Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 13:44   #1
Loš nalaz krvi/urina/urinokulture

curke trudna sam 6+3 i moji nalazi urina nisu baš sjajni....

imam 2-3 leukocita u mokraći, dosta pločastog epitela, i nešto bakterija....

sad moram ići u mikrobiološki lab ....

jel imao tko sličnu situaciju? bojim se da bakterije ne naštete bebi .... jer i ovako sam sva jadna i slaba zbog užasnih mučnina .

thank you
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 16:09   #2
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
curke trudna sam 6+3 i moji nalazi urina nisu baš sjajni....

imam 2-3 leukocita u mokraći, dosta pločastog epitela, i nešto bakterija....

sad moram ići u mikrobiološki lab ....

jel imao tko sličnu situaciju? bojim se da bakterije ne naštete bebi .... jer i ovako sam sva jadna i slaba zbog užasnih mučnina .

thank you
Draga Iva, niš se nemoj brinuti ... ideš raditi urinokulturu (vjerojatno) pa ćeš vidjeti dal zaista imaš i ako imaš koja je to bakterija, nje broj i popis antibiotika na koje reagira. Za bebicu niš ne brini bude sve za 10
Ja sam imala daleko više leukocita u urinu pa mi je dr. rekla da to ne treba ništa značiti, također me poslala na urinokulturu - grem sutra i ne brinem se, ako već je neka bakterija bolje da znam koja je i kako se boriti protiv nje, jel tak ?!

Držim nam fige ... i ne brini se
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:33   #3
Na stranici privatnog laboratorija Labor potrazite kak se ispravno daje uzorak urina za urinokulturu(bez obzira u koji mikrobioloski labos ide). Obavezno je piti 2 l tekucine- vode i caja- juhe, kave kakao i sl. se ne racuna, da se mjehur sto bolje ispire i da se urin krace zadrzava u mjehuru.
Smije se piti caj od plodova brusnice, neki uroloski cajevi, no mislim da uvin caj bas ne preporucuju trudnicama, treba pitati u apoteci. Bitna je vise kolicina popijene tekucine nego jel uroloski ili sipkov caj ili voda.
Drzim fige da kulture ostanu sterilne.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:41   #4
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
curke trudna sam 6+3 i moji nalazi urina nisu baš sjajni....

imam 2-3 leukocita u mokraći, dosta pločastog epitela, i nešto bakterija....

sad moram ići u mikrobiološki lab ....

jel imao tko sličnu situaciju? bojim se da bakterije ne naštete bebi .... jer i ovako sam sva jadna i slaba zbog užasnih mučnina .

thank you
Mislim da to nije ništa strašno .... ako imaš neku bakteriju dobiti ćeš antibiotik i sve će se riješiti ...

BDW NISAM ZNALA DA SI TRUDNA, ČČEEEEEEEEESSSSSTIIIIIIIIIITTTTTTTAAAAAAMMMMMM!!!! !
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:54   #5
čestitam

i ja sam imala malo povišene al to je i normalno u trudnoći....a poslje testovi u lab. nisu niš pokazali....i poslje napravila 2 kontrole i isto sve uredno.

ako i imaš nešto ne brini, bitno da se otkrije na vrijeme...

sretno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:45   #6
hvala cure na odgovorima, malo ste me smirile!

vidim da je cattleya napisala da prije davanja urina treba piti puno tekućine a ja sam prvi put kad sam davala urin jako slabo pila zbog povraćanja i mučnina pa je možda zato rezultat bo takav.

i hvala svima na čestitkama!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 12:16   #7
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
hvala cure na odgovorima, malo ste me smirile!

vidim da je cattleya napisala da prije davanja urina treba piti puno tekućine a ja sam prvi put kad sam davala urin jako slabo pila zbog povraćanja i mučnina pa je možda zato rezultat bo takav.

