Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2018., 01:35   #1
Povijest Svjetske Književnosti 1-7 SN Liber,Zagreb

Pozdrav svima!

U zadnje vrijeme proučavam svjetsku književnost pa me zanima ima li neko iskustva sa ovim kompletom knjiga?

Je li dobar za jednog početnika?

Samo ovaj komplet i imaju u mojoj biblioteci (pored Slamniga i Solara) pa mi svaki vaš savjet zlata vrijedi .

Unaprijed hvala.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:58   #2
Ja nemam.
Ali, ako dozvoliš pitanje..Ako se baviš proučavanjem što si zaključio do sada vezano uz navedeno ?
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 00:24   #3
Uredio Frano Čale? To mi je na popisu literature za komparativnu. Nisam čitao, ali trebale bi biti sasvim dobre, ako ih se na faksu koristi.

https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100019460
Kao što vidiš, poprilično su temeljite, bave se i armenskom i gruzijskom književnošću. Ako si zaista početnik čini mi se da bi bilo puno bolje da si uzmeš Solara i njime utvrdiš/ponoviš gradivo srednje škole, a onda eventualno krenuti na ove knjižurine.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 03:14   #4
Quote:
Eneja Od Danaja kaže: Pogledaj post
Ja nemam.
Ali, ako dozvoliš pitanje..Ako se baviš proučavanjem što si zaključio do sada vezano uz navedeno ?
Šta sam zaključio?

Zaključio sam da sam kronično neobrazovan što se tiče svjetske književnosti, eto šta sam zaključio.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 03:14   #5
Quote:
eutow kaže: Pogledaj post
Uredio Frano Čale? To mi je na popisu literature za komparativnu. Nisam čitao, ali trebale bi biti sasvim dobre, ako ih se na faksu koristi.

https://www.superknjizara.hr/?page=k...jiga=100019460
Kao što vidiš, poprilično su temeljite, bave se i armenskom i gruzijskom književnošću. Ako si zaista početnik čini mi se da bi bilo puno bolje da si uzmeš Solara i njime utvrdiš/ponoviš gradivo srednje škole, a onda eventualno krenuti na ove knjižurine.
Solara i Slamniga završio nema nekoliko sedmica .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:36   #6
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Šta sam zaključio?

Zaključio sam da sam kronično neobrazovan što se tiče svjetske književnosti, eto šta sam zaključio.
Naprosto neobično..
Ok, shvatio jesi da ima dosta toga što ne znaš, ali da si nuli to nije istina..Ne može biti. Moraš nešto znati.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:40   #7
Quote:
Eneja Od Danaja kaže: Pogledaj post
Naprosto neobično..
Ok, shvatio jesi da ima dosta toga što ne znaš, ali da si nuli to nije istina..Ne može biti. Moraš nešto znati.
Are you fucking with me ?
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:14   #8
Poslije Slamniga i Solara ne bih rekao da si početnik i pogotovo ne da si na nuli.
Ponavljam - te knjige se koristi na faksu i vjerojatno nećeš pogriješiti ako ih uzmeš. Dakle, sigurno ne sadrže pogrešne informacije. Možda bi mogle biti suhoparme i dosadne, ali to je već nešto drugo.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:12   #9
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Are you fucking with me ?
No, I am not Mr.Smith.

Ono što ukazujem je jednostavno s osobnog primjera.
Do sada u privatnoj biblioteci imam 400-500 primjeraka djela i nedjela..Potrošio sam vrijeme na čitanje koječega i među time i jako dobroga.
Bilo je bolje da sam se odmah uhvatio kvalitetne književnosti pa bih uštedio godine propusta i znao bih prave odgovore.
Nešto sam i sam htio znati, i sam probati pogreške da vidim od čega sam.

Ali, na koncu danas sam posve siguran u svoje promašaje, i kada bi me pitali što si naučio do nekvalitetne piščeve misli znao bi štošta reći..
I ono što sam dobroga pročitao, imam svakako unutar svog uma.

Dakle, pitanje je razlike..Pitanje je zaključka od onog postignutog. Koliko se čovjek pomaknuo naprijed ?!
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:14   #10
Quote:
eutow kaže: Pogledaj post
Poslije Slamniga i Solara ne bih rekao da si početnik i pogotovo ne da si na nuli.
Ponavljam - te knjige se koristi na faksu i vjerojatno nećeš pogriješiti ako ih uzmeš. Dakle, sigurno ne sadrže pogrešne informacije. Možda bi mogle biti suhoparme i dosadne, ali to je već nešto drugo.
Eto, odlično rečeno..A, g.Smith me napao samo zbog osjećaja svog manjka, koji uopće to nije. Postoji želja za više, u tome je bit.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.