Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 11:23   #101
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
Mislim da za ovaj film na dodjeli Oscara nitko neće reći "Car je gol".
Mislim halo, mogla se zaljubiti i u laboratorijskog miša onda.
ili u Hrvata.


: opšta perverzija :
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:47   #102
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ili u Hrvata.
Narodna predaja kaže da su Cthulhu-like stvorenja s druge strane Dunava
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 00:17   #103
Ja prognoziram ovom filmu sigurno par Oscara.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 07:48   #104
https://youtu.be/VMbID1yEZbs
moj kratki osvrt na film.

Što se njegovog uspjeha na Oskarima tiče, mislim da bi lako mogao biti najveći gubitnik, ono što bi po meni trebao osvojiti je nagradu za kostim, a ovo ostalo... lijepo bi bilo vidjeti nagradu za režiju, ali dajem mu 50:50 šanse.

Ili će osvojiti, ili neće

Sally Hawkins je bila fenomenalna, ali ove godine je za glavnu glumicu jako velika konkurencija, mislim da će se lomiti između nje, Margot Robbie i Frances McDormand.

Eto, moje dvi kune
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:30   #105
meni se čak čini da je recimo lik crnkinje namjerno takav jer je nostalgični "omaž" crnkinjama stereotipnim iz filmova, monster izgleda kao monster iz klasičnih 50s monster filmova, sve u filmu je omaž prastarom filmskom trešu. od priče do svih likova
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:41   #106
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
meni se čak čini da je recimo lik crnkinje namjerno takav jer je nostalgični "omaž" crnkinjama stereotipnim iz filmova, monster izgleda kao monster iz klasičnih 50s monster filmova, sve u filmu je omaž prastarom filmskom trešu. od priče do svih likova
slažem se. i mislim da je taj cijeli klišejizirani omaž jako skladno izveden. i na kraju je film i oku ugodan i zabavan.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:49   #107
osim kaj meni ništa nije bilo niti malo zabavno.
i ne volim kojekakve omaževe.
osim kad to radi Tarantino. Onda je to the omaž i megazabavan je!!
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:50   #108
ozbiljno? meni je baš odmorko-za-mozak zabavan.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:11   #109
Nedorečen film, trudili se jesu jako ali bez dojma. Oskar?!!! Hihihi


Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:55   #110
Dobar mi je film, zanimljiv. No nije mi ostavio neki veliki dojam u smislu da imam potreba istraziti pozadinu samog film, price itd.

Glumacka postava odlicna. Sally i Octavia maestralne.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:56   #111
Nisam otišao oduševljen, ali ne mogu reći ništa zlonamjerno o ovom filmu. Rađen je jer je netko htio ispričati tu priču ( ili bar njen jedan dio) i osjeća se ljubav autora dok ga se gleda. Cijelo vrijeme sam imao dojam kao da gledam pravi film ( u 2018. je to sve rjeđe), pravog autora.

Međutim ***SPOILERI BLAGI***, svi elementi koji su uvedeni u prvih sat vremena ili koliko već ne rezultiraju ni u čemu. Negativac dobiva puno karakterizacije, koja mi je bila iznimno interesantna, no nigdje to ne ode. Svo suptilno ( i manje suptilno) istraživanje teme Drugosti? Nigdje. Film samo završi kako žanrovski film treba završiti. Isto kao i Get Out, smišljen je koncept, a ne cijela priča.

