Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 20:00   #1
Njegova sestra - ljubomora?

Ukratko da opisem situaciju - partner(34 g) ima mladju sestru (30 g) koja pravi probleme otkad smo zajedno. Prije par godina otac je umro i oboje su se vratili u roditeljski dom da pomognu majci koja se dosta borila s parama. Sestra ima dijete iz prethodne veze. Ispocetka je sve bilo OK, popricale bi, nasmijale se i sve 5. U medjuvremenu smo se mi uselili skupa i zaista bez pretjerivanja imamo prekrasnu vezu. Kad bih ja dosla na vikend kod njega prije nego smo uselili, znala je stupati po stepenicama i lupati vratima ako sam ja tamo, ocigledno nezadovoljna time, ali nije tako bilo svaki put.

Za bozicne praznike smo dosli kod njegovih, sve je bilo lijepo, dok sestra nije usred noci uletjela u sobu bez kucanja i zatekla nas, jelte. Nas to nije odvec smetalo, je****, sama pala sama se ubila, mislim sta si mislila da ces zateci kad bez kucanja u pol noci uletis paru u spavacu sobu

Nakon toga... pakao. On je ostao par dana, ja sam morala poslom dalje, i u tih par dana fizicki ga je napala - jednom je morao na hitnu jer je izgledalo da mu je slomila ruku (zalupila je vratima sobe dok je on drzao vrata), drugi put je uletjela u sobu i pocela bacati stvari okolo, a danas je pozvala policiju s laznim optuzbama o ilegalnim aktivnostima.

Ja sam prema njoj uvijek bila ljubazna, a tako cu i nastaviti, nema sanse da joj dajem municije. Moj partner je 100% na nasoj strani, medjutim kad god joj se suprotstavio, njene "osvete" su bivale sve gore, kako sam navela gore. Bojim se njenog divljanja i koliko je daleko spremna otici. On kaze da je uvijek bila malo posesivna na brata, ali da ovo ni on nije ocekivao. Tu razgovora nema jer kad se pokusalo, bacila se na pod vristeci da ju je nogom opalio u glavu, dok su njeno dijete, mama i moj partner razrogaceno gledali sa strane

Imate li ikakav savjet? Ko sto sam vec rekla, ja cu prema njoj i nadalje ljubazno, ne mislim uopce da je losa osoba, rado bih pomogla, ali mislim da je najbolje da se zasada ne mijesam. On je ucinio sve moguce sa svoje strane. Sestra nikad nije otvoreno rekla da ju nasa veza smeta, niti je sa mnom ikada sjela i obratila mi se sa stvarima koje ju muce.

Pobogu milomu, dajte mi obasnite sto se tu dogadja
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:46   #2
Ok, žena ima žešćih problema sa sobom.

Ovo je ok -

Quote:
Ja sam prema njoj uvijek bila ljubazna, a tako cu i nastaviti, nema sanse da joj dajem municije
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:01   #3
Kuzim ja da je nasa veza promijenila puno toga - on je bio zaposlen tek sporadicno, dosta doma, uskakao bi i cuvao necakinju kad je trebalo... Otkad smo krenuli, zaposlio se na stalno, dobro mu ide, ljudi oko njega kazu da ga sad prvi put vide nasmijanog. Nikad nisam stajala izmedju njega i njegovih, da je barem dosla koji put i rekla Falis mi, zelim da odemo na veceru, van, bilo sta, drage volje bi mi odgodili nase planove, a Boze moj. Ja nisam bliska sa svojom obitelji, ali uvijek bi me veselilo vidjeti ljude koji jesu, samo nek su ljudi sretni i nek se vole.

Strasno mi je da nije sretna zbog njega. Moj stav je da joj treba konzistentno davati do znanja da sam ja tu da ostanem, mi smo tim i nece nas razdvojiti, ali to ne znaci da za nju nema mjesta u njegovom zivotu.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:02   #4
Zašto se žena od 30 godina ponaša kao da su joj 3?
Mislim da dečko to treba riješiti, ozbiljno popričati s njom jer cura očito ima neke gadne daddy issues koje valjda projicira na brata kao preostalu mušku osobu u obitelji.

