Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2005., 23:31   #41
Quote:
angelina1 kaže:
fakat neki ljudi imaju muda pisati tak nešt....kak ga nije strah
A zasto bi ga bilo strah?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 23:38   #42
postoji tehnika koja je tjelesni ekvivalent razgovora s Bogom. direktna metoda.
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 00:41   #43
Quote:
seducer kaže:
postoji tehnika koja je tjelesni ekvivalent razgovora s Bogom. direktna metoda.
O čemu se radi?
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 01:06   #44
Quote:
Sia kaže:
O čemu se radi?
treba iskusiti da bi se shvatilo, nije verbalni razgovor , pa se riječima ne objašnjava. znat ćeš kada iskusiš.
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 01:29   #45
Quote:
seducer kaže:
treba iskusiti da bi se shvatilo, nije verbalni razgovor , pa se riječima ne objašnjava. znat ćeš kada iskusiš.
Rekao si da je tehnika,znači može se naučiti. Kako se to radi?
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 08:00   #46
Quote:
seducer kaže:
treba iskusiti da bi se shvatilo, nije verbalni razgovor , pa se riječima ne objašnjava. znat ćeš kada iskusiš.
al možeš je naknadno čak i iskusiti kao "razgovor" jer ti pruža uvid. odnosno, ne dajući ti objašnjenja ti zapravo "objasni" neke stvari.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 08:22   #47
Quote:
Sia kaže:
Rekao si da je tehnika,znači može se naučiti. Kako se to radi?
Ma tehnika na ovom svjetu ima na iljade, al ako oces znat cilj i krajnji rezultat vecine njih, pogotovo kad mladjahnu djevojku muski misticni poznavaoc tajni misteriozno i samospoznato savjetuje pogledaj na LJES
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 11:22   #48
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Ma tehnika na ovom svjetu ima na iljade, al ako oces znat cilj i krajnji rezultat vecine njih, pogotovo kad mladjahnu djevojku muski misticni poznavaoc tajni misteriozno i samospoznato savjetuje pogledaj na LJES
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 13:07   #49
pustimo sad krajnju stvarnost na miru.

promotri to malo ovako. kako to postoji neka stvarnost stvarnija od ove? kako išta može biti stvarnije od ovog?

i najvažnije, da li mi možemo znati išta o tome?

ne možemo.
ono što ja kažem o tome je jednako tako moguće kao i ono što kaže taj Velš, samo što se neće svidjet ljudima pa bi ta moja eventualna knjiga propala.
nekako mi se čini da on daje opravdanje ljudima. isprike. olakšanje grižnje savjesti.
a pritom im podilazi.
mogu prihvatiti kako su ljudi u početku, kao dojenčad prazni listovi. potpuno neutralni.
ali bilo što što radimo tijekom života je odmak od te neutralnosti.
neutralni smo samo dok spavamo (osim ako spavamo na straži).

znam da sve što radimo ima i dobru i lošu stranu, ali jedna strana od te dvije je ipak u našim djelima jača. i ta djela nas čine dobrima i zlima.
i to je to.
neki bi rekli da znanje čini ljude dobrima. neki da se ljudi rađaju dobri ili zli. neću ulaziti u to.

jednostavno, ta krajnja stvarnost u kojoj dobro i zlo postoje, ali nisu bitni, nije bitna za ovo sada.
ona je apsolutna, savršena, ovakva, onakva, a mi smo sve samo ne to.
čovjek je osuđen da bude nedovršen, nesavršen, nezaokružen.
to ne znači da ne smije pokušavati biti sve to, to samo znači da nikad neće biti sve to i da ne može ni shvatiti što to znači. mi ne znamo ništa o tome.
je li Bog=sve?
je li Bog samo pokretač u deističkom smislu? i jedno i drugo je jednako moguće.

ne znaš kaj znači 88?

pa kaj nikad nisi hodala sa nekim skinsom?