Bez obzira na to, preporuka stoji!
The Glowing Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:07   #112
meni je ovo odlično - konceptualno inteligentno i značenjski slojevito.

zgrada u kojoj glavna junakinja živi je neka vrsta konkretizirane metafore, nešto slično kao žižekov opis batesove kuće u 'psihu', gdje je kino dvorana u 'podrumu' nesvjesni spremnik svih fantazija koje izlaze na površinu, u vidu televizijskih slika koje su stalno prisutne, preko snova/fantazija glavnog lika, pa sve do filmskog morskog čudovišta.

sally hawkins je glumački briljantna i vizualno fascinantna pojava. ona je nijema ne samo zato što predstavlja potlačene imigrante, već jer je jedna od glavnih tema filma ideološka nametnutost prividnih zidova među ljudima, a jezik je upravo oruđe kojim se te granice stvaraju. tako glavna junakinja u sebi ima potencijal da prekorači konceptualne, a na samom kraju i biološke barijere vlastitog bića. voda je tu savršena metafora - voda ne diskriminira niti pravi razlike, svako tijelo uronjeno u vodu poprima oblik vode. voda briše razlike između mene i drugoga. (btw, završetak jako podsjeća na zadnji kadar 'hellboya', samo u drugačijem elementu)

odličan je i lik ostarjelog bijelog pedera, koji obožava pratiti holivudske zvijezde na televiziji, ali ne želi gledati snimke policijskog nasilja nad crncima jer ga to uznemirava, ne shvaćajući da je upravo on taj crnac kojeg tuku na ulici (ili možda to predobro shvaća?). njegova usamljenost tako nije produkt diskriminacije koliko vlastitog licemjerja. riječ je o brutalnoj kritici tzv. progresivne struje u američkoj novijoj povijesti, koja je najčešće bila miopična i kulturno neosjetljiva, zaokupljena bjelačkim i buržujskim problemima.

na jednoj posve drugoj razini film se može čitati i kao subverzivna mistično-religijska halucinacija o erotskom sjedinjenju glavne junakinje s bogom.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:09   #113
Pogledala, boze sačuvaj.

Film je Televisa presenta na rusko-engleskom sa malo boljim CGIem, prazan skup ničega i svega, sve je to već viđeno, sve šablonski od negativaca do poziticvaca, preko špijuna, crnaca, i glavnog frajera koji je kao čudovište građen ko kakav Ahilej sa slatkim okama, svjetli i regenrira se a nakon što popuštajući životnjiskom nagonu valjda jednoj maci otkine glavu, već isto popodne s ostalima se igra na mic mic i mazi ih. Točno po tom primjeru s macama se vidi nulta razina ikakve karakterizacije ikoga, pazi ovog sredovječnog usamljenog pedera, nijema komšinica luđakinja mu dovede u stan neko tamo super biće koje mu ubije mačku a ovaj ga pozove na večeru. Onda poslje večera nijema luda komšinica odluči da je sasvim okej potopit cijelu zgradu dabi se poseskasala sa super bićem koje joj je susjedu ubilo mačku.

ono, film nije ni šokantan, ni revolucionaran ni votafak, niti je sad netko ono uvaauuuuu ubio glumom (da se razumijemo, Sally mi je draga još od Jane Austen BBC filmova koje je snimala i Happy Go Lucky), niti je na trenutke napet i nepredvidiv (osim mačke naravno )

Još da su škamp i nijema umrli na kraju ajde, bila bi nekakva zadovoljština kao ajde, sve im je uspjevalo dosad, sad su umrli zajedno blablablabla ali NE on oživi a ona dobije škrge. Nemoj. Me. Jebat.

Znači ovo nije čak niti ono nekakav "you love it or you hate it " film, ovo je toliko loše i prosječno da ga nemoš ni mrzit.

3/10 samo zbog dobre glazbe.

Da me netko u dilemi pita da li da ide ovo gledat, poslala bi ga rađe nek dva sata štija bašču ili tako nešto.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:16   #114
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Još da su škamp i nijema umrli na kraju ajde, bila bi nekakva zadovoljština
pa to bi tek bio trijumf klišeja i nazadnjačke ideologije - da se erotska ženska žudnja na kraju ukori.

