Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 22:56   #2521
Quote:
GraceKelly kaže: Pogledaj post
I onda doktor kaže:
https://78.media.tumblr.com/6a8b283b...un4fo1_500.gif
....................

Čim je na Staru izašao naslov jedne slike da se Hazan zaljubljuje u Yagu, drugovi i drugarice, stiglo je naše vrijeme
Grace veličino....hvala.posebno na ovom gifu Jokera to je moj omiljeni glumac...ovaj film gledam samo zbog njega.

A za Hazan su nam znači i zvanično potbrdili sad mogu mirna da umrem da se ne jadam hoće li opet sinan iskakat iza ćoška ormara ili frižidera.

Poslano sa mog U22 koristeći Tapatalk
Mensury is offline  
Old 19.02.2018., 23:02   #2522
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Čim je prvi put u sceni s Hazan i vezano za Hazan kenula muzika Nemoguća ljubav to je bio The znak, a to je bilo u 33oj (jel 33ća??) kad mu je došla na vrata da ga ne želi izgubit. Mene je tada iznerviralo ono prethodno zvanje Sinana pa sam se Sirmi izlajala na Insti, nakon toga se sve okrenulo
Hahahahahaha pa otkidoh se od smijeha. A jesi li joj se izlajala? E neka si da znam đe i ja bih..išla lajat malo..
Al si me nasmijala.

Poslano sa mog U22 koristeći Tapatalk
Mensury is offline  
Old 19.02.2018., 23:03   #2523
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Na jednoj slici je tagirano mjesto - SILE!
Jesam jedina koju od tog Šilea jeza prolazi!
Ali možda ide priča tamo gdje ju ostavi i rani dušu svoju sad će ona da mu je nahrani

Quote:
A ti canim samo pikiraš Čagine vene, priznaj. Ko da te vidim, spremna s injekcijom i onom gumom da stegneš ruku.
Možda Al bila bi nježna, kažu da imam laganu ruku Taka sam štab rekli po cijelom tijelu

@Minola morbimantično

Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Hazan, Yagiz'a deli gibi asik!!!

Oprosti, čini se da piše da Hazan bezumno, ludo voli Yaza!!!
Još bolje canim, još bolje!
Vidila ja neka ask nešto al nisam prevodila.
Al ovo je prekodivno

Quote:
Mensury kaže: Pogledaj post
Grace veličino....hvala.posebno na ovom gifu Jokera to je moj omiljeni glumac...ovaj film gledam samo zbog njega.

Šta je je ovo mu je uloga za 10 Oscara!

@lanex
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Old 19.02.2018., 23:11   #2524
Quote:
GraceKelly kaže: Pogledaj post

Još bolje canim, još bolje!
Vidila ja neka ask nešto al nisam prevodila.
Al ovo je prekodivno
Prekodivno i prekokrasno, svršeno, gotovo .

p.s. Zbog ove rečenice čitav dan, diljem DM, Sinanovke su u očaju a mi je tek sada delimo na topicu !!!

p.s.s. Evo i slika, neka se nađe....
hasret is offline  
Old 19.02.2018., 23:24   #2525
Malo me pukla inspiracija prije spavanca!

Pjesma radnog naziva ŠILE

Quote:
U Šileu, mjestu iz naših noćnih mora
Možda svane neka nova zora.

Ljubav je teška reče on davno
Dok s druge strane umire tajno.

Zatvorivši je onda skršio je dušu svoju
Da sretna bude ona i vrati svoju boju .

Nenadano Hazan zaljubi se u svoga kanku
Ljubomora je kida dok gleda gologuzu Farku.

Ponovo se spominje taj nesretni Šile
Strah nas da ne bi pokisle ko malo pile.

Na mjestu gdje si Yago nekoć dušu rani
Možda svane zora i Hazan je nahrani.
Laku noooć ljudići
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Old 19.02.2018., 23:51   #2526
Koliko smo mi zivaca izgubile, cule rijeci pislik da bi dosle od oovoga



do ovoga

AndjelakMALI is offline  
Old 20.02.2018., 00:03   #2527
Quote:
AndjelakMALI kaže: Pogledaj post
Koliko smo mi zivaca izgubile, cule rijeci pislik da bi dosle od oovoga

http://i66.tinypic.com/2uthzs6.jpg
do ovoga

http://i63.tinypic.com/2ppn59f.jpg
Bome nije nam bilo lako...tako da sam kad vidim Fah bilo da bude kratko il dugo, da spopada Yagu il ne, svejedno mi. Imam sam par. Imam žensku koja postoji, stvarana. Ne ukradena ne pozamljena. Tak da sam ja na sedmom nebu. A imali smo trnja svako malo...

Poslano sa mog U22 koristeći Tapatalk
Mensury is offline  
Old 20.02.2018., 02:21   #2528
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Nije ni meni jasno na osnovu čega je on zaključio da se ona udaljava od njega??
Do 33.-te je bila uljuljkana u sigurnosti svoje ljubaFi, svoje prve ljubaFi, a i pružala joj je neko utočište od insinuacija jer ona je ipak u vezi sa Sinanom, neka luda baba priča, njena ljubaF - postojao je i dalje mali plamičak, iako se hladila polako još od onog s Ece, onda se dogodilo Yagizovo zaljubljivanje u zagonetnu ženu, dolazak Farah i evo nam dugoočekivanog YagHaza.

