Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Istanbulska konvencija
Da 233 41.17%
Ne 267 47.17%
svejedno mi je 66 11.66%
Glasovatelji: 566. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 20:17   #21
pa da, one muškarce koji smatraju da su bogom dani i po naravi bolji od bilo koje žene, treba preodgojiti. ionako se uvijek trubi kako se samo edukacijom mijenjaju stvari, blabla (kad god je na dnevnom redu neka posebna mjera ili kad se priča o ravnopravnosti).
Lizzie M is offline  
Old 02.10.2017., 20:25   #22
Lizzie M, misliš da ne postoji nasilje neinvalidnih supruga prema invalidnim supruzima? U tom slučaju je i muški invalid višestruko diskriminiran čim je netko izostavljen iz konvencije, ne valja.

Ne valja kad se konvencija svodi na generalizuranje, to vodi brojnim zlouporabana.
Zašto spominjes samo nasilje prema ženama? Prema muskima ne postoji?
O, itekako postoji.
Postoji i nasilje invalidnih supruga prema neinvalidnim, ima svega, svijet je jako jako šaren.

Uzroka nasilja je bezbroj i bezbroj, ova konvencija sve uzroke svodi na "rod". Crno bijeli svijet i ni izbliza tocno, pogotovo ne u Europi.


.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 02.10.2017. at 20:48.
nasmijanonebo is online now  
Old 02.10.2017., 20:55   #23
ovo je posebna politika koja se bavi rodom. nije sveopća, niti to može biti. sveopćim nasiljem i diskriminacijom bave se opći zakoni. ovo je politika koja se bavi jednim posebnim problemom. zašto je to problematično?

objasni mi kako je kad neinvalidna supruga vrši nasilje nad invalidnim suprugom utemeljeno na rodnim odnosima?? činjenica da su različita spola ne znači da je prema njemu nasilna iz uvjerenja da je on kao muškarac manje vrijedan od nje. a vjerovanje kako su žene manje vrijedna bića od muškaraca nažalost povijesno je utemeljeno i bavimo se preostacima tih vjerovanja.

ti očito negiraš nasilje, i diskriminaciju i nejednakost na temelju spola (roda, kako god). negiraš povijesno utemeljeno žensko iskustvo da su ih muškarci tlačili na razne načine vjerujući da su one manje vrijedna, drugotna bića i da još neki (naravno, ne svi) tako misle pa si uzimaju za pravo da ih mlate, sakate, seksualno uznemiravaju, ubijaju kad požele otići i ne zapošljavaju. zašto?

ako uzroka nasilja ima bezbroj i bezbroj, a prigovaraš konvenciji da se ne bavi jednim od njih, navedi barem pet od tih bezbroj uzroka nasilja i kako misliš da bi se javnim politikama trebalo suprotstaviti tim petorim uzrocima.

ova konvencija ne svodi sve uzroke nasilja na rod, kao što ti tvrdiš, već se bavi sprečavanjem i uklanjanjem posljedica onog nasilja kojem jeste uzrok rod. posebno posvećujući pozornost onim situacijama kad pored roda ima još uzroka tj. okolnosti koje nasilnik iskorištava jer smatra da može (invalidnost, manjinska pripadnost).
Lizzie M is offline  
Old 02.10.2017., 21:03   #24
Mislim da su najviše diskriminirani siromašni i bolesni, bez veza, bez obzira na spol, ali da je ženama generalno teže i puno puta ih se zakida u braku i pri rastavi.

Nasmijanonebo i djeca mogu biti nasilnici, i te kako.
Ima li o tome što ili im se bezrezervno vjeruje i tretira isključivo kao žrtve? Kaže Gordana B. Flander da dijete ne laže.
Zbilja, ima li ta žena ikakvog iskustva u radu s djecom?
Brusina75 is offline  
Old 02.10.2017., 21:12   #25
Svesti uzroke nasilja na spol je izuzetno povrsno gledanje.
Neces eliminirati probleme ako samo saniras posljedice. Ova konvencija se uopce ne bavi uzrocima.

Brusina, djeca mogu itekako lagati. Svi mogu lagati.
Treba razumjeti uzroke, to je temelj svega.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 02.10.2017., 21:12   #26
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Hvala.

Nisam pročitao baš svaki detalj ali mi je bilo sasvim dovoljno letimično pročitati.
Svrha konvencije - 0 bodova. Ispada da su žene, osim što su tupave i nesposobne, prilično endemična vrsta unutar ljudskog roda. Truć-blać pa prolij.

Područje primjene konvencije - malo postaje jasnije. Po dobrom običaju, sve ćemo proglasiti nasiljem (nešto poput onih velikih panoa gdje je svaka žena žrtva nasilje, svaka četvrta silovana a svaka preta skoro ubijena) i to osobito u obitelji a onda je tu konvencija da ih štiti.

