Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 20:37   #4701
Quote:
JonathanL kaže: Pogledaj post
Zanimljive informacije o pelješkom mostu i o aferi vezanoj za kupovinu zemljišta pored mjesta Duba Stonska.
http://www.duba-stonska.com/


Možda teorija o cesti sa unutrašnje strane pelješca nije ni tako luda.
Nisam razumio što si htio reći s teorijom o cesti s unutrašnje strane Pelješca.
vbureti is offline  
Old 01.04.2009., 20:40   #4702
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Brojanje prometa 2007., kompletna knjiga.

Za potrebe diskusije, zgodnija je ova karta, zadnja strana knjige.

Pred kraj knjige su vam i naplatna brojanja po autocestama i trajektne linije.
Hvala ti D@d@ za poveznice. Znao sam da sam vidio te podatke, ali jučer ih nikako nisam mogao pronaći .
vbureti is offline  
Old 06.04.2009., 00:24   #4703
Vidim čitaju nas, ali falile su im stavke od zajmova.
d@d@ is offline  
Old 06.04.2009., 08:58   #4704
Žao mi je što se o tako ozbiljnim pitanjima kao što su neumska enklava, u odnosu na Dubrovnik, te Malostonski kanal i Neretvanski kanal, u odnosu na Pelješac i Korčulu raspravlja na tako neozbiljan način.

Kad bi postojala institucija nekakve narodne tužbe za takve slučajeve, tada bi se vladajuće strukture mogle pozvati na odgovornost za takvo neozbiljno i neodgovorno ponašanje.

HKV je izvjestilo o jednoj takvoj actio popularis (narodnoj tužbi) koja je dignuta protiv Carle del Ponte.

http://hakave.org/index.php?option=c...789&Itemid=169

Takvu bi tužbu trebalo uvesti i u Hrvatkoj za naša unutarnja pitanja.

Zadnje uređivanje vbureti : 06.04.2009. at 09:04.
vbureti is offline  
Old 08.04.2009., 23:02   #4705
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Da ? A što ako si dijete ili ako imaš djecu ? Hoćeš li njima izvaditi osobnu iskaznicu ? Nećeš ako su klinci jer se klincima ne idzaje osobna iskaznica. Za djecu moraš imati PUTOVNICU.

Zamisli ? Da bi moja obitelj osobnim automobilom iz Splita - Hrvatska došao u Dubrovnik - Hrvatska djeca mi moraju imati PUTOVNICU ?!?

Dakle jesu li moja djeca građani RH diskriminirani ? Jesu. Ne mogu iz svoje domovine doći u svoju domovinu bez putovnice kopnom.

Eto to je jedan od razloga da se most napravi ! Osim toga ja moram stati na granicu i tamo me mogu pregledavati koliko ih volja, da bi prešao bijednih nekoliko kilometara ?! I onda ponovo ulazum u RH, tamo policija i carina ne zna jesam li ja došao iz RH ili iz BH ??! MOžda sam došao iz BH ? Možda švercam heroin ? Možda sam im sumnjiv jer imam neki čudan stil, i nisam baš nešto naspavan i možda sam mrzovoljan ? E pa ako je tako mogu me pregledavat sat vremena...

Što to meni triba ? Zato hoćemo kopneno jedinstvenu RH !

Ne želimo ići iz RH u BH da bi gle čuda došli u RH ?

