Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 10:11   #61
puno drvo

Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
iskreno, uopće mi nije bitno da je kuhinja od punog drveta! Čak mi frendovi arhitekti savjetuju iveral ... spika je u stilu: ma daj, pa nećeš valjda cijeli život imat istu kuhinju ... i u tome su potpuno u pravu!
Ma nije ni meni bitno da je puno drvo, nego je stvar u tome da treba naći lijepu kuhinju od iverala, tu kaj bi mi rekle rustikalnu, a možeš reći i romantičnu, jer je većina kuhinja kao moderna. Ravne linije. Inače ima i Svea (Slovenci) jednu jako lijepu - Clivia, to im je novo. I kaj je najbolje, od iverala je. Ja ih pitala cjenovne razrede (Bruno Hal - Velesajam, Solidum) za kuhinju Leona (modernija puno drvo) i Clivia (nisam znala da je iveral) i sad mislim - lupit će neku cijenu boli glava, a prodavačica veli:"A, Clivia je jeftinija jer je iveral" A ja mislila - ne bih si to mogla priuštiti. Kombinacija bijele i čini mi se bukve (rubovi). Stvarno lijepo. Tako da ima toga samo treba malo obići.

A kakvo ćete si kuhalište staviti? Plin (ja ću imat plin u stanu)? Struja? Staklo-keramika, inox, emajl????
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:21   #62
joj cure moje, kako ja volim ćaskati s vama

elegant, ČESTITAM! POSTALI STE MAJKA! (se sjećaš tog crtanog? )

ja sam jučer na večer sa stolarom bila mjeriti kuhinju i šta je ispalo: mora mi biti dubina elemenata 70 cm jer cijevi za vodu ne idu kroz zid nego izvana, što će reći iza elemenata. vjerovatno zbog toga otpada "industrijska" chiara isto tako, neke cijevi od radijatora će smetati pa ću, da izbjegnem micanje radijatora morati raditi preko stolara 99% - valjda će mi uspjeti iskopirati chiaru

inače, cure, ja još nisam išla za ozbiljno tražiti kuhinje po salonima, nego sve nešto usput - tješim se jedino, kako sam prije 5 godina kupovala kuhiinju za sadašnji stan da sad znam što želim i da će sad to brže ići.

čini mi se da ću u ovom novom stanu morati dosta toga po mjeri raditi, sve neki čudni zidovi, cijevi... skoro pa ništa neću moći gotovo kupiti - ja inače baš ne volim te stolare i sl. ali ovo je van moje moći...
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:26   #63
hvala dubac za info, znači još i te od gorenja da uzmem u obzir - moram se rastrčati po salonima drugi tjedan.

a propos ploče za kuhanje: ja sad imam 3+1 plin, inox ploča, ali u novi stan ću si kupiti staklokeramiku, obavezno touch control, vjerovatno sa inox rubom - rub čuva da kad nešto pokipi se to ne razlije svuda naokolo, ali imaš više za čistiti...

cure, ako se odlučite za plin - savjet: kupite si 4 plina, a za slučaj da nekada nestane plina si kupite jednu el. ringlu i držte je u podrumu - em će vas sve skupa manje koštati, em ima smisla jer na ovoj ploči 3+1 većina ljudi struju nikada ni ne upali, samo zauzima mjesto.

edit: u oba stana imam gradski plin. staklokeramiku ću kupiti jer je lakše za održavanje.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:32   #64
jao, clivia
sad sam je našla na netu, divna je http://www.svea.si/
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:33   #65
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Ma nije ni meni bitno da je puno drvo, nego je stvar u tome da treba naći lijepu kuhinju od iverala, tu kaj bi mi rekle rustikalnu, a možeš reći i romantičnu, jer je većina kuhinja kao moderna. Ravne linije. Inače ima i Svea (Slovenci) jednu jako lijepu - Clivia, to im je novo. I kaj je najbolje, od iverala je. Ja ih pitala cjenovne razrede (Bruno Hal - Velesajam, Solidum) za kuhinju Leona (modernija puno drvo) i Clivia (nisam znala da je iveral) i sad mislim - lupit će neku cijenu boli glava, a prodavačica veli:"A, Clivia je jeftinija jer je iveral" A ja mislila - ne bih si to mogla priuštiti. Kombinacija bijele i čini mi se bukve (rubovi). Stvarno lijepo. Tako da ima toga samo treba malo obići.

