Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 20:09   #21
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Već sad mu izigravaš mamu. Jesi ti svjesna činjenice da su žene ionako za 5 godina zrelije od svojih vršnjaka. Dakle, ti si od ovog zrelija deset godina i stalno mu hoćeš nataknuti svoje mišljenje. Jel to njemu treba? On je zadovoljan s onim što ima i ne trči za nekim stvarima koje su tebi jako bitne.
Pametnom dosta.
Bezveze generaliziraš. Ja to nisam nikad bila.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:18   #22
Razlika će se vidjeti? Imati ću bore na vratu i spljoštenu guzu? MOra da me voli ako me voli zbog toga što sada dobro izgledam. Nisam ja njega tražila mlađeg, i nisam ni znala da je mlađi od mene. Uglavnom, pošto je očito užano kada nekoga ideš mijenjati (ili dati sugestiju kako hoćete) bilo bi mi najbolje da onda dam oglas u novine sa karakteristikama koje mi pašu pa možda netko takav postoji. Ako muž loče, nemoj ga mijenjati, ako žena troši lovu samo na lickanje nemoj je mjenjati... Gluposti. (Ok može i žena lokati a muž trošiti na lickanje...
Ne prilagođavam ja njega sebi jer je on prekrasna osoba i bez mene i sa mnom, zato mi je bolno da ga izgubim.

Ubili ste me sada sa ovime da je mlađi od mene... najbolje da mu večeras kažem da prekidamo jer ću ja biti suha i stara prije njega. Što je to ljubav posatala danas? Nije ni čudo da ne znam da li da vjerujem u ljubav ili da bježim za poslom iz straha za egzistencijom.
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:21   #23
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Razlika će se vidjeti? Imati ći bore na vratu i spljoštenu guzu? MOra da me voli ako me voli zbog toga što sada dobro izgledam. Nisam ja njega tražila mlađeg, i nisam ni znala da je mlađi od mene. Uglavnom, pošto je očito užano kada nekoga ideš mijenjati (ili dati sugestiju kako hoćete) bilo bi mi najbolje da onda dam oglas u novime++ne sa karakteristikama koje mi pašu pa možda netko takav postoji. Ako muž loče, neoj ga mijenjati, ako žena troši lovu smao na lickanje nemoj je mjenjati... Gluposti.
Ne prilagođavam ja njega sebi jer je on prekrasna osoba i bez mene i sa mnom, zato mi je bolno da ga izgubim.

Ubili ste me sada sa ovime da je mlađi od mene... najbolje da mu večeras kažem da prekidamo jer ću ja biti suha i stara prije njega. Što je to ljubav posatala danas? Nije ni čudo da ne znam da li da vjerujem u ljubav ili da bježim da poslom iz straha za egzistencijom.
Nije mi jasno ti biraš između ljubafi i novca?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:24   #24
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ti biraš između ljubafi i novca?
ispalo je tako...

sad se i ja pitam
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:29   #25
Autorice, ti si otvorila temu i tražila savjet, jel tako?
Ja ti govorim moje mišljenje, a tebi ne paše. Ti ćeš ionako napraviti što ćeš htjeti.
Zašto te smeta što sam rekla da je mlađi od tebe 5 godina kad je to istina?
Ja sam puno starija od tebe i znam što govorim. U kasnijim godinama se to puno više primjeti.
Ti ćeš poslije 45. godine već osjećati tegobe klimaksa, a on će imati 40 i proživljavati drugu mladost. Onda ćeš se sjetiti ovog posta.
Očito ste različiti karakteri, ti guraš naprijed, a on stoji na mjestu i tako mu odgovara.
Želiš li provesti cijeli život gurajući ga naprijed?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:38   #26
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Ne prilagođavam ja njega sebi jer je on prekrasna osoba i bez mene i sa mnom, zato mi je bolno da ga izgubim.
Stalno naglašavaš da je on super osoba a ne možeš s njim voditi jedan konstruktivan razg. Vodiš ga sama sa sobom.
Šta ti je to točno toliko super kod njega?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:40   #27
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, ti si otvorila temu i tražila savjet, jel tako?
Ja ti govorim moje mišljenje, a tebi ne paše. Ti ćeš ionako napraviti što ćeš htjeti.
Zašto te smeta što sam rekla da je mlađi od tebe 5 godina kad je to istina?
Ja sam puno starija od tebe i znam što govorim. U kasnijim godinama se to puno više primjeti.
Ti ćeš poslije 45. godine već osjećati tegobe klimaksa, a on će imati 40 i proživljavati drugu mladost. Onda ćeš se sjetiti ovog posta.
Očito ste različiti karakteri, ti guraš naprijed, a on stoji na mjestu i tako mu odgovara.
Želiš li provesti cijeli život gurajući ga naprijed?