Možda je Bebecim mislio na trenutak od kad su počeli problemi i Hazan stala na Ecinu stranu, pa sve ovo oko Kerime - njemu je sve teško - a ona se nije ponašala kako je on očekivao - da su se našli na pola puta, da se Sinan okrenuo licem prema njoj i uzeo ju za ruku, da su bili potpora jedno drugom ne bi bili pred prekidom - da je Sinan mislio na nju bar djelomice kao Yagiz bila bi se pravo zaljubila u njega - no Sinan potpora nikomu ne može biti jer je njemu potreban netko tko će ga usmjeravati kad treba, podmetati leđa kad treba, istrpit njegove trantrume kad treba, ćutat zajedno kad treba.......ne shvaćam njegovo poimanje veze dvoje odraslih ljudi..a tek ljubavi....da li on trenutno najviše voli sebe....da li je zaljubljen u Nil....

U jedno sam sigurna ovaj Sinan kojeg gledamo nikad nije bio zaljubljen u Hazan, a ona je so out of his league....jedna prekrasna osoba koja može bolje, koja zaslužuje bolje, koja jest toliko, puno, veoma, mnogo bolja od Bebecima i koliko god se i jest unizila zbog kretena (ni prva ni zadnja osoba) želim joj da što prije lansira Sinančeta iz svoje orbite.

Da je Sinan bio drugčiji bili bi još zajedno, dogodila bi se ljubav, ali onda bi to stvarno bila SinHaz ljubav i navijali bismo za nijh, a ne ova splačina što smo gledali na putu do gdina. Pravog.
hermes birkin is offline  
Old 20.02.2018., 03:07   #2529
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Abilik je na riječima, ok i na djelu jer je doveo Farah, ali on i dalje trčkara za Hazan, ostavlja je u Istanbloomu bliže sebi govoreći joj da je kanka o kojoj vodi računa, ali znamo i mi i on da je pravi razlog ljubav koja ga vuče k njoj. Zato i rekoh da se pogubio i da sam zapravo ne zna šta bi. Pa i sam sebe mora dnevno nekoliko puta uvjeravati u abilik, injekciju je dobio i od Hazima, sve mi to govori da abilik pomalo puca i da ga Yago mora stalno krpati i sastavljati. Slažem se da on nikad ne bi bario Hazan, niti ju je ikad bario, jer je Sinanova cura, ali šta kad više ne bude Sinanova cura ili ako shvati da trza na njega?? Jednom će morat presjeć i to bez čekanja da mu Sinan da blagoslov. Msm barem ja navijam za to, ako je stvarno voli. Biti taoc Sinanovih tantruma do kraja serije nema smisla, abilik mora puknut. I tabiki se ponovo sastavit, ali u varijanti YagHaz.


Nakon dugo vremena osjetila sam poriv da ponovo gledam epizodu - dijelove s Yagizom i Hazan - dugo mi se to nije dogodilo, gledali smo SinHaz u njihovom buyuk ašššššššku i nisam uopće mogla da gledam epizode prije 24.-te kada se činilo da idu na YagHaz.

Meni je isto ono AŠKIM i popratni dodiri te donekle gugutanje bilo malo preveć - no Hazan je tomu trebala svjedočit jer da Farah nije došla ne bismo došlo do ove točke, Hazan je trebala vidjeti onu koja je otopila led, s ili bez Darcyja, jer Farah je ta zbog koje je došlo do potresa u Hazaninu životu i prestanku viđenja Yagiza kao hebenog Kanke - najsmješnije mi je to što Hazan svaki put kad se pogleda u ogledalo vidi lice Yagizove Djeve Bajne - svjedočio je i on gugutanju i cerekanju, a zbog abilika će oboje patiti - no da se vratim na Farah - ono što mi je smetalo je njena gologuzavost, dođe Hazan na Yagizova vrata, osoba koju Farah prvi put upoznaje i nije joj palo na pamet samo da navuče donji dio pidžame? - pokati, kaže da se ide obući i spusti se gologuza niz stepenice, opet, ili je to zato što ona prava Yagizova prija pa nema veze ako i gologuza se prošetava po njegovom stanu

Abilik će puknuti, Yagiz je zasad odabrao Sinančeta, ali hoće li pri tomu ostati nakon što sazna da ga Hazan voli? Ne treba graditi sreću na nečijoj nesreći, ali oni su oko 2 mj. u vezi i skoro pa su prekinuli, ona je bila zatelebana, Sinan ni to, ne radi se tu o vezi od 1-2 godine gdje su dijelili sve i bili pravo zaljubljeni, nego o vezici s kratkim rokom trajanja, no dovoljno da se moralisti oglase.

Njihov abilik je takav da Yagiz daje i korigira te da iz sranja koje mu servira Sinan izvuče najbolje, a Sinan nastavlja po starom - da, da, Golumov olum.....on to nije smio napraviti, doveo je i brata kojeg tvrdi da toliko voli i djevojku u koju se zaljuFio u veliku opasnost, on ništa nije žrtvovao, samo je došao reći Kerime da je njen sin i mislio da će joj biti dovoljno da ga povremeno vidi ili što već, on je pod Keriminom zaštitom, njen sin....nije on htio da se to dogodi, ali se dogodilo i Kerime je sve rastrojenija i njene ubilačke namjere dolaze sve više do izražaja iz epizode u epizodu, polako idemo prema kulminaciji Kerimine zlobe.......ko će da nahebe....ah da....Yagiz i Hazan
Sinan se ne mijenja i misli da ne treba, a Yagiza pere krivnja jer se zaljubio u Hazan i #SamoDaSinanNePlače, čitavi život Yagiz radi sve damo da Sinanče ne pusti suzicu, YETER Be, Yeter....morat će odabrati.....ili ljubav ili sebično razmaženo derište koje voli radit tantrume kad se ne može nositi sa situacijom/emocijama....
Treba staviti sebe iznad tog hebenog abilika........neka pojedinac dođe do izražaja, dosta žrtvovanja za jednog sebičnjaka i nezahvalnovića........Hazan je jedini pravilni izbor, ne njegov braco, nego njegova ljubav.

