Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 21:54   #21
koliko je 50 tisuca kruna u eurima?
ne zanimaju me cevapi ,burek ni nasi bircevi radje bih probao koju slobodoumnu dankinju haha...a za cevape i birceve to nece nigdi pobic, u billu ne idem, dm isto
nocni zivot izlasci?
dalmacija77 is offline  
Old 07.10.2006., 23:04   #22
Quote:
Skattemus kaže:
...sve je 2 put skuplje...

.....honorarno radim ponekad jer nam za sad nije sila s lovom, al zaradim vise nego sto sam za mjesec dana zaradila u hrv sad kad radim povremeno...tak da....
...i to je to - zaradi se vise, ali je i zivot puno skuplji... Zivot u stranoj zemlji pocinje kad doseljenik prestane usporedjivati lokalne cijene s cijenama u zemlji iz koje je dosao...jer inace ne bi nikad kupio jednu jabuku za 5 kn.

BTW Skattemus, Bilka je gotovo kopija Bille (ili obrnuto), a Mattas je na svakom cosku - bas kao i DM u Zagrebu.

Dalmacija77: obzirom da ti nije bitno sto bi radio, evo sto je nedavno jedan forumas napisao:

Quote:
spy kaže:
Ne bi bolje a ne bi niti lošije, a nominalnu vrijednost kikirikija ne možeš uspoređivati, što smo već pretresli, jer ono što je bitno je kvaliteta života, a kvalitetu života imaju podjednaku i perač tanjura u Hrvatskoj i u Kanadi. Samo što oni koji planiraju odlazak ne shvaćaju da se i tamo mora raditi i da mu tamo 20000 kn nije isto što i ovdje.

Racimo jučer sam gledao jedan prilog o našoj firmi koja nudi prekvalifikaciju budućim zavarivačima, i plaću ako se radi na terenu, izvan HR preko 3000 eura, i imaju problema sa pronalaskom ljudi.
Ako ovo čita neki budući dijasporaš ili netko ko više ne želi biti dijasporaš a zna variti nek im se javi:
ZAVOD ZA KONTROLU KVALITETE društvo s ograničenom odgovornošću
Skraćeni naziv ZKK d.o.o.
Ulica i kućni broj Park Rudolfa Kropeka 2
Grad i naselje 40000 Čakovec - Čakovec
Županija Međimurska
Telefon 040/311170
Faks 040/312202

....
Dansku krunu mozes usporediti s kunom 1:1, znaci nekih 50.000kn
potepuh is offline  
Old 07.10.2006., 23:24   #23
@potepuh - znam ja da je TO TO...al da trazim full time posao zaradila bih i vise....samo kad pogledam da su samponi 40 kruna...onda tih par tisuca sto zaradim honorarno ne izgleda tako puno...znam ja kaj ti hoces reci

ma matas mi nije ko dm...u dm-u ima Perwolla tu nema
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 14.10.2006., 23:01   #24
da ja vas dance pitam...čula sam da je došao novi zakon da se više ne primaju stranci...npr.da se sad ja udam za nekoga tko ima dansko državljanstvo oni meni ne bi dali da stalno boravim u dk..tj.državljansto..jel to istina...???
please odgovorite...
i jel znate možda neku agenciju koja ima liniju zgb-kopenhagen(autobus)...i jel mi možete poslati link ako znate...
unaprijed hvala...
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 09:05   #25
Quote:
tweety11 kaže:
...čula sam da je došao novi zakon da se više ne primaju stranci...npr.da se sad ja udam za nekoga tko ima dansko državljanstvo oni meni ne bi dali da stalno boravim u dk..tj.državljansto..jel to istina...???
please odgovorite...
nije istina....posljednjih godina su malo poostrili kriterije (zahvaljujuci tisucama ljudi koji su poceli izrabljivati sistem).