A kakvo ćete si kuhalište staviti? Plin (ja ću imat plin u stanu)? Struja? Staklo-keramika, inox, emajl????

da, slažem s tobom da je uz činjenicu da nam je kuhinja vizualno dopadljiva, bitno i da si ju možemo priuštiti ja ću pokušat sa chiarom ... dok tu ponudu ne vidim, neću tražiti dalje.
Kod nas u zgradi je za kuhanje struje; tko zna kad će plin; zato ću uzeti staklokeramičku, sa touchom, ali bez ruba (okvira). Kažu mi da je to bolje kod malih kuhinja, odnosno ako nemaš uz ploču elemenat od bar 50 cm. One sa okvirom lakše pocaju po rubovima u tom slučaju, a o čišćenju drugi puta!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:35   #66
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
jao, clivia
sad sam je našla na netu, divna je http://www.svea.si/


nisam baš oduševljena ... preravne linije, prejednostavna, pa se izgubio onaj fini touch klasične drvene kuhinje; čak mi je gorenje bolje od toga.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:49   #67
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
joj cure moje, kako ja volim ćaskati s vama

elegant, ČESTITAM! POSTALI STE MAJKA! (se sjećaš tog crtanog? )


čini mi se da ću u ovom novom stanu morati dosta toga po mjeri raditi, sve neki čudni zidovi, cijevi... skoro pa ništa neću moći gotovo kupiti - ja inače baš ne volim te stolare i sl. ali ovo je van moje moći...

hehehhehe ok ok, thnx na tituli
blažena novogradnja ... oni će prilagodit instalacije kako ja kažem (a vjeruj mi, kažem!); u cijelom stanu, blago meni, samo tri (3) radijatora ... na 50m2 više mi ne treba, osim da mi kvari koncepciju razmještanja namještaja i sl .... sad da mi je samo dočekati gospona od ponude; kune da ju je već počeo raditi, ali to očito trajeeeeeeeee
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 11:02   #68
Mislim da u rustikalnu kuhinju puno bolje ide rosfraj od staklokeramike.
A da ne govorim o prednostima plina nad strujom.

Također, staklokeramička ploča (ako je cijela na struju) je možda laka za održavanje, ali staklokeramička ploča sa otocima za plin baš i nije jer se ne čisti baš u jednom potezu.

Što se tiče ugradbenih pećnica, ima krasnih sa starinskim izgledom i modernim tehničkim karakteristikama kao npr. ova candy-jeva

slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:40   #69
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
Mislim da u rustikalnu kuhinju puno bolje ide rosfraj od staklokeramike.
A da ne govorim o prednostima plina nad strujom.

Također, staklokeramička ploča (ako je cijela na struju) je možda laka za održavanje, ali staklokeramička ploča sa otocima za plin baš i nije jer se ne čisti baš u jednom potezu.
Što se tiče ugradbenih pećnica, ima krasnih sa starinskim izgledom i modernim tehničkim karakteristikama kao npr. ova candy-jeva
A kako da to izvedem kad u stanu je samo struja?! Plinska boca??? Ne, hvala!!!! I vidla sam ovaj tip pećnica ko na slici u živo ... uopće ne izgledaju tako dobro ... uzet ću whirpoolovu koja ja mat srebrna, ali ima prednost da ima hladna vrata i kad je pećnica uključena. A nije ni preskupa
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:41   #70
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post