Poštujem tvoje mišljenje ali se ne slažem. Ne slažem se jer mi razum ne može tako generalizirati. Evo zašto:

Argument je čisti strawman; ako je on mlađi 5 godina sigurno je da ću ja biti u klimaksu a on će proživljavati drugu mladost.
Pomicanje mete da bi lakše dokazala to što tvrdiš.

Da smo isti karakteri, to bi bilo užasno. Jasam živa i nekada me treba smiriti, on je tih i nekda ga treba osloboditi - i jako nam dobro ide.


Po ovome imamo 100% šanse da je on 5 godina stariji i da je karakter ko ja. Iskreno mislim da bi se samo natjecali a to je katastrofa.

Mislim da je moj problem što ja ne mogu sa njim pričati, jer on samo šuti i ne znam što uistinu želi. Da on meni kaže da nema šanse da ode iz ovoga grada ja bi onda definitivno znala na čemu sam, ili da mi kaže ja se ne vidim sa tobom u braku za sada, ili nema šanse da bih ja radio ošta drugo osim ovoga posal. A on u biti bi ali ne bi - to je problem
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:42   #28
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post

Mislim da je moj problem što ja ne mogu sa njim pričati, jer on samo šuti i ne znam što uistinu želi. Da on meni kaže da nema šanse da ode iz ovoga grada ja bi onda definitivno znala na čemu sam, ili da mi kaže ja se ne vidim sa tobom u braku za sada, ili nema šanse da bih ja radio ošta drugo osim ovoga posal. A on u biti bi ali ne bi - to je problem
Da to je tocna diagnoza, problem je sto od njega ne mozes dobiti konstruktivan ili skoro bilo kakav feedback i naravno da te to frustira i da ti se svasta mota po glavi.

Meni bi to isto islo na zivce.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:43   #29
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Stalno naglašavaš da je on super osoba a ne možeš s njim voditi jedan konstruktivan razg. Vodiš ga sama sa sobom.
Šta ti je to točno toliko super kod njega?
nije idealan

Siper je jer poštuje mene i trudi se biti bolji, prihvaća kritiku češće nego ja, ne svađa se, brine, pomaže mi, ne laže, ne pije, ne drogira se, voli sport, voli djecu, voli životinje , vidi u ljudima lijepo prije nego ružno ...
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:45   #30
Ne trebas s njim prekinuti jer ces biti suha i stara prije njega..
Prekini s njim jer ga ne volis.
On ce otici s tobom u drugi grad, zbog tebe, ali tebi to nije dovoljno dobar razlog...razlog je samo valjan ukoliko se ne kosi s tvojim, nema tu kompromisa.
Ne zelite iste stvari nije ti dovoljan, pa kad vec za njega kazes da nema kicmu, uzgoji je ti pa mu to i reci.
Sasvim je legitimno da imas ocekivanja od partnera, no ako bih ja smatrala partnera beskicmenjakom, zapitala bih se sta meni fali?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:47   #31
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
nije idealan

Siper je jer poštuje mene i trudi se biti bolji, prihvaća kritiku češće nego ja, ne svađa se, brine, pomaže mi, ne laže, ne pije, ne drogira se, voli sport, voli djecu, voli životinje , vidi u ljudima lijepo prije nego ružno ...

Jel te pali?

Ozbiljno pitam.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:47   #32
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
Da to je tocna diagnoza, problem je sto od njega ne mozes dobiti konstruktivan ili skoro bilo kakav feedback i naravno da te to frustira i da ti se svasta mota po glavi.

Meni bi to isto islo na zivce.
Da, mislim da sam shvatila poantu problema. Manjak konstruktivne komunikacije.
Tako je. Da smo mi mogli razgovarati ja bih onda imala manje nedoumica. Ovako se patim...
Često sam govorila da je naš jedini problem komunikacija, a ova situacija je to i dokazala.
A to je velika stvar. Komunikacija. Što ne? Bez toga nemamo ništa.
Može li ste to promijeniti?
Ako inzsitiram da priča onda ga gušim. Ako čekam i dam vremena, bišta se ne desi...

Kako pristupiti tome?
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:50   #33
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ne trebas s njim prekinuti jer ces biti suha i stara prije njega..
Prekini s njim jer ga ne volis.
On ce otici s tobom u drugi grad, zbog tebe, ali tebi to nije dovoljno dobar razlog...razlog je samo valjan ukoliko se ne kosi s tvojim, nema tu kompromisa.
Ne zelite iste stvari nije ti dovoljan, pa kad vec za njega kazes da nema kicmu, uzgoji je ti pa mu to i reci.
Sasvim je legitimno da imas ocekivanja od partnera, no ako bih ja smatrala partnera beskicmenjakom, zapitala bih se sta meni fali?
EMA, ja ne žečim da on ode zbog mene, nikako! Ja želim da znam je li spreman ići zbog toga što bi nam definitivno bilo bolje, može on reći i da neće (i to bi mi pomoglo) ali on kaže DA NE ZNA i da bi išao zbog mene - po meni to nije dobro, ne želim da ide zbog mene a u srži je tužan i nesretan i pati da domom
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:52   #34
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Jel te pali?

