Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 22:45   #2321
Quote:
YunStrijelica

to sto pises je alternativna povijest

Muskarci (jedan dio populacije) jesu suradjivali i svojom suradnjom pomogli

zenama , ALI nakon inicijative zena, tj. kad su zene postale kriticna masa

Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ne, bez kritične mase i žena i muškaraca ti još uvijek ne bi imala pravo izbora.
krades kredibilitet zenama koje su bile kriticna masa

muskarci su se ukljuculi nakon inicijative i re-akcije zena, i tako pomogli , no mnogi muskraci su pomogli jer su imali vlastiti interes da postignu svoje ciljeve
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old Jučer, 22:47   #2322
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
krades kredibilitet zenama koje su bile kriticna masa

muskarci su se ukljuculi nakon inicijative i re-akcije zena, i tako pomogli , no mnogi muskraci su pomogli jer su imali vlastiti interes da postignu svoje ciljeve
Gnjusno, odvratno, seksistički, bezobrazno i nepošteno prema muškarcima koji su sudjelovali u tome da svi budu jednaki, i koji su se suprotstavljali patrijarhatu.
Hvala Bogu dragome da večina žena ne dijeli to razmišljanje.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:58   #2323
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
@YunStrijelica imam pitanje.

U kojim životnim aspektima misliš da se muško-ženski odnosi još trebaju izjednačiti?Vidiš li još mjesta za napredak?
napredak uvijek mora postojati, jer drustva se konstatno mijenjaju

HR je ulaskom u EU poboljsala status zena u drustvu usvajanjem novih zakona
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:03   #2324
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
napredak uvijek mora postojati, jer drustva se konstatno mijenjaju

HR je ulaskom u EU poboljsala status zena u drustvu usvajanjem novih zakona
Napredak u odnosima između muškaraca i žena mora uvijek postojati zato jer je jednakost nedostiživa.
Taj napredak je isto tako stvar perspektive. Ako se napredak gleda kao dobitak moći,onda taj dobitak za jednu stranu znači gubitak za drugu stranu.

I nisi mi odgovorila na pitanje.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:05   #2325
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Kaj si to fkt ti napisao.
Apsolutno, kao sto sam napisao u pocetku teme - kada sam bio propitkivao #MeToo, wage pay gap i slicne stvari - dobio sam kojekakve epitete, od toga da podrzavam patrihjarhat, zlostavljace i slicno. Dio retorike je bio slican kao YunStrijelica, tako da sam tad zakljucio da mi je najbolje - ne mijesati se uopce.
Old Danas, 02:31   #2326
opet reagirate impulsivno

moje daljnje obrazlozenje,a koje je povezano sa mojom prethodnom izjavom:

https://brightthemag.com/male-femini...y-f109ef37e9a3

Quote:
Men Can’t Be Feminists
Feminism is a lived experience. Men can and should be allies to women, but we can’t call ourselves feminists...

I come from the school of thought that feminism is a lived experience. If you have not lived a day in the shoes of a woman (or a trans woman), you cannot label yourself a feminist.
A white person who stands against racial injustice cannot call themselves “black.” A straight person who allies with LGBT people wouldn’t say they are “LGBT.” Likewise, I do not believe that men can suddenly take on and understand fully the issues that women face.

idemo dalje sa drugiim dijelom mog obrazlozenja/izjave:

Quote:
Clementine Ford: The problem with rewarding men who support feminism

OPINION: It's no secret that boys and men are rewarded for speaking out about gender equality where girls and women are punished.

Male politicians declare themselves feminists because it looks good on their political resumes, while female politicians (most notably those on the right of the political divide) are careful to denounce the movement, understanding that their allegiance with it will not only be judged differently but used as further evidence that they're after "special treatment" or some other nonsense.

Business leaders don their white ribbons to protest men's violence against women and are rewarded with ceremonies and poxy titles. The women who generate actual awareness about the victims and survivors of gendered violence, on the other hand, are called liars, cheats and misandrists – and that's just the nice stuff.

Thinkpieces abound detailing the lessons men have learned by pretending to be women online (because just listening to us about our own experiences apparently wasn't convincing enough, so we needed a bunch of men to do some fieldwork and report back on their findings). Meanwhile, those of us who have to keep on living as women in both the online and offline worlds get to enjoy the myriad abuse that goes alongside that. Lucky us!

Muskarci naravno pomazu, ali njihova pomoc je iskljucvo suradnja, ipak su zene kirticna masa, jer one su je pokrenule, a ne , samoniijativno muskarci, a koji su bili svijesni da je polozaj zena , povijesno bio jako los.
Pisati da zene ne bi uspjele bez muskaraca je doista prepotentno, kao da smo sad vama dozivotno duzne da vam ljubimo noge. D li su muskraci,nekad u povijesti, samoinicijtavino rekli da treba poboljsati status zena, a bili su svijesni toga, drustvo je bilo svijesno, a da istovrmeeno zene nisu bile u mogucnosti traziti poboljsanje vlastitog statusa?

nadam se da ste sad bolje razumijeli moju prosirenu verziziju prethodnog kratkog posta/izjave
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:39   #2327
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Radila sam za ISPOD minimalca. Ustajala u 4 i pol ujutro, dolazila doma popodne i polumrtva od umora bauljala cijeli dan. I tvrdim da bih radije radila za svoj novac nego bila doma. Da, ne bih bila zadovoljna, da, trazila bih nesto bolje i maknula se odatle. To sam i ucinila. Ali bih radije radila nego bila doma.
Dugogodisnja zaposlenica na tom poslu za minimalac nekoliko puta mi je rekla kako ona ne mora to raditi ako ne zeli jer im nije o glavu financijski, ali radi - zbog sebe.
Pa se vi prevrcite na trepavice u pokusaju dokazivanja da lazem ili da sam "teska iznimka".
Lajkam te oh so much.

Financijska podredenost ne dolazi u obzir. Izuzevsi neke ekstremne okolnosti.
Atticus Finch is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.