Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 18:59   #81
Thumbs up

Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Evo, napokon, zahvaljujuci svemogucem GWB, uskoro ce poceti evakuacija Hrvata na obale Novog Svijeta:

Hrvatska ušla u program ukidanja viza za SAD

Komentare molim.
NIJE DA VICEM I DA SE DEREM AL MORAM PISAT VELIKIM SLOVIMA OD SRECE.
falim ti se boze isuse kriste da je nekom došlo z riti v glavu,da se i to dogodi da konacno ameri nam daju slobodan ulaz u sad.
ja vec pakiram kofere.
Čim amer da zeleno svijetlo palim tamo bar na dve tri godine mogo sam več pocet radit al majmuni mi tu u zagrebu nisu htijeli odobrit vizu turističku a kad bi došo tamo onda bi jedan lik tamo u državi maine sredio radnu vizu da radim za njega.
14 puta sam predao zahtijev za turističku vizu i svaki put sam bio odbijen tak da sam odustao od toga,pa eto ja se strpio i nadam se da će nam ukinut vize u što skorije vrijeme.....
zgkreso is offline  
Old 11.02.2011., 20:01   #82
kad budes ispunjavao esta pitaju dali vam je ikad viza bila odbijena i onda i to ulazi u obzir...a na i-94w isto pitaju to klolko znam...sretno
brahma87 is offline  
Old 11.02.2011., 20:03   #83
pa zasto su ti odbili ? jel imas kucu,zenu,posao,dosje kriminalni?
brahma87 is offline  
Old 12.02.2011., 14:36   #84
Question

Quote:
brahma87 kaže: Pogledaj post
pa zasto su ti odbili ? jel imas kucu,zenu,posao,dosje kriminalni?
blage veze nemam zašto su mi odbili.imam kuču imam više nekretnina u hr,nisam, oženjen trenutno radim kod kuma ali on zna moje planove za usa pa tak da mi je napisao potvrdu za 45 dana godišnjeg,tak u slučaju da odem da zna da se nebum tak skoro vratil.
imam kredita za otplatit još nekaj malo cca 15000 kn i nemam kriminalni dosje.
fakat neznam zakaj su me odbili a i oni nemaju razlog da bi bili uvjereni da cu ja tamo ostati za stalno nakon sve te dokumentacije kaj sam im donesel.

JBGA valda baš nemam sreče.

Čital sam negdje na forum cura i dečko su došli po vizu a nigdje ne rade starci ih financiraju nemaju nikih zaduzenja sta se tice kredita i odma dobili vizu na 5 godina.
zgkreso is offline  
Old 13.02.2011., 14:07   #85
Quote:
zgkreso kaže: Pogledaj post
NIJE DA VICEM I DA SE DEREM AL MORAM PISAT VELIKIM SLOVIMA OD SRECE.
falim ti se boze isuse kriste da je nekom došlo z riti v glavu,da se i to dogodi da konacno ameri nam daju slobodan ulaz u sad.
ja vec pakiram kofere.
Čim amer da zeleno svijetlo palim tamo bar na dve tri godine mogo sam več pocet radit al majmuni mi tu u zagrebu nisu htijeli odobrit vizu turističku a kad bi došo tamo onda bi jedan lik tamo u državi maine sredio radnu vizu da radim za njega.
14 puta sam predao zahtijev za turističku vizu i svaki put sam bio odbijen tak da sam odustao od toga,pa eto ja se strpio i nadam se da će nam ukinut vize u što skorije vrijeme.....
OK, mislim da se malo previse veselis, jer ovo je zapravo losa vijest za imigrante a dobra za turiste. Ako sad slobodno mozes doci u USA to ne znaci da mozes slobodno i ostat i radit...ne ide bas tako, jedna od klauzula programa je da ne mozes promijeniti status jednom kad si u USA. To znaci cak i ako te netko hoce zaposliti neces dobiti radnu vizu tako lako a ako se kojim slucajem hoces ozenit moguce je da moras ispuniti dvogodisnji ostanak u Hrvatskoj dok ne dobijes vizu i cijelo to vrijeme ne smijes doci u USA. Prouci malo "visa waiver" program. Odlicno za turiste, uzas za imigrante...puno srece
skidz is offline  
Old 13.02.2011., 14:18   #86
Visa Waiver Program restrictions