Ozbiljno pitam.
Ovisi. Prevazišla sam samo žudnu požudu...
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:57   #35
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
EMA, ja ne žečim da on ode zbog mene, nikako! Ja želim da znam je li spreman ići zbog toga što bi nam definitivno bilo bolje, može on reći i da neće (i to bi mi pomoglo) ali on kaže DA NE ZNA i da bi išao zbog mene - po meni to nije dobro, ne želim da ide zbog mene a u srži je tužan i nesretan i pati da domom
I opet smo u srzi problema.
On ti je rekao zasto bi isao.
Tebi takav odgovor ne pase.
Ti si s njim u vezi i znas ga vise no sto mi ovdje nabadamo o vasim osobnostima.
Ako kaze da ne zna dali ce vam biti bolje, ali ce ici da te ne izgubi- sto ti jos treba reci da shvatis?
Evo, ja g ne poznam, ali ako je vec navikao da od tebe dobiva kritike na svoja misljenja, odgovorNe znam, meni bi bio dovoljan.
Ne zeli ici, ne zna dali ce vam biti bolje, ali ici ce da te ne izgubi.
To sto tebe takav odgovor ne zadovoljava, oprosti, to je tvoj osobni problem.
Njega ne mozes promijeniti, kao sto ni on tebe ne moze promjeniti.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:58   #36
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
I opet smo u srzi problema.
On ti je rekao zasto bi isao.
Tebi takav odgovor ne pase.
Ti si s njim u vezi i znas ga vise no sto mi ovdje nabadamo o vasim osobnostima.
Ako kaze da ne zna dali ce vam biti bolje, ali ce ici da te ne izgubi- sto ti jos treba reci da shvatis?
Evo, ja g ne poznam, ali ako je vec navikao da od tebe dobiva kritike na svoja misljenja, odgovorNe znam, meni bi bio dovoljan.
Ne zeli ici, ne zna dali ce vam biti bolje, ali ici ce da te ne izgubi.
To sto tebe takav odgovor ne zadovoljava, oprosti, to je tvoj osobni problem.
Njega ne mozes promijeniti, kao sto ni on tebe ne moze promjeniti.
dobro, bi ti išla ili bi ostala?
malena112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:07   #37
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Starija sam od njega 4,5 godina.
Naravno, razmišljam o obitelji
Ide ti plan u kurac ako ti sa 32 godine još "planiraš" i razmišljaš da razjebeš život naglavačke i prekidaš dobru vezu jer možda negdje postoji nešto bolje. Postoji, ali za curke od 24-25 godina koje se stignu i nanovo vezati i ponovo smjestiti u nekom drugom gradu, pa tek onda planirati potomstvo. Ne vidim problem u tome da se ima obitelj u uvjetima koji nisu idealni (ali mogli bi biti bolji) i da se s partnerom zajedno bori za bolje sutra.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:14   #38
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
Da, mislim da sam shvatila poantu problema. Manjak konstruktivne komunikacije.
Tako je. Da smo mi mogli razgovarati ja bih onda imala manje nedoumica. Ovako se patim...
Često sam govorila da je naš jedini problem komunikacija, a ova situacija je to i dokazala.
A to je velika stvar. Komunikacija. Što ne? Bez toga nemamo ništa.
Može li ste to promijeniti?
Ako inzsitiram da priča onda ga gušim. Ako čekam i dam vremena, bišta se ne desi...

Kako pristupiti tome?
Pa ako je tebi stalo do njega, i njemu do tebe, pronaci cete rijesenje zajednicki, kako drugacije.

Pokusavaj i dalje, to ti je najpostenije sta ti mogu reci, idi do kraja.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:22   #39
Quote:
malena112 kaže: Pogledaj post
dobro, bi ti išla ili bi ostala?
Hm....tesko mi se postaviti u tvoju poziciju, ali da imam partnera kojeg ne postujem, isla bih.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:23   #40
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ide ti plan u kurac ako ti sa 32 godine još "planiraš" i razmišljaš da razjebeš život naglavačke i prekidaš dobru vezu jer možda negdje postoji nešto bolje. Postoji, ali za curke od 24-25 godina koje se stignu i nanovo vezati i ponovo smjestiti u nekom drugom gradu, pa tek onda planirati potomstvo. Ne vidim problem u tome da se ima obitelj u uvjetima koji nisu idealni (ali mogli bi biti bolji) i da se s partnerom zajedno bori za bolje sutra.
Bravo
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.