Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 21:11   #41
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ako su uglavnom vlasnici stanova koje izajmljuju, to onda znači da u ponudi imaju i neki manji broj stanova za iznajmljivanje kojih nisu vlasnici?

Ustvari me zanima postoje li firme koje za proviziju iznajmljuju tuđe stanove, ali da pružaju kompletnu uslugu. Dakle, ne samo ispitivanje boniteta i nalaženje najmoprimca, te naplata prve rate, nego kompletno praćenje čitavog trajanja najma, uz pravodobne reakcije u slučaju potrebe.
Npr. u UK ako iznajmljujes preko agencije onda ona odradjuje doslovno sve. Nije vlasnik stana, ali odradjuje kompletnu papirologiju, kreditnu provjeru, tvoje reference kao najmoprimca, provjeru stana jednom godisnje, sve umjesto vlasnika stana. Kojeg nikad i ne upoznas. Ako imas bilo kakvih problema takodjer se javljas agenciji i oni onda odradjuju popravke ili slicno. Sam najam se takodjer placa agenciji, a ne samom vlasniku na njegov privatni racun.
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:22   #42
Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Npr. u UK ako iznajmljujes preko agencije onda ona odradjuje doslovno sve. Nije vlasnik stana, ali odradjuje kompletnu papirologiju, kreditnu provjeru, tvoje reference kao najmoprimca, provjeru stana jednom godisnje, sve umjesto vlasnika stana. Kojeg nikad i ne upoznas. Ako imas bilo kakvih problema takodjer se javljas agenciji i oni onda odradjuju popravke ili slicno. Sam najam se takodjer placa agenciji, a ne samom vlasniku na njegov privatni racun.
Ok. Samo što ja pitam postoje li agencije koje pružaju kompletnu uslugu vlasniku stana, a ne najmoprimcu.

Hoće li npr. agencija redovito provjeravati plaća li najmoprimac režije?

Hoće li ga iseliti ako ne plaća najamninu?

Hoće li utjerati plaćanje adaptacije stana, ukoliko ga najmoprimac npr. demolira?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:42   #43
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ok. Samo što ja pitam postoje li agencije koje pružaju kompletnu uslugu vlasniku stana, a ne najmoprimcu.

Hoće li npr. agencija redovito provjeravati plaća li najmoprimac režije?

Hoće li ga iseliti ako ne plaća najamninu?

Hoće li utjerati plaćanje adaptacije stana, ukoliko ga najmoprimac npr. demolira?
Sto se tice ovoga sa iseljavanje ukoliko se ne placa najamnina stvarno ne znam. Mozda ce netko drugi znati.

Ne znam sta ti znaci demolirati stan. Agencija preko koje sam ja 10 godina iznajmljivala je uzela depozit koji bio nije mali i iz kojeg se naplacuje eventualna steta u stanu. Takodjer sam napisala kako se vrsi provjera stana (kod mene je to bilo prvo svakih 6 mjeseci pa nakon toga svakih godinu dana). Kad useljavas u stan doslovno se napravi popis svega, stanje svake brave na vratima, svake uticnice, svakog stoka i plocice, al do najsitnijeg detalja.

Agencija nema sta provjeravati jel ti placas rezije redovito. Sto se tice rezija, u UK je pravilo da kad uselis u stan sve rezije prebacis na svoje ime. Ne znam jel se to nesto mijenjalo, ali tako je bilo kada sam ja zivjela tamo. Za mene je to agencija napravila. Tako da ukoliko i ne placas rezije sva dugovanja idu na tvoje ime kao najmoprimca, a ne na ime najmodavca. Mislim kako je to jako dobro rijeseno.

Tako da sto se tice tvojeg pitanja mislim kako agencija pruza kompletnu uslugu i najmodavcu i najmoprimcu.
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:53   #44
Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Sto se tice ovoga sa iseljavanje ukoliko se ne placa najamnina stvarno ne znam. Mozda ce netko drugi znati.

Ne znam sta ti znaci demolirati stan. Agencija preko koje sam ja 10 godina iznajmljivala je uzela depozit koji bio nije mali i iz kojeg se naplacuje eventualna steta u stanu. Takodjer sam napisala kako se vrsi provjera stana (kod mene je to bilo prvo svakih 6 mjeseci pa nakon toga svakih godinu dana). Kad useljavas u stan doslovno se napravi popis svega, stanje svake brave na vratima, svake uticnice, svakog stoka i plocice, al do najsitnijeg detalja.

