Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 11:38   #1001
Pa i Crna Gora ima svog Mubaraka.
prelazna faza is offline  
Old 05.02.2011., 21:23   #1002
Nema.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 05.02.2011., 21:34   #1003
Ima ima.
prelazna faza is offline  
Old 06.02.2011., 11:38   #1004
Onda ti ga darivam, vodi ga doma.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 07.02.2011., 15:54   #1005
[QUOTE=Armadillo;31558386]
QUOTE]

Quote:
On je izvjestilac za Srbiju koji poslanike srbske skupštine u sred Beograda pozdravlja na albanskome.
Sta je tu cudno?Kosovo i metohija je u sastavu srbije samim tim siptari su gradjani srbije.
Osim ako ti ne mislis da su srbi zivotinje koje pene na sam pomen siptara?

Quote:
Ali, nijesam ga citira što je Slovenac, ni što mrzi Srbe (?), već što je bitan (ne običan) službenik EU
.
Kao sto sam i rekao on je niko i nista.Obican izvestilac.
Uopste frapantna mi je ta cinjenica da se u crnoj gori uvek trazi neka licnost koja ce biti iznad svih i autoritet nad autoritetima.To je ostatak plemenstine.
Smesno mi je bilo da citam ko je sadasnja "savest Crne Gore".
Cemu to isticanje kulta licnosti?Zivi se u demokratiji sada,svako odlucuje svojom glavom.
I prestanite da tumacite "skriveni smisao" svake reci bozanskog Kacina,smesni ste.
ratko is offline  
Old 07.02.2011., 16:48   #1006
Cekajte,pricate o mr Kacinu, koji je pre nekoliko nedelja dao bezrezervne preporuke za dalji napredak Srbije ka EU?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 07.02.2011., 18:06   #1007
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Cekajte,pricate o mr Kacinu, koji je pre nekoliko nedelja dao bezrezervne preporuke za dalji napredak Srbije ka EU?
ratko is offline  
Old 08.02.2011., 13:41   #1008
Quote:
ratko kaže: Pogledaj post
Sta je tu cudno?Kosovo i metohija je u sastavu srbije samim tim siptari su gradjani srbije.
Osim ako ti ne mislis da su srbi zivotinje koje pene na sam pomen siptara?
Ovo prvo možeš čut samo od nekoga iz LDP ili LSV, a ovo drugo...

.
Quote:
Kao sto sam i rekao on je niko i nista.Obican izvestilac.
Uopste frapantna mi je ta cinjenica da se u crnoj gori uvek trazi neka licnost koja ce biti iznad svih i autoritet nad autoritetima.To je ostatak plemenstine.
Smesno mi je bilo da citam ko je sadasnja "savest Crne Gore".
Cemu to isticanje kulta licnosti?Zivi se u demokratiji sada,svako odlucuje svojom glavom.
I prestanite da tumacite "skriveni smisao" svake reci bozanskog Kacina,smesni ste.
Ti bi skaka do nebesa od radosti kad bi neko tebe postavio da budeš taj "niko i ništa".
Što se tiče kulta ličnosti gledali smo vas. Bolje šutite.
Kacin je spomenut ka predstavnik EU, nebitna je njegova ličnost. Mada, viđu, vama ipak jest.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 11.02.2011., 15:20   #1009
Odbijen Kacinov amandman o SPC

Potpredsednik delegacije Evropskog parlamenta za saradnju sa zemljama jugoistočne Evrope Jelko Kacin rekao je da njegov amandman o osudi čelnih ljudi Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Crnoj Gori povodom sagrađene crkve na Rumiji nije uvršten u usvojenu Rezoluciju o integraciji Crne Gore u EU.

Rumija ne zanima evropske parlamentarce: Jelko KacinKacin je istakao da su među njegovim mnogim amandmanima bila dva koja su se odnosila na pitanje crkve na Rumiji i ponašanje vrha SPC u Crnoj Gori, preneo je Radio Slobodna Evropa.

"Jedan je bio moj amandman, a drugi izvestilac za Crnu Goru Čarlsa Tanoka je na neki način `preradio` moj amandman.

Ustrajao sam da u proceduri ostane moj amandman, ali nažalost za usvajanje je falilo samo dva glasa jer su neke moje kolege iz socijalistieke grupe kasnile na glasanje", rekao je Kacin.

