Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 22:03   #221
old sould, tek sad sam procitao tvoj pretposljednji post, tj onaj prije mog i neko bi rekao da sam iz tvog posta crpio inspiraciju za svoj post
a to samo govori o tome kako slicno razmisljamo
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:15   #222
Pod pretpostavkom da neko drustvo jeste predatorsko, na koji nacin bi se to dalo promeniti ?
Koje 3 (ili 5, ili 10) konkretne stvari bi se dale uraditi, da bude bolje ?
Ko to moze uraditi (ako uopste) i kako ?
Kako bi uopste izgledalo ne-predatorsko drustvo, sa stvarnim ljudima, a ne ideoloskim apstrakcijama utopijsko-anarho-hipi-komunisticko-apsolutisticko prosvetiteljskog tipa ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:59   #223
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pod pretpostavkom da neko drustvo jeste predatorsko, na koji nacin bi se to dalo promeniti ?
Koje 3 (ili 5, ili 10) konkretne stvari bi se dale uraditi, da bude bolje ?
Ko to moze uraditi (ako uopste) i kako ?
Kako bi uopste izgledalo ne-predatorsko drustvo, sa stvarnim ljudima, a ne ideoloskim apstrakcijama utopijsko-anarho-hipi-komunisticko-apsolutisticko prosvetiteljskog tipa ?
Lijepo, kažnjavaš predatorsko ponašanje. Prije ovih modernih individualističkih vremena su društva to standardno radila. Samo što ljudi to danas smatraju netolerantnim/ubaci koju već riječ želiš.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:07   #224
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kako bi uopste izgledalo ne-predatorsko drustvo, sa stvarnim ljudima, a ne ideoloskim apstrakcijama utopijsko-anarho-hipi-komunisticko-apsolutisticko prosvetiteljskog tipa ?
Ako izbacimo pobrojene apstrakcije - nikako. Ljudi su predatori.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:07   #225
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pod pretpostavkom da neko drustvo jeste predatorsko, na koji nacin bi se to dalo promeniti ?
Koje 3 (ili 5, ili 10) konkretne stvari bi se dale uraditi, da bude bolje ?
Ko to moze uraditi (ako uopste) i kako ?
Kako bi uopste izgledalo ne-predatorsko drustvo, sa stvarnim ljudima, a ne ideoloskim apstrakcijama utopijsko-anarho-hipi-komunisticko-apsolutisticko prosvetiteljskog tipa ?
Ako "neko" društvo jest predatorsko, treba ga samo pustiti da izgori i uživati u prizoru.

No, ako tvoje ili moje društvo naginje tome (a temu sam otvorila radi postavljanja konačne dijagnoze), a ti ne želiš razgovarati o ideološkim apstrakcijama, ruke su nam poprilično vezane. Da se sad baš potrudim, vjerojatno bih mogla iznjedriti popis tih 3-10 konkretnih stvari, ali za to nisam plaćena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:10   #226
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako "neko" društvo jest predatorsko, treba ga samo pustiti da izgori i uživati u prizoru.

No, ako tvoje ili moje društvo naginje tome (a temu sam otvorila radi postavljanja konačne dijagnoze), a ti ne želiš razgovarati o ideološkim apstrakcijama, ruke su nam poprilično vezane. Da se sad baš potrudim, vjerojatno bih mogla iznjedriti popis tih 3-10 konkretnih stvari, ali za to nisam plaćena.
Mnogim ljudima je bilo kakva vizija boljeg svijeta utopstička, populistička i nemoguća jer radije uživaju u predatorskim prizorima i smatraju ih normalnima kao što su žderanje, klanje, ubijanje, silovanje i na kraju krajeva, silovanje pameti same. To se traži. To je svijet, život, darwinizam, opstanak jačega, prilagodba sposobnijeg.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:26   #227
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mnogim ljudima je bilo kakva vizija boljeg svijeta utopstička, populistička i nemoguća jer radije uživaju u predatorskim prizorima i smatraju ih normalnima kao što su žderanje, klanje, ubijanje, silovanje i na kraju krajeva, silovanje pameti same. To se traži. To je svijet, život, darwinizam, opstanak jačega, prilagodba sposobnijeg.
Još uvijek nismo na tehnološkoj razini da bismo bili to o čemu pričaš. Još uvijek energiju koju trošimo relativno skupo proizvodimo. No, za 100 ili 200 godina, stvari će izgledati bitno drugačije. Opet ako ti se ovo doba ne sviđa ima i za to opcija.

http://www.alcor.org/
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:09   #228
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Još uvijek nismo na tehnološkoj razini da bismo bili to o čemu pričaš. Još uvijek energiju koju trošimo relativno skupo proizvodimo. No, za 100 ili 200 godina, stvari će izgledati bitno drugačije. Opet ako ti se ovo doba ne sviđa ima i za to opcija.

http://www.alcor.org/

Da, zaledit ću si mozak.
Najljepši je i najprirodniji život nakon smrti tijela tako da nemam nikakve želje biti u ovom tijelu i na ovom svijetu dulje negoli je potrebno.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:11   #229
Znaci nema rjesenja.
Svijet ide tako kako ide, a mi mozemo samo mastati o nekoj utopiji.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:11   #230
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako "neko" društvo jest predatorsko, treba ga samo pustiti da izgori i uživati u prizoru.

