Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Tko je prema Tebi najviše kriv za negativna događanja na svijetu?
Rusija 9 10.11%
Amerika 46 51.69%
Drżave bliskog istoka 7 7.87%
Drżave dalekog istoka 1 1.12%
Političari 26 29.21%
Glasovatelji: 89. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 31.12.2016., 15:15   #1
Tko je kriv za većinu negativnih zbivanja na svijetu?

Mislim da djelomićno odgovara na to pitanje Amerićki ratni veteran u ovom filmu -molim ne sugerirati se naslovom filma, jer nije adekvatan.
https://www.youtube.com/watch?v=GBXtFEZCVus

Prema meni najviśe je kriva Amerićka politika (pogotovo u odnosu na bliski istok), kao i śaćica uglednijih Amerikanaca, koji imaju direktni i jaki utjecaj na nju.
Ne "obićni" Amerikanci, jer mislim da svatko rasudniji zna, da su gradjani svugdje samo pioni u rukama politićara.

Prema meni oni su medju ostalim krivi za pogorśenje (blago rećeno) żivota u drżavama bliskog istoka kao i za izbjeglićki val u Europu. Naravno Europski politićari, a pogotovo Merkel su glavni Europski "pokrovitelji" tome.

Na slijedećem mestu je Rusija koja je svojom politikom i silom lośe utjecala (u nekima i dalje utjeće) na sudbinu nekoliko Europskih drżava, ali i na svijetu.

Na dalekom istoku prednjaće u tome Kina i Japan sa time, da su se u modernijoj povijesti viśe koncentrirali na ekonomiji.

Krvave ruke u mnogim patnjama na svijetu imaju Amerićki i Ruski prodavaći orużja. Radi njih i primitivaca kojih naklanjaju na "suradnju" oduvijek su postojala i postojat će razlićita ratna żariśta, radi kojih ginu i pate milioni ljudi.

U gospodarskom smislu teme apsolutno prednjaće politićari i glavni ekonomisti mnogih drżava.

Kako je Vaśe miśljenje u temi?

Btw anketa je nejavna.

PS: Zaboravio sam u anketu dodati Europu a pośto nemam viśe takvu mogućnost molio bih moderatore ako mogu to ućiniti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.