A tko će provoditi konvenciju ?
E pa zna se tko će biti posebno osjetljiv i zainteresiran za sprovođenje konvencije, kaže članak 9. :


Nema više oš-neš. Imaš dat pare za naše NGO jer oni to po Konvenciji moraju imati.


ukratko, imat ćemo paralelnu vlast koja će se zdušno brinuti za Konvenciju.
Sve pod krinkom "zaštite žena". One tupave i endemične vrste.

Ima još jedan članak zanimljiv:



Ode i bećarac u povijest. I puno toga.
Koji je to odvratni stereotip, recimo, nazvati svoju suprugu majkom svoje djece.
Kada je ona ravnopravna. Ona je roditelj.


Malo dalje isti članak:



Čisto da ne bude zabune.

Ima još puno toga ali dosta od mene.

Ja sam mislio da je ta "Konvencija" ozbiljno štivo a ne jeftini pamfletić limitiranih budala.
Uopće mi nije jasno da nešto ovakvo može postati relevantno. Valjda takva vremena.
Jedni Soroševi jurišnici: NGO, uzet će sferu odgoja, obrazovanja i kulture; a drugi: navijači, će sudstvo, policiju i vojsku. Ako vas to podsjeća na fašizam, ne, niste pogriješili.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Old 02.10.2017., 21:31   #27
Potpiše li RH Istanbulsku Konvenciju, tada će žena moći jednostavno uprijeti prstom u muškarca i reči da ju je seksualno zlostavljao u braku. I to će biti ""valjani"" argument s njene strane da se očevima oduzmu djeca, da ih se prisili na plačanje visoke alimentacije itd. isl.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 02.10.2017., 21:47   #28
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Potpiše li RH Istanbulsku Konvenciju, tada će žena moći jednostavno uprijeti prstom u muškarca i reči da ju je seksualno zlostavljao u braku.
"As of June 2017, it has been signed by 44 countries and the European Union."

Imaš li ijedan link na slučaj iz ove 44 zemlje i/ili Europske unije u kojemu je žena, eto, jednostavno uprla prstom u nevina muškarca i rekla itditditd?
Lord Byron is offline  
Old 02.10.2017., 22:18   #29
nije potpisalo više od pola zemalja EU-a
milko84 is offline  
Old 02.10.2017., 22:32   #30
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
nije potpisalo više od pola zemalja EU-a
Nebitno za moje pitanje. Linkovi?
Lord Byron is offline  
Old 03.10.2017., 10:25   #31
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Jedni Soroševi jurišnici: NGO, uzet će sferu odgoja, obrazovanja i kulture; a drugi: navijači, će sudstvo, policiju i vojsku. Ako vas to podsjeća na fašizam, ne, niste pogriješili.
Kako znaš da hoće? Jel to proizlazi iz konvencije?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 10:27   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imaš li ijedan link na slučaj iz ove 44 zemlje i/ili Europske unije u kojemu je žena, eto, jednostavno uprla prstom u nevina muškarca i rekla itditditd?
To su obične gluposti, to nigdje ne stoji u konvenciji.

Desničari se moraju osjetiti ugroženima da bi mogli drugima zabraniti nešto
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 11:19   #33
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"As of June 2017, it has been signed by 44 countries and the European Union."

Imaš li ijedan link na slučaj iz ove 44 zemlje i/ili Europske unije u kojemu je žena, eto, jednostavno uprla prstom u nevina muškarca i rekla itditditd?
Samo formalna opaska, potpisivanje nije isto što i stupanje na snagu. Ratifikacija je zapravo najvažniji korak.

Evo ažurirane liste.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 03.10.2017., 11:52   #34
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To su obične gluposti, to nigdje ne stoji u konvenciji.

Desničari se moraju osjetiti ugroženima da bi mogli drugima zabraniti nešto
Molim, googlaj "sugar dady" "feminism" "NGO"

A ovaj članak bi pogotovo mogao biti informativan.

Radi intelektualnog poštenja volio bih istaknuti da nisam ja pronašao ovaj članak za kojeg mislim da bi pogotovo mogao biti informativan. Našao ga je jedan od sudionika na forumu.hr na temi Militantni feminizam vlada EU-ropskom Unijom
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 03.10.2017., 12:02   #35
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Molim, googlaj "sugar dady" "feminism" "NGO"

A ovaj članak bi pogotovo mogao biti informativan.

Radi intelektualnog poštenja volio bih istaknuti da nisam ja pronašao ovaj članak za kojeg mislim da bi pogotovo mogao biti informativan. Našao ga je jedan od sudionika na forumu.hr na temi Militantni feminizam vlada EU-ropskom Unijom
Aha, to ti mene educiraš o tome što je feminizam.

