Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2004., 13:04   #1
Kovrčanje kose

Imam valovitu,tanku,neposlusnu kosu.

Kada je vlaga u zraku nema se smisla boriti sa feniranjem i ravnanjem jer nakon 10 minuta opet izgleda cupavo.
Pokusala sam krenuti obrnuto-osusiti je na difuzor i pustiti frckastu.

Problem je sto se lokne opuste(jako je duga).

Pokusala sam sa sprejevima za kovrcanje kose-konkretno od Welle ali sam primjetila da dosta isusi.
Bio mi je dobar neki od Avona,kovrce su stvarno drzale,vise ga ne proizvode.
Ako stavim pjenu kosa mi izgleda mat.

Imate neki savjet?

Zadnje uređivanje Noemi : 15.01.2004. at 13:37.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 15:46   #2
skratiti kosu?


čini mi se da ti kosa nije niti kovrčava niti ravna, već nešto između.. ?

i meni je bila takva (dobro, moja je (bila) kvalitetna i gusta) i uništavala sam je raznoraznim preparatima kako bi sačuvala te kovrče - čista glupost.
otkada sam počela nositi frizuru koja moju kosu ne opterećuje svakojakim dodatnim kemikalijama (osim, naravno, onih potrebnih poput frabe i voska ili briljantina za kosu ) imala sam super frizuru..

nosila sam je ravnu, a za posebne izlaske bi je onako malo rasbarušila i bila bi valovita...

ali i te muke sam skratila šišajući se. sad je ponovo puštam
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 19:55   #3
Razmisljam i o tome ,ali tako mi ju je zao;jedva sam je pustila da naraste.

Sad sam je prala i natopila pakungom(Redken-All soft,napravi cuda,bez njega se ne mogu ni pocesljati) pa se divim kako je lijepo sjajna.

Ali i sisanje je solucija
SAmo sam se nadala nekom drugom rjesenju.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 04:41   #4
curl activator u gelu
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 11:48   #5
To ih ne slijepi?Ne svidja mi se wet look.

Imas konkretan primjer,nisam ga uocila na policama,pa da znam tocno sto da trazim.(barem marku)

Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 01:47   #6
neznam za koga je pitanje..ali gel activator nije gel kao gel za kosu...to je kao gel ali kad stavis na bilo mokru ili suhu kosu,super definira kovrce,nema raspucalosti i sl...ima ga na odjelima za crne zenske ,i ima pod raznim nazivima-ali na svakom pise-curl activator...recimo kupila sam za kceri jedan -zove se SNAP BACK-curl restorer u zutoj flasici...a imam i bezbojni u kontejnercicu...pise sa plavim-curl activator..i nema ni jedan izgled wet looka!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 09:02   #7
Quote:
...ima ga na odjelima za crne zenske
Ako si ovime aludirala na 'obojane', u Hrvatskoj takvi odjeli ne postoje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 14:43   #8
Curl Activator, Keune, DM.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 14:45   #9
Quote:
AFRODITA69 kaže:
neznam za koga je pitanje..ali gel activator nije gel kao gel za kosu...to je kao gel ali kad stavis na bilo mokru ili suhu kosu,super definira kovrce,nema raspucalosti i sl...ima ga na odjelima za crne zenske ,i ima pod raznim nazivima-ali na svakom pise-curl activator...recimo kupila sam za kceri jedan -zove se SNAP BACK-curl restorer u zutoj flasici...a imam i bezbojni u kontejnercicu...pise sa plavim-curl activator..i nema ni jedan izgled wet looka!
Halo Afrodita, moras uzeti u obzir da u Repablik of Kroejsa nema odjela za "crne zenske" nego samo za "bijele zenske", prema tome, ako i kad dajes savjete moras savjet dati prilicno opcenito, a ne pricati o proizvodima koji se mogu kupiti u faking Americi, a osoba koja pita za savjet zivi npr. u Splitu (oke, Noemi zivi "na putu prema nigdje" ).

Zadnje uređivanje dora : 17.01.2004. at 15:41.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 16:01   #10
thx dora
probala sam curl activator par godina natrag i imala sam osjecaj da mi isto susi kosu,ima alkohola u sebi.
Ovo sto je afrodita napisala mi je zvucalo super ali izgleda da nema toga kod nas.

Imas jos neku ideju?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 18:15   #11
Quote:
Noemi kaže:
thx dora
probala sam curl activator par godina natrag i imala sam osjecaj da mi isto susi kosu,ima alkohola u sebi.
Ovo sto je afrodita napisala mi je zvucalo super ali izgleda da nema toga kod nas.

Imas jos neku ideju?
Vid 'vako ja imam cinimise, slicnu, istu kosu ko ti... e sad, taj curl activator meni dode ko lak jer ucvrsti kosu i imam filing da su kovce ljepse.

E, sad, s obzirom da isusuje kosu a i kako mi je kosa sama po sebi dosta suha (uostalom kao i svakom ko ima fckavu), koristim silikon za kosu (Klas-revital) i od Keunea Conditioner leave-in to ti je kao regenerator koji naneses nakon pranja i ostavis i tak posusis kosu, stavis par kapi silikona i taj curl acitvator i (ja osobno) dobim fine kovrcice
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 19:18   #12
Thx,probati cu.Mozda je u kombinaciji sa tim Leave in ok.
Jao opet cu biti frkava
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 21:26   #13
cujte zene,ja neznam gdje tko zivi...da je samo u londonu imala bi toga na kile.da sam znala da je u zgb-u onda bi rekla da nemam pojma.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 21:33   #14
Quote:
AFRODITA69 kaže:
cujte zene,ja neznam gdje tko zivi...da je samo u londonu imala bi toga na kile.da sam znala da je u zgb-u onda bi rekla da nemam pojma.
A raspitaj se malo
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 00:14   #15
Mozda nadjem u susjednim nam drzavama...hvala u svakom slucaju na ideji
A do tada cu isprobati dorinu metodu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 23:06   #16
Dok sam ja imala dugu kosu, do pol leda, (valovitu i gustu) ja bih nakon pranja sa Vichy samponom stavila Rigenol (ko neka krema za rascesljavanje) i kosa bi mi bila ok (a i lako se je dala peglat nakon toga)
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 00:21   #17
Quote:
Alyssa kaže:
(a i lako se je dala peglat nakon toga)
A zakaj da ju peglam? Moj savjet je bio vezan uz to da kovcava kosa izgleda zivotnije i ljepse, ali da ostane kovcava... a ne da ju izravna.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 01:02   #18
Quote:
A zakaj da ju peglam? Moj savjet je bio vezan uz to da kovcava kosa izgleda zivotnije i ljepse, ali da ostane kovcava... a ne da ju izravna.
ma moja je kosa bas to.. pomalo kovrdava, al se ispravi ako je ne ucvrstim... cim je vlazno ukovrda se i to..
i sad