Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 11:44   #41
Quote:
lili9 kaže: Pogledaj post
Mojoj baki (mamina mama) je otpala kosa kad je bila mala, ali joj je kosa ponovno narasla i do dan danas je ima. Moja mama nije imala nikoje posljedice od toga da joj je otpadala kosa.
Genetika, dakle.

Jesi ikada probala s minoxidilom?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 11:39   #42
Nisam, a di to ima kupit?
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:12   #43
Quote:
lili9 kaže: Pogledaj post
Nisam, a di to ima kupit?
U ljekarnama, na recept. Čudim se da te dermatologica nije na to uputila...
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 20:53   #44
Moja mama nije baš to spominjala doktorima jer su baki otpadali samo dijelovi.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:54   #45
Alopecia areata

Bok!

moj problem je znate vec sta, onaj tko s time ima problema zna o cemu pricam.,
dal vas ima jos takviih? i dal ste nasli vi uzrok tome il kao ja
zivite vec duze bez kose i bez jasnog uzroka.
meni to traje vec 12 godina i dosta sam ocajna.
nosim periku.
a dal je tko pokusao sta nositi bolje od perike?
cula sam za vlasnisistem (www.vlasnisistem.com) jel zaista tako pouzdan,
nadam se da cete mi se javiti il privatno il ovako da malo o tome popricamo,

pozdrav
edita23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 17:28   #46
da...jako nezgodna stvar... Ja osobno nemam problema sa time, ali znam ljude koji imaju. Nažalost, niti jedan od njih ne zna od čega imaju alopeciju, ali znam da u nekih uzrok isdapadnja može biti odontogenog porijekla. (dakle neki zub)
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 09:44   #47
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
da...jako nezgodna stvar... Ja osobno nemam problema sa time, ali znam ljude koji imaju. Nažalost, niti jedan od njih ne zna od čega imaju alopeciju, ali znam da u nekih uzrok isdapadnja može biti odontogenog porijekla. (dakle neki zub)
da cula sam i ja za zub, al uradila sam snimak zubi pa je sve ok.,
pa dal postoji kakav ucinkovitiji nacin pronalazenja fokusa u zubima??

pozdrav
edita23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:01   #48
ako si obavila sve pretrage, a alopecia areata traje toliko dugo (obično traje do 12 mjeseci, a ne godina) uzrok je stres koji se u tebe manifestira a. areatom.
...mijenjaj stil života, s time i prehranu, a ne neučinkovite preparate koje proizvođači tako zdušno reklamiraju.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:48   #49
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ako si obavila sve pretrage, a alopecia areata traje toliko dugo (obično traje do 12 mjeseci, a ne godina) uzrok je stres koji se u tebe manifestira a. areatom.
...mijenjaj stil života, s time i prehranu, a ne neučinkovite preparate koje proizvođači tako zdušno reklamiraju.
ja ne vjerujem da je u pitanju stres jer doktori kad neznaju uzrok uvijek nadju
rjesenje da kazu da je stres, i ne tragaju dalje....
edita23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 16:56   #50
Quote:
edita23 kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem da je u pitanju stres jer doktori kad neznaju uzrok uvijek nadju
rjesenje da kazu da je stres, i ne tragaju dalje....
..a čuj, ako ti nisu našli za 12 godina nikakav drugi uzrok A.A, onda je stres i prihvati to, te mijenjaj način života, pokreni se.

..moja radna kolegica je imala 6 godina problema s A.A, bila je na pregledima i u Švicarskoj i Njemačkoj (nije više vjerovala vrhunskim dermatolozima iz naše zemlje) i svi su joj dijagnosticirali A.A kao psihosomatski poremećaj.

..počela je (konačno) ići psihoterapeutu, uzimati A/D i vidi čuda: nakon 8 mj. od početka terapije kosa joj je počela rasti i već joj dvije godine ne opada.

..da, čudan je taj naš STRES.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:52   #51
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
..a čuj, ako ti nisu našli za 12 godina nikakav drugi uzrok A.A, onda je stres i prihvati to, te mijenjaj način života, pokreni se.

..moja radna kolegica je imala 6 godina problema s A.A, bila je na pregledima i u Švicarskoj i Njemačkoj (nije više vjerovala vrhunskim dermatolozima iz naše zemlje) i svi su joj dijagnosticirali A.A kao psihosomatski poremećaj.