Kod Hazan i Yagiza se ne radi o nečemu prolaznom kao kod SinHaz, već o ljubavi. Sinan ako toliko voli svoga brata se treba ponijeti kao veliki dečko i odrasti malkice, shvatiti da on zapravo nije bio zaljubljen u Hazan, jer da jest, da su njih dvoje stvarno bili pravi par, da ju saslušao kad je trebalo, da je s njom sjedio i ćutao....bili bi i danas zajedno, bez obzira što se Yagiz zaljubio u Hazan, a i u tom slučaju Yagiz i Hazan ne bi toliko vremena provodili zajedno niti ulazili u neke duboke razgovore, Yagiz bi stvarno bio brat njenog dečka, djever, a Sinan njen dragi.

No pošto dobismo SinHaz shit na putu do prave ljubavi, Yagizu blagoslov brace ne treba, pa nije Master za ništa, i još ako Sinan stvarno ostane pri tvrdnji da je volio/voli Hazan nakon ovog s Nil i vremenskog skoka (do prave buyuk ašk - YagHaz, imamo mi još i 3 sezonu, valjda), onda je stvarno kreten, kako bi mogao tako nešto tvrdit, a nikad nije ni pokušao biti u pravoj vezi s Hazan?
Yagiz ima da ga pogleda u oči i kaže - ja ju volim i ona mene voli, sviđalo se tebi ili ne sviđalo, tako stvari stoje.
Neće to Yagiz napraviti sutradan, proći će još dosta vremena do toga, Hazan si još nije ni priznala da voli Yagiza, imamo mi puta pred nama, a dotad će Sinanče valjda uvidjeti koliko se njih dvoje vole, napraviti potez jednog muškarca te im zaželjeti sreću u budućem zajedničkom životu.

Abilik će se na kraju oporaviti, samo na nižem nivou, a ljubav zaživjeti.
hermes birkin is offline  
Old 20.02.2018., 03:28   #2530
Opet set u šumi, samo ovaj put se sprema rostilj!

https://www.instagram.com/p/BfZViO3loBO/
https://www.instagram.com/p/BfZbLDAFpNp/

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
__________________
Neko ti razume pogled,
Neko ne razume ni reči
🌼🌼🌼
Alex2002 is offline  
Old 20.02.2018., 06:53   #2531
https://www.instagram.com/p/BfZ7sg1HKQj/ Caga i Deniz u sumi
https://www.instagram.com/p/BfaEEJgBLr5/ Caga u bolnici
Istanbloom is offline  
Old 20.02.2018., 07:19   #2532
Quote:
Instabloom kaže: Pogledaj post
Dobro je ... Sirma nas je čitala i uslišila nam molitve..
eMarina13 is offline  
Old 20.02.2018., 08:17   #2533
Dobro jutro,
napokon sam pogledala prevedenu epizodu i pročitala sve što ste pisale.
U međuvrenu je i fragi izašao, koje scene nas čekaju :klap:

Opet ne gledam live u subotu s vama, ali čim se vratim doma gledam bez prijevoda. Moram priznati da jedva čekam subotu. Još ako u petak bude YagHaz isječak tko će dočekati subotu na večer. Ne gine mi javljanje s planinarenja ili barem čitanje foruma.

Vidjela sam da su bila neka pitanja o najdražoj sceni i obleki Yage.

Znam da se nekima od vas ne sviđa, ali meni je bio baš lijepi u onom sivom kaputu i zelenom šalu. Ta zelena nijansa mu baš stoji pa me odmah štrecnulo kada je izlazio iz hodnika.

Nemam najdražu scenu. Dobre su mi kanka scena, zatim kada Yagiz shvati da Hazan zaista bježi od njega. Lijepa mi je scena djevojčice i Gojka, Tolga se stvarno proljepšao. I, naravno, Nil. Ona me je baš zabavljala u ovoj epizodi, najprije tamo u firmi, a zatim i u vili kada se samo pogleda sa Yasemin i krenu trčati prema balkonu

Nakon pogledane prevedene epizode, Farah mi je postala malo bolja. Neke scene, izrazi lica i riječi se mogu protumačiti da je samo prijateljski nastrojena (ok, tko ne bi bio zaljubljen u Yagu).

I da, pričalo se tko je čije godište. Ja sam isto godište kao i Yago, tj. Caglar
Lontsa is offline  
Old 20.02.2018., 09:19   #2534
Kako to Yagiz koji poznaje Hazan u dušu i čita je ko otvorenu knjigu ne vidi da se zacopala u njega? Ako može neko razumno objašnjenje, čok tešekrederem Negdje sam pročitala btw da moraš pojesti s nekim vreću soli da bi ga upoznao u dušu, a ni tad nećeš bit siguran, tako da ne bih preuveličavala Yagino poznavanje Hazan. Mislim da su se jako dobro upoznali, ali još je to daleko od poznavanja u dušu i ostalih floskula. Ljudi su ipak malo kompliciranija bića.

I naravno da deli gibi ašik znači ludo zaljubljena. Ljubav ima svoje faze, ovo je između YagHaz prva, napokon je kliknula i ona, a sve ono što se događalo prije bilo je samo dobar uvod. Dobar i obećavajuči
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 20.02.2018., 09:27   #2535
Quote:
Alex2002 kaže: Pogledaj post
Opet set u šumi, samo ovaj put se sprema rostilj!

https://www.instagram.com/p/BfZViO3loBO/
https://www.instagram.com/p/BfZbLDAFpNp/

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Quote:
Instabloom kaže: Pogledaj post
Mora Keri da pojede malo proteina, ipak je puška teška Bit će spremaju klopu za sve na setu?