i hvala svima na čestitkama!
Oprosti, krivo si me razumjela. Inace treba puno piti tekucine, a prije davanja uzorka malo smanji kolicinu. Uzorak za UK mora bar 4 h biti u mjehuru i zato je najbolji jutarnji urin. Kad puno pijes, onda je to malo teze.
Stavit cu link na labor centar tam sve lijepo pise.
Pusa.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 12:18   #8
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Oprosti, krivo si me razumjela. Inace treba puno piti tekucine, a prije davanja uzorka malo smanji kolicinu. Uzorak za UK mora bar 4 h biti u mjehuru i zato je najbolji jutarnji urin. Kad puno pijes, onda je to malo teze.
Stavit cu link na labor centar tam sve lijepo pise.
Pusa.
aaaa sorry krivo sam te skužila.....

ma ok nema veze, u pon nosim urin na mikrobiologiju pa ću znat detaljnije.... bit će valjda sve ok....

__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 12:29   #9
Nemrem naci link, no napisat cu u detalje kako se daje uzorak da ne trosis vrijeme na nalaz 'kontaminacija'.
Uzorak se daje nakon 8 h lezanja (spavanja , dakle 1. jutarnji) koji je najmanje bio 4 h u mjehuru. Uzorak se daje u sterilnu posudu koja se kupi u apoteci ili ju dobis od dr.-a ili u lab.-u. Prije davanja uzorka treba oprati vanjsko spolovilo, obrisati. Potom razdvojiti velike i male usmine, prvi mlaz urina pustiti i srednji mlaz uloviti u posudicu. Ovo je detaljno tak da nalaz bude valjan i da se neka eventualna bakterija sa sluznice ne nadje u urinu. Eto...
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 12:31   #10
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Nemrem naci link, no napisat cu u detalje kako se daje uzorak da ne trosis vrijeme na nalaz 'kontaminacija'.
Uzorak se daje nakon 8 h lezanja (spavanja , dakle 1. jutarnji) koji je najmanje bio 4 h u mjehuru. Uzorak se daje u sterilnu posudu koja se kupi u apoteci ili ju dobis od dr.-a ili u lab.-u. Prije davanja uzorka treba oprati vanjsko spolovilo, obrisati. Potom razdvojiti velike i male usmine, prvi mlaz urina pustiti i srednji mlaz uloviti u posudicu. Ovo je detaljno tak da nalaz bude valjan i da se neka eventualna bakterija sa sluznice ne nadje u urinu. Eto...
hvaaalaaaaa
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:20   #11
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
curke trudna sam 6+3 i moji nalazi urina nisu baš sjajni....

imam 2-3 leukocita u mokraći, dosta pločastog epitela, i nešto bakterija....

sad moram ići u mikrobiološki lab ....

jel imao tko sličnu situaciju? bojim se da bakterije ne naštete bebi .... jer i ovako sam sva jadna i slaba zbog užasnih mučnina .