Zamislite kako se osijećaju Dubrovčani ? Kao da su u slijepom crijevu ! Znate li kako se još zove taj osječeni dio RH zove ? "Mala Hrvatska", tako Dubrovčani znadu reć da su iz Male Hrvatske !
svaka čast prijatelju!!! drago mi vidjet da se bar netko slaže s nama iz "dubrovačke republike"!!
žalosno je sve ovo čitat po novinama i netu koliko se stvarno svi bore protiv nas na jugu, koda smo stvarno odhebani odavna iz naše države.
ljiga me hvata od ovih "crnih" pokušaja i nametanja državi da se okani jedne ovakve investicije. ja neću govoriti niti o krizi, niti o tome koliko ovaj projekt doprinosi svekolikim hrvatskim građevinskim firmama. ja ću samo reći da je granica naše domovine na krajnjem pedlju poluotoka PREVLAKE, a ne na Neretvi, kao ni u Splitu niti Zagrebu. dajte ljudi prestanite više sa tim pokušajima da zaustavite ono za što mi svi živimo. dugo smo čekali, predugo, i vjerujte mi, ovo više nitko ne može zaustaviti. jer da to itko sada napravi, vlada bi jednostavno pala.. Da se taj most nije niti počeo graditi, e onda bi se moglo čekati, al ovako.. e bogami više nećemo!!
platili smo mi dobro ovaj most, ovu autocestu što je čekamo u konavlima, platili i pretplatili, a znate kako - ŽIVOTIMA onih koji su ovu državu i stvorili. svaka vlast, odnosno država je do ove sadašnje Vlade bila teška maćeha prema nama na jugu, sve što je vrijedilo je prodano, a uloženo VELIKO NIŠTA! i sada se tu svi gugućete i digli bi nam i ovo malo mosta i autoceste jer smo mi zavijeke neisplativi.. žalosno je ovo i pomislit da netko misli.. brzo zaboravljate neke stvari, zaboravljate i ne želite vidjet dokle je ustvari "lijepa naša".. Zato vas još jednom sve skupa molim, ostavite sve ovo na miru, budimo svi skupa sretni i nek se danas gradi prema nama, a sutra već i negdje drugo, prema vama..
firestorm is offline  
Old 09.04.2009., 14:16   #4706
Odgovorit ću na ovaj upis. Kad smognem.
vbureti is offline  
Old 15.04.2009., 12:45   #4707
Quote:
firestorm kaže: Pogledaj post
svaka čast prijatelju!!! drago mi vidjet da se bar netko slaže s nama iz "dubrovačke republike"!!
žalosno je sve ovo čitat po novinama i netu koliko se stvarno svi bore protiv nas na jugu, koda smo stvarno odhebani odavna iz naše države.
ljiga me hvata od ovih "crnih" pokušaja i nametanja državi da se okani jedne ovakve investicije. ja neću govoriti niti o krizi, niti o tome koliko ovaj projekt doprinosi svekolikim hrvatskim građevinskim firmama. ja ću samo reći da je granica naše domovine na krajnjem pedlju poluotoka PREVLAKE, a ne na Neretvi, kao ni u Splitu niti Zagrebu. dajte ljudi prestanite više sa tim pokušajima da zaustavite ono za što mi svi živimo. dugo smo čekali, predugo, i vjerujte mi, ovo više nitko ne može zaustaviti. jer da to itko sada napravi, vlada bi jednostavno pala.. Da se taj most nije niti počeo graditi, e onda bi se moglo čekati, al ovako.. e bogami više nećemo!!
platili smo mi dobro ovaj most, ovu autocestu što je čekamo u konavlima, platili i pretplatili, a znate kako - ŽIVOTIMA onih koji su ovu državu i stvorili. svaka vlast, odnosno država je do ove sadašnje Vlade bila teška maćeha prema nama na jugu, sve što je vrijedilo je prodano, a uloženo VELIKO NIŠTA! i sada se tu svi gugućete i digli bi nam i ovo malo mosta i autoceste jer smo mi zavijeke neisplativi.. žalosno je ovo i pomislit da netko misli.. brzo zaboravljate neke stvari, zaboravljate i ne želite vidjet dokle je ustvari "lijepa naša".. Zato vas još jednom sve skupa molim, ostavite sve ovo na miru, budimo svi skupa sretni i nek se danas gradi prema nama, a sutra već i negdje drugo, prema vama..
Definitivno se slažem sa tobom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radujem se mostu i radujem se mostu i svi vi koji mislite suprotno otiđite malo do juga i to malo češče pa da vas vidimo onda!!!!!!!!!!!!!!
tiburon is offline  
Old 15.04.2009., 13:23   #4708
Quote:
tiburon kaže: Pogledaj post
Definitivno se slažem sa tobom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radujem se mostu i radujem se mostu i svi vi koji mislite suprotno otiđite malo do juga i to malo češče pa da vas vidimo onda!!!!!!!!!!!!!!
Hoćeš da ti skeniram osobnu? Ne treba nam taj most. Eto ti lokalno mišljenje.
The_Equilibrist is offline  
Old 15.04.2009., 13:31   #4709
Quote:
firestorm kaže: Pogledaj post
ja ću samo reći da je granica naše domovine na krajnjem pedlju poluotoka PREVLAKE, a ne na Neretvi, kao ni u Splitu niti Zagrebu. dajte ljudi prestanite više sa tim pokušajima da zaustavite ono za što mi svi živimo. dugo smo čekali, predugo, i vjerujte mi, ovo više nitko ne može zaustaviti. jer da to itko sada napravi, vlada bi jednostavno pala.. Da se taj most nije niti počeo graditi, e onda bi se moglo čekati, al ovako.. e bogami više nećemo!!
Lol, ovo treba poslati Klaiću da stavi pored "patetike"
Quote:
platili smo mi dobro ovaj most, ovu autocestu što je čekamo u konavlima, platili i pretplatili, a znate kako - ŽIVOTIMA onih koji su ovu državu i stvorili. svaka vlast, odnosno država je do ove sadašnje Vlade bila teška maćeha prema nama na jugu, sve što je vrijedilo je prodano, a uloženo VELIKO NIŠTA!
Misliš, sve HDZ-ove Vlade i ona Račanova od tri godine koja je i uskrisila projekt autoceste?
Quote:
i sada se tu svi gugućete i digli bi nam i ovo malo mosta i autoceste jer smo mi zavijeke neisplativi.. žalosno je ovo i pomislit da netko misli.. brzo zaboravljate neke stvari, zaboravljate i ne želite vidjet dokle je ustvari "lijepa naša".. Zato vas još jednom sve skupa molim, ostavite sve ovo na miru, budimo svi skupa sretni i nek se danas gradi prema nama, a sutra već i negdje drugo, prema vama..
Ok, mijenjam ono za patetiku



Bože gluposti... da se čovjek rasplače.

