Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2008., 11:40   #61
Najjeftinije rješenje ti je potkova na ručno zaključavanje.

Poslovno izbjegavam bavit se time zbog minimalne zarade i maksimalnih komplikacija (najčešće se takva prometna barijera traži u slučaju spora među susjedima oko parkirnog mjesta ili spora stanara s gradom za parkirno mjesto, i uvijek ima neka zla baba u zgradi kojoj to smeta i onda kad se dokopa tvog broja mobitela onda zove i ispsuje ti sve po spisku u pol noći).

Osim ako ti promet ne omogućuje da se zaustaviš, izađeš iz vozila, i ručno otključaš i zaključaš barijeru, preporučio bi ti verziju na ručno podizanje, čisto iz razloga što je vrlo visoka vjerojatnost da će provlačenje električnih instalacija za motoriziranu verziju biti skuplje od same barijere.

Plus, ovu ručnu moš natjerat muža/dečka ili neku drugu žrtvu da ti ugradi u fušu.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:38   #62
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Najjeftinije rješenje ti je potkova na ručno zaključavanje.

Poslovno izbjegavam bavit se time zbog minimalne zarade i maksimalnih komplikacija (najčešće se takva prometna barijera traži u slučaju spora među susjedima oko parkirnog mjesta ili spora stanara s gradom za parkirno mjesto, i uvijek ima neka zla baba u zgradi kojoj to smeta i onda kad se dokopa tvog broja mobitela onda zove i ispsuje ti sve po spisku u pol noći).

Osim ako ti promet ne omogućuje da se zaustaviš, izađeš iz vozila, i ručno otključaš i zaključaš barijeru, preporučio bi ti verziju na ručno podizanje, čisto iz razloga što je vrlo visoka vjerojatnost da će provlačenje električnih instalacija za motoriziranu verziju biti skuplje od same barijere.

Plus, ovu ručnu moš natjerat muža/dečka ili neku drugu žrtvu da ti ugradi u fušu.
Parkirna mjesta su moje vlasništvo s vlasničkim listom . Nažalost kako naš narod ne razumije pojam "privatnog" vlasništva a u 7 kad dođem s posla stvarno nemam niti volje niti živaca tražiti po okolnim kućama tko se ležerno sparkal na moje mjesto, jedino mi je rješenje staviti takvu barijeru. Ne bih sada davala silne desetke tisuća kuna, tako da mi ta potkova sasvim odgovara. A ni ključić nije problem Jedino kaj bih ja pošteno platila ugradnju jer eto, s vremenom si nisam baš najbolje pa mi to na koncu dođe i kao najjeftinija varijanta. Uostalom, ljudi to rade i to im je posel pa nek svatko od nas ima koristi. Hvala još jednom na informacijama.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:02   #63
Question Privatni parking - prometni znak

Zna li netko kakva je procedura za postavljanje prometnog znaka za privatni parking odnosno koju instituciju u Zagrebu pitati za to? Da li je netko imao iskustva s time i želi podijeliti informaciju? Zahvaljujem
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:12   #64
nazalost ne znam kome se treba obratiti-mozda prometnoj policiji,pa ce oni znati kamo dalje.
ono sto mene zivcira je to sto kod moje zgrade imamo natkriveni PRIVATNI parking-znakova o zabranjenom parkiranju ima posvuda,a opet svako malo moram ostavljati kojekakve porukice po staklima jer ekipica izgleda ne zna znakove.