88 ti skinsi imaju često istetovirano negdje.
odnosi se na 8-mo slovo abecede.

znači 88=HH. što su prva slova nacističkog pozdrava.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 14:28   #50
Quote:
talia kaže:
A zasto bi ga bilo strah?
gle neznam koliko ti vjeruješ Bogu i u Boga...no mislim da osoba koja tvrdi da vjeruje Bogu se nebi usudila tako pisati ...bilo bi ju strah da je to njen subjektivni doživljaj i nikako nebi htjela reći nešto nepotrebno ili krivo..

dakle ako osoba koja je "božije pozvano biće" raspravlja o politici amerike u svrhu poučavanja malenih(dakle onih koji su još slabi u vjeri)....onda ja vjeruem da s pravom sumnjam u istinitost tih "razgovora"

htjedoh reći kako se Boga ne boji
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 15:22   #51
zasto bi se plasio boga ako je vec bio tako blizak sa njim pa su caskali o svemu?
Sad, on vjerovatno misli da je pricao sa bogom....ali to je za mene dio pitanja o granici izmedju ludosti i normalnosti, a odgovora nema...barem ja ga ne znam.
A knjiga... Ljetos me frend trpao sa tim idejama i filozofijama....ja mogu povjerovati u sve, al u to ne...Tako da sam je malo citala i zgadilo mi se...ja nisam religiozna ali mi je to nekako zvucalo...previse komercijalno i nista ne vjerujem takvim knjigama.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 17:49   #52
[QUOTE]sancho kaže:
Recimo Bog u svom obracanju spominje SAD kao idealnu drzavu sa ispravnom politikom (sa cim se u potpunosti neslazem) a na par mijesta cak se i spominje BUSH otac od ovog malog zloce kao veliki covjek i humanista , postoji jos par primjera koji su mi nelogicni.

ja sam procitao kompletan opus; prije par godinu-dvije doduse, ali siguran sam da to takvo sto nije napisano, jer bih se sjecao. Meni se knjige jako dopale i ful pozitivnu vibraciju sam osjetio procitavsi ih. Ali fakat to za Ameriku I Busha ???? pa toga nije bilo, barem ne u hrvatskom prijevodu...
__________________
Ja Je. Jesam.
Jaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 18:20   #53
[QUOTE]Jaje kaže:
Quote:
sancho kaže:
ja sam procitao kompletan opus; prije par godinu-dvije doduse, ali siguran sam da to takvo sto nije napisano, jer bih se sjecao. Meni se knjige jako dopale i ful pozitivnu vibraciju sam osjetio procitavsi ih. Ali fakat to za Ameriku I Busha ???? pa toga nije bilo, barem ne u hrvatskom prijevodu...
i ja sam ih procitao i ne sjecam se da je ista takovo o bushu i ispravnosti americke politike receno..

uostalom ,kada su knjige nastale sadasnji pr bush nije bio na vlasti

ALI SE SJECAM (navodim sada smisao)

da je u knjiiz bilo govora kako je u americi razvijena dobra duhovna klima sto se tice ljudskih sloboda

NIJE BILO GOVORA O POLITICI ILI STRANKAMA ILI KONKRETNIM IMENIMA NEGO JE VISE GOVORENO OPCENITO I U SMISLU DUHOVNE EVOLUCIJE svijeta i amerike

i s tim se slazem

***
jos bih nadodao i ovo sto sliejdi nije iz knjige nego iz bajtova mojih malih stanica

treba razlikovati vlade i politiku i politicare i

duhovnu,socijalnu i individualnu klimu cijelog drustva

VLADE SU PO DEFAULTU MATERIJALISTICKE I EGOCENTRICNE ALI KLIMA JEDNOG DRUSTVA moze nadici osobne interese

evo uzmimo za primjer razvoj interneta

INTERNET JE SKORO POTPUNO ''AMERICKI IZUM'' nastao iz ''sebicne potrebe vlade'' ali je tokom vremena POSTAO
''OPCE DOBRO'' I NITKO MU NIJE VLASNIK NI UPRAVITELJ niti ga itko moze jednim potezom iskljuciti

u tom smislu sam mislio da je sto se tice duhovne klime amerika jedna ''dobra drzava''

hrvatska npr nije u tom rangu duhovnih sloboda sa razvijenim zemljama zapada jer se npr u hrv KATOLICKA CRKVA POSTAVLJA KAO DUHOVNI POLICAJAC U DRUSTVU

