Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 15:52   #181
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
ja ak sam se u 13 godina s mužem 5 puta posvadila, a i to bez urlanja i ružnih riječi i ne znam kakve drame ne vjerujem da su svađe začin veze. isto kao ni ljubomora.
Sa svojim ili sa tudjim muzem si se svadjala??
Ha ha....
Ne postoje veze, u kojima nekad ne dodje do razlicitih misljenja.
Povisen ton, vikanje, galama, vrijedjanje, gestikuliranje (ne znam jesam li nabrojio sve elemente svadjanja??), ne rjesavaju probleme.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:20   #182
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Sa svojim ili sa tudjim muzem si se svadjala??
Ha ha....
Ne postoje veze, u kojima nekad ne dodje do razlicitih misljenja.
Povisen ton, vikanje, galama, vrijedjanje, gestikuliranje (ne znam jesam li nabrojio sve elemente svadjanja??), ne rjesavaju probleme.
ne velim da se u svemu slažemo, samo velim da nismo svađalice. mi se odemo malo durit svako na svoju stranu i onda sjednemo i dogovorimo se

a s tuđim muževima se isto rijetko svadim
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:11   #183
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Glupost, ja se nikako ne slažem s ovime. Ja jako volim životinje i ne bih ni bila s osobom koja ne voli i ne "dopušta" da pas bude u kući, nije da imam nešto protiv takvih ljudi, ali daleko im kuća od moje bila. Moja cijela obitelj voli životinje kao i prijatelji, i naravno da imam dečka sličnoga sebi i nema problema po tom pitanju. Jebeš vezu u kojoj se stalno moraš nekome prilagođavati, odricati nečega što voliš samo da bi udovoljio drugoj strani. Što uopće netko ima raditi u vezi s osobom čiji ga stavovi živciraju, koju hoće mijenjati? Meni je to besmisleno, sličan se sličnom raduje.
A ne znam, malo to vuče na parolu, idealno. Što manje-više uopće ne postoji u stvarnosti. Ovdje je riječ o ljubimcima, ali ima mnogo stvari oko kojih se rade kompromisi s partnerom, svjedno da li stoga što su one praktičan dio njegova života i rada, ne ovise o ničijoj slobodnoj volji, ili stoga što su istinski ukorjenjene u njegovom shvaćanju života, nebitno koliko objektivno bile važne.
Zašto ne činiti kompromise oko stvari koje meni uopće nisu važne, mada se ne slažu s mojim dotadašnjim načinom života, ili ga značajno mijenjaju? Ima tek nekoliko zbilja važnih stvari u životu za svakoga od nas pojedinačno, a sve ostalo je timarenje ega i tjeranja maka na konac. Što mi zvuči idiotski činiti najvažnijoj osobi u životu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:39   #184
Ne kužim zašto je svima tako teško slegnuti ramenima na sve bedastoće osobe koju volimo i reći - okej , neka bude kako bi to želio/la

Polazim od sebe - kako bih ja mogla biti sretna ,ako znam da je moj muž nezadovoljan ,tužan ,jadan etc radi neke moje odluke , da ga to ždere iznutra ?
Gdje je tu navodna ljubav ?

Njegova sreća je moja sreća. I obratno.

toliko je jednostavno.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:03   #185
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto je svima tako teško slegnuti ramenima na sve bedastoće osobe koju volimo i reći - okej , neka bude kako bi to želio/la

Polazim od sebe - kako bih ja mogla biti sretna ,ako znam da je moj muž nezadovoljan ,tužan ,jadan etc radi neke moje odluke , da ga to ždere iznutra ?
Gdje je tu navodna ljubav ?

Njegova sreća je moja sreća. I obratno.

