, teški meč u polufinalu. Jasno tko odnosi pobjedu u rivalitetu i ja više i nemam želje gledati nove dvoboje.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:25   #14
Quote:
yay kaže: Pogledaj post
. Stvarno je jedan drag i skroman dečko
WTF ??? On drag ?? On skroman ?? Taj tip je obicno napuhano stvorenje koje jedino zna trcat ko muha bez glave i sutirat po forhendima. A koliko je provokantan na terenu(odugovlacenje i sl.), to da ne govorim. Federer je pravi sportaš i on može bit uzor klincima, a Nadal mu nije ni do koljena, niti ce ikad biti...
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:29   #15
Fed fan klub rastura
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:39   #16
Čak sam i ja prerasta te šeme
Glupo je raspravljat o tome kakvi su kad ih niko ne zna...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:39   #17
Ja se sjećam samo jednog jedinog igrača koji je nešto loše rekao o Nadalu, s te nazovimo ljudske strane gledano.
Da nađem citat...

"Razočaran sam načinom na koji je Nadal odrastao i pretvorio se u jednu arogantnu osobu. Shvaćam da ima jako puno ljudi koji žele dio njega, ali neke stvari shvaća preosobno. Nije opušten i po tome je vrlo sličan Roddicku, samo što je Amerikanac shvatio da i izvan terena mora graditi nekakve odnose."

Znate čije su to riječi?
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:43   #18
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
WTF ??? On drag ?? On skroman ?? Taj tip je obicno napuhano stvorenje koje jedino zna trcat ko muha bez glave i sutirat po forhendima. A koliko je provokantan na terenu(odugovlacenje i sl.), to da ne govorim. Federer je pravi sportaš i on može bit uzor klincima, a Nadal mu nije ni do koljena, niti ce ikad biti...
ti si obični hejter

provokantan

a ovo je vjerojatno truba izjavio...
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:44   #19
"Aj fil lajk nambr tu"

Ista truba?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:45   #20
Je, on je bio. Kad je gostovao kod Stankovića tamo krajem 2006. negdje.
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.