jel zna netko mozda gdje nabaviti one metalne blokade sto se montiraju na 'podu'? i cijena?
imata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:54   #65
Imaš u Pevecu, Baumaxu, Bauhausu, cijena od 400-800 kuna, ovisi o modelu.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:33   #66
hvala na odgovoru

sad jos samo da smislim kako to instalirati....
imata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:41   #67
Ako se ne varam, a nevaram se, dozvolu za obilježavanje privatnog parkirališta NE IZDAJE prometna policija već komunalni redar pod uvijetom da za to parkiralište postoji dozvola grada.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:14   #68
Quote:
imata kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru

sad jos samo da smislim kako to instalirati....
produžni kabel+bušilica+borer za beton
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:07   #69
produzni imam, ali ono dvoje iza toga...zamalo

a jos i treba imati musko koje je voljno za izvesti tako nesto

hvala
imata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:19   #70
U nekom oglasniku (vecernji, plavi, metropola, ne sjećam se točno) sam vidjela da neki privatnik prodaje čuvare parkinga + montaža, ako se odlučiš na to nemaš nikakve brige.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 13:49   #71
vidis to sa oglasnikom uopce nije losa ideja

puno hvala
imata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:04   #72
Da li netko zna kome se treba obratiti za postavljanje (nepomičnih) stupića koji onemogućavaju parkiranje na zelenu površinu i sl.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 18:23   #73
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pozovi policiju da im napiše kaznu, pomažeš i sebi i općem redu i sredstvima za prevenciju u prometu...
Evo mog iskustava danas ....stanar sam zgrade sa 6 stanova i naravno vec dvije noci u haustor zgrade parkira se Iveco kombi iz susjedne zgrade navodno brat od neke stanarke s druge strane ceste.Pri tome ulaženju izlaženju iz haustora koji je naše vlasništvo(nevjerovatno)napravio je to da su tlakavci koji su bili u haustoru naceti sada u potpunosti propali.Danas zovem pandure i dođu njih dvojica i sad ovaj mene gleda koji k ja njih zovem??!!Ja pitam jel smije kombi parkirat u dvorište naše zgrade koja je BTW privatno vlasinštvo?Kaže on smije parkirati tko hoce ?????Ja njemu kako je to moguce kaze on meni pa niste oznacili zabranu i nema fizičke barijere !!JA ono WTF.Znaci ja smijem kod susjed u njegov haostor parkirati i on mi nesmije ništa kaže on da smijem ???PA jebe.... jeli to moguce ili me ovi panduri zajebb??Kako je to regulirano?
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 18:49   #74
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Evo mog iskustava danas ....stanar sam zgrade sa 6 stanova i naravno vec dvije noci u haustor zgrade parkira se Iveco kombi iz susjedne zgrade navodno brat od neke stanarke s druge strane ceste.Pri tome ulaženju izlaženju iz haustora koji je naše vlasništvo(nevjerovatno)napravio je to da su tlakavci koji su bili u haustoru naceti sada u potpunosti propali.Danas zovem pandure i dođu njih dvojica i sad ovaj mene gleda koji k ja njih zovem??!!Ja pitam jel smije kombi parkirat u dvorište naše zgrade koja je BTW privatno vlasinštvo?Kaže on smije parkirati tko hoce ?????Ja njemu kako je to moguce kaze on meni pa niste oznacili zabranu i nema fizičke barijere !!JA ono WTF.Znaci ja smijem kod susjed u njegov haostor parkirati i on mi nesmije ništa kaže on da smijem ???PA jebe.... jeli to moguce ili me ovi panduri zajebb??Kako je to regulirano?
a otkud bi čovjek trebao znati da je to privatno ako nije niti ograđeno niti označeno?
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 07:47   #75
čak se niti ne radi o tome jeli znao ili ne ,zdrava logika ti nalaže da ne ides kod susjeda u dvorište ostaviti svoje vozilo kombi ,kamion auto!!!Jel bi ti išao kod susjeda i parkirao se u njegovo dvorište ?? Vjerovatno ne!Jer je parkirao tocno u dvorište nevjerovatno nešto!!!A panduri kažu da svatko smije kod svakoga parkirati bez obzira što je to privatni posjed mene i 5 drugih suvlasnika!
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 19:57   #76
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
čak se niti ne radi o tome jeli znao ili ne ,zdrava logika ti nalaže da ne ides kod susjeda u dvorište ostaviti svoje vozilo kombi ,kamion auto!!!