http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...es/spouses.htm

Danska ne priznaje dvojno drzavljanstvo (osim u iznimnim slucajevima). Dansko se moze dobiti nakon 7 godina boravka u DK, ali se osoba mora odreci prijasnjeg drzavljanstva.
potepuh is offline  
Old 15.10.2006., 12:52   #26
Quote:
potepuh kaže:
nije istina....posljednjih godina su malo poostrili kriterije (zahvaljujuci tisucama ljudi koji su poceli izrabljivati sistem).
Danska ne priznaje dvojno drzavljanstvo (osim u iznimnim slucajevima). Dansko se moze dobiti nakon 7 godina boravka u DK, ali se osoba mora odreci prijasnjeg drzavljanstva.
ej fakat ti hvala na informaciji....a može pitanje iz kojeg si ti grada...
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 15:02   #27
Quote:
tweety11:
da ja vas dance pitam...čula sam da je došao novi zakon da se više ne primaju stranci...npr.da se sad ja udam za nekoga tko ima dansko državljanstvo oni meni ne bi dali da stalno boravim u dk..tj.državljansto..jel to istina...???
Formalno, stranci se jos uvijek mogu useliti u Dansku (putem sklapanja braka, posla, etc...). Prakticno, stvari stoje sasvim drugacije, i Danska cini sve kako bi broj useljenika bio sto manji, kao i to da se sto veci broj onih koji tu imaju boravak vrate u svoje maticne zemlje. Vecina onih koji dodju u Dansku putem sklapanja braka zavrse u Svedskoj, jer su kriteriji za boravak toliko strogi, da ih je prakticno nemoguce ispuniti. K tome, o tome kada je kriterij ispunjen, odlucuje danska administracija na temelju svoga diskrecionog prava. Razlog zasto se parovi sele u Svedsku je taj da je Svedska jos uvijek prilicno liberalna zemlja, i ne izlaze svoje niti gradjane EU-a diskriminaciji.

Po pitanju rasizma, Danska je po mome misljenju vodeca zemlja u svijetu. Iako ce to veoma rijetko javno pokazati, Danci su u svojoj biti rasisti bez presedana. Ne zaboravi da je njemacki nacional-socijalizam dobar dio svoje inspiracije prolanazio u skandinavskoj mitologiji. Danci jednostavno ne podnose bilo koga tko nije kao oni, makar to bili i njihovi najblizi susjedi. Razlog tome lezi i u cinjenici da su Danci jedna seljacka nacija, i njihov najveci strah lezi u cinjenici da danas zivimo u globaliziranom svijetu.

Ako imas plan doci u Dansku na temelju braka, dobro se informiraj o situaciji, jer postoji velika sansa da ce sve to nakon godinu ili dvije zavrsiti u tvojoj dubokoj frustraciji.

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Old 15.10.2006., 17:10   #28
Quote:
TomK kaže:
Formalno, stranci se jos uvijek mogu useliti u Dansku (putem sklapanja braka, posla, etc...). Prakticno, stvari stoje sasvim drugacije, i Danska cini sve kako bi broj useljenika bio sto manji, kao i to da se sto veci broj onih koji tu imaju boravak vrate u svoje maticne zemlje. Vecina onih koji dodju u Dansku putem sklapanja braka zavrse u Svedskoj, jer su kriteriji za boravak toliko strogi, da ih je prakticno nemoguce ispuniti. K tome, o tome kada je kriterij ispunjen, odlucuje danska administracija na temelju svoga diskrecionog prava. Razlog zasto se parovi sele u Svedsku je taj da je Svedska jos uvijek prilicno liberalna zemlja, i ne izlaze svoje niti gradjane EU-a diskriminaciji.

Po pitanju rasizma, Danska je po mome misljenju vodeca zemlja u svijetu. Iako ce to veoma rijetko javno pokazati, Danci su u svojoj biti rasisti bez presedana. Ne zaboravi da je njemacki nacional-socijalizam dobar dio svoje inspiracije prolanazio u skandinavskoj mitologiji. Danci jednostavno ne podnose bilo koga tko nije kao oni, makar to bili i njihovi najblizi susjedi. Razlog tome lezi i u cinjenici da su Danci jedna seljacka nacija, i njihov najveci strah lezi u cinjenici da danas zivimo u globaliziranom svijetu.

Ako imas plan doci u Dansku na temelju braka, dobro se informiraj o situaciji, jer postoji velika sansa da ce sve to nakon godinu ili dvije zavrsiti u tvojoj dubokoj frustraciji.

Lijepi pozdravi,
huu....ti i ja ko' da zivimo na dvije najudaljenije tocke na kugli, a ne u istoj zemlji cijih 10% stanovnika su stranci. To samo pokazuje koliko su dojmovi i razmisljanja razliciti... u ovom slucaju, dijametralno suprotni! Istina, nije idealno, i uvijek ce netko imati nekakv prigovor... kad ponekad prodjem Nørrebrogade, pitam se u kojoj drzavi zivim (natpisi na ducanima na arapskom itd) i da li bi se to toleriralo u HR?