Aaaa, hastane tko će dočekati tu epizodu.. veselim se mnogo, jer mi mnogo i obećava. Samo da Sirma ne zahebe ovaj paćenićki narod

A vidi Yage u šumi, kao pokislo dijete drži svoju kavicu, jadan se smrzo

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Kako to Yagiz koji poznaje Hazan u dušu i čita je ko otvorenu knjigu ne vidi da se zacopala u njega? Ako može neko razumno objašnjenje, čok tešekrederem Negdje sam pročitala btw da moraš pojesti s nekim vreću soli da bi ga upoznao u dušu, a ni tad nećeš bit siguran, tako da ne bih preuveličavala Yagino poznavanje Hazan. Mislim da su se jako dobro upoznali, ali još je to daleko od poznavanja u dušu i ostalih floskula. Ljudi su ipak malo kompliciranija bića.

I naravno da deli gibi ašik znači ludo zaljubljena. Ljubav ima svoje faze, ovo je između YagHaz prva, napokon je kliknula i ona, a sve ono što se događalo prije bilo je samo dobar uvod. Dobar i obećavajuči :ce rek:
To i ja razmišljam. Malo smo prenaglo zaključile da je baš tako u tančine poznaje. Zna on nju, ali ne tako dobro, tj. zna je onakvu na kavu je dosad navikao i kakvu ju je upoznao. Ovo sada je nešto sasvim novo i naravno da ne može odmah pokopčat kako i zašto. Pa zamislimo samo primjer da si u vezi s nekim tipa 3 godine i znaš ga, a opet se odjenom počinje ponašati kao nikad prije, čudno, neshvatljivo, pa čovjeku nikako ne bi bilo jasno, jer ga takvog na poznaje, dime?! Tako i Yago, nikad dosad još nije vidio ovu njenu stranu. Ali nadam se da će je u iduću epizodu dvije upoznati .

Ja vrtim scenarije u glavi kako će Farah reć Jagi da i Hazan trza, da ona to vidi na njoj . Iako bih voljela da sam zaključi. Neyse, Allah, bit će Yagi kao da ga šleper udari.
Rumer is offline  
Old 20.02.2018., 09:33   #2536
Quote:
Instabloom kaže: Pogledaj post
Jel se ovdje odvija Gollumov masakr automatskom puškom ili su otišli na izletić?

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Kako to Yagiz koji poznaje Hazan u dušu i čita je ko otvorenu knjigu ne vidi da se zacopala u njega? Ako može neko razumno objašnjenje, čok tešekrederem :
Canim razumnog objašnjenja u ovoj seriji nema Nego stvar je u tome da je on van te ašk stvari nju stvarno upoznao u dušu i praktički zna kako bi ona mogla reagirati u danom trenutku. Vidi on i sad da se ona čudno ponaša ali nije ni glup ni tup ni Sinan da ne vidi da se tu nešto više događa. Da se kod nje javljaju neke emocije kakve kod nje nije nikad vidio. Hazan nikad nije bila ljubomorna na Sinana, a sad se ponaša ko da je na nekim gadnim drogama od kad je vidila Farah. Yago to vidi i čudno mu je i ne može si jednostavno složiti u glavi da možda postoji mogućnost da je bratova cura možda zaljubljena u njega.
U biti ne znam više, nisam pametna! Ali mala je pala
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Old 20.02.2018., 10:00   #2537
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Pa i sam sebe mora dnevno nekoliko puta uvjeravati u abilik, injekciju je dobio i od Hazima, sve mi to govori da abilik pomalo puca i da ga Yago mora stalno krpati i sastavljati. Slažem se da on nikad ne bi bario Hazan, niti ju je ikad bario, jer je Sinanova cura, ali šta kad više ne bude Sinanova cura ili ako shvati da trza na njega?? Jednom će morat presjeć i to bez čekanja da mu Sinan da blagoslov. Msm barem ja navijam za to, ako je stvarno voli. Biti taoc Sinanovih tantruma do kraja serije nema smisla, abilik mora puknut. I tabiki se ponovo sastavit, ali u varijanti YagHaz.
Da je ovo normalna serija.Ali nije!
Sve dok Sinko trza ona je njegova.

Teška srca priznajem da sve neke scenarističke šprance koje bi meni više godile Sirma je pretvorila u muku s gorkim okusom.

Jednom je jedna Turkinja na TW napisala da ako ,i kada, dođe ta Yagina ženska to neće biti lepršava i zabavna ljubomora koju svi očekujemo i kojoj se veselimo.Jer FhvK nije takva serija.
Nažalost, gutajući knedle čitavu epizodu u subotu sjetila sam se njenih riječi.
Morala sam zažmiriti na činjenicu da mi Sirma nije ispunila želju da ta ljubomora bude potaknuta stvarnom ženskom zainteresiranošću za Yagiza, da dođe kao poslovna suradnica, da uživam u tim mukama.
Dobila sam ono što mi je bio najgori scenariji nakon scene na groblju.
Yagu koji zbog Sinan dovodi nekoga da glume par.Iz više mojih pozicija totalno pogrešno.
A opet i na to pristajem, kao što kaže @deseti samo nek me naposlijetku daju ono što čekam

Tako i ovaj abilik.Puknuti će možda na tren, na 5 minuta,ali do zadnjeg boluma mi nećemo vidjeti Yaghaz ovako sretne i opuštene kao što Yago i Farah glume da jesu.