Nakon milijun postova, treba još jednom napomenuti:
1. Mi nemamo dvije ili tri ili (realno) pet milijardi kuna za cestu od Kleka do Stona preko Pelješca.
2. I da imamo tu lovu postoje daleko prioritetniji projekti, projekti koji bi i u Dubrovniku trebali biti shvaćeni.
The_Equilibrist is offline  
Old 15.04.2009., 13:59   #4710
Naravno da postoje, recimo treci prometni prsten oko Zagreba ili cesta kukuruz njiva prema Sisku. Nema sta pametno ulozen novac koji dvije godine stoji mrtav. Ups, koristio se za Severinin spot. Da su ta sredstva usmjerili prema Dubrovniku za npr dionicu Osojnik-Doli dok se ne rijese imovinsko pravni odnosi prema Sisku danas bismo imali jednu dovrsenu cestu koja donosi kakav takav prihod i pocinjali gradnju druge sa cistom imovinsko pravnom situacijom.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.04.2009., 14:01   #4711
Prica se da je doveden novi bager na gradiliste prije lokalnih izbora
Inox 18/10 is offline  
Old 15.04.2009., 14:02   #4712
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prica se da je doveden novi bager na gradiliste prije lokalnih izbora
Bager je bio prosli put, sad bi vec trebao neki brod koji izvodi te "nevidljive" radove.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.04.2009., 14:03   #4713
Tamo je i jedan covjek zaba, slikao sam ga ali ne smijem objaviti sliku.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 15.04.2009., 17:31   #4714
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prica se da je doveden novi bager na gradiliste prije lokalnih izbora
da si bio na gradilištu, znao bi koliko bagera tamo stane...
Mlatite gluposti, to je stjena di bez pripremnih radova u vidu rušenja i probijanja nemreš dovući soma ljudi i 17 bagera...
A nevidljivi radovi su papirnati radovi, no kome to treba , kad vi poznajete samo motiku i lopatu....
Nego nešto niste čitali onaj link koji dala d@d@ rekao bih.....
exAzriel is offline  
Old 15.04.2009., 19:02   #4715
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
da si bio na gradilištu, znao bi koliko bagera tamo stane...
Mlatite gluposti, to je stjena di bez pripremnih radova u vidu rušenja i probijanja nemreš dovući soma ljudi i 17 bagera...
A nevidljivi radovi su papirnati radovi, no kome to treba , kad vi poznajete samo motiku i lopatu....
Nego nešto niste čitali onaj link koji dala d@d@ rekao bih.....
A kolko to ono godina traju papirnati radovi vec ?
Inox 18/10 is offline  
Old 15.04.2009., 19:07   #4716
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
A kolko to ono godina traju papirnati radovi vec ?
8 slovima (osam) godina. 2001 je krenula ideja, nakon što smo uspjeli progurat koridor XI kao paneuropski pravac.
d@d@ is offline  
Old 15.04.2009., 19:13   #4717
most netreba nikom.mislim da je jeftinije napravit djeci putovnice negoli gradit glupe mostove koje če djeca otplačivat idučih 100 godina.u svakom slučaju kretenski projekt,ali od nerazumnika nemožeš ni očekivat bolje.
piturf is offline  
Old 15.04.2009., 19:29   #4718
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
8 slovima (osam) godina. 2001 je krenula ideja, nakon što smo uspjeli progurat koridor XI kao paneuropski pravac.
Kroz koje drzave prolazi taj koridor ? Taj koridor prolazi cestom koja se nekoliko puta godisnje zatvara zbog prejake bure ? Jel ima neka analiza isplativosti mosta , nezavisna po mogucnosti ?
Inox 18/10 is offline  
Old 15.04.2009., 19:38   #4719
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Kroz koje drzave prolazi taj koridor ? Taj koridor prolazi cestom koja se nekoliko puta godisnje zatvara zbog prejake bure ? Jel ima neka analiza isplativosti mosta , nezavisna po mogucnosti ?
koja cesta u Europi je prohodna cjele zime?
Koja cesta u Europi nema gužve za godišnje odmore?
I jel su se onda Europljani vratili na magarce?
Nisu, a ti i tebi slični bi najradije na tovaru putovali.....
exAzriel is offline  
Old 15.04.2009., 19:39   #4720
Quote:
piturf kaže: Pogledaj post
most netreba nikom.mislim da je jeftinije napravit djeci putovnice .
Ak je novac iz goriva uzet za izgradnjuu autocesta, onda ga za to treba i trošiti.
A priče o socijali pričajte u svom kvartovskom Caritasu.....
exAzriel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.