Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2018., 08:40   #1
Žena želi dovesti punicu u stan da živi s nama

Pozdrav,
U braku sam sa ženom 4g i imamo dijete koje će još malo napunit 4 godine. Brak funkcionira više manje dobro ima nekih trzavica i svađa al smo dobri. Uglavnom razlog za ovaj moj mali duži post nije bračni problemi nego nešto potencijalno opasno za naš odnos i brak a ja se nalazim sad u jednoj velikoj kutiji brokava. Uglavnom riječ je o tome da je njoj palo na pamet dovesti u stan svoju mamu, moju punicu.
Idemo iz početka, ja sam iz Splita a žena iz Osijeka. Kad smo se upoznali nije to bilo ni u Splitu ni Osijeku već na Hvaru. Tako smo se počeli družit i hodat prvo na vezu na daljinu pa smo počeli živit skupa u Splitu gdje smo unajmili stan. I tako saznao i uvidio s vremenom cilu njenu priču, od toga kakvo je teško djetinjstvo imala i da je otišla vrlo rano da 20g daleko od kuće zajedno s bratom a sestra već i prije. Otišli radi neimaštine i radi čile priče(rat, nema posla, otac i zbog alkohola i ptsp bio agresivan ...) i bila u jako lošim odnosima sa njima. Ja ovoliko malo koliko ih znam ništa ružno ne mogu reć jer je prema meni sve bilo super uvik. Ali ona prema njima se puno svađa i bilo je toliko da ih ona nije htjela bez obzira što sam joj govorio da to ne radi nisu bili ni na našem vjenčanju.
Nakon vjenčanja i rođenja djeteta smo živili kao podstanari ali kako je nakon toga bila ona bez posla smo išli kod mojih roditelja živit dok se ne sredi situacija. To nije baš najbolje prošlo jer je bilo neslaganja među generacijama a posebno je teško bilo meni jer sam bio između 2 vatre (žena i roditelji), i to je završilo svađom i da smo mi otišli opet u podstanare i kasnije je odnos bolji.
Sad prošlo ljeto smo bili tjedan dana kod njenih u Osijeku najviše radi djeteta i da on vidi baku i dida i oni njega. Sve je to bilo super iako opet dosta svađe žene i njene mame di ona govori da ne može s njom bit u istoj kući.
I nakon toga idu problemi. Prije cca 2 mjeseca je naglo umro otac (srčani) i mama je ostala sama, nenaviknuta posve na život di ona većinom iako živi na socijali dosta pije i puši a uz to ne kuha i ne sređuje ništa jer je to otac radio prije. Ona ima 57g i sad će počet primat njegovu obiteljsku mirovinu (ne znam koliko) pa će bit malo lakše financijski. Ali meni se žena krivi(iako naravno nije kriva) zbog smrti oca i di govori da je ona bila bolja prema njima da bi bio živ još što naravno ne može se reć. I da sad ona ne želi da bude isto s mamom i da je ona želi dovest kod nas u Split da živi s nama i da ostavi gore državni stan koji malo plaća. Da ćemo naći veći stan i živit svi skupa s njom.