Hvala na brizi, ali ovo je topik o istanbulskoj konvenciji, pa ako nemaš što reći vezano za tu temu ne troši vrijeme.
Ovaj tvoj članak nisam pročitao, žao mi je kolega
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 12:16   #36
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Svesti uzroke nasilja na spol je izuzetno povrsno gledanje.
Neces eliminirati probleme ako samo saniras posljedice. Ova konvencija se uopce ne bavi uzrocima.

Brusina, djeca mogu itekako lagati. Svi mogu lagati.
Treba razumjeti uzroke, to je temelj svega.
Važno je uvesti koncept "preodgajanja"...

Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Jedni Soroševi jurišnici: NGO, uzet će sferu odgoja, obrazovanja i kulture; a drugi: navijači, će sudstvo, policiju i vojsku. Ako vas to podsjeća na fašizam, ne, niste pogriješili.
Po čemu su NGO neovisne organizacije kada se "preporuča" državnim institucijama "pomaganje" istima...
A potporu mogu i trebaju dobiti i iz drugih fondova...

Transparentnost i kredibilnost na najjače. Demokracija na aparatima.

Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ovo je posebna politika koja se bavi rodom. nije sveopća, niti to može biti. sveopćim nasiljem i diskriminacijom bave se opći zakoni. ovo je politika koja se bavi jednim posebnim problemom. zašto je to problematično?
Zbog čega opći zakoni u ovom slučaju nisu dovoljni ? Smatra se kako žene općenito nisu pravno sposobne, potreban im je tutor ?

Quote:
objasni mi kako je kad neinvalidna supruga vrši nasilje nad invalidnim suprugom utemeljeno na rodnim odnosima?? činjenica da su različita spola ne znači da je prema njemu nasilna iz uvjerenja da je on kao muškarac manje vrijedan od nje. a vjerovanje kako su žene manje vrijedna bića od muškaraca nažalost povijesno je utemeljeno i bavimo se preostacima tih vjerovanja.
Bavimo se uvjerenjima, preostacima vjerovanja... a dokaz da je nešto počinjeno baš zbog uvjerenja u nadležnosti je... "Ministarstva socijalnog preodgoja i inženjeringa", yes.

Quote:
ova konvencija ne svodi sve uzroke nasilja na rod, kao što ti tvrdiš, već se bavi sprečavanjem i uklanjanjem posljedica onog nasilja kojem jeste uzrok rod. posebno posvećujući pozornost onim situacijama kad pored roda ima još uzroka tj. okolnosti koje nasilnik iskorištava jer smatra da može (invalidnost, manjinska pripadnost).
Kako rod uopće može biti uzrok nasilja ? Gdje je tu uzročno-posljedična veza ?
Bilo kakva, pa i impulzivno iskazana agresivnost proizlazi iz nekakvog uvjerenja ?
Isto se odnosi i na psihičko nasilje ?

I sve navedeno vrijedi samo kad govorimo o nasilju muškarca prema ženi...
cestar is offline  
Old 03.10.2017., 12:23   #37
Ako mi sada učimo dječake da je fizičko nasilje način rješavanja sukoba. Da im to treba biti urođeno samo zato jer su se rodili s pimpekom. Onda tu očito postoji taj rodni element i potreba za preodgojem. Ako konvencija nekome zvuči Orwellovski kako onda nazvati trenutno stanje? Anarhija?

Sad nebitno da li je to poticano od strane obitelji, škole, politike, tko je kriv, tko nije. Postoji u društvu i to je bitno.

Žene prema statistikama očekuju da ih partner u vezi ošamari prije ili kasnije. Čak nije čudno kao redovna pojava. A zaštitu onda može tražiti od ne znam koga jer će od okoline dobiti u najboljem slučaju trivijalizaciju incidenta.

Strah da će odjednom žene postati te koje tlače ljude sa suprotnim setom spolnih organa je isti onaj strah koji muči homofobe. Da će im netko raditi ono što oni rade drugima.

Prigovore o nedovoljnoj konkretnosti isto možete zaboraviti. To je konvencija. Međunarodni dokument. Naravno da neće biti detaljna kao zakon. Onda je na svakoj državi zasebno da ju provodi kako smatra da je najbolje.
Zek0slav is offline  
Old 03.10.2017., 12:42   #38
Sve modalitete zaštite žene (i uopće ljudskog bića) iz IK-a preuzeti i ugraditi u nacionalno zakonodavstvo, a rodnu ideologiju iz IK potpuno odbaciti i zaboraviti.
Dakle, IK ne ratificirati, ali preuzeti i ugraditi zakonodavne modalitete zaštite iz IK.
hr1u00 is offline  
Old 03.10.2017., 12:47   #39
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
A zaštitu onda može tražiti od ne znam koga
Dobit će zaštitu od sarnavke i njene udruge.

A Hrvati smatraju da je sarnavka sisač proračuna i ne žele ju financirati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 03.10.2017., 12:48   #40
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
rodnu ideologiju
Što je rodna ideologija?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.