čitao sam malo komentare na topicu i fascinantno je koliki se broj ljudi uvrijedio onim (jako kratkim) scenama ženske masturbacije. lik sally hawkins je najbolji filmski lik prošle filmske godine i nakon dugo vremena odlično napisan glavni ženski lik. usporedbe s amelie su pogrešne jer je ona tražila primarno platonski odnos srodnih duša. elisi to nije dovoljno, već joj treba i snažna erotska privlačnosti i fizički odnos. ona doslovno ne staje dok ne dođe do erotskog zadovoljenja. s tim da je to predstavljeno kao pozitivan i plemenit cilj kojem valja težiti. ne samo duša(duh), već i tijelo. i jedno i drugo je bitno. uopće me ne čude negativne reakcije na ovako iskren, ali za većinu (očito) preradikalan opis ljubavnih odnosa.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:05   #115
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
sally hawkins je glumački briljantna i vizualno fascinantna pojava. ona je nijema ne samo zato što predstavlja potlačene imigrante, već jer je jedna od glavnih tema filma ideološka nametnutost prividnih zidova među ljudima, a jezik je upravo oruđe kojim se te granice stvaraju. tako glavna junakinja u sebi ima potencijal da prekorači konceptualne, a na samom kraju i biološke barijere vlastitog bića.
Ona nije izuzeta iz jezika, komunicira istim jezikom kao ostali ljudski likovi. Sluša i razumije engleski, a sebe izražava znakovnim jezikom koji je, kao što titlovi pokazuju, analogan engleskom. Ona naprosto ne koristi govor, nego je svjesna da je komunikacija moguća i drugim sredstvima. Može se reći da s čudovištem stvara neki njihov zajednički jezik, ali nije li to tako u svakom intimnom odnosu?

Quote:
voda je tu savršena metafora - voda ne diskriminira niti pravi razlike, svako tijelo uronjeno u vodu poprima oblik vode. voda briše razlike između mene i drugoga. (btw, završetak jako podsjeća na zadnji kadar 'hellboya', samo u drugačijem elementu)
To je lijepo primijećeno (mislim na vodu, za Hellboya ne znam).

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
usporedbe s amelie su pogrešne jer je ona tražila primarno platonski odnos srodnih duša. elisi to nije dovoljno, već joj treba i snažna erotska privlačnosti i fizički odnos. ona doslovno ne staje dok ne dođe do erotskog zadovoljenja. s tim da je to predstavljeno kao pozitivan i plemenit cilj kojem valja težiti. ne samo duša(duh), već i tijelo. i jedno i drugo je bitno. uopće me ne čude negativne reakcije na ovako iskren, ali za većinu (očito) preradikalan opis ljubavnih odnosa.
Usporedbu s Amelie ne trebaš sasvim doslovno shvatiti, ali mislim da Del Toro potpuno svjesno i kalkulantski koristi motive i stilska sredstva koja daju štih popularne Amelie. Da, u navedenom smislu film radi iskorak u odnosu na Amelie, ali valjda je to minimum za očekivati.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:31   #116
Ja ne vidim sta je tu sokantno, zenska drka u kadi i tu i tamo se poseksa sa totalno humanoidnim vanzemaljcem. Zelim rec, fizicki i CGIevski je on (rekla bih namjerno) osmisljen tako da ga maksimalno antropomorfizira. Mogli su stavit i da izgleda kao lignja sa osam krakova i ustima na guzici, pa garantiram da sigurno ne bi bilo nikakvih scena seksa. To bi bilo šokantno i vau. Ovo je ono, ljepotica i zvijer s naopakim krajem di ona postaje "zvijer"umjesto da se on pretvori u Brad Pitta. To je jedina razlika, osim sto je Ljepofica i zvijer (govorim o crticu iz 90ih dakako) jedbostavna jasna i neoretenciozna ljubavna prica bez nepotrebnih spominjanja bas *svake* trenutno aktualne teme (crnci, pederi, imigranti, Rusi, kajgod) bez da i jedna zapravo poentira s ikakvom....poantom.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:47   #117
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
meni je ovo odlično - konceptualno inteligentno i značenjski slojevito.

