Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 13:28   #21
Zadnja sedmica je skinuta prije 8 mjeseci. Od tada je Jackpot narastao sa 1kk na koliko već? Mislim 70kk.

Bilo bi interesantno izračunati koliko je to uplaćenih kombinacija i usporediti sa ukupnim brojem kombinacija u varijanti 7/39.

Neda mi se s tim gnjavit ali postoji dovoljno poznatih vrijednosti za približno točan rezultat.

Meni je dovoljno da se ne može uplatiti listić 2 sata prije izvlačenja, a u kladionici mogu uplatiti 2 minute prije izvlačenja lota u, primjerice, Estoniji.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 22:49   #22
ne znam, ja sam im izbio dosta love na X-evima u Serie A i B (od kojih su neki bili po 1.50) i sve su uredno sa smješkom iskeširali, tako da me ovo malo čudi.

Lutrijo
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 10:42   #23
Na lotu 7/39 ima točno 15.380.937 mogućih kombinacija.

Jackpot nije izvučen 8 mjeseci.

Hrvatska lutrija osigurava 65% od uplaćenih sredstava za isplatu dobitaka.

Jackpot je trenutno 71.ooo.ooo kn

Ako su prethodni brojevi točni, a sve ukazuje da jesu, to znači da je u zadnjih 8 mjeseci uplaćeno za loto 7/39 kombinacija u vrijednosti od cca 96.ooo.ooo kn.

Jedna kombinacija vrijedi 3kn.

96.ooo.ooo : 3 = 32.ooo.ooo kombinacija !!!

Usporedite broj uplaćenih kombinacija sa brojem mogućih kombinacija, dodajte na to nemogućnost uplate lota 2! sata prije izvlačenja i onda mi recite da nema ničeg sumnjivog.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:38   #24
Potpuno se slazem s tvojom tvrdnjom,cak bi rekao da veliki dobitnik niti ne postoji,mozda mali dobitci do 10 M kn i jesu stvarni ljudi,ali sve preko toga je fantazija koja ima ucinak magneta privlacenja naivnih uplacivaca,kao i moju malenkost.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:02   #25
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Na lotu 7/39 ima točno 15.380.937 mogućih kombinacija.

Jackpot nije izvučen 8 mjeseci.



96.ooo.ooo : 3 = 32.ooo.ooo kombinacija !!!

Usporedite broj uplaćenih kombinacija sa brojem mogućih kombinacija, dodajte na to nemogućnost uplate lota 2! sata prije izvlačenja i onda mi recite da nema ničeg sumnjivog.
Sansa za dobitak jackpota je 1:30.761.874... Zbilja, ako nije izvucen u 32.000.000 pokusaja, to je veliko cudo... Bar onima koji se vole cuditi
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:10   #26
u svakom slučaju,jako je čudno to rijetko izvlačenje sedmice,a pogotovo kako ja ne znam ama baš nikog da se omilijonio,jedino znam neke za koje se kaže da možda jesu al sve nekako jako čudno sa strane izgleda...
kruno36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:29   #27
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sansa za dobitak jackpota je 1:30.761.874... Zbilja, ako nije izvucen u 32.000.000 pokusaja, to je veliko cudo... Bar onima koji se vole cuditi
Ok...da preformuliram onda. Sedmica nije izvučena iz 32.ooo.ooo pokušaja. Sad je ipak malo čudnije, zar ne?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:51   #28
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ok...da preformuliram onda. Sedmica nije izvučena iz 32.ooo.ooo pokušaja. Sad je ipak malo čudnije, zar ne?
Je... Onome tko se voli cudit ... Cude se ljudi i kada tri puta zaredom ispadne pismo...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 16:58   #29
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ok...da preformuliram onda. Sedmica nije izvučena iz 32.ooo.ooo pokušaja. Sad je ipak malo čudnije, zar ne?
Pogrešno to računaš jer je svako kolo nova igra, ovo čemu se ti čudiš bi bilo da je u jednom kolu uplačeno toliko kombinacija.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:03   #30
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pogrešno to računaš jer je svako kolo nova igra, ovo čemu se ti čudiš bi bilo da je u jednom kolu uplačeno toliko kombinacija.
Oprosti, ali da si ti u pravu sedmica ne bi bila izvučena još 83 godine.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:09   #31
Šanse nisu uvijek jednake.
I kada igraš jedanput i kada igraš stoti put šansa je uvijek tih 32 000 000.

