Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 15:37   #1
Obraćenik s hladnovodne na toplovodnu akvaristiku treba pomoć!

Pozdrav svim akvaristima na ovom forumu;
Akvaristikom se bavim već 8 godina, a zadnjih godina malo više. Pošto sam imao 40l aq za hladnovodne ribe u kojemu je otprilike u prosjeku bilo 4-5 riba svih vrsta hladnovodnih riba (tijekom godina). Ali sam u zadnje vrijeme raskinuo i nisam kupovao nove ribe. Dobio sam novi Mirabello 30l za svom potrebnom opremom i odlučio preći na toplovodne jer mi se puno više sviđaju. Ostala mi je u zadnjih godinu dana samo jedna hladnovodna, i nju sam nakon cikliranja akvarija ubacio samu s kokosom i nešto plastičnih biljaka. Zatim sam dobio na poklon cijele busene svih mogućih biljaka pa sam to lijepo prilagodio, posadio, ostrugao kokos i stavio kameni «ukras» iz trgovine. I ubacio Bountya, mog hladnovodnog frajera koji se abnormalno povećao u novom aq. Djeluje masivan, preko 10 cm. Biljke su se sredile, prilagodile (premda mi djeluju ošamućene, i malo su mi kao «bolesne») i danas sam kupio dva oklopna somića (koridosa) i jednog algojeda (ancistrusa, ja mislim) i imam pitanja!


1)Jesam li dobro postupio?
2)Zaboravio sam kupit hranu svojim novim ribama? Je li im odgovara hrana od zlatne + alge, kamenje i što još papaju?
3)Oklopnjaci mi se ganjaju po akvariju, a i s njima zlatna ( Jedan Jumbo jet i dvije cesne) i uživaju, ali mi malci u prosjeku svako 3 min lete u zrak (premda imam pumpu).
4)Koliko će trojka narasti?
5)Ne bih htio malce (odn. da se ne razmnožavaju). Je li to moguće?
6)Svidio mi se jedan borac. Bijeli sa ljubičastim perajama… Divan je, smijem li? Ili da izbacim Jumbo Jeta u kuglu i ubacim borca i 2-3 tete.
7.)Malo mi je ancistrus slijepljen (peraje)…
8)Mali somići vole plivati! Mislio sam da su samo na dnu…

Aparat mi je pokvaren, ali ću nastojat u toku dana-dva ubacit koju fotku

Volio bih imati borce 1+2/3, molije 3, sadašnja tri malca i (5 neonki) Moguće???
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 18:50   #2
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim akvaristima na ovom forumu;
Akvaristikom se bavim već 8 godina, a zadnjih godina malo više. Pošto sam imao 40l aq za hladnovodne ribe u kojemu je otprilike u prosjeku bilo 4-5 riba svih vrsta hladnovodnih riba (tijekom godina). Ali sam u zadnje vrijeme raskinuo i nisam kupovao nove ribe. Dobio sam novi Mirabello 30l za svom potrebnom opremom i odlučio preći na toplovodne jer mi se puno više sviđaju. Ostala mi je u zadnjih godinu dana samo jedna hladnovodna, i nju sam nakon cikliranja akvarija ubacio samu s kokosom i nešto plastičnih biljaka. Zatim sam dobio na poklon cijele busene svih mogućih biljaka pa sam to lijepo prilagodio, posadio, ostrugao kokos i stavio kameni «ukras» iz trgovine. I ubacio Bountya, mog hladnovodnog frajera koji se abnormalno povećao u novom aq. Djeluje masivan, preko 10 cm. Biljke su se sredile, prilagodile (premda mi djeluju ošamućene, i malo su mi kao «bolesne») i danas sam kupio dva oklopna somića (koridosa) i jednog algojeda (ancistrusa, ja mislim) i imam pitanja!


1)Jesam li dobro postupio?
2)Zaboravio sam kupit hranu svojim novim ribama? Je li im odgovara hrana od zlatne + alge, kamenje i što još papaju?
3)Oklopnjaci mi se ganjaju po akvariju, a i s njima zlatna ( Jedan Jumbo jet i dvije cesne) i uživaju, ali mi malci u prosjeku svako 3 min lete u zrak (premda imam pumpu).
4)Koliko će trojka narasti?
5)Ne bih htio malce (odn. da se ne razmnožavaju). Je li to moguće?
6)Svidio mi se jedan borac. Bijeli sa ljubičastim perajama… Divan je, smijem li? Ili da izbacim Jumbo Jeta u kuglu i ubacim borca i 2-3 tete.
7.)Malo mi je ancistrus slijepljen (peraje)…
8)Mali somići vole plivati! Mislio sam da su samo na dnu…

Aparat mi je pokvaren, ali ću nastojat u toku dana-dva ubacit koju fotku

Volio bih imati borce 1+2/3, molije 3, sadašnja tri malca i (5 neonki) Moguće???


ovako... borca mužjaka možeš imati samo jednog u akvariju. u slučaju da imaš 2 će ti se poklati do smrti. navodno i postoje nekakve bolesne borbe boraca,pa se bolesnici još i klade.neznam kako je sa ženkama,da li se one podnose ili ne.
peraje ne smiju biti spojene,to ti je odmah znak nekog virusa. pitaj u zoo shopu šta da napraviš,oni imaju tih preparata šta se stave u vodu,ali sam skoro sigurna da je to zbog promjene vode. neznam jel ta riba već bila u akvariju ili si ju naknadno stavio,neda mi se sve sad čitati ponovo. ugl ukoliko dođe do promjene vode ribe se znaju tako razboliti.
postoji mogućnost i da će ti se hladnovodna riba(pretpostavljam zlatna) tući sa borcem,jer su one po prirodi agresivnije.
toplovodne ribe su živorotke stoga češ sigurno imati pomladak,ali ukoliko nečeš paziti na male velike ribe če ih pojesti,a koliko shvačaš ti ne želiš imati pomladak,stoga znaš kako se postaviti.
somići normalno plivaju,mislim ne baš tako kao ostale ribe,ali se ipak kreću,nisu samo na dnu.više neznam na šta sam odgovorila a na šta ne.pitaj ako te još nešto zanima. imala sam 10 god akvarij sa toplovodnim ribama, ali došlo je do kompletnog pomora kada sam nakon 3 god išla sve mijenjati.


edit:temperatura voda ti se rikta po ribi koja treba najveću temperaturu. za zlatnu nije problem,ona može i s toplovodnima.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:26   #3
Nemam magneta, pa me zanima kako očistiti staklo iznutra? Vidim da se zamaglilo... Una, hvala na odgovoru!
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:34   #4
možeš očistiti staklo iznutra akvarija.uzmi nekakvu gazu ili nešto slično šta nije nikad korišteno i samo pređeš preko tih algi,ako sam dobro shvatila da je u algama problem.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:56   #5
SUPER... Hvala puno! Primjetio sam i da mi je anubia malo oslabila, ali je pratim jer je i bila malo oslabljena kad sam je dobio. Rizon sam ubacio pod kamen, pa me strah da ne strune.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 12:03   #6
možeš očistiti staklo i sa spužvicom za suđe(naravno novom).
ja ne bi stavljala odmah biljke pod kamen. rađe stavi u pijesak(ako ga imaš) pa dok se sve to malo ne razgrana
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.