Ne možeš ti tu puno učiniti, možeš samo eventualno prorijediti posjete dok se stvari ne raščiste jer ovo što čini je čisto zlostavljanje.
Je li brat popričao bar s mamom o svemu tome, možda da ju odvedu doktoru? Možda joj je tatina smrt teško pala...
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:03   #5
1. ne odlazi vise tamo
2. Ona neka ne dolazi kod vas.
3. Izbegavaj mesta na kojima je mozes sresti
Jedan Farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:07   #6
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Strasno mi je da nije sretna zbog njega. Moj stav je da joj treba konzistentno davati do znanja da sam ja tu da ostanem, mi smo tim i nece nas razdvojiti, ali to ne znaci da za nju nema mjesta u njegovom zivotu.
Sestra mu je posesivna i nezrela. On se ne treba previše zamarati time niti je njoj išta dužan. Ona je žena od 30 godina koja je već i majka!
Kako se uopće usuđuje petljati se bratu u život? Nemoj imati baš pretjerano puno razumijevanja, imam i sama sličnu situaciju.
Tata od dečka preminuo, ostale mama i sestra i sestra mu također ima dijete iz raspale veze.
Budući da nema druge muške figure oko njih, sišu njega, a mene mrze iz očitih razloga koje i sama poznaješ.
On je vrlo jasno dao njima do znanja isto to, da smo tim i da osnivamo svoju obitelj.
Nemoj se dati zavarati tužnom obiteljskom pričom, većinom su to sebični lešinari koji misle samo na svoju guzicu. Naravno da joj je bolje da je brat uz nju jer od njega ima financijsku korist, a sigurno pomaže i pri odgoju djeteta.
Zajebi ti to i misli na vašu budućnost jer je sve ostalo jednostavno poremećeno. Pa nije on tu da odgaja sestrino dijete, budimo realni.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:08   #7
Iz kojeg razloga je upala u sobu usred noći? Jeste li bili glasni?

Zbog čega su se posvađali da mu je prignječila ruku vratima?

Ovaj vrišteći ispad i bacanje na pod govori da tu nešto grdo ne štima. Čini mi se kao da ima slom živaca. Mislim da bi tu definitivno trebala liječnička pomoć.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:09   #8
Mama se sirota tu usred svega osjeca bespomocnom jer je sestra sklona tome da ne da baki da vidi malu ako joj se ista prigovori. Isto je napravila i kad su joj roditelji sugerirali da otac njenog djeteta nije bas neka prilika (blago receno) - tu je istog trena odselila, odvela dijete i nije dozvoljavala kontakt izmedju bake i (tad jos zivog) djeda i unuke.

Probao je razgovarati s njom vise puta, ali svaki put ga je izudarala, nikad ovako ozbiljno doduse. Ja sam mu rekla da cu ako se to ponovi anonimno nazvati policiju ako on vec nece, ne mogu dozvoliti takvo zlostavljanje.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:13   #9
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Iz kojeg razloga je upala u sobu usred noći? Jeste li bili glasni?

Zbog čega su se posvađali da mu je prignječila ruku vratima?

Ovaj vrišteći ispad i bacanje na pod govori da tu nešto grdo ne štima. Čini mi se kao da ima slom živaca. Mislim da bi tu definitivno trebala liječnička pomoć.
Ma sacuvaj Boze. Kad smo vec kod teme glasnoce, uvijek smo se zezali da nijedno nije glasno jer oboje na seks gledamo kao jako intimnu stvar, a uz zvukove koje bi culi drugi to mi je kao da netko treci sudjeluje. To su nasi intimni trenuci, u kuci je i dijete i nema razloga za namjernim urlanjem, to mi je naprosto neukusno. Upala je jer je dosla po papire za motanje cigareta, ako se ne varam, bilo je oko 11 navecer, vrata ne samo zatvorena, nego je i otezao otvaranje vrata teretom. Doslovno je razvalila vrata u potrazi za papiricima i jer joj je valjda normalno tako upadati.