E tu sad idu pravi problemi. S jedne strane je razumin i znam da joj je teško gledat mamu kako gladuje skoro i sama je gore i znam da je njoj teško, a s druge strane znam kakav odnos imaju njih dvije iako ona govori da će je ona prominit i kontrolirat al ne znam kako. A opet znam i kakav je bio odnos kad smo živili s mojima i koliko je bilo svađe među nama radi toga. Ali postoji jedna velika razlika, a to je da mi s mojima nismo mogli i onda smo otišli, al ako ne bude išlo s njom a ona ode iz tog stana mi je nemamo di vratit i bit ćemo osuđeni na život s njom do kraja njenog života. Sad ako ja ženi rečem da ne može ona doć će ispast s njene strane da je ne razumin i da kako bi bilo da je obrnuto i sve to, a s druge strane ako dođe ja znam da će to teško ići ali da ćemo onda bit osuđeni jedno na drugo a pitanje onda ako ti bude svađe kako će to utjecat i na dijete i posebno na naš brak.
Što mi preporučate kako ovo odigrat, jer kako god završi bit će svađe. Ako rećem ne može će se naljutit na mene a ako dođe može bit 100 puta gore. A iskreno ja se ne mogu vidit da ako to ne ide da cili život živim sa punicom
Oprostite na dužini posta ali htio sam samo dočarat cili situaciju i tražit pomoć.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:04   #2
Gdje su u toj priči njena sestra i brat?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:06   #3
Objasni ženi ovako lijepo kako si objasnio i nama, podsjeti ju kako joj je bilo živjeti u zajednici i opiši joj kako je tebi bilo balansirati između nje i roditelja. Kužim grižnju savjesti, ali ovako će vas svo troje staviti u poziciju za koju zna iz iskustva i sa tvojima i sa svojom mamom da neće funkcionirati, a iz koje nema izlaza.
Ja bih na tvom mjestu predložila da joj pomognemo sa nekim iznosom mjesečno dok ne dobije penziju od starog i eventualno da nađete neku ženu koja će doći počistiti jednom tjedno, kad već mama ne zna/ne može.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:10   #4
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Gdje su u toj priči njena sestra i brat?
Brat radi u Dubrovniku i živi u apartmanu koji mu plaća firma, sestra u Norveškoj.
Po meni nije tu toliko problem novca jer pošaljemo i mi novac i sestra pošalje ali ne možemo kontrolirat na što će taj novac ići. A što se tiće rada po kući i kuhanja mislim da svak to može ako želi. Kad te glad prisili a nema ni drugi moraš. Jedino ako se pustiš i nije te briga

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:23   #5
Nećete moći kontrolirati gdje će ići novac ni od obiteljske mirovine ako bude s vama, jedino ako joj se oduzme poslovna sposobnost ( jel se tako kaže?).
Pa ćete imati ne samo problem sa njenom neaktivnošću, već i alkoholizmom za koji smatram da je puno veći problem.... da ne govorim da svoje djete optužuje za smrt supruga ma wtf.

I da, promjeniti se neće.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:27   #6
Moja sucut

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:38   #7
Uzas

Zena ti je u deluziji totalnoj.
Ne, nece se promijeniti nista, dapace, bit ce jos gore.
I dobro slutis kad mirises problem u vasoj situaciji.

Ne kuzim ovaj dio - da ona (tvoja zena) sebe krivi za ocevu smrt? Kako, zasto?
Patoloski obiteljski odnosi.

MOj savjet - saberite se, pokusaj urazumiti zenu, razgovarajte s njenim bratom i sestrom.
Za pocetak, moras joj izbiti iz glave da je duzna emocionalno se brinuti za nju.
Koliko sam shvatila, ima stan. Ima vasu pomoc, muzevu mirovinu, ima drugo dvoje djece koja joj isto nesto posalju, dakle bez novca za zivot nije.

Doduse nije mi bas jasno kako to ona 'gladuje' ako ima gdje zivjeti, i ako joj druga djeca nesto posalju novca?
Pa poslati 1000-2000 kuna od norveske place je nista, a ovdje doslovno cini razliku.


Mozete je posjecivati cesce i ako je ikako moguce pomoci joj da se ostavi alkohola, ali suzivot je fakat losa , jako losa ideja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:39   #8
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Nećete moći kontrolirati gdje će ići novac ni od obiteljske mirovine ako bude s vama, jedino ako joj se oduzme poslovna sposobnost ( jel se tako kaže?).
Pa ćete imati ne samo problem sa njenom neaktivnošću, već i alkoholizmom za koji smatram da je puno veći problem.... da ne govorim da svoje djete optužuje za smrt supruga ma wtf.

I da, promjeniti se neće.
Sve ja to razumijem, ne vjerujem da bi ona došla a da nema pristup svom novcu i pitanje da li bi taj novac išao na zajedničke potrebe ili samo njene.
A za okrivljavanje ne krivi punica moju ženu niti mene, nego se žena sama sebe okrivljuje za to

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:43   #9
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uzas

Zena ti je u deluziji totalnoj.
Ne, nece se promijeniti nista, dapace, bit ce jos gore.
I dobro slutis kad mirises problem u vasoj situaciji.