Agencija nema sta provjeravati jel ti placas rezije redovito. Sto se tice rezija, u UK je pravilo da kad uselis u stan sve rezije prebacis na svoje ime. Ne znam jel se to nesto mijenjalo, ali tako je bilo kada sam ja zivjela tamo. Za mene je to agencija napravila. Tako da ukoliko i ne placas rezije sva dugovanja idu na tvoje ime kao najmoprimca, a ne na ime najmodavca. Mislim kako je to jako dobro rijeseno.

Tako da sto se tice tvojeg pitanja mislim kako agencija pruza kompletnu uslugu i najmodavcu i najmoprimcu.
Ok, hvala ti na detaljnom opisu. Sad znamo kako je to riješeno u UK.

Nadam se da će nam neka dobra duša napisati kakva je praksa sa agencijskim iznajmljivanjem tuđih stanova u Irskoj i Njemačkoj.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 03:41   #45
Kod mene u mom kanadskom selu realtori su uglavnom kupoprodaja no neki se bave i rentanjem. Mi smo mala sredina pa pretpostavljam da su ti ugovori isli linijom "znamo se, aj preuzmi to za mene"
Mi osobno rentamo kucu preko realrorke. Nju zovemo ako frizider krepa, nju zovemo ak nam tornado odnese krov, nju zovemo kad bismo selili (month to month lease s najavom od 30 dana prije selidbe) vlasnik je 1000km dalje i jedini kontakt s njim nam je preko interaca - mjesecnog prenosa love za rentu. Dakle, sva renta ide njemu. Jel on sta placa i kolko placa realtorki, ja ne znam.
Napominjem opet, to je nas individualni slucaj u ruralnoj Kanadi.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:07   #46
Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Npr. u UK ako iznajmljujes preko agencije onda ona odradjuje doslovno sve. Nije vlasnik stana, ali odradjuje kompletnu papirologiju, kreditnu provjeru, tvoje reference kao najmoprimca, provjeru stana jednom godisnje, sve umjesto vlasnika stana. Kojeg nikad i ne upoznas. Ako imas bilo kakvih problema takodjer se javljas agenciji i oni onda odradjuju popravke ili slicno. Sam najam se takodjer placa agenciji, a ne samom vlasniku na njegov privatni racun.
Potpuno isto u LLoret de Mar Spanjolska .
U Meksiku je drugacije . Tu ti agencija uvali stanare (kao fol provjerene)kojima cak i naprave lazne dokaze o plateznim sposobnostima samo da se docepaju svoje jednomjesecne provizije i posle bas ih briga .Ja sam svoje stanare uvijek nasao sam , sam ih provjerio (koji se nisu dali provjeriti automatski otpadaju)i plate mi po 6mjeseci unaprijed rentu i depozit za pokrivanje eventualnih ostecenja ili neplacenih racuna . U ovih 8g. fala bogu nikakvih problema .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:30   #47
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ok. Samo što ja pitam postoje li agencije koje pružaju kompletnu uslugu vlasniku stana, a ne najmoprimcu.

Hoće li npr. agencija redovito provjeravati plaća li najmoprimac režije?

Hoće li ga iseliti ako ne plaća najamninu?

Hoće li utjerati plaćanje adaptacije stana, ukoliko ga najmoprimac npr. demolira?
Mene je zivot naucio da bez rada ili bez rizika nema ni zarade .Isto tako me naucio da je jako tesko naci nekoga tko ce se brinuti o tvom biznisu kao sto se sam brines .
U pravnim drzavama agencije nemogu nikoga iseliti niti ista utjerati ,to radi sud. Neznam koliko to brzo ide u Njemackoj ili Irskoj koje tebe interesiraju , ali ovdije u MEX ako napravis dobar ugovor i ovjeris ga na sudu , stvar ide jako brzo i bez sudjenja .U Spanjolskoj stanari imaju jako velika prava i zastitu i postupak iseljavanja jako dugo traje .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:37   #48
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Mene je zivot naucio da bez rada ili bez rizika nema ni zarade .Isto tako me naucio da je jako tesko naci nekoga tko ce se brinuti o tvom biznisu kao sto se sam brines .
Isto to su pisali i na onoj temi na pdf-u Gospodarstvo. I ja se slažem da u tome ima puno logike.

Ali ako želiš kupiti i iznajmljivati stan u npr. Njemačkoj ili Irskoj, a živiš u Hrvatskoj, onda to mora raditi netko umjesto tebe. Ne zato što ti se ne da, nego zato što to jednostavno ne možeš raditi sa udaljenosti od nekoliko tisuća kilometara.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.