..počela je (konačno) ići psihoterapeutu, uzimati A/D i vidi čuda: nakon 8 mj. od početka terapije kosa joj je počela rasti i već joj dvije godine ne opada.

..da, čudan je taj naš STRES.
sta je pocela uzimati A/D??? (kapi?)
a jesil ti dr mozda???

priznajem da sam inace malo vise temparamentna, cim nije nesto kako ocekujem odma sam neraspolozena i slicno....
edita23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 18:58   #52
Definitivno je stres u pitanju. Ja sam imala alopeciju s 6 godina, bila sam zlostavljana i ona je direktna posljedica. Doktori su mislili da je riječ o alergiji na mačke, ali evo, danas imam dvije mačke i nije mi ništa.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:18   #53
Moj sin koji sada ima 24 godine kada je bio mali (ne sjećam se točno ali mislim da je imao 4 godine) imao je alopeciu areatu. Nekoliko godina smo obilazili sve moguće doktore i mazali mu glavu svime i svačime. Radili smo sve moguće pretrage. To je bilo teško razdoblje za sve nas jer su nam doktori govorili da to mora biti neko bolesno žarište u organizmu. Sve je izgledalo uredno. Zatim smo došli doktora za uho, grlo i nos koji nam je rekao da u Americi najprije izvade krajnike kada se to pojavi. Mom sinu su krajnici svaki put kada bi ga pregledali bili u redu. Ipak smo se odlučili da ih izvadi pa što bude. Kada su ih izvadili vidjeli su da su iznutra bili skroz truli a izvana se ništa nije vidjelo niti ga je to boljelo. Nakon toga više nije imao problema s kosom. Hvala doktoru.
Nadam se da sam nekome pomogla.
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:48   #54
Naknadno sam vidjela da postoji tema Alopecia areata pa sada ponavljam ono što sam već napisala na temu Alopecia:

Moj sin koji sada ima 24 godine kada je bio mali (ne sjećam se točno ali mislim da je imao 4 godine) imao je alopeciu areatu. Nekoliko godina smo obilazili sve moguće doktore i mazali mu glavu svime i svačime. Radili smo sve moguće pretrage. To je bilo teško razdoblje za sve nas jer su nam doktori govorili da to mora biti neko bolesno žarište u organizmu. Sve je izgledalo uredno. Zatim smo došli doktora za uho, grlo i nos koji nam je rekao da u Americi najprije izvade krajnike kada se to pojavi. Mom sinu su krajnici svaki put kada bi ga pregledali bili u redu. Ipak smo se odlučili da ih izvadi pa što bude. Kada su ih izvadili vidjeli su da su iznutra bili skroz truli a izvana se ništa nije vidjelo niti ga je to boljelo. Nakon toga više nije imao problema s kosom. Hvala doktoru.
Nadam se da sam nekome pomogla.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:40   #55
Ja sam krajnike vadila kad sam bila mala i kad su ih izvadili bilo je sve u redu s njima.
Jednoj maminoj prijateljici je reumatolog u Zagrebu pričao kako je njegova kćer imala reumatsku groznicu i da joj zbog toga opadaju nokti. Mamina prijateljica je spomenula mene u priči jer kad sam ja bila mala oteklo mi je koljeno i palac (palac je do dan danas ostao otečen) i doktori su rekli da je to neka vrsta artritisa. Ovaj je reumatolog rekao da je možda to bila reumatska groznica i da mi je možda zbog toga otpala kosa. Ja sam bila u par reumatologa u Splitu i Zagrebu i svi su mi postavili istu dijagnozu.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 03:04   #56
i ja imam problema sa alopecijom.prije 6 mj mi se pojavila "rupa" na bradi promjera 1cm.sad je veca za jedno 4 puta.jedno jutro se pojavila i na drugoj strani brade isto.odem se osisati prije mjesec dana kad i rupa na glavi i to povelika i sad se opet pojavila manja na glavi.rastu mi bijele dlacice al su ful tanje i ne vide se bas al se malo osjete pod prstima.mazao sam aflodermom i belodermom a sad elocomom i trebaju mi pikat neki volon.inace nalazi svi dobri osim nalaza jetre koji je los.ako tko moze pomoci bit cu mu zahvalan.
mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 05:48   #57
mario, i ja sam probala sve i svasta. kosa mi je bila prestala opadati i kao pocela nova rasti, isto kao kod tebe (bijela i mekana). medjutim, sada je tacno godina dana i izgledam kao panker. imam kose na vrhu glave a sa strana nista. medjutim, opet mi je pocela opadati i ne znam zasto. gospodja koja je napisala o sinu i krajnicima mislim da je to najvjerojatnije. i ja sam ti sve nalaze napravila i nema apsolutno nista. mada, kada malo bolje razmislim "osjetim" krajnike s vremena na vrijeme. tako mozda budem otisla i operirala ih. medjutim, ja sam ranije pisala da su zubi najcesce razlog pa pregledaj i to. isto tako sam koristila minoxidil koji zagarantovano zaustavi opadanje ali ga moras stalno koristiti. kada ga prestanes koristiti kosa opet pocinje opadati, sto se meni najvjerojatnije i desilo.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 01:32   #58
bok mangupice i hvala.imam jedan zaostali zubni korjen i idem ga operirat za 20tak dana.sto se tice krajnika ne znam...kad god imam upalu grla to zavrsi na amoksilima pa ne znam jel bi ih prema tome trebalo vadit.bas cu pitat doktoricu.na bradi mi se prosirilo i to dosta pa ne znam hoce li se i ovo na glavi.jel se to tebi prosirilo ili je veliko kak i od prvog dana?tnx
mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 12:00   #59
Stres i psihotrauma