A person entering the United States under the VWP cannot request an extension of the original allowed period of stay in the U.S. (this practice is allowed to those holding regular visas). Additionally, a person who entered the U.S. under the VWP may not request a change of immigration status while in the U.S. (e.g. one is unable to change status from a tourist to a student). Moreover, if one seeks to enter the U.S and is denied at a port of entry, no path of appealing the denial of entry is allowed.
skidz is offline  
Old 13.02.2011., 15:02   #87
kolega,
netrebas se veselit(isto kao i ja)...jer hr nije...a vjerovatno nit nece bit u tom programu jos neki niz godina...
jer su foteljasi iz DCa povisili prag s mislim 10 ili 5%(nisam tocno siguran) na sadasnjih 3% odbijenih viza...
dakle uvjet je da bi Hr zadovoljila taj program,da na godisnjoj razini ima manje od 3% odbijenih viza...
a mi se vec neki niz godina vrtimo oko 4-5%

najvise upliva u sve ima politka i kako ona kaze tako ce i bit...

cisti primjer je Kanada..koja nam prije nepunih par godina nije prakticki htjela izdat turisticke vize ..bez svih mogucih papira..sto jedes,s kim se druzis..ono bolesno....
da bi unazad koju godinu nam ukinula turistiicke vize i sada vec dala i relativno lagano radne dozvole...
a mi u tom meduvremenu ne da nismo nista napredovali,nego bi usudio se reci da smo u svim podrucjima nazadovali...al eto..nato+vojska u iraku,afganistanu...uvlacenje u supak... i eto nema viza!!!!

ps-kolega Kreso,

pa jel moguce da si predavao 14(cetrnaest puta)..za USA vizu??????????????????

to jos nikad u svom zivotu nisam cuo..

mislim ti vec imas temelje za drzavljanstvo...vjerovatno znas sve konzule tamo....(sala)

jos mi je cudno da su te odbili,s obzirom na ovo sto si naveo da si im sve dostavio...
al nekad zna bit problem-da te "otkucaju"..na osnovu previse papira,tj preuvjerljivih dokaza...
a vec nakon par puta su te "upoznali"..tak da dalje su po automatizmu te odbijali,i hipotetski kada se ukinu vize..neznam kako ces im kotirat u kompjuteru...

jos jednom 14!?!?pa jel to moguceeeee
comi1 is offline  
Old 14.02.2011., 12:18   #88
skidz skidz siris dezinformacije 2 year restriction je za neke j1 vize nema veze uopce s vwp...moguce je promijenit status samo preko najblizeg relativea a to je spouse...iako u zadnje vrijeme govore da je jako tesko prominit status ako ti je 3 mijeseca proslo...jbg eto,,,al kresho ce morat u esta navest da je bio odbijan i u takvim slucajevima esta ponekad zna doc odobrena...al najmanji je problem se vratit kuci i zatrazit h1b ili f1 ili sta ja vec znam a to znaci da je 1000ak dolara skuplji produzetak statusa al iz hrvatske nego prije neš ti...ionako nas nema puno koji to namjeravamo...
brahma87 is offline  
Old 14.02.2011., 12:45   #89
comi1 procitaj malo moje postove unazad tjedan dana i vidit ces da ameri mogu waivat tih 3posto da mozemo uc ako im se dovoljno ulizemo u guzicu...
brahma87 is offline  
Old 14.02.2011., 23:34   #90
iskreno ja sam neki realist,i mislim da nam NECE tako brzo ukinut turisticke vize...daj Boze da se prevarim i to sto prije..al nekako mi slijed dogadjana to govori..

A nazalost mi iz iskustva ovdje na balkanu znamo da je politika kurva,a kod kurvi je sve moguce..

Inace ako se nevaram Grcka(kao stara clanica EU)..je isto "sve ispunila"..al eto USA im nije sve do nedavno ukinula turisticke-dakle cekali su u stand by sto godina..za raziliku od SLO kojima su prije(tako mi se cini) ulaska u EU ukinuli..

a da negovorim da to pisu novinari koji nemaju veze s vezom,a prenesu info od "iskrenih" politicara..koji eto btw,ukazala im se prilika da i oni vide one sve ulice iz filmova..

btw,jel ono ona Kosor trazila autogram od Obame?!..LOLLLL

jos jednom ponavljam,daj Bozeee..da se varammmm
comi1 is offline  
Old 14.02.2011., 23:53   #91
s obzirom da je ovaj topic pokrenut pred vise o 2 godine, nije bas da se amerima zuri nekaj mijenjat...

za ukidanje turistickih viza za kanadu je najvise zasluzno lobiranje (od strane hrvata u kanadi) kod kanadskih politicara da to poguraju, a ne "uvjeti" koje je zadovoljila HR drzava....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 22.02.2011., 01:44   #92
zanima me trenutno stanje dobivanje turisticke vize - obzirom na ovu najavu ukidanja vize....

jel ide lakse?? ono - ima li ko kakva saznanja??