Danci koje ja poznajem su sasvim drugaciji od gore opisanih, a i za "administraciju" glede viza nemam losih rijeci...naprotiv, dobivanje vize (doduse ne obiteljske) bilo je mnogo brze i efikasnije nego u drugim zemljama...a i od prijatelja koji su u "mjesanim" brakovima, nisam cula da su ih posebno zezali... ljudima je najveci problem bio naci onih 50.000 dk za polog... Zakoni o spajanju obitelji su takvi kakvi jesu zbog onih koji su ih zlorabili...pa sada mozda neduzni placaju (ali to nije samo karakteristika Danske..).
potepuh is offline  
Old 15.10.2006., 18:00   #29
Sasvim je ok da imamo dijametralno razlicito misljenje.

Lijepi pozdravi,
TomK is offline  
Old 15.10.2006., 18:49   #30
Quote:
TomK kaže:
Formalno, stranci se jos uvijek mogu useliti u Dansku (putem sklapanja braka, posla, etc...). Prakticno, stvari stoje sasvim drugacije, i Danska cini sve kako bi broj useljenika bio sto manji, kao i to da se sto veci broj onih koji tu imaju boravak vrate u svoje maticne zemlje. Vecina onih koji dodju u Dansku putem sklapanja braka zavrse u Svedskoj, jer su kriteriji za boravak toliko strogi, da ih je prakticno nemoguce ispuniti. K tome, o tome kada je kriterij ispunjen, odlucuje danska administracija na temelju svoga diskrecionog prava. Razlog zasto se parovi sele u Svedsku je taj da je Svedska jos uvijek prilicno liberalna zemlja, i ne izlaze svoje niti gradjane EU-a diskriminaciji.

Po pitanju rasizma, Danska je po mome misljenju vodeca zemlja u svijetu. Iako ce to veoma rijetko javno pokazati, Danci su u svojoj biti rasisti bez presedana. Ne zaboravi da je njemacki nacional-socijalizam dobar dio svoje inspiracije prolanazio u skandinavskoj mitologiji. Danci jednostavno ne podnose bilo koga tko nije kao oni, makar to bili i njihovi najblizi susjedi. Razlog tome lezi i u cinjenici da su Danci jedna seljacka nacija, i njihov najveci strah lezi u cinjenici da danas zivimo u globaliziranom svijetu.

Ako imas plan doci u Dansku na temelju braka, dobro se informiraj o situaciji, jer postoji velika sansa da ce sve to nakon godinu ili dvije zavrsiti u tvojoj dubokoj frustraciji.

Lijepi pozdravi,
čula sam i ja da su danci veliki rasisti i da je bolja situacija u swe...bila sam u dk prije par god i meni se oni čine kao potpuni debili...(ak nekog vrijeđam,sorry)/čast iznimkama/...znam da ovi na jyllandu/ak se tak piše/ su baš pravi rasisti..za razliku od ovih pokraj/oko/Kopenhagena....
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 19:14   #31
Quote:
tweety11 kaže:
čula sam i ja da su danci veliki rasisti ....
zato sto su primili toliko izbjeglica i azilanata? i sto su jedna od vodecih zemalja po slanju humanitarne pomoci?
Salu na stranu, pomozite mi shvatiti sto im daje taj epitet? da li sam ja slijepa?
Quote:
tweety11 kaže:
bila sam u dk prije par god i meni se oni čine kao potpuni debili....
...a gdje si to bila? I Hrvatska ima svoja "brda".
potepuh is offline  
Old 15.10.2006., 19:24   #32
Quote:
potepuh kaže:
zato sto su primili toliko izbjeglica i azilanata? i sto su jedna od vodecih zemalja po slanju humanitarne pomoci?
Salu na stranu, pomozite mi shvatiti sto im daje taj epitet? da li sam ja slijepa?

...a gdje si to bila? I Hrvatska ima svoja "brda".
pa bila sam na jyllandu..snested.../ak se tak piše.../
a ja koliko sam tamo bila i koliko su mi pričali i koliko sam vidjela..jesu...sve,osim sebe,gledaju mrko poprijeko...a ne znam kaj da ti kažem..takav su dojam ostavili na mene...a i znam da su jako glupi...tj.da su njihove škole jako lagane.../nema veze sa rasizmom/...jer sam bila mjesec dana u njihovoj/vašoj/školi...a di si ti??
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 19:42   #33
Quote:
tweety11 kaže:
pa bila sam na jyllandu..snested.../ak se tak piše.../
a ja koliko sam tamo bila i koliko su mi pričali i koliko sam vidjela..jesu...sve,osim sebe,gledaju mrko poprijeko...a ne znam kaj da ti kažem..takav su dojam ostavili na mene...a i znam da su jako glupi...tj.da su njihove škole jako lagane.../nema veze sa rasizmom/...jer sam bila mjesec dana u njihovoj/vašoj/školi...a di si ti??
..postoje vicevi o ljudima iz malih mjesta s Jyllanda

ne znam puno o skolskom sistemu... ali na pr. netko sa zavrsenom srednjom skolom u USA se ne moze tu direktno upisati na faks...Sto to onda kaze o americkom sistemu?!