Izrezi mu gume nozem, valjda ce shvatiti.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 11:47   #77
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
Nije baš za pohvalu!
Šalim se.
Ako trebaš sliku pošaljem ti jednu ti samo prelijepi svoj logo!
Btw Stefani bi i meni mogla Stoopy prodati vjerojatno. Nekako mi srce preskače od onih "očiju".

A evo i živi prikaz jednog Pilomata!
http://www.youtube.com/watch?v=Vcnk2G5WiIM

A evo i jedan pokazni:
http://www.youtube.com/watch?v=paHjg...eature=related
Sorry, ali ovo prikazano je živi užas.

Ne znam da li je to zbog kuta kamere ili slično, ali čini se da je slabo označeno da su tu neki stupići.

Ok, ova ekipa sa snimke je baš mislila da će oni šatro brzo projuriti dok se ne dignu (vjerojatno mi balkanci na odmoru u Londri), ali moglo se i nekom neupućenom dogoditi - pogotovo što su sve to busevi ispred iza kojih ništa ne vidiš.
vian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:51   #78
Exclamation Pitanje

Neznam gdje pitati, a da ne otvaram novu temu......
Koja je procedura oko zakupa parkinga? Gdje se obratiti, koliko košta......???

Ukratko živim u zgradi i ispred zgrade je parking koji je premali, blizu je tržnica na kojoj se plaća parking, a preko puta i hotel koji ionako nema dovoljno parkirnih mjesta. Htio bi si osigurati mjesto na "našem" parkingu pošto ga kradu i radnici s Tržnice i gosti Hotela pa makar to bilo zakupom parkirnog mjesta od grada, ali ne znam gdje pokucati niti koga pitati, a kamoli koliko ta prića košta!?
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 07:32   #79
Quote:
imata kaže: Pogledaj post
nazalost ne znam kome se treba obratiti-mozda prometnoj policiji,pa ce oni znati kamo dalje.
ono sto mene zivcira je to sto kod moje zgrade imamo natkriveni PRIVATNI parking-znakova o zabranjenom parkiranju ima posvuda,a opet svako malo moram ostavljati kojekakve porukice po staklima jer ekipica izgleda ne zna znakove.

jel zna netko mozda gdje nabaviti one metalne blokade sto se montiraju na 'podu'? i cijena?
Dižem malo temu, imam problema sa parkingom, tj svako malo netko mi se parkira na privatni parking, postoji tabla ispred ulaza iza zgrade - privatni parking ali nitko ne doživljava.
Na parking-mjestu je iscrtan samo broj.

Stupiće ne smijemo bušiti (u beton - ispod su garaže )

Razmišljala sam da nekako označim parking da se ne parkiraju - pitala sam u Bauhausu za neku limenu oznaku Privatan parking i sl. Nemaju.

Ima li netko kakvu ideju, tj kako ste vi rješili.
Pauka mi se ne zove, vidim da ću morati platiti ja.

Mislila sam možda i s sprejom ispisati tablicu ili zabranjeno parkiranje..
Imate li neki prijedlog tj kako ste vi riješili?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 10:57   #80
koliko je meni poznato po zakonu bi osim znaka bi morali i fizicki onemoguciti parkiranje na vasem mjestu sa npr lancem ili podiznim stupicem npr ovako nesto http://www.rampe-feist.com/proizvodi.htm (nije reklama nego samo primjer) i koliko vidim oni se montiraju sa vijcima u beton. sto se tice garaze ispod netrebate se nista brinuti da ce te probiti u garazu jer je ta betonska ploca izmedju vas dovoljno debela.
parkirno mjesto je vase ali morate ga nekako ograditi odnosno zastititi jer to vam je kao da imate vrt ispred kuce a nemate ogradu.svatko moze uci ne znajuci da je to vase
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.