toliko je jednostavno.
Jer većina ljudi ne zna voljeti nesebično. Sve dok je njima dobro nije ih briga za drugu osobu
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:48   #186
nekim ljudima je važnije tjeranje inata i svojih stavova ,nego sreća i istinska želja da se problemi riješe, a potreba da se usreći druga osoba im je negdje u peti.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:50   #187
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
nekim ljudima je važnije tjeranje inata i svojih stavova ,nego sreća i istinska želja da se problemi riješe, a potreba da se usreći druga osoba im je negdje u peti.
točno. samo je problem kad takvi ne shvaćaju da im nije mjesto u vezi.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:43   #188
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
točno. samo je problem kad takvi ne shvaćaju da im nije mjesto u vezi.
I što je najbolje nalete na osobu koja ima visoki prag tolerancije, tako da i dalje nastave s sebičnošću i ego tripom.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:42   #189
cura i ja smo 8 god u vezi... zadnje dvije ja aam odselio zbog posla i trenutno zaradjujem triput vise od nje. konstantno se svadjamo, jer ne zeli doseliti gdje sam ja trenutno. stovise, ne zeli o tome ni razgovarati. jedino rjesenje je da se ja vratim. sto je najgore, sve da se i vratim, vjerojatno bi joj to stalno predbacivao da sam se morao odreci odlicnog posla i stana zbog njenog stava od kojeg ne odustaje.
is it worth fight? :/
KorektorZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:08   #190
Nije, da joj je stalo dovoljno doselila bi se. Piši propalo i navikni se bez nje, ionako pošto ste odvojeni neće bit teško.
Jedino ako ima neki ozbiljni veliki razlog, teško bolestan roditelj ili tako nešto... Iako da želi sve bi se dalo riješit.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 16:44   #191
Quote:
KorektorZG kaže: Pogledaj post
cura i ja smo 8 god u vezi... zadnje dvije ja aam odselio zbog posla i trenutno zaradjujem triput vise od nje. konstantno se svadjamo, jer ne zeli doseliti gdje sam ja trenutno. stovise, ne zeli o tome ni razgovarati. jedino rjesenje je da se ja vratim. sto je najgore, sve da se i vratim, vjerojatno bi joj to stalno predbacivao da sam se morao odreci odlicnog posla i stana zbog njenog stava od kojeg ne odustaje.
is it worth fight? :/
Moze li ona naci posao u tvom gradu? Zasto ne zeli o tome razgovarati, koji su njeni argumenti za ostanak?
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 15:28   #192
Meni se cini da je on malo pun sebe. A to sto imas anksiozno depresivni poremecaj, to je nesto gdje moze pomoci druga osoba. Ali ocigledno on to odbija. Vi morate sjesti i upoznati jedno drugo i prihvatiti jedno drugo. Nema niste lose u tome da zelis svoj dom odrzati cistim! Ono utjece na raspolozenje i moze ozracje uciniti predivnim, a da ne govorim da je to posve higijenski. To je sasvim normalno... I ne nisi pretjerala. On uopce nije na zemlji. I zbog toga ti u tvom oporavku ne pomaze. Ja patim od anksiozno depresivnog poremecaja takoder. Decka sam upoznala kada sam bila u najgorem stanju.. tako da, ne boj se. Ako se ljudi ne mogu nositi s tim i razumjeti... Pokazi inat. Ili ih prisili ili ne moraju imati posla s tobom. U tvom slucaju, to sto si u kreditima je uzasna zamka. I jedini nacin da nesto promijenis je da pokazes stav. Ponekad se i unutar veze moras boriti za sebe. I nema u tome nista lose. Navedi ga da razumije. Bolje da prihvati kako ti svojim ponasanjem ne pomaze, nego da s vremenom postaje jos gori.
anna94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 00:30   #193
Quote:
MessyHair kaže: Pogledaj post
S dečkom sam već 7 god. Od početka živimo skupa,i od početka naše veze smo kao dvije tempirane bombe. Stalno se svađamo zbog istih stvari-kućanstva, financija, općenito života kakav vodimo.
Zavrśite tu pseudovezu i omogućite si da oboje budete sretniji s drugim partnerima, jer żivot se ima samo jedan...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 13:59   #194
Question