thank you
ciao, evo da te i ja malo utješim, jučer bila na pregledu kod ginića, imala sam 1-2 leukocita u mokraći, gin mi rekao da do kraja trudnoće uzimam čaj ili sok od brusnice i da pijem dovoljno tekućine (a inače ne pijem) i to je to, više manje to ti je normalno, nema razloga za paniku!
uzivaj
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:15   #12
ej Ivice, i ja sam u prvoj trudnoći imala takvih problema,pa sam ih riješila tabletama od brusnice i nakon mj.dana uzorak mi je bio sterilan - samo pij dosta tekućine i sretno!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:24   #13
Ej Iva, ja u mokraći imam povišeno proteina i rekao mi je dok. da moram piti čaj ili sok od brusnice. Nemoj piti urološki jer on nije preporučljiv trudnicama (tako kažu). Čaj baš ne želim previše piti jer u njemu je kofeina ali sok od brusnice mi je strava. Imaš ga kupiti od Vindije i baš na njemu piše da je za mokraćne kanale tako da ti je to ujedno i protiv bakterija.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 18:11   #14
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Ej Iva, ja u mokraći imam povišeno proteina i rekao mi je dok. da moram piti čaj ili sok od brusnice. Nemoj piti urološki jer on nije preporučljiv trudnicama (tako kažu). Čaj baš ne želim previše piti jer u njemu je kofeina ali sok od brusnice mi je strava. Imaš ga kupiti od Vindije i baš na njemu piše da je za mokraćne kanale tako da ti je to ujedno i protiv bakterija.
Biljni cajevi nemaju niti teina niti kofeina pa tako niti u caju od plodova brusnice, tih tvari ima samo u crnom caju (engleski, indijski, ruski).
Imam pitanje. Osim proteina da li u mokraci imas i leukocita? Da li si radila urinokulturu?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 19:39   #15
ne brini ivice!meni u nalazima pise isto sto i tebi i doktorica kaze da je to sve ok!danas sam bila kod nje
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 23:39   #16
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Biljni cajevi nemaju niti teina niti kofeina pa tako niti u caju od plodova brusnice, tih tvari ima samo u crnom caju (engleski, indijski, ruski).
Imam pitanje. Osim proteina da li u mokraci imas i leukocita? Da li si radila urinokulturu?
Nemam leukocite nego proteine i sedamentaciju 2-3. Ispod tog piše masa bakterija (da li to znači da imam i baktrije???) ali nije me poslao na nikakvu daljnju analizu samo je rekao da je to uobičajeno i da će se to smanjiti nakon 12 tjedna.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:32   #17
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Nemam leukocite nego proteine i sedamentaciju 2-3. Ispod tog piše masa bakterija (da li to znači da imam i baktrije???) ali nije me poslao na nikakvu daljnju analizu samo je rekao da je to uobičajeno i da će se to smanjiti nakon 12 tjedna.
Vjerujem da cijelo vrijeme pričamo o urinu. Urin se pregleda na leukocite, proteine, glukozu, ketone itd. da ne nabrajam, a onda se pregleda i sediment urina u kojem može biti E-eritrocita, L- leukocita, bakterija, sluzi, kojekakvog epitela.... Pretpostavljam da u tvom sedimentu ima samo 2-3 leukocita i masa bakterija. Bakterije mogu biti iz okoline mokraćne cijevi, ne nužno iz urina, pa unatoč masi bakterija broj leukocita u urinu ne vrišti za infekciju. Dobro bi bilo sa 12 tjedana ponoviti taj nalaz- kompletnog urina pa ako opet budeš imala masu bakterija, leukocite ili proteine uputno je učiniti za početak urinokulturu. Do tad pij puno tekućine kao što sam napisala u ranijim postovima.
Za mene je funkcioniralo i unatoč 3x2 Utrogestana vaginalno plus još jedan lijek vaginalno, pa relativno česti pregledi, nisam imala bakterija u urinu.
Velika većina trudnica ima bakterije u urinu i nema baš nikakvih simptoma.
No bez obzira na nemanje simptoma treba liječiti se od tih bakterija, ali, kako je i tebi rečeno, iza 12. tjedna nalaz se može promijeniti.
Svakako javi šta je bilo i kakvi su nalazi.
Drži se!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:16   #18
Hvala ti Cattleya, srce si.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:21   #19
Čestitam Iva na bebici.
Što se tiče nalazi, moji su bili još i gori i poslije išla na urinokulturu i ono sve sterilno. Dr kaže da je to normalno u početku trudnoće. Stanice pločastog epitela se nalaze na površini mjehura pa se uslijed pojačanog mokrenja (na početku trudnoće) ljušte i zato ih ima dosta u nalazu. Ja sam ih imala puno više. Sada mi je mokraća u redu (26 tj). Nemoj se ništa plašiti sve će biti u redu.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 15:21   #20
Exclamation Urinoinfekcija!

već godinu dana vučem enterokok bakteriju, popila sam nemili broj raznih antibiotika ali niti jedan nije djelovao.bila kod 10 raznih doktora, ništa... trenutno sam u 5.tjednu (neplanirane) trudnoće, užasno me frka kako ta infekcija može djelovati na plod. imam bolove u donjem dijelu trbuha, već 10ak dana, iste kao kad imam menstruaciju. ginić kaže da je to normalno ?!?!?!moj ginekolog je stari, nezainteresirani čiča kojeg namjeravam promjeniti čim prije. znate li za nekog dobrog? trenutno i čekam nove nalaze briseva i urinokulture.pomagajte!!
ravenly_ruby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.