Vjerujem i da nećemo dobiti ni tu jednu čitavu epizodu bijega od svih i ukradene sreće, nešto što je gotovo obavezno u turskim serijama.

Jer , budimo iskreni, Sirma je slinavu žvaku i fucking abilik napuhala do ogromnih proporcija, u svrhu razvlačenja priče.
zato i stavlja Sinanu u usta u zadnje dvije epizode one prazne rečenice o tomu kako je Hazan ljubav njegovog života, zato on odjednom njoj spočitava udaljavanje.
Kakvo božje udaljavanje?!
Do jučer mu nudi svoj kauč i rame da šute zajedno.Zivka ga svaku večer. Ostavlja poruke kako se brine.
Oprosti se s njom za laku noć i umjesto u stan pokraj ode k bivšoj curi.
I on sa suzom u oku njoj govori o njenom udaljavanju!!???

Hazan je progledala, ali ne zaboravi Sinka.
Sinko je emocionalni parazit.To upravo radi i Nil, jer Hazan nije spremna titrati samo oko njega u situaciji kada ima i Ece dramu i Kerime na vratu, a i brigu o tomu da Yagiz ne sazna.
A Sinko treba nekog tko mu može posvetiti punu pažnju.

Sirma je igračica, Nilin poljubac od 20 sekundi i ustreptalog Bebecima ostavila je ipak nejasnim.

Može se poklopiti nesreća u šumi i to da Yagiz sazna kako je Sinko švrljao sa Nil, pa kočnice popuste .Ali onda slijedi Sinkovo kukanje kako mu je igra namještena i kako će on živjeti bez svoje buyuk ask i tu je Yago gotov.

Plaši me još jedna stvar, Denizin i Afrin PR agent, neka curka Cansel Emir koja lajka Alpa i njegovu glumu, okolo objašnjava kako će se Sinan u slijedeće 3 epizode jako promijeniti.
Tako da...možda on bude kahraman u šumi pa dobijemo ćorak.

Quote:
Mensury kaže: Pogledaj post
Svašta.. ne kapiram što ne ide u svoju kuću... Ili je postala dama pa neće u straćaru?
Pretpostaljam da je i njoj to bila druga opcija.
I da će tamo željeti ići kada se bude svađala s Yagizom pokraj onih kofera.Ta kuća je doduše u tako lošem stanju da su je susjedi pomogli opremiti a i nije renovirana od požara.

Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
"Odvajate li ti i Yaz oči jedno sa drugoga!! Ti si nemoralna. Nemoralna koja ne odvaja oči sa brata čoveka kojem govori da ga voli!"

Ovo je rečenica koja nas je koštala u prošlosti i koja će nas koštati kilograma žiFaca u budućnosti.
Ovo je rečenica zbog koje je vikala onomad na EE, zbog koje je "zaboravljala, prelazila preko stvari preko kojih inače ne bi", ovo je suština njenog straha da se suoči sa svojom zabludom.
Sve je bilo "lako" dok je on bio tu, njen bez obzira na formu.
Sada više nije.
Svojim očima je videla "njegovu devojku".
I vi još uvijek ne volite što je Farah došla? Kakva god naposlijetku ispadne, da se nije pojavila Hazan bi lakše gurala natrag zvijer koja u njoj viče.

Quote:
zambak32 kaže: Pogledaj post
I ne samo klasična ljubomora, već težina koju oseća dok ih posmatra zajedno.
Njoj je toliko vidno teško da gleda sliku Yage i Farah kako dele intimnosti, da bi kamen zaplakao.
Ljubomora je vrsta straha, ili tačnije rečeno složena, afektivna reakcija na zamišljenu ili realnu pretnju da će voljeni objekt biti izgubljen,u potpunosti ili nekom stepenu. Strah kao posledica jubomore izaziva bes i mržnju prema objektu koji ugrožava eksluzivnost i privilegije ljubavi.

Kod Hazan je kod prvog susreta sa Farah dominantno osećanje tuga. : cry:
Tek kasnije tokom dana imamo primese nekih drugih osećanja.

Ne mogu se oteti dojmu da je Hazan tužna i osjeća se prevareno jer je mislila da nitko na svijetu ne može otopiti taj led pa si ona sama sebi nije dopuštala da pomisli na tu mogućnost.Zato je njen kanka u njenim očima bio nedostižan i zato ga je držala iznad muškog/erotiziranog obličja.
Zato smo i dobili ovako golišavu scenu.

Sve.Sve se poklopilo.Robot degil mogao je uvijek to ostati i ona nikad ne bi ,zbog i svih ostalih razloga, pomislila da propušta nešto jer on ionako ne bi volio nju, ne bi volio niti jednu.

Bio je u sigurnoj ladici.
Kad ono gle čuda, nekomu se smiješi , nekomu dodiruje ruke i golo rame.On , za kojeg zna, da mu takvo iskazivanje intimnosti ne ide u opis karaktera.
"Ljubav o kakvoj se na grobu priča"
A ona je mislila da to ne može biti niti jedna, pa tako niti ona sama i zato je ta pomisao bila lakša

Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Niti su se znali, niti upoznai, niti voleli, niti razumeli.
Tuga.
Žali bože Yazove žrtve.

Niti sve zanesenosti u suštini imaju ljubav, niti sva maštanja trebaju postati zbilja.
Žali.

Quote:
zambak32 kaže: Pogledaj post
Ooooo samo to neee.
Ne želim da Sinan gleda zaljubljenu Hazan pre nego što pukne njihova veza.
Ne želim da Sinan ostavi Hazan zbog Yagiza već zbog nedostatka osećaja za njega. Već je primetio zahladjenje s njene strane, i hvala mu. Neka to još formalizuje i to bi bilo to.
Samo da ne istrajava na onom delu da ne zna zašto je ona zahladnela, a ona zna zašto je on.