elegant, znači ti si definitivno odlučila - chiara i to je to?
isusek .... koja ponuda, pala sam u nesvjest no comment
mislim da idem u gorenje.....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:04   #71
nemoj pasti u nesvjest kad vidiš gorenje ponudu

ja sam pala - ponuda kod gorenja aida 45 000 kn

ista kuhinja kod ag dinasa olivia 22 000 kn
slagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:17   #72
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
nemoj pasti u nesvjest kad vidiš gorenje ponudu

ja sam pala - ponuda kod gorenja aida 45 000 kn

ista kuhinja kod ag dinasa olivia 22 000 kn



isusek moja je 41.400 bez aparata

kolika ti je kuhinja?! meni je to sve skup 5 visećih elemenata i 6 donjih
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:02   #73
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
isusek moja je 41.400 bez aparata

kolika ti je kuhinja?! meni je to sve skup 5 visećih elemenata i 6 donjih


pa kako?

koje su ti ono mjere kuhinje?
jesi možda stavila puno ladica i onih elemenata (tzv. apotekarskih) na izvlačenje?

mislim, 41 000 kn
jel i kuhar u 7 dana u tjednu uključen u cijenu ili?
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:07   #74
ima i ariston jako lijepih rustikalnih modela http://http://www.ecos.hr/index.php?...cid=16&pid=138

ja ću pećnicu rustikalnu, ovako neki model, ima takav model i u brušenom inoxu, a i old white mi je isto lijepa boja

a ploču bih staklokeramiku, bez plina gore - da ne moram ribat one držače za posude i sve to...

moja mama ima tu staklokeramiku i isto jako brzo prokuha voda.
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:08   #75
evo još bolji model, isto rustikalna:
http://http://www.ecos.hr/index.php?...cid=16&pid=343
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:13   #76
pripadajuća ploča za kuhanje - ako bih išla samo na plin:
http://http://www.ecos.hr/index.php?...cid=18&pid=617

ova je zakon:
http://http://www.ecos.hr/index.php?...cid=18&pid=415
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:13   #77
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post


pa kako?

koje su ti ono mjere kuhinje?
jesi možda stavila puno ladica i onih elemenata (tzv. apotekarskih) na izvlačenje?

mislim, 41 000 kn
jel i kuhar u 7 dana u tjednu uključen u cijenu ili?

evo ovako .... 260/235 su dimenzije kuhinje - s tim da su samo gornji elementi na 235, a donji su do 150 cm
6 donjih elemenata ... 4 s ladicama - jedan za ploču, jedan za dupli sudoper
5 gornjih elemenata sa policama ... 3 sa staklom
1 kutija za ugradbenu pećnicu
2 uska elementa na izvlačenje
napa

btw ja zbilja vjerujem da je negdje sakrio koju zlatnu polugu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:19   #78
ja odabrala pećnicu candy FNP825X inox i ploču whirpool AKT-810 ili faberovu AKM-608, a i Faber ima dobre (www.propero.hr i
www.technomax.hr ili www.whirpool.hr)

e da, a sudoper ću staviti blanco silgranit u boji konjaka u kompletu sa pripadajućom slavinom s tušem (cca 3.200 kn komplet)
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:37   #79
yup, ladice, tu je catch 22

a da ih sad pitaš model vulgaris sa samo jednim elementom s ladicama i sve drugo police?
i bez ovih na izvlačenje?

btw, pazi da ne staviš staklo na gornjim elemntima blizu (lijevo i desno, dijagonalno) ploče za kuhanje - da ulje sve ne zašprica
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 19:40   #80
faber jesu super nape.
inače, SVI ALI SVI proizvođači kupuju nape u samo dvije tvornice u evropi, tu treba manje gledati na marku, a više na karakteristike.

aj daj i link na taj sudoper i špinu.
ja ću staviti obavezno one starinske špine, imam i sad takve od unitasa - idem potražit link
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.