Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 22:37   #401
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post

.pdf link iz drugog posta je napokon nesto konkretno i tu se slazem sa Brkcheyem (bok Brkchey, si ziv? ); imam frenda koji kao suradnik radi za ABB i sve vezano za ABB proizvode, najvise na podrucju robotike i PLC automatizacije. Zaduzen je za sav software i posla ima kao u prici. Kako smo si dobri nije da skriva zaradu koja se u prosjeku krece oko $200/sat na 200 sati mjesecno (+50% extra za prekovremene koje uredno natuce). Tu je i solidna provizija koju dobije od rudara koji rade za njega. Radi sest mjeseci godisnje, ostatak chilla.
Fun fact: on ne radi na Upworku, Freelanceru, Fiverru, TopTalu i sl. stranicama.
Respect kolegi, ali mislim da su takvi iznimke više nego pravilo. Tj da je rudara cca 95-98%. Doduše ni oni nisu loše plaćeni ali nisu niti naročito.

Da li je kolega više programer (koji jezik) za zahtjevnije stvari ili je management tipa soft. solution architect pa daje drugima da odrade što on dizajnira.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:30   #402
Vama kojima nisu prihvaćali osobnu za identifikaciju na PayPa-u, nisu vam osobne na engleskom?
Što je National ID?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 15:10   #403
Koji lik....

https://www.peopleperhour.com/job/lo...eloper-1890905
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:00   #404
Ošlo...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:34   #405
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Vama kojima nisu prihvaćali osobnu za identifikaciju na PayPa-u, nisu vam osobne na engleskom?


Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Što je National ID?
Dokument (obicno putovnica ili osobna) kojim dokazujes identitet.
I ne, ne mora biti na engleskom da bude priznat.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:28   #406
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Ošlo...
Stanoviti Bruno iz Dojclanda je zelio otvoriti novi profil na Upu pa je preko PPH trazio nekoga da mu posalje svoju fotku za Up profil i da takodjer odradi video verifikaciju umjesto njega. Placao je $50 u dva dijela po $25
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:50   #407
I nitko nije bio zainteresovan?
Strašno, i onda se ljudi žale da nema posla...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:09   #408
Ne znam, maknuli su
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 07:24   #409
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Ne znam, maknuli su
A jesu brzi , ja sam prijavio taj posao adminima. Inače nisu tako brzi.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:56   #410
Je li tko prebacivao s Upworka direktno na devizni u banku? Koliko vremena treba da novci sjednu? Zaračuna li banka troškove transakcije?
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:38   #411
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Je li tko prebacivao s Upworka direktno na devizni u banku? Koliko vremena treba da novci sjednu? Zaračuna li banka troškove transakcije?
Treba oko 5 radnih dana od trenutka povlacenja. (Povukla u cetvrtak ujutro, sjelo drugi tjedan u utorak)
Banka mi je dodatno zaracunala 50 kuna naknade dok mi pri povlacenju s Paypala na taj isti racun ne uzima naknadu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:31   #412
Je li kome od vas Upwork blokirao račun tak dugo dok ne potvrdite svoj identitet ?

Meni su danas zblokirali, ali stvar je u tome da žele to obaviti putem video poziva, da postave par pitanja vezano za informacije na profilu.

Sad se nemogu niti prijavljivati na nove poslove. Napisao sam im da ima i drugih načina za to i da ne želim video poziv. Prošli me mjesec to tražio i Paypal pa sam im poslao skeniranu vozačku i jedan račun da potvrde adresu i sve bilo ok.

Ionak mislim da sam im več slao skeniranu osobnu pred par godina.
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:06   #413
Sad mi na freelancer.com ( na koji inače ne zalazim iako imam profil ) posla neki tip ponudu da odradim posao za 200e, ali provizija 20e. Definitivno sajt za izbegavanje. Jedino što sam čuo da stvarno tu ima posla je za data minere.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:24   #414
Quote:
damir12pr kaže: Pogledaj post
Je li kome od vas Upwork blokirao račun tak dugo dok ne potvrdite svoj identitet ?