Jedino da netko kupi 15 000 000 srećaka pa se čudi zašto nije dobio već deseti put zaredom.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:09   #32
Hoću reći ako bacaš novčić u zrak, šanse da će izaći pismo su 50%. Ako ga bacaš 2x, šanse se povećavaju.
Kod izvlačenja kuglica je slično. Broj uplaćenih kombinacija u kolu određuje šanse za to kolo.
Uz dovoljan broj kola, šanse za izvlačenje sedmice se ukupno gledano povećavaju.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:11   #33
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali da si ti u pravu sedmica ne bi bila izvučena još 83 godine.
Pa ja jesam u pravu, koliko je u prošlom kolu uplačeno kombinacija nema ama baš nikakve veze sa vjerovatnošću u drugom kolu.
btw. dali su ti onda čudne i igre u drugim zemljama? Ni tamo jackpotovi nisu baš učestali.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:13   #34
Trebalo bi imati i podatak o tome koliko je identičnih kombinacija uplaćeno u pojedinom kolu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:10   #35
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ja jesam u pravu, koliko je u prošlom kolu uplačeno kombinacija nema ama baš nikakve veze sa vjerovatnošću u drugom kolu.
Očito se ne razumijemo najbolje
Quotana tvrdnja stoji i nikad nisam ni doveo u vezu jedno s drugim (ne kužim kak si zaključio da trvrdim drukčije ).

Samo sam rekao da se svakim daljnim izvlačenjem šanse za sedmicu povećavaju bez obzira što su kombinacije svaki put drukčije.

Da probam to sve malo pojednostaviti...

9 izvlačenja mjesečno pomnoženo sa 8 mjeseci iznosi 72 izvlačenja ili cca 1.ooo.ooo po izvlačenju. Uvećano za 35% i podijeljeno sa 3 iznosi oko 45o.ooo uplaćenih kombinacija po kolu ili 1:33 šanse da će u kolu biti izvučena sedmica.

Napiši brojeve od 1:33 na papiriće, stavi ih u šešir i izvlači 72 puta i reci mi koliko puta si izvukao broj, recimo, 17.

Ukoliko je broj 17 izvučen 0 puta, ja se ispričavam zbog trkeljanja.
Vjerovat ću ti na riječ
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:22   #36
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Očito se ne razumijemo najbolje
Quotana tvrdnja stoji i nikad nisam ni doveo u vezu jedno s drugim (ne kužim kak si zaključio da trvrdim drukčije ).

Samo sam rekao da se svakim daljnim izvlačenjem šanse za sedmicu povećavaju bez obzira što su kombinacije svaki put drukčije.

Da probam to sve malo pojednostaviti...

9 izvlačenja mjesečno pomnoženo sa 8 mjeseci iznosi 72 izvlačenja ili cca 1.ooo.ooo po izvlačenju. Uvećano za 35% i podijeljeno sa 3 iznosi oko 45o.ooo uplaćenih kombinacija po kolu ili 1:33 šanse da će u kolu biti izvučena sedmica.

Napiši brojeve od 1:33 na papiriće, stavi ih u šešir i izvlači 72 puta i reci mi koliko puta si izvukao broj, recimo, 17.

Ukoliko je broj 17 izvučen 0 puta, ja se ispričavam zbog trkeljanja.
Vjerovat ću ti na riječ
Nije ti dobar primjer (ovo sa šeširom) jer se svaki put dobitna kombinacija mijenja. Ako bi htio to usporediti, onda bi svaki put trebao napisati drugi broj i izvlačiti iz šešira. Ne vidim ništa neobično da u 72 puta neki broj uopće ne izvučeš
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:39   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije ti dobar primjer (ovo sa šeširom) jer se svaki put dobitna kombinacija mijenja. Ako bi htio to usporediti, onda bi svaki put trebao napisati drugi broj i izvlačiti iz šešira. Ne vidim ništa neobično da u 72 puta neki broj uopće ne izvučeš
I što to točno mijenja?

Evo...izvlači 72 puta brojeve od 1-33 i svaki put zamisli drugi broj. Pogledaj koliko ćeš puta pogoditi.

A što se tiče drugog dijela, da...moguće je fulaš svih 72 puta, ali šanse za to su jako male.
Uostalom probaj.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:35   #38
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post

A što se tiče drugog dijela, da...moguće je fulaš svih 72 puta, ali šanse za to su jako male.
Uostalom probaj.
Sanse za to su 10,17%... I nisam izvlacio papirice... Ti, jasno, mozes sjeckati papirice pa probavati... Uvijek vrati u sesir onaj papiric koji si izvukao...

E, sada, 10% je meni prilicna sansa...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:11   #39
Yep...meni je 89.83% priličnija.

I rest my case.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 04:42   #40
Jebiga, ti si dogadjaj cija je vjerojatnost 10% proglasio nepobitnim dokazom urote... I bas mu se cudio...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.