+ ima li ko pripremljenu sprancu od poslodavca, da mi posalje na mail - ono sta poslodavac treba tocno napisat a da bi prilozia kod konzula....dani godisnjeg blabla
tipST is offline  
Old 24.02.2011., 03:13   #93
Quote:
skidz kaže: Pogledaj post
Prouci malo "visa waiver" program. Odlicno za turiste, uzas za imigrante...
I ja sam se veselio kad sam nedavno čuo za ukidanje tih viza,ali ubrzo sam shvatio da je samo za turističke vize.
Po tome znači godišnji će se puno puno lakše moći realizirati i organizirati nego sada trenutno,ali za imigraciju će ostat sve kako je i sad,što meni i ne ide puno u korist zato što se želim preselit tamo.

Ali sve u svemu nije to ni loš potez jer će svako moć otić na 3 mjeseca bez komplikacija oko dobivanja vize i razgledat okolinu ako želi tu imigrirat i vidit jel mu ta okolina odgovara.To je po meni veliki +.
A da je užas za imigrante,nebi se složio.Mislim nisam expert,da se razumijemo,ali da je užas nebi reko..a da je puno bolje-opet nije.
Onaj ko hoće može to iskoristiti,pronać poslodavca koji će ga zaposlit i nakon povratka u HR rješi radnu vizu ili tako nešto,to je mnogo lakše kad si tamo,a ne kad ti ni nedaju da odeš.
Možda će sa vremenom i postat blaži prema nama što se tiče radnih viza i imigracije,nikad se nezna.

Sve u svemu,ide na bolje,a sad kad će to potpisat....
sedmica_7 is offline  
Old 24.02.2011., 17:36   #94
procitaj link sto sam posta pred par svojih postova krajem sijecnja su rekli da se ocekuje da ovaj mjesec (veljaca) rijesimo sve uvjete za ulazak u vwp...12.3.2010 je bio datuim kad je grcka usla u vwp...znaci ako je grcka mogla s svim sranjima u drzavi valjda cemo i mi...danas citam u slobodnoj da je onaj foley pozvao gradonacelnika sinja u 3tjedni posjet,sto znaci da smo im zanimljivi za ulaganje i bla bla ugl nije lose...bitr ce nesto ubrzo drzimo nam palceve
brahma87 is offline  
Old 24.02.2011., 19:17   #95
Možemo turistički putovat. Ionako imam dvojno državljanstvo pa nemam neko posebno veselje s ovim u vezi. Amerika je obećana zemlja samo za neke.
Jadran12 is offline  
Old 25.02.2011., 10:02   #96
Za one koji oće radit?

__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Old 25.02.2011., 13:10   #97
Da će Ameri ukinut Vize za Hrvate to spada u priče Baruna Minhauzena!!!!
brodski10 is offline  
Old 25.02.2011., 15:12   #98
Quote:
brodski10 kaže: Pogledaj post
Da će Ameri ukinut Vize za Hrvate to spada u priče Baruna Minhauzena!!!!
Meni je jedan lik iz bosne koji godinama živi u kanadi 2007 rekao, nema šanse da će kanada ikada ukinuti vize za hrvate, al eto i to se dogodilo, tak da ne vidim razloga da ameri to ne učine.
Basil Fawlty is offline  
Old 25.02.2011., 17:03   #99
http://livingingreece.gr/2008/02/08/...aiver-program/

ako su grcima ukinuli i nama ce garant , samo da nas ovi neredi ne unazade previse ...
brahma87 is offline  
Old 25.02.2011., 17:04   #100
a to za kanadu jbg po vizu su ljudi trebali ic u beč a to je nekome iz dubrovnika prepredaleko a i pomoglo nam je to sto smo u nato-u
brahma87 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.