No, ako tvoje ili moje društvo naginje tome (a temu sam otvorila radi postavljanja konačne dijagnoze), a ti ne želiš razgovarati o ideološkim apstrakcijama, ruke su nam poprilično vezane. Da se sad baš potrudim, vjerojatno bih mogla iznjedriti popis tih 3-10 konkretnih stvari, ali za to nisam plaćena.
Ja ću biti dovoljno slobodan kazati da bi predatorskom društvu trebao jedan dobar represivni socijalistički aparat. Nikada se ne može istrijebiti predatorstvo ali se može svesti na minimum. Jer će manje predatorima padat na pamt da se predatorski ponaša ako će, na primjer, završiti na Golom otoku ili negdje na korisnom prisilnom radu. Jer nemože sa predatorima cici mici.. sa vukovima treba biti još veći vuk da ne bi nastradala većina koja nije predatorska, ili još gore, da ne bi stradali najranjiviji dijelovi društva.

Eh, može zvučati brutalno, ali ni jedan rob se neće riješiti robovlasnika uvjeravanjem kako to ponašanje nije u redu. Nego mu treba zgrabiti bič iz ruke i dobro ga po zubima tresnuti, da mu napamet ne padne više biti robovlasnik.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:56   #231
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Znaci nema rjesenja.
Svijet ide tako kako ide, a mi mozemo samo mastati o nekoj utopiji.
Naravno da možeš kada samo filozofiraš o njoj umjesto da nešto poduzmeš i sam.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:25   #232
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ja ću biti dovoljno slobodan kazati da bi predatorskom društvu trebao jedan dobar represivni socijalistički aparat. Nikada se ne može istrijebiti predatorstvo ali se može svesti na minimum. Jer će manje predatorima padat na pamt da se predatorski ponaša ako će, na primjer, završiti na Golom otoku ili negdje na korisnom prisilnom radu. Jer nemože sa predatorima cici mici.. sa vukovima treba biti još veći vuk da ne bi nastradala većina koja nije predatorska, ili još gore, da ne bi stradali najranjiviji dijelovi društva.

Eh, može zvučati brutalno, ali ni jedan rob se neće riješiti robovlasnika uvjeravanjem kako to ponašanje nije u redu. Nego mu treba zgrabiti bič iz ruke i dobro ga po zubima tresnuti, da mu napamet ne padne više biti robovlasnik.
Ah, ti si dakle susjed s gornjeg kata, sad znam od koga mogu posuditi sol ako mi zatreba.

Načelno, nemam ništa protiv tvoje vizije, ali povijesno se pokazala neodrživom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:26   #233
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš kada samo filozofiraš o njoj umjesto da nešto poduzmeš i sam.
Što ti konkretno poduzimaš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:37   #234
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ah, ti si dakle susjed s gornjeg kata, sad znam od koga mogu posuditi sol ako mi zatreba.

Načelno, nemam ništa protiv tvoje vizije, ali povijesno se pokazala neodrživom.
Hehe važno da smo mi left, a to authoritarian i libertarian se možemo dogovoriti.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:56   #235
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Još uvijek nismo na tehnološkoj razini da bismo bili to o čemu pričaš. Još uvijek energiju koju trošimo relativno skupo proizvodimo. No, za 100 ili 200 godina, stvari će izgledati bitno drugačije. Opet ako ti se ovo doba ne sviđa ima i za to opcija.

http://www.alcor.org/
Nema tehnološka razina veze s tim.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:14   #236
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Nema tehnološka razina veze s tim.
Kako nema? Na čemu tipkaš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:45   #237
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što ti konkretno poduzimaš?
Neposlušan sam.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:00   #238
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Neposlušan sam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:08   #239
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Nema tehnološka razina veze s tim.
Nego što nego da ima. Cijeli ovaj sustav u kome živimo počiva na par problema. A jeftina odnosno skupa energetika je jedan o ključnih problema. Da se to nadvlada, standard cijelog čovječanstva bi bio dramatično viši. Sa visokim standardom dolaze i blagodati naprednije civilizacije. Ljudi više rade na sebi jer ne moraju brinuti toliko o egzistenciji.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:09   #240
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post

Da, zaledit ću si mozak.
Najljepši je i najprirodniji život nakon smrti tijela tako da nemam nikakve želje biti u ovom tijelu i na ovom svijetu dulje negoli je potrebno.
Pa zar ti ne bi bilo super da ti mozak ugrade u tijelo po tvojoj želji? Ako si ikada htio biti zanosna plavuša, nikad bolje šanse za to.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.