Ne kuzim ovaj dio - da ona (tvoja zena) sebe krivi za ocevu smrt? Kako, zasto?
Patoloski obiteljski odnosi.

MOj savjet - saberite se, pokusaj urazumiti zenu, razgovarajte s njenim bratom i sestrom.
Za pocetak, moras joj izbiti iz glave da je duzna emocionalno se brinuti za nju.
Koliko sam shvatila, ima stan. Ima vasu pomoc, muzevu mirovinu, ima drugo dvoje djece koja joj isto nesto posalju, dakle bez novca za zivot nije.

Doduse nije mi bas jasno kako to ona 'gladuje' ako ima gdje zivjeti, i ako joj druga djeca nesto posalju novca?
Pa poslati 1000-2000 kuna od norveske place je nista, a ovdje doslovno cini razliku.


Mozete je posjecivati cesce i ako je ikako moguce pomoci joj da se ostavi alkohola, ali suzivot je fakat losa , jako losa ideja.
Ne razumin ni ja zašto se krivi. Vjerojatno zato jer se on žalio da ga boli al nije htio na hitnu bez obzira na naše nagovaranje. Ona se tu krivi da je trebala poslat ona hitnu (iako ako on ne želi ne mogu mu ništa) iako i ne znam može li poslat hitnu neko ko je 600km udaljen. I da je bila bolja s njima da bi možda bilo drugačije. Možda bi bilo možda ne bi, to nikad nećemo znat

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:47   #10
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Ne razumin ni ja zašto se krivi. Vjerojatno zato jer se on žalio da ga boli al nije htio na hitnu bez obzira na naše nagovaranje. Ona se tu krivi da je trebala poslat ona hitnu (iako ako on ne želi ne mogu mu ništa) iako i ne znam može li poslat hitnu neko ko je 600km udaljen. I da je bila bolja s njima da bi možda bilo drugačije. Možda bi bilo možda ne bi, to nikad nećemo znat

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Zena ti je zrtva disfunkcionalnih obiteljskih odnosa. Nazalost.
Cinjenica da preuzima na sebe osjecaj krivnje zbog njihovog alkoholizma i neodgovornosti samo dodatno govori u prilog tome. Dijete nikada nije krivo zbog debilizma i nezrelosti roditelja i samo nesposobni roditelji posezu za takvim uvjeravanjima.

Takvi ljudi se nikad ne mijenjaju, sto su stariji to su gori i ako se doseli k vama njezina destrukcija doslovno ce razoriti i vas odnos ili ga barem jako otezati.

Treba li vam to? Ozbiljno razmislite.

Znam vise primjera gdje su djeca dovela punicu/svekrvu pod krov i to funkcionira dosta dobro.
Ali samo zato sto je rijec o normalnim odnosima i ljudima. A ovo vase to nije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:57   #11
Iskreno nismo još razgovarali o tome jer je ona mene uvatila na prepad, zvala s posla kad sam ja reka da neću i tome preko mobitela nego kad dođe da ćemo pričat. A kad je došla ona je već u glavi imala cili razrađen plan što, kako i kada

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:02   #12
Dovedi punicu bliže ali ne preblizu.
Susjedni kvart idealan. Da se gospodja probudi iz iluzije da ce samo prisustvo poboljsati/normalizirati odnos te da ce se punica samim time promijenit u anđela. Neće.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:02   #13
Ak' te zena voli i sve to skupa oko toga, ponudit ce drugo rijesnje, mozete mozda nesto gore prodati pa uzeti neki mali stan mami njenoj u Splitu.