I ja imam istu situaciju..non stop svadanje oko nekih gluposti. Vecinom je to oko podjele poslova u kuci i financija. polako se umaram od tog. Zivimo skupa godinu dana. skupa smo 3 godine. ja radim i imam vecu placu. ja vise volim stediti i imati kad mi zatreba, dok on sve potrosi na gluposti, i onda trazi od mene.
volimo se se al to svadanje tj prepiranje nema kraja. El to tako kod svih parova koji zive skupa. Imam osjecaj i da provodino malo vrimena skupa, tj kvalitetnog vrimena.
Kad mu ja kazem da ne provodimo dovoljno kvalitetno vrimei on da kako nismo, non stop smo skupa, od toga on gleda nesto svoje na televizijikraju a ja sredivam kucu, kuvam il nesto stoto..
survive3009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 14:24   #195
Quote:
survive3009 kaže: Pogledaj post
I ja imam istu situaciju..non stop svadanje oko nekih gluposti. Vecinom je to oko podjele poslova u kuci i financija. polako se umaram od tog. Zivimo skupa godinu dana. skupa smo 3 godine. ja radim i imam vecu placu. ja vise volim stediti i imati kad mi zatreba, dok on sve potrosi na gluposti, i onda trazi od mene.
volimo se se al to svadanje tj prepiranje nema kraja. El to tako kod svih parova koji zive skupa. Imam osjecaj i da provodino malo vrimena skupa, tj kvalitetnog vrimena.
Kad mu ja kazem da ne provodimo dovoljno kvalitetno vrimei on da kako nismo, non stop smo skupa, od toga on gleda nesto svoje na televizijikraju a ja sredivam kucu, kuvam il nesto stoto..
Nije. Ja ne bih bio u takvoj vezi. I meni je moja baka jednom rekla da nekog istinski upoznaš tek kad počneš živjeti s njim. Vi skupa živite 1 godinu i vidiš kako šljaka. Bojim se da tu nema sreće. Bolje da to vidiš sad, nego kad dođe brak/djeca.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 14:31   #196
Quote:
survive3009 kaže: Pogledaj post
I ja imam istu situaciju..non stop svadanje oko nekih gluposti. Vecinom je to oko podjele poslova u kuci i financija. polako se umaram od tog. Zivimo skupa godinu dana. skupa smo 3 godine. ja radim i imam vecu placu. ja vise volim stediti i imati kad mi zatreba, dok on sve potrosi na gluposti, i onda trazi od mene.
volimo se se al to svadanje tj prepiranje nema kraja. El to tako kod svih parova koji zive skupa. Imam osjecaj i da provodino malo vrimena skupa, tj kvalitetnog vrimena.
Kad mu ja kazem da ne provodimo dovoljno kvalitetno vrimei on da kako nismo, non stop smo skupa, od toga on gleda nesto svoje na televizijikraju a ja sredivam kucu, kuvam il nesto stoto..
Jeste razgovarali o financijama kad ste se useljavali? Ako imate različite poglede na novac i trošenje, možda bi odvojeni budžeti bili dobra ideja. Imaš ovdje temu Kolko para tolko muzike ili financije u braku, mislim da se zove. Probaj prolistati malo, ima dosta različitih primjera uspješnih i neuspješnih rješenja.

Jesi predlagala neke aktivnosti u kojima možete kvalitetno provesti vrijeme?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 04:06   #197
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Jeste razgovarali o financijama kad ste se useljavali? Ako imate različite poglede na novac i trošenje, možda bi odvojeni budžeti bili dobra ideja. Imaš ovdje temu Kolko para tolko muzike ili financije u braku, mislim da se zove. Probaj prolistati malo, ima dosta različitih primjera uspješnih i neuspješnih rješenja.

Jesi predlagala neke aktivnosti u kojima možete kvalitetno provesti vrijeme?
predlaga sam..al opet padnu u vodu te ideje..a za financije i o tom smo pricsli i raspravljali, medutim opet kad on nema moran dat.
ne mogu recii, u puno toga se i mijenja na bolje..pomoc u kuci npr.
volimo se puno, pokusali smo prekinit prije neg smo se uselili, ali nismo mogli jedno bez drugog.
ja razmisljam kako je doslo ono razdoblje kad se moramo naviknit i na mane.
survive3009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 08:58   #198
u cemu je problem? kamen je kamen, drvo je drvo..

ili ga znate tretirat ili ne znate.

jel imate vremena ili nemate

jeste svjezi da ulozite energiju ili ne

ako ste vectvrdokoric, pa nadite zamjenu ili zivite sami puno je ugodnije nego bit oko necijeg cirkusa samo zato sto je magnet
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 09:03   #199
Quote:
survive3009 kaže: Pogledaj post
ne mogu recii, u puno toga se i mijenja na bolje..pomoc u kuci npr.
v.
Nema sta on tebi da pomaze u kuci, zajedno zivite, pa i zajedno delite poslove!!!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 16:31   #200
Quote:
survive3009 kaže: Pogledaj post
opet kad on nema moran dat.
Nemoj dat'.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.