**

STO SE TICE AMERIKE netko je to zanimljivo srocio

:''
S.A.D. SU ISTOVREMENO NAJMATERIJALISTICKIJA I NAJDUHOVNIJA DRZAVA NA SVIJETU
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 23:17   #54
"razgovori s Bogom" knjiga 2 - stranica 167...
"vas George Bush, kojeg ce povjest prosudjivati kao covjeka siroke vizije i velike mudrosti, suosjecanja i hrabrosti...itd"
Neznam sta ste vi citali..
sancho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 23:50   #55
sancho...mogao si staviti malo duzi citat jer ovako izgleda izvuceno iz konteksta. a i sam autor je napisao da ce knjiga u velikom broju slucajeva biti krivo protumacena. meni je knjiga predivna, duhovita i vrlo sirokog izbora tema, spominje se cak i Star Trek mozda je problem u uobicajenom, dogmatskom shvacanju Tvorca. Ucili su nas oni koji su zaboravili, kao i mi. Trebamo se samo sjetiti.A to je proces .
__________________
Ja Je. Jesam.
Jaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 01:04   #56
Re: "Razgovori s Bogom"

Quote:
sancho kaže:
Zanima me misljenje o ovoj knjizi..Pisac je Neale Donald Walsch. Imao sam priliku da procitam sva 3 dijela razgovora te prijateljstvo s Bogom i poslijednju, zajednistvo s Bogom.. U toj knjizi, pisac navodno postavlja razna pitanja Bogu, a Ovaj na njih odgovara jednostavnim jezikom, ono sta se kaze razumljivim za malu raju.. Knjige se citaju u dahu, a doticu se svih segmenata zivota..U njoj stoji da se Bog se protivi organizovanoj religiji, odobrava homoseksualnost, sve u svemu daje neki novi pogled na ovaj svijet..Tvrdi da On nije tu da kaznjava, tvrdi da nepostoji raj-pakao i niz drugih stvari koje se ne poklapaju bar ne sa mojim dosadasnjim ubjedjenjima. Ali postoji par stvari u njima koje u meni bude sumnju u sve to.. Recimo Bog u svom obracanju spominje SAD kao idealnu drzavu sa ispravnom politikom (sa cim se u potpunosti neslazem) a na par mijesta cak se i spominje BUSH otac od ovog malog zloce kao veliki covjek i humanista , postoji jos par primjera koji su mi nelogicni.
Ova knjiga je u Americi ubrzo postala veliki hit. 10 mjeseci je bila na prvom mjestu bestselera.
Da knjiga na jedan liberalan nacin dokazuje da 10 zapovijedi bozjih su bila pogresno prepisane od abrahama.Uvijek ima takvih koji se trude da objasne tu gresku u prepisu
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 01:37   #57
U potpunosti se slazem sa tobom Jaje, i ja sam uzivao citajuci je. Ali rijeci hvale o Bushu nisu izvucene iz konteksta. O Bushu mladjem ili starijem (ista govna) necu trositi rijeci, njih svrstavam u istu grupu sa Hitlerom i Sadamom!!! A na kraju krajeva knjige su poslane od Boga, i to bi trebalo da znaci da je Walch manje - vise jedan od Bozijih poslanika. Zar nije malo ofirno da ovaj na tome uzima lovu, mislim, sta da su Isus ili ti Muhammed a.s u svoje vrijeme naplacivali svoje Objave..
sancho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 08:42   #58
ako je istina to što veliš o knizi zaključak je: sranje.
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 08:59   #59
Pih, to ti rekoh na pocetku i bez Busha... njuejdjarija obicna isprana za naivcine
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 09:03   #60
Quote:
Krvnik kaže:
ja ne kužim to sa hilterom.

šta je to s njim?

šta to kaže autor?

jel Hilter nije u paklu jer pakla ni nema, ili zato jer nitko ne ide dole?

kamo onda idu zli ljudi?

jel uopće priznaje postojanje zlih ljudi?

ili tvrdi da su svi dobri?

88
Ovu dvojbu s Hitlerom kao metaforom najvećeg ovosvjetnog zločinca iznio je sam autor – sudionik u «razgovorima» čuđenjem da bi takva jedna osoba (duša) mogla ne završiti u paklu.
To čuđenje proizlazi iz slijedećih pretpostavki koje se ne uzimaju kao eventualne predrasude: znam što je raj a što pakao, znam tko bi trebao ići i ide u raj a tko u pakao, znam što je transcedentalni (onostrani) sud, tko kome sudi i kakve presude donosi, znam što je onostrana pravda, itd.

Bog u ulozi sugovornika Walscha u ovoj knjizi na taj način želi uputiti da se zapitamo o ovim «činjenicama», kako smo ih usvojili i kako one utječu na nas u rasuđivanju.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.