On je istakao da je Spoljnopolitičkom odboru Evropskog parlamenta prošao Tanokov amandman koji je uvršten u predlog rezolucije.
ratko is offline  
Old 11.02.2011., 15:23   #1010
Čiča miča i gotova priča.
Kacin
ratko is offline  
Old 11.02.2011., 19:03   #1011
Quote:
ratko kaže: Pogledaj post
Čiča miča i gotova priča.
Kacin
Varaš se. Tek počinje, jer nije bitna rezolucija, bitno je da je Evropa direktno upozorena što čini SPC u Crnu Goru. Sad će ponašanje "pukovnika" i njegovoga "petoga korpusa" bit pod prismotrom.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 11.02.2011., 22:09   #1012
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Varaš se. Tek počinje, jer nije bitna rezolucija, bitno je da je Evropa direktno upozorena što čini SPC u Crnu Goru. Sad će ponašanje "pukovnika" i njegovoga "petoga korpusa" bit pod prismotrom.
Oprosti, stovani Armadillo, ako se umjesam u unutarnja pitanja, ali zelio bih te pitati (oprosti za tavtologiju): kako moze neovisna Crna Gora i (naravno) njezino stanovnistvo tolerirari djelovanje jedne klerofasisticke organizacije ... prave "pete kolone"?
Ovi nije emotivno nego znatizeljno pitanje a kind of self preservation thing. Oni su klerofasisti vec jednom doveli naoruzanu Arkanovu bandu u Monastir i bojim se da mogu ponovno uraditi ovo nesto tijekom popisa
Dobro pamtim ono sto sam procitao o srpske okupacije Crne Gore nakon I Svijetskog Rata - silovanja, klanja, pljacka i sl. Nisam siguran da se ovo meni svidja.

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 11.02.2011. at 22:19.
Ivan Grozny is offline  
Old 12.02.2011., 00:26   #1013
Crna Gora je daleko zrelija nego što ti misliš i nego što bi ti želio Ivane Grozni. Koliko god se oko nekih stvari ne slagali, na tvoju žalost, nećemo se razračunavati, ćerati, istraživati...
Uostalom, s kojim pravom ti pozivaš građane Crne Gore da se okrenu jedni protiv drugih?
Stradi is offline  
Old 12.02.2011., 09:12   #1014
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Crna Gora je daleko zrelija nego što ti misliš i nego što bi ti želio Ivane Grozni. Koliko god se oko nekih stvari ne slagali, na tvoju žalost, nećemo se razračunavati, ćerati, istraživati...
Uostalom, s kojim pravom ti pozivaš građane Crne Gore da se okrenu jedni protiv drugih?
Ti si nesto pobrkao. Gdje si nasao ma koje pozive? Ja ovdje samo pitam forumasa iz Crne Gore sto oni misle o nekim unutarnjim stvarima. Kao netko tko je investirao neku svotu novca u crnogosku imovinu imam puno pravo pitati je li sve u redu u drzavi, je li moja investicija sigurna i td.
Siguran sam da dogadjaji slicni ovima koji se desili na Cetinju u sijecnju 1992. mogli bi lako iznervirati bilo koga. Zar ne? Gradjanski mir u Crnoj Gori je moja najvecja briga i meni je sumnjiv svaki tko donosi u drzavu nestabilnost i napetost, posebito uz pomoc iz inozemstva. Dakle su moja pitanja potpuno opravdana.
Ivan Grozny is offline  
Old 12.02.2011., 10:21   #1015
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Varaš se. Tek počinje, jer nije bitna rezolucija, bitno je da je Evropa direktno upozorena što čini SPC u Crnu Goru. Sad će ponašanje "pukovnika" i njegovoga "petoga korpusa" bit pod prismotrom.
Sve mi lici na ono"WW2 Crna Gora objavila rat japanu"
hrabro nema sta
ste vi pravoslavci?
jeste
no ocete da se zove"crnogorska pravoslavna crkva" il samo crnogorska?
Pa kad za desetljeca guzu uvati prpa od strane albanske ekspanzije onda cete svi za BG....
Jok Milo nema veze sa berluskonijem nit sa pink panterima..zato mi i nije cudno da sa albancima hodate ruku uz ruku dok vas ne prevazidju...
za razliku od vas mi srbi nikada nismo hteli uzeti nesto sto nije nase dok ste vi hteli Dubrovnik,pevali tkv herojske pesme i marsirali k njemu te nakon rata polizali ono sto ste pljunuli...
tako sada pljujete po SPC i srbima a ti ako si crnogorac ja sam onda car Salasije mada sumnjam da uopce znas ko je to..
 