Nije ni on zahladneo zbog Kerime kako Hazan reče, i kako njemu bi drago, jer ga noge ne nose kada mu je teško kod Kerime već kod Nil.
I to reče Nil sedam noći zaredom proveo kod nje Aloooo dečko odgovori Nil pošteno na pitanje, i sebi, zašto ideš svaku noć kod nje.
Prihvati da je Hazan hadna prema tebi, i hoščkal.


Samo da Sinan ne primeti pre raskida


I meni je abilika pun kufer.
I nemam ništa protiv da se golupčići otvaraju i zatvaraju jedno prema drugom, jer to su radili i do sada, neka se i odaju, razotkriju, samo da njihov ašk ne bude vidljiv Sinanu pre nego konačno raskine vezu sa Hazan.

Sve drugo je teško i nedopustivo i za Hazan i za Yagu. :he kla:
A sve si mislim da ćemo to upravo dobiti. Drama, drama...sve prije nego ljubav.

Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Msm meni onaYago Farah gluma s početka + njegovo kuhinjsko da je to zbog Sinana i čitavo kasnije ponašanje prema Hazan nemaju veze s vezom, osim ako kasnije ponašanje povežem s grižnjom savjesti jer voljenu ženu drži za budalu, pa se želi iskupiti. Inače bi je u skladu s igrom morao staviti na ignor, minimalizirati kontakte i pustiti je da ode gdje hoće. Dogorilo je do noktiju, ide se na sve ili ništa. Činimise da on naslućuje šta se u njoj zbiva i da mu to ne da mira, dosad su ga k njoj vukle nevidljive sile kojima se sad naziru obrisi. Nije moguće da on nije registrirao ono Kim ili dodire ruku i njenu reakciju, bauljanje po hodniku i po ulici, izbjegavanje razgovora i kontakta očima, ili onaj trenutak kad su se u autu pogledali...pa ono je pure ašk u pogledima, ono se mora osjetit. To je nešto posve drugačije od onog laganja zbog Kerime, ovo sad ima direktne veze s njim i direktna je reakcija na njega. Pa nije on toliko neiskusan da ne zna prepoznat da cura trza na njega. Vidimo u fragiju da joj ne da da odseli, opet se gledaju zaljubljenim pogledima...on je izgubio kontrolu, ebeš i abilik i moral i SinHaz koji još postoji. Msm netko od njih dvoje mora otići i to što dalje, on neće, odlazi ona. Ovo je njoj sve novo i reakcije su žešće, on se navikao. Sad ona reagira ko on kad je htio u Ameriku.
On laže Hazan. U tome je njegov problem.
Nije mislio da bi nju uopće, osim iznenađenja, trebalo dotaknuti da on dira drugu ženu.Uvjerljiv mora biti, jer kakva je to fatalna ljubav o kojoj na grobu priča i zbog koje se napija ako ne ruši sve u njemu i mijenja njegovo ponašanje.

Uostalom, on jako malo priča.Farah je ta koja slaže detalje te veze.On samo klima i smiješi se.
Hazanino iznenađenje razumije. I nije ni skužio da ga ona izbjegava dok to Farah nije rekla.

Poklopilo se svašta.Grižnja savjesti jer joj laže.Podsvjesna neugoda jer ga žena koju voli gleda s drugom.Vidi nju da nije dobro.A to je kod njega uvijek okidač da mu popusti kočnica.
Vidi da ju omrznuta Kerime opet navlači po ulici.
Ovaj dio je meni jedini nejasan.Kako se ne sjeti da mu je rekla da se trebaju udaljiti jer "oni misle kako nešto ima između njih dvoje"



Quote:
hasret kaže: Pogledaj post


Slažem se.
Bojim se da će i ovo biti prepreka poput abilika i zaključavanja. Istina je da i ona njega laže ali zato što ga štiti.
Bojim se i ja. Što će Hazan reći kada sazna da je ovo bila laž.
Bojim se i razvoja priče u kojemu će Hazan postajati rekvizit i loptica , koje će se braća međusobno odricati. Jer ako će Sirma i dalje stavljati abilik ispred svega, gdje je tu ljubav?
tagoresky is offline  
Old 20.02.2018., 10:20   #2538
@Aldy briši post dok nisi dobila karton!
Smanjiti ću ti je ja i poslati u p.p.


Nastavak posta .Sad mi je jasno kako je to ne čitati vas 12 sati.ne znam gdje bih prije kvotnula


Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
"Slučaj Selin" je eklatantan primer suštinske razlike između Mastera i S.
Dok naš Master najpre utvrdi argumente i činjenice pa donosi odluku, S kao i svaki prosečni bezmozgović juriša na prvu.
Haz se još jednom uverila kakav karakter ima njena prFa ljubaF.
Način na koji ga je gledala bez ikakve sumnje pokazuje šta misli i o njemu i njegovim postupcima,odbrusila mu je dve, tri rečenice... nabrojala prethodne greške.
Apsolutno sve je registrovala, sve zna, ništa nije zaboravila.
Znala sam da je tako!!!
Ćutala je, ponašala se kao da ne vidi, da je oprostila.
Zašto
???

S druge strane, onaj koji nije njen, opet i opet je pokazao da je sve ono što ona želi!!!
Šta joj je preostalo, osim da poraženo napusti prostoriju :k ava:?!