U gotovo 70% slučajeva, uzrok alopecie areate je stres, kronična napetost i umor, psihička trauma, potištenost i depresija.

U 30% su ovi drugi uzroci: tonzile, zubni korjeni, dakle neko kronično infekcijsko žarište. Ukoliko se njih isključi, savjetujem da se pozabavite onim prvim gore navedenim.

Danas je radi takvog načina života, izuzetno veliki broj ljudi sa takvim poremećajima, gotovo 600% povećanje u zadnjih desetak godina.

Savjeti: prirodna medicina kao kratkoročna strategija za umirenje, učenje nošenja sa stresom kao dugoročni način rješavanja problema. U protivnom, pitanje je vremena kad će nastradati neki drugi organ.
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 05:01   #60
mario, ja sam isto imala zariste na zubu, koji je bio zdrav, bez karijesa (pisala sam ranije o tome). mislili su da je to medjutim izgleda da nije. mada znam jednu djevojcicu kojoj je kosa opala zbog korijena takodjer. ja imam jos jednu kolegicu koja je na samom pocetku aa operirala krajnike i sve je proslo. ima jedan post ovdje od gospodje koja isto spominje krajnike. ja sam malo surfala po internetu i nasla neke interesantne simptome o krajnicima, tj losim krajnicima koji na oko ne izgledaju lose. i ja cu ici doktoru i trazicu da mi ih odstrane. iz nekog razloga sam sigurna da je to. meni se prije 2 i pol godine na potiljku glave (blize vratu) pojavio tzv. pecat (malo celavo mjesto). i to je tako stajalo jedno godinu dana, da bi se zatim pojavilo na jos jednom mjestu. prosle godine u ovo vrijeme je samo najedanput poludilo i kosa mi je toliko opadala da sam se sama obrijala. opala je tako da izgledam kao da sam bila kod loseg brice, pravi panker. onda je ponovo pocela rasti ali samo na vrhu glave i na pola puta do usiju. ali kao sto rekoh ponovo je pocela opadati u krugovima na mjestima gdje nije ranije opala. znam sad zasigurno da kad te pocne svrbiti na tom mjestu (i onako pomalo boliti na dodir) da ce kosa opasti. sigurna sam da si i ti to iskusio. bilo bi fino da podijelis sa nama rezultate nakon zubne operacije i pregleda krajnika. ja idem doktoru krajem ovog mjeseca pa cu rado podijeliti iskustvo. ja ovo sve super podnosim jer imam podrsku okoline (a narocito mog decka). mozes misliti kako je zenskoj osobi sa ovim . . . mada ne izgledam lose bez kose
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.