zgrada u kojoj glavna junakinja živi je neka vrsta konkretizirane metafore, nešto slično kao žižekov opis batesove kuće u 'psihu', gdje je kino dvorana u 'podrumu' nesvjesni spremnik svih fantazija koje izlaze na površinu, u vidu televizijskih slika koje su stalno prisutne, preko snova/fantazija glavnog lika, pa sve do filmskog morskog čudovišta.

sally hawkins je glumački briljantna i vizualno fascinantna pojava. ona je nijema ne samo zato što predstavlja potlačene imigrante, već jer je jedna od glavnih tema filma ideološka nametnutost prividnih zidova među ljudima, a jezik je upravo oruđe kojim se te granice stvaraju. tako glavna junakinja u sebi ima potencijal da prekorači konceptualne, a na samom kraju i biološke barijere vlastitog bića. voda je tu savršena metafora - voda ne diskriminira niti pravi razlike, svako tijelo uronjeno u vodu poprima oblik vode. voda briše razlike između mene i drugoga. (btw, završetak jako podsjeća na zadnji kadar 'hellboya', samo u drugačijem elementu)

odličan je i lik ostarjelog bijelog pedera, koji obožava pratiti holivudske zvijezde na televiziji, ali ne želi gledati snimke policijskog nasilja nad crncima jer ga to uznemirava, ne shvaćajući da je upravo on taj crnac kojeg tuku na ulici (ili možda to predobro shvaća?). njegova usamljenost tako nije produkt diskriminacije koliko vlastitog licemjerja. riječ je o brutalnoj kritici tzv. progresivne struje u američkoj novijoj povijesti, koja je najčešće bila miopična i kulturno neosjetljiva, zaokupljena bjelačkim i buržujskim problemima.

na jednoj posve drugoj razini film se može čitati i kao subverzivna mistično-religijska halucinacija o erotskom sjedinjenju glavne junakinje s bogom.
ti možeš i crnu liniju na platnu "čitati" na 300 načina, ako imaš određenih problema.
kako ne bi mogao i jedan katastrofalan film onda "čitati" kao genijalnost umotanu u nonsens treš film...

to što ti radiš/pišeš je "intelektualnost" zbog same intelektualnosti.
haluciniraš
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:07   #118
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Ona nije izuzeta iz jezika, komunicira istim jezikom kao ostali ljudski likovi.
pa ne, ne komunicira istim jezikom kao ostali. ona se primarno služi fizičkim gestikulacijama, kao lik koji je izrazito svjestan vlastite tjelesnosti. riječ je doslovno o drugačijoj razini svijesti, zato i ulazi bez problema u komunikaciju sa stvorom. to je taj potencijal, a ne kompletno izuzeće od jezika.

Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Usporedbu s Amelie ne trebaš sasvim doslovno shvatiti, ali mislim da Del Toro potpuno svjesno i kalkulantski koristi motive i stilska sredstva koja daju štih popularne Amelie. Da, u navedenom smislu film radi iskorak u odnosu na Amelie, ali valjda je to minimum za očekivati.
ne znam šta je kalkulirao a šta nije, ali meni ovo koncepcijski(lik i priča) nema nikakve veze s amelie. postoje sličnosti na razini dizajna, ali nije jeunet izmislio tu zany estetiku, koja postoji još od samih početaka filma i televizije (čega je očito i del toro u filmu svjestan).

a iskorak nikako nije minimalan niti očekivan, sudeći po reakcijama ovdje i općenito krivoj percepciji ključnih stvari (amelie spika, ljepotica i zvijer odnos, čudovište je muškarac, itd).
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:07   #119
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
elisi to nije dovoljno, već joj treba i snažna erotska privlačnosti i fizički odnos. ona doslovno ne staje dok ne dođe do erotskog zadovoljenja.
To je zato što mutavi imaju jači seksualni nagon.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:09   #120
i poslije seksa su jako zahvalni
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.