Mislim da ju je sramota sebe same . Voljela bi ona Sinana još i danas da je on bio iole ono za što je ona vjerovala da može postati.Toliko se djetinje grčevito i slijepo ubjeđivala kako je taj dobrodušni veseljak neotkriveni dragulj.

I upadljivo je u ovoj sceni, kako se ona nije iznenadila reakcijom niti jednog od njih dvojice.Očekivano za nju su odreagirali.Ali ona čitavo to vrijeme niti jednom ne podigne pogled prema Yagizu.Niti jednom.


@Adadjo, pitala si me mislim li da je Farah pozitivka.Hmm, ne slušaj mene, jer ja sam mislila i da će se poseksati s Yagom

Ali da, mislim.

Ne može on primjetiti da se Hazan zaljubila.Pa ni ona sama to do ovog susreta sa Farah nije shvatila.
Yago vidi da joj nije dobro. U stanu je bio usredotočen na igru i gore sam opisala, da mu je njeno iznenađenje jasno.Očekivano je da će ju šokirati navodna cura iz Amerike koju je toliko skrivao.
Nikada on nju ne bi namjerno povređivao.
Ovo ne bi radio da zna kako je njoj teško.
tagoresky is offline  
Old 20.02.2018., 10:25   #2539
Quote:
hermes birkin kaže: Pogledaj post
Meni je isto ono AŠKIM i popratni dodiri te donekle gugutanje bilo malo preveć - no Hazan je tomu trebala svjedočit jer da Farah nije došla ne bismo došlo do ove točke, Hazan je trebala vidjeti onu koja je otopila led, s ili bez Darcyja, jer Farah je ta zbog koje je došlo do potresa u Hazaninu životu i prestanku viđenja Yagiza kao hebenog Kanke - najsmješnije mi je to što Hazan svaki put kad se pogleda u ogledalo vidi lice Yagizove Djeve Bajne - svjedočio je i on gugutanju i cerekanju, a zbog abilika će oboje patiti - no da se vratim na Farah - ono što mi je smetalo je njena gologuzavost, dođe Hazan na Yagizova vrata, osoba koju Farah prvi put upoznaje i nije joj palo na pamet samo da navuče donji dio pidžame? - pokati, kaže da se ide obući i spusti se gologuza niz stepenice, opet, ili je to zato što ona prava Yagizova prija pa nema veze ako i gologuza se prošetava po njegovom stanu
Dovoljno je bilo i ono na vratima, goli Yago na kojeg se iz prve stresla, kamoli golonoga Farah i privijanje uz Yagu i ono Ja sam Yagizova cura, tu se ova naša presjekla i bukvalno i figurativno. Već joj je tu bilo jasno šta se između ovih dogodilo i proradila je žestoka ljubomora. Ok, ono kasnije je ovo s vrata zacementiralo, ali malo mi je bilo preveć gledat Yagiza Egemena u ulozi u kojoj on nije on, a ponašao se više nego suvereno Pa mi palo na pamet da bi mogao tako glumit i svašta drugo, ugl ne ide mi tolika uživljenost, gluma i igrice tog tipa uz njegov lik. Što se tiče Farah ili će je ispalit on kad vidi da se ova primila više nego treba ili će otić sama kad vidi ili da nema vajde od YagFar ili nakon što Yagi baci par hintova u vezi Hazan, a može i obratno slobodno

Quote:
Abilik će puknuti, Yagiz je zasad odabrao Sinančeta, ali hoće li pri tomu ostati nakon što sazna da ga Hazan voli? Ne treba graditi sreću na nečijoj nesreći, ali oni su oko 2 mj. u vezi i skoro pa su prekinuli, ona je bila zatelebana, Sinan ni to, ne radi se tu o vezi od 1-2 godine gdje su dijelili sve i bili pravo zaljubljeni, nego o vezici s kratkim rokom trajanja, no dovoljno da se moralisti oglase.
Šta znači gradit sreću na nesreći drugoga ako tog drugog cura više ne voli?? nesreća mu je već zagarantirana bez obzira na Yagu. Msm i da nije bilo Yage SinHaz bi pukao, a Hazan ima pravo na ljubav s kim god želi, taman bio brat bivšeg. Nakon svega što se dogodilo između Sinana i Hazan, a dogodilo se praktički ništa, onaj horuk poljubac, kino, ružica, držanje za rukice i smijuljenje, njena ljubav s Yagom nema bitnih moralnih prepreka. Ono njeno višegodišnje sanjarenje o liku iz žute štampe je ionako zaboravljeno već na onim vratima kad je vidjela golog Yagu. Po svemu dosad viđenom Sinanova ljubav nije ljubav, a to što on laprda objesi mačku o rep. Ok, sigurno će bacanje tantruma imat učinka na YagHaz jedno vrijeme, ali da će se njih dvoje zauvijek odreći jedno drugoga zbog Sinana, nema šanse. Bit će im lakše ako ovaj u međuvremenu nađe sebi neku curu, ali i da ne nađe shvatit će da je SinHaz bio promašaj. Ako već nije shvatio.