Old 12.02.2011., 14:20   #1016
Quote:
Valderama kaže: Pogledaj post
Sve mi lici na ono"WW2 Crna Gora objavila rat japanu"
hrabro nema sta
ste vi pravoslavci?
jeste
no ocete da se zove"crnogorska pravoslavna crkva" il samo crnogorska?
Pa kad za desetljeca guzu uvati prpa od strane albanske ekspanzije onda cete svi za BG....
Jok Milo nema veze sa berluskonijem nit sa pink panterima..zato mi i nije cudno da sa albancima hodate ruku uz ruku dok vas ne prevazidju...
za razliku od vas mi srbi nikada nismo hteli uzeti nesto sto nije nase dok ste vi hteli Dubrovnik,pevali tkv herojske pesme i marsirali k njemu te nakon rata polizali ono sto ste pljunuli...
tako sada pljujete po SPC i srbima a ti ako si crnogorac ja sam onda car Salasije mada sumnjam da uopce znas ko je to..
Valderama, nisan Crnogorac ali tvoje pljuvanje po cijelom crnogorskom narodu izgleda kao bespomocan gnjev predstavnika nekih etnickih ili politickih krugova koji su potpuno izgubili svoj utjecaj u drzavi.
Nemoj se toliko uzrujavati - vi Srbi imate svoju vlastitu drzavu + cak i neki entitet u BiH-u. Pa koja ti je briga za inozemstvo, naime za Crnu Goru?
Mi STRANCI iz Moskve ili Parisa trebamo biti neutralni promatraci, zar ne?

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 12.02.2011. at 14:33.
Ivan Grozny is offline  
Old 12.02.2011., 19:33   #1017
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Oprosti, stovani Armadillo, ako se umjesam u unutarnja pitanja, ali zelio bih te pitati (oprosti za tavtologiju): kako moze neovisna Crna Gora i (naravno) njezino stanovnistvo tolerirari djelovanje jedne klerofasisticke organizacije ... prave "pete kolone"?
Ovi nije emotivno nego znatizeljno pitanje a kind of self preservation thing. Oni su klerofasisti vec jednom doveli naoruzanu Arkanovu bandu u Monastir i bojim se da mogu ponovno uraditi ovo nesto tijekom popisa
Dobro pamtim ono sto sam procitao o srpske okupacije Crne Gore nakon I Svijetskog Rata - silovanja, klanja, pljacka i sl. Nisam siguran da se ovo meni svidja.
Nijesam ni ja siguran, ali slutim da tolerancija vlasti prema Ristu Antihristu i njegovijem "korpusašima" ima veze s predstojećijem popisom. Narod u CG umije ćerat inat, čak i na svoju štetu, pa ih vlast ne bi šćela izazivat. Ako popis pokaže bitno slabljenje "srbske svijesti" u Crnu Goru, Risto bi moga otist ili na robiju ili u progonstvo. Ako srbska predpopisna propaganda bude imala efekta, od Rista se neće moć živjet, pa će opet morat bit nekako kažnjen.
Kako se gođ uzme ne piše mu se dobro. Problem s popovima je što kad izigravaju mučenike lakše pridobijaju sljedbenike, te ne znam kojijem načinom će mu doskočit, ali jedan se mora nać.
Što se mene tiče, njega ne bih dira, samo bih razvlastio SPC nad crnogorskom narodnom imovinom. Onda bi on sam otiša.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 13.02.2011., 00:47   #1018
Pretpostavimo, Armadilo, da Amfilohije čak i ne postoji i da apsolutno sav pravoslavni živalj u Crnoj Gori želi jedinstvenu CPC. Nameće se pitanje:
Ko je, kad, i na osnovu čega odlučio ko će biti na čelu te crkve? Da li su Stevo Vučinić, Novak Adžić ili Ivan Grozni mjerodavni i pozvani da odlučuju o tome? Da li misliš da njihovo pravo proističe iz činjenice da su se prvi sjetili ili prvi registrovali? Možda misliš da ih preporučuje borba protiv Amfilohija ili činjenica da su "osvojili" par crkava u Katunskoj nahiji?
Da li bih se i ja mogao kandidovati za mitropolita te CPC (a mogli bi je nazvati i Prava CPC), uvjeren da bi me moji seljani (Katunska nahija) svesrdno podržali? Možda bi mi u prilog išlo i to što sva zemlja oko crkvenog imanja pripada mojoj porodici?
Da, namjerno karikiram, ne bi li uvidio da se "crkvenom problemu" mora prići vrlo oprezno, sa mnogo više senzibiliteta i poštovanja crkvenih pravila i načela.
Stradi is offline  
Old 13.02.2011., 03:18   #1019
Jel će biti ove godine popis stanovništva u CG?
manchild is offline  
Old 13.02.2011., 10:48   #1020
zašto crna gora ima problema sa popisom stanovništva?
player1002 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.