U svakom slucaju dobar test za tebe da vidis neke stvari malo bolje.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:06   #14
A vidit ćemo moramo pričat sigurno i tome bi sigurno će izbit svađa oko toga i da neće pričat sa mnom par dana, al možda bolje i to nego da je dovede. Možda tako se naljuti ali svati da ne možemo tako.
A ne može prodat ništa u Osijeku jer nema ništa. Živi u državnom stanu koji plaća nešto malo, mislim 200kn

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:09   #15
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Iskreno nismo još razgovarali o tome jer je ona mene uvatila na prepad, zvala s posla kad sam ja reka da neću i tome preko mobitela nego kad dođe da ćemo pričat. A kad je došla ona je već u glavi imala cili razrađen plan što, kako i kada

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
rezolutno NE dovodenju punice u stan
ti mozda sad mislis da ce biti problema, ali saznat ces kasniej da ce biti pakao
a onda ce biti jos kudikamo teze izbaciti ju van
dogovorite se, ili jos bolje neka se supruga dogovori sa svojima da joj se da neka pomoc i to je to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:14   #16
57 godina je još mlada žena. Sigurno da je još u šoku nakon smrti muža ali hej, pred njom je još dug život.

I tvoja žena je u procesu prebolijevanja gubitka oca i nije realna. Probaj joj bez svađe pokazati u prvom redu kako ti je teško jer ona pati i da si joj podrška, ali istovremeno joj objasni ovo što sam gore napisala. Ostavi mogućnost da ćete mamu preseliti ako se razboli i ne bude više mogla sama, a sada joj treba samo vremena da se sabere i krene dalje. Ako se mama ipak odluči da bi selila na more onda obavezno negdje blizu vas ali u poseban stan. Nemojte si staviti omču oko vrata.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:19   #17
lijepo je što tvoja žena želi pomoći mami, ali mora misliti i na vas jer će vam životi postati pakao

pokušajte recimo češće odlaziti k njoj, znam da je Osijek jako daleko, ali možda će ju to nekako umiriti za početak jer sve ostalo je jednostavno krivo
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:30   #18
Ako želiš upropastiti brak i sve odnose i sve dobro što ti je preostalo samo si dovedi nekoga u brak. Pa ćeš vidjeti što je pakao. Bolje joj platite ženu za pomoć i spremanje ili joj predložoite dom. Majka sam imam dva sina , ali ne bih nikada se uvalila njima u brak. Valjda će me pamet poslužiti
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:38   #19
Quote:
marin84 kaže: Pogledaj post
Što mi preporučate kako ovo odigrat, jer kako god završi bit će svađe. Ako rećem ne može će se naljutit na mene a ako dođe može bit 100 puta gore. A iskreno ja se ne mogu vidit da ako to ne ide da cili život živim sa punicom
Oprostite na dužini posta ali htio sam samo dočarat cili situaciju i tražit pomoć.
Zapravo, ti u ovoj situaciji ne moraš ništa odabrati, tvoja žena je u situaciji da će morati odabrati između tebe (vas dvoje) i majke.

Ja bih to na tvojem mjestu tako postavila. I po cijenu svađe i loma.

Suživot neće hodati, to je jasno kao dan. Dakle, na tvojoj ženi je da donese odluku hoće li se žrtvovati za majku i preuzeti cjeloživotnu skrb za nju ili će joj samo pomagati s distance. Ako se odluči za prvo, mora biti svjesna da ti nisi u toj priči. Dakle, može samo drugo.

To mora biti njezina odluka, suoči je s tim. Ne može tebe stavljati u situaciju da zajedno s njom trpiš posljedice njezine odluke, i nametne ti nešto što nećeš.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:42   #20
U svakom slučaju najviše morate misliti na dijete jer za dijete sigurno neće biti dobro odrastati u svađama i napetim situacijama tako da iskreno nema nijednog plusa za dovođenje punice.
Ima stan, svi joj šalju novac, nije na cesti, jedino se pokušajte nekako organizirati da odete češće k njoj ili da ona preko praznika dođe k vama ili tako nekako.
Da se ne osjeća usamljeno ili odbačeno. Može se to riješiti na puno načina, ali ovaj kojeg tvoja žena forsa je najgori.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.