A mentalnog zdravlja sto se tice, sigurno ne stima, ali osim sto je otisao na hitnu i uz sebe ima papire otamo, nikakve druge organe reda i mira nije pozvao, a samim time onda nema tko reagirati. Odraslu osobu se ne moze mimo volje uputiti na lijecenje osim ako nesto ne napravi, a tad to treba i prijaviti.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:15   #10
Nek on fino prestane s njom komunicirati dok se ne sredi. Zašto dopuštaju da ih povampirena luđakinja maltretira?
Mislim da je njegova seka nanjušila da su i mama i brat slabi i dopušta si zlostavljati ih.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:18   #11
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
dok sestra nije usred noci uletjela u sobu bez kucanja i zatekla nas, jelte. Nas to nije odvec smetalo, je****, sama pala sama se ubila, mislim sta si mislila da ces zateci kad bez kucanja u pol noci uletis paru u spavacu sobu

Nakon toga... pakao.
Hm, možda moj um vidi samo loše, ali nakon ovog mi je palo na pamet da je ona malo zaljubljena u njega.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:19   #12
Jel on nju zlostavljao ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:25   #13
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Jel on nju zlostavljao ?
Nikada. Prije oceve smrti je zivio s bivsom djevojkom i nije bilo puno kontakta osim neke normale kako vec je medju bracom i sestrama. Na to je otac umro od karcinoma na mozgu, sto je vjerujem bilo strasno gledati i tome svjedociti i sigurno ih je to zblizilo. Nijednog momenta se ja nisam tu mijesala niti ista branila, ali sasvim sigurno sam mu "oduzela" vrijeme koje je provodio s njima. Ali majkumu, pa normalno je da ljudi vode svoje zivote, mijenjaju prioritete, sta je tu za cuditi se ko pura dreku, posebno u tim godinama

Nikad joj fizicke napade nije uzvratio.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:29   #14
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Nek on fino prestane s njom komunicirati dok se ne sredi. Zašto dopuštaju da ih povampirena luđakinja maltretira?
Mislim da je njegova seka nanjušila da su i mama i brat slabi i dopušta si zlostavljati ih.
Ne znam, doista. Ja sam se uvijek drzala podalje od njihove dinamike, vidi on da je to cudno i nevaljalo, ali zbog mame se trudio.

Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Hm, možda moj um vidi samo loše, ali nakon ovog mi je palo na pamet da je ona malo zaljubljena u njega.
Ja sam jedinica pa stvari vidim drugacije, ali takvi cudno bliski i posesivni (moram ponovno napomenuti u ovoj situaciji - jednostrani) odnosi medju bracom i sestrama su meni jebeno cudni, eto. Da je sestra ljubomorna na bratovu partnericu
Cemu? Pa to nisu niti blizu slicni odnosi.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:34   #15
Njegova sestra će morati to riješiti sama sa sobom, jbg.
Bude uvijek takvih čudnih priča. Moja mama je isto jako posesivna pa je bila ljubomorna na sve moje dečke.
Nekim obiteljima je jednostavno teško prihvatiti novu osobu. A pogotovo jer njegova sestra nema svoju osobu, svog partnera. Da ga ima, mislim da bi joj se fućkalo koga fuka brat
Ovako nema svoj ljubavni život, ostala je bez očinske figure i sad joj još ti odvodiš brata.
Mora poraditi na sebi, na svom shvaćanju odnosa i definitivno krenuti na psihoterapiju da ne ujebe to dijete jer sumnjam da djetetu godi gledati mamine živčane ispade.
Ti postupaš dobro, razumna si i ne petljaš se, ali ne daj se zajebavati.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:40   #16
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Hm, možda moj um vidi samo loše, ali nakon ovog mi je palo na pamet da je ona malo zaljubljena u njega.
Ovo je več malo perverzno i bolesno u isto vrijeme
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:42   #17
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Njegova sestra će morati to riješiti sama sa sobom, jbg.
Bude uvijek takvih čudnih priča. Moja mama je isto jako posesivna pa je bila ljubomorna na sve moje dečke.
Nekim obiteljima je jednostavno teško prihvatiti novu osobu. A pogotovo jer njegova sestra nema svoju osobu, svog partnera. Da ga ima, mislim da bi joj se fućkalo koga fuka brat
Ovako nema svoj ljubavni život, ostala je bez očinske figure i sad joj još ti odvodiš brata.
Mora poraditi na sebi, na svom shvaćanju odnosa i definitivno krenuti na psihoterapiju da ne ujebe to dijete jer sumnjam da djetetu godi gledati mamine živčane ispade.
Ti postupaš dobro, razumna si i ne petljaš se, ali ne daj se zajebavati.
Ja bih tako i nastavila, iskreno kao sto sam rekla, ne zamjeram ja njoj cak ni ta divljanja - dok god ga ne napada fizicki. Meni je sve to dosta novo jer je moja obitelj jako ne-bliska, mi smo uvijek bili 3 individualca u jednoj obitelji, ovak po sjecanju ruku bih dala da dok sam bila dijete i zivjela doma, nijednom nismo sjeli za obiteljsku veceru zajedno. O obiteljskim aktivnostima nikad ni govora. Jasno mi je da je to anomalija i da su ljudi u obiteljima vezani i da sam ja ta koja se mora prilagoditi i stvarno sam se "bacila" u to, ali vise postrani - prvo promatram i ucim pa cu "uskociti" kad budem spremna za to.