Meni su danas zblokirali, ali stvar je u tome da žele to obaviti putem video poziva, da postave par pitanja vezano za informacije na profilu.
Da, standardna praksa na Upu za nove korisnike. Radije bi im poslao sken osobne nego odradio video poziv od doslovno 20tak sekundi?

Ako planiras koristiti profil, odradi tu verifikaciju. Pitaju te random pitanje ili dva vezano uz profil. Mene su trazili da im kazem adresu i koliko aktivnih poslova trenutno imam na svom accountu.
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 17:51   #415
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Da, standardna praksa na Upu za nove korisnike. Radije bi im poslao sken osobne nego odradio video poziv od doslovno 20tak sekundi?

Ako planiras koristiti profil, odradi tu verifikaciju. Pitaju te random pitanje ili dva vezano uz profil. Mene su trazili da im kazem adresu i koliko aktivnih poslova trenutno imam na svom accountu.
Ja koliko znam Up i ne prima nove članove 'zbog prevelikog broja ljudi sa istim skillovima'
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:02   #416
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Sad mi na freelancer.com ( na koji inače ne zalazim iako imam profil ) posla neki tip ponudu da odradim posao za 200e, ali provizija 20e. Definitivno sajt za izbegavanje.
Kazes definitivno bjezati od Freelancera i bolje platiti proviziju 40€ Upu na isti iznos posla
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:27   #417
Quote:
Gunship kaže: Pogledaj post
Da, standardna praksa na Upu za nove korisnike. Radije bi im poslao sken osobne nego odradio video poziv od doslovno 20tak sekundi?

Ako planiras koristiti profil, odradi tu verifikaciju. Pitaju te random pitanje ili dva vezano uz profil. Mene su trazili da im kazem adresu i koliko aktivnih poslova trenutno imam na svom accountu.
Ja definitivno nisam novi korisnik, već sam tam 7 godina još od oDeska, znam da sam jednom već slao nešto za verifikaciju.
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:06   #418
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ja koliko znam Up i ne prima nove članove 'zbog prevelikog broja ljudi sa istim skillovima'
Mislim da se to odnosi na ljude koji se prijave za neku znj kategoriju i stave neku znj satnicu. Moras biti stvarno krumpir da te Upwork ne odobri.

Quote:
damir12pr kaže: Pogledaj post
Ja definitivno nisam novi korisnik, već sam tam 7 godina još od oDeska, znam da sam jednom već slao nešto za verifikaciju.
Onda si dosao na bubanj pa su te odlucili verificirati. Stvarno nista posebnog, potrosi minutu vremena za to da ih skines s grbace. Bar ne traze sve moguce i nemoguce dokumente s ID brojem, racunima s adresom ne starijih od pola godine i slicne kerefeke. Inace mislim da je bilo jos par takvih poput tebe koji nisu htjeli na video pa su im dali opciju da salju dokumente. Pitaj CS.

Proces ti ide ovako:

1. Netko s Upworka ti da svoj Skype ID
2. Dodas ih na Skype
3. Oni te nazovu i pitaju te kako se zoves or smth
4. Ti im odgovoris
5. Oni ti se zahvale i kazu ti da ce ti profil biti odblokiran u iducih sat vremena



Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Kazes definitivno bjezati od Freelancera i bolje platiti proviziju 40€ Upu na isti iznos posla
Gunship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:25   #419
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Kazes definitivno bjezati od Freelancera i bolje platiti proviziju 40€ Upu na isti iznos posla
Ja sam iz klijentove poruke razumeo da mi on traži da mu platim. To sam dobio kroz privatnu poruku. Ne znam da li sam pogrešio, nemam iskustva sa Freelancerom. Delovalo mi je da ja njemu treba unapred da platim tu sumu, pomislih da je prevarant. A i ako sam se zeznuo nema veze, ionako nemam vremena za druge poslove. Jedva stižem i ovo.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:07   #420
Isuse, ovi s PayPala mi apsolutno ništa ne žele prihvatiti.
Hopinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.