Ja zivim u okolici Kopenhagena. I mogu iskreno reci da su moja iskustva samo pozitivna...ljudi oko mene su vise nego korektni i nigdje nisam bila bolje prihvacena (kao stranac)...
potepuh is offline  
Old 15.10.2006., 19:45   #34
Skattemus zivi u Jyllandu.... bilo bi zanimljivo cuti njezine dojmove
potepuh is offline  
Old 15.10.2006., 19:51   #35
Quote:
potepuh kaže:
..postoje vicevi o ljudima iz malih mjesta s Jyllanda

ne znam puno o skolskom sistemu... ali na pr. netko sa zavrsenom srednjom skolom u USA se ne moze tu direktno upisati na faks...Sto to onda kaze o americkom sistemu?!

Ja zivim u okolici Kopenhagena. I mogu iskreno reci da su moja iskustva samo pozitivna...ljudi oko mene su vise nego korektni i nigdje nisam bila bolje prihvacena (kao stranac)...
e ..čula sam da je velika razlika između kopenhagena i jyllanda...
pa američki sistem je sam po sebi poseban i lagan..a znam da je danska šk puno lakša nego ova kod nas...
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 19:51   #36
Quote:
potepuh kaže:
Skattemus zivi u Jyllandu.... bilo bi zanimljivo cuti njezine dojmove
bilo bi..samo kad bi nje bilo....
tweety11 is offline  
Old 15.10.2006., 23:27   #37
Quote:
potepuh kaže:
nije istina....posljednjih godina su malo poostrili kriterije (zahvaljujuci tisucama ljudi koji su poceli izrabljivati sistem).

http://www.nyidanmark.dk/en-us/comin...es/spouses.htm

Danska ne priznaje dvojno drzavljanstvo (osim u iznimnim slucajevima). Dansko se moze dobiti nakon 7 godina boravka u DK, ali se osoba mora odreci prijasnjeg drzavljanstva.
kak nije istina?
moras ti imat najmanje 24 i on...on mora imati stan SVOJ ili u najmu,mora dati prosjek ti zadnje place koje moraju bit dovoljne da te uzdrzava
na racunu moras imati 50 000 kruna da udjes u drzavu
i tad dobivas vizu na godinu dana al nemres radit
odvjetnik mi je sve rekao,bila sam pred dva mjeseca.....
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 15.10.2006., 23:32   #38
Quote:
tweety11 kaže:
bilo bi..samo kad bi nje bilo....
evo me

radila sam zdnjih par dana pa nisam stigla pisati
dakle....ljudi?hm...kod mene je sve puno Arapa;Azijata,crnca, ex Jugo-a...tak da mi je malo tesko prosudit...
al Danci u mom gradu su jako susretljivi,ljubazni i usluzni
barem oni koje sam ja upoznala radeci u restoranu,a pretopstavljam da onda imam odreden broj ljudi za uzorak
svekrva mi je dankinja i zivimo skpa,jedino sto znam da je jako liberalna kao i njen nejvencani suprug tako da....moja iskustva sve 5
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 16.10.2006., 08:03   #39
nije istina
Quote:
tweety11 kaže:
da je došao novi zakon da se više ne primaju stranci...
Quote:
Skattemus kaže:
kak nije istina?
moras ti imat najmanje 24 i on...on mora imati stan SVOJ ili u najmu,mora dati prosjek ti zadnje place koje moraju bit dovoljne da te uzdrzava
na racunu moras imati 50 000 kruna da udjes u drzavu
i tad dobivas vizu na godinu dana al nemres radit
odvjetnik mi je sve rekao,bila sam pred dva mjeseca.....
Svaka drzava ima svoje uvjete...

Skattemus, ako nije previse osobno pitanje, po kojoj osnovi si ti dobila boravak?
potepuh is offline  
Old 16.10.2006., 14:46   #40
Quote:
potepuh kaže:
nije istina




Svaka drzava ima svoje uvjete...

Skattemus, ako nije previse osobno pitanje, po kojoj osnovi si ti dobila boravak?
slazem se,nije istina da se ne primaju stranci nego im je strasno otezan pristup

ja?preko fakulteta..platis faks i dobijes boravisnu i smijes raditi 15 sati na tjedan...ja sam mogla tako jer sam zivjela s deckom i vekrvom pa nisam morala placati stan i ostalo te sam mogla otplacivati faks, godina je 50 000 kruna...kasnije sam nasla posao
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.