Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 10:22   #1
Identificiraj knjigu

Koliko vidim nema baš ovakve teme a eventualno najsličnija je (i možda je modovi tamo premjeste) tema "Tražim knjigu, tražim preporuku za knjigu, mijenjam knjigu, poklanjam knjigu... " ali mi se čini da tamo ljudi preprodaju knjige i ne ima manje šanse da dođe do razgovora o ovakvoj temi.

Da li mi netko može reći koja je ovo knjiga:
Sjećam se imao sam knjigu o avionima do prije 1991. godine. Sve što se sjećam je da je bila valjda A4 formata, sa debelim koricama; bila je prepuna odličnih fotografija o avionima u boji; možda je bila na eng. jeziku; kada si otvorio knjigu na unutrašnjoj strani korica i prvoj strani su bile siluete aviona (jednina) onako kao iz 1 svj. rata s tim što je pozadina bila smeđa a sami avioni bijeli ili tamno žuti - ne znam točno.
Pony Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:06   #2
Je li možda nešto od sljedećih naslova:
The Big Book of Airplanes
https://www.amazon.com/Big-Book-Airp.../dp/1465445072
The Big Book of Real Airplanes - George J. Zaffo
https://www.etsy.com/listing/4645768...lanes-george-j
Big Book of Airplanes Hardcover – Caroline Bingham
https://www.amazon.co.uk/Big-Book-Ai.../dp/0789465213
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:22   #3
Ma nisu, ali hvala na potrazi. Knjiga je imala dosta zanimljivih fotografija i to iz zraka, čak se sjećam da dok sam to gledao kao klinac da me malo prepalo. Jedna od zadnjih fotki je bila od NASA-inih aviona X-15 isto jako visoko. Koliko se sjećam nije bilo creža i presjeka aviona.
Mislio sam da je to možda bila popularna knjiga, ali je očito nitko nije imao.

Imao sam neke slikovnice koje su se zvale "Što se zbiva noću" i "Što se zbiva u prometu" i na moru. I sjećam se u toj "Što se zbiva noću" su bili onako nacrtani odrasli ljudi kako se zabavljaju na nekom tulumu. Te isto slikovnice ne mogu naći na netu. Da li je netko to možda imao da mi može dati više informacija?
Pony Rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:10   #4
Za slikovnice nisam čula. Puno bi značilo da znate izdavača. Malo sam još gledala o avionima.
https://www.njuskalo.hr/literatura-k...oglas-24051726
Na njemačkom, ali nešto slično što tražite.
__________________
Ne, nemoj mi prići, hoću izdaleka da volim i želim tvoja oka dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.
izanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 09:39   #5
Pomoć!

Davno, al stvarno davno...toliko davno da se ne sjećam ni radnje. sam čitala neku knjigu u kojoj se spominju vještice iz Salema, halucinatorne ražene gljivice i jedna mlada žena (), moguće profesorica, koja to istražuje. Bila je debela knjiga, ako me pamet još služi, i poznati autor kojeg se ne mogu sjetiti.
Ne sjećam se više ničeg no zanima me o kome se radilo, zna netko nešto slično?
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 14:07   #6
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Pomoć!

Davno, al stvarno davno...toliko davno da se ne sjećam ni radnje. sam čitala neku knjigu u kojoj se spominju vještice iz Salema, halucinatorne ražene gljivice i jedna mlada žena (), moguće profesorica, koja to istražuje. Bila je debela knjiga, ako me pamet još služi, i poznati autor kojeg se ne mogu sjetiti.
Ne sjećam se više ničeg no zanima me o kome se radilo, zna netko nešto slično?
Robin Cook - Prihvatljivi rizik
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 15:07   #7
Hvala ti, ta je
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 01:56   #8
Tražim roman (mislim). Čitali smo ga u srednjoj za lektiru, a pretpostavljam da je američki autor. Radi se o momku koji pobjegne od doma, skrasi se u nekoj kući gdje ga ubije pokvareni stroj za farbanje, a tijekom radnje snima isječke iz knjige bez naslovnice koju je negdje pronašao. Sve snimke su upućene njegovom frendu, a mislim da čita isječke iz werhera ili iz lovca u žitu, nisam sto posto sigurna. Ako itko zna, please help.
vjetrovito is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 15:05   #9
Već se jako dugo pokušavam sjetiti jedne knjige koju sam dobila dok sam bila tinejđerica. Nekome sam je posudila i nikad je nisam dobila natrag. Knjiga je hrvatskoga autora, izdana je prije 2009. godine, a izdanje je bilo mekih korica i maloga formata (nešto kao paperback).
Uglavnom, koliko se sjećam roman je pisan u epistolarnoj formi. Dopisivala su se dva dečka koja su se susrela na ljetovanju. Jedan od njih je upoznao djevojku koja mu se svidjela i s vremenom je doznao da je bila silovana i da se morala preseliti u drugi grad. Knjiga mi je ostala u sjećanju jer se bavila poprilično teškom tematikom. Mislim da ima neke veze Čakovec (ili neki drugi grad na sjeveru) i Zagreb.

Zahvalna sam na pomoći!
Linaolga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 13:47   #10
Quote:
Linaolga kaže: Pogledaj post
Već se jako dugo pokušavam sjetiti jedne knjige koju sam dobila dok sam bila tinejđerica. Nekome sam je posudila i nikad je nisam dobila natrag. Knjiga je hrvatskoga autora, izdana je prije 2009. godine, a izdanje je bilo mekih korica i maloga formata (nešto kao paperback).
Uglavnom, koliko se sjećam roman je pisan u epistolarnoj formi. Dopisivala su se dva dečka koja su se susrela na ljetovanju. Jedan od njih je upoznao djevojku koja mu se svidjela i s vremenom je doznao da je bila silovana i da se morala preseliti u drugi grad. Knjiga mi je ostala u sjećanju jer se bavila poprilično teškom tematikom. Mislim da ima neke veze Čakovec (ili neki drugi grad na sjeveru) i Zagreb.

Zahvalna sam na pomoći!
Mislim da je riječ o Pokušaj zaboraviti Mire Gavrana.
Piécette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 15:49   #11
Quote:
Pony Rider kaže: Pogledaj post
Ma nisu, ali hvala na potrazi. Knjiga je imala dosta zanimljivih fotografija i to iz zraka, čak se sjećam da dok sam to gledao kao klinac da me malo prepalo. Jedna od zadnjih fotki je bila od NASA-inih aviona X-15 isto jako visoko. Koliko se sjećam nije bilo creža i presjeka aviona.
Mislio sam da je to možda bila popularna knjiga, ali je očito nitko nije imao.

Imao sam neke slikovnice koje su se zvale "Što se zbiva noću" i "Što se zbiva u prometu" i na moru. I sjećam se u toj "Što se zbiva noću" su bili onako nacrtani odrasli ljudi kako se zabavljaju na nekom tulumu. Te isto slikovnice ne mogu naći na netu. Da li je netko to možda imao da mi može dati više informacija?
Mislim da bi to mogle biti ove slikovnice:

https://katalog.kgz.hr/pagesResults/...73;a+noću

Vidim da link ne funkcionira. Ukucajte u katalog "Tko zna što se događa".
Piécette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 13:29   #12
Quote:
Piécette kaže: Pogledaj post
Mislim da je riječ o Pokušaj zaboraviti Mire Gavrana.
Mislim da je to ta! Hvala!
Linaolga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.