Quote:
Njihov abilik je takav da Yagiz daje i korigira te da iz sranja koje mu servira Sinan izvuče najbolje, a Sinan nastavlja po starom - da, da, Golumov olum.....on to nije smio napraviti, doveo je i brata kojeg tvrdi da toliko voli i djevojku u koju se zaljuFio u veliku opasnost, on ništa nije žrtvovao, samo je došao reći Kerime da je njen sin i mislio da će joj biti dovoljno da ga povremeno vidi ili što već, on je pod Keriminom zaštitom, njen sin....nije on htio da se to dogodi, ali se dogodilo i Kerime je sve rastrojenija i njene ubilačke namjere dolaze sve više do izražaja iz epizode u epizodu, polako idemo prema kulminaciji Kerimine zlobe.......ko će da nahebe....ah da....Yagiz i Hazan
Sinan se ne mijenja i misli da ne treba, a Yagiza pere krivnja jer se zaljubio u Hazan i #SamoDaSinanNePlače, čitavi život Yagiz radi sve damo da Sinanče ne pusti suzicu, YETER Be, Yeter....morat će odabrati.....ili ljubav ili sebično razmaženo derište koje voli radit tantrume kad se ne može nositi sa situacijom/emocijama....
Treba staviti sebe iznad tog hebenog abilika........neka pojedinac dođe do izražaja, dosta žrtvovanja za jednog sebičnjaka i nezahvalnovića........Hazan je jedini pravilni izbor, ne njegov braco, nego njegova ljubav.
A gle, Yago nikad neće na Sinana gledat kao na bezveznjaka, sebičnjaka i nezahvalnika, da ima sto mana on je njegov mlađi brat i naći će mu opravdanje i vadit ga iz g...a. Yagu može okrenuti protiv Sinana jedino da ovaj zariba nešto protiv Hazan, da je povrijedi, ponizi, pravi nesretnom (a mora bit nesretna u vezi s njim sad kad voli drugog) i sl. Zato i kažem da bi ovo s Nil mogao bit okidač u tom smislu. Ne mogu zamislit Yagu da inzistira na SinHazu i u situaciji di ovaj šara okolo i drži Hazan za budalu, on će mu oprostit i nesposobnost na poslu i kukavičluk i glupost, ali takve stvari neće. Ok, neće ni odmah uskočit u YagHaz, ali neće mu više ni namještat curu na zicer, naročito ako ni cura to više ne želi. Što se tiče Sinanova žrtvovanja u vezi Kerime i uzvratnim Yaginim žrtvovanjem u vezi Hazan, mislim da se neće toliko daleko ići naročito ako se pokaže da je Sinanovo žrtvovanje rezultiralo ugrožavanjem Yagina ili Hazanina života. Ne znam, vidjet ćemo.

Quote:
Kod Hazan i Yagiza se ne radi o nečemu prolaznom kao kod SinHaz, već o ljubavi. Sinan ako toliko voli svoga brata se treba ponijeti kao veliki dečko i odrasti malkice, shvatiti da on zapravo nije bio zaljubljen u Hazan, jer da jest, da su njih dvoje stvarno bili pravi par, da ju saslušao kad je trebalo, da je s njom sjedio i ćutao....bili bi i danas zajedno, bez obzira što se Yagiz zaljubio u Hazan, a i u tom slučaju Yagiz i Hazan ne bi toliko vremena provodili zajedno niti ulazili u neke duboke razgovore, Yagiz bi stvarno bio brat njenog dečka, djever, a Sinan njen dragi.
Slažem se, ali bi u tom slučaju Sinan morao bit potpuno drugi čovjek što je nemoguće. Ok, probali su i vidjeli da ne ide i to je to. Šta je bilo bilo je, sreća da je bilo samo onoliko

Quote:
No pošto dobismo SinHaz shit na putu do prave ljubavi, Yagizu blagoslov brace ne treba, pa nije Master za ništa, i još ako Sinan stvarno ostane pri tvrdnji da je volio/voli Hazan nakon ovog s Nil i vremenskog skoka (do prave buyuk ašk - YagHaz, imamo mi još i 3 sezonu, valjda), onda je stvarno kreten, kako bi mogao tako nešto tvrdit, a nikad nije ni pokušao biti u pravoj vezi s Hazan?
Yagiz ima da ga pogleda u oči i kaže - ja ju volim i ona mene voli, sviđalo se tebi ili ne sviđalo, tako stvari stoje.
Neće to Yagiz napraviti sutradan, proći će još dosta vremena do toga, Hazan si još nije ni priznala da voli Yagiza, imamo mi puta pred nama, a dotad će Sinanče valjda uvidjeti koliko se njih dvoje vole, napraviti potez jednog muškarca te im zaželjeti sreću u budućem zajedničkom životu.

Abilik će se na kraju oporaviti, samo na nižem nivou, a ljubav zaživjeti.
Ma može Sinan radit i govorit šta hoće, ali jedna se činjenica ne može promijent: Hazan ga više ne voli. Voli Yagiza i on nju. Na silu ne može ništa, pa ni SinHaz, pa ni nepostojanje YagHaza zbog Sinana. Sve će ići svojim prirodnim tokom kao što je išlo i dosad uz nešto prepreka kako bi Avšari nabili epizode
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 20.02.2018., 10:37   #2540
Prica o abiliku je samo napuhana da bi se mogla prica razvlaciti i nista vise. Shvatila bih koliko je npr Hazan tesko uskociti u vezu sa Yagom da je ona stvarno imala pravu vezu sa Sinanom, tj. neku dubinsku ljubav i sve sto sa sobom ta veza nosi.
Njihova me veza podsjetila ne na onu srednjoskolsu, nego na onu iz osnovne skole kada se vrhunac veze smatra drzanje za ruke i blic poljubac.
Kod mene u gradu cura je bila godinama u vezi sa jednim bratom, prekinuli, svako nastavio svoj put da bi se ona sada udala za drugog brata. Pa sta.
Samo mi ovde u seriji imamo sinana koji je jos u neku ruku dijete, a znamo kako dijete reagira kada hoce da mu neko uzme igracku, tj ono sto misli da je njegovo. E toga se najvise bojim da Sinan nece pustiti Hazan bez obzira sto je ne voli, zbog te neke posesivnosti
AndjelakMALI is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.