Medjutim ova situacija mi djeluje jako ekstremna i korak dalje od obicne vezanosti za clanove obitelji.

Djeteta sto se tice, tu je vec jako ujebala jer je skola intervenirala vise puta za izostanke i problematicno ponasanje.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:46   #18
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Ovo je več malo perverzno i bolesno u isto vrijeme
Pa je, ali nije da toga nema.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:46   #19
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ja bih tako i nastavila, iskreno kao sto sam rekla, ne zamjeram ja njoj cak ni ta divljanja - dok god ga ne napada fizicki. Meni je sve to dosta novo jer je moja obitelj jako ne-bliska, mi smo uvijek bili 3 individualca u jednoj obitelji, ovak po sjecanju ruku bih dala da dok sam bila dijete i zivjela doma, nijednom nismo sjeli za obiteljsku veceru zajedno. O obiteljskim aktivnostima nikad ni govora. Jasno mi je da je to anomalija i da su ljudi u obiteljima vezani i da sam ja ta koja se mora prilagoditi i stvarno sam se "bacila" u to, ali vise postrani - prvo promatram i ucim pa cu "uskociti" kad budem spremna za to.

Medjutim ova situacija mi djeluje jako ekstremna i korak dalje od obicne vezanosti za clanove obitelji.
Ja sam isto jedinica i mi isto nismo ručali zajedno
I isto tako sam bila pomalo zavidna drugima jer je djelovalo da su tako bliski, tako sretni, a mojoj mami je išlo na živce kak tata srče juhu pa je uvijek jela prije njega da ga ne mora slušati.
Ja sam s vremenom to prihvatila pa uglavnom jela uz komp ili tv.
Uglavnom, s vremenom sam skužila da su te bliske obitelji bile moja fantazija, iluzija, reklama za coca-colu.
Ima stvarno bliskih obitelji, ali većina je samo pro-forma. Svi si idu na živce, ne komuniciraju kako treba, ne uvažavaju se, ne podnose se. Na kraju sam shvatila da je u mojoj naizgled sjebanoj obitelji bar bilo više iskrenosti nego u drugim kvazi-savršenima.

Ovo u njegovoj obitelji nije bliskost, to je poremećaj. Tako se ne ponašaju bliske osobe već osobe koje imaju ozbiljan psihički problem.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:50   #20
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Ovo je več malo perverzno i bolesno u isto vrijeme
Pa s obzirom na takve reakcije s njene strane......khmm.... nešto fakat gadno je u pitanju
Ne znam kako vama, i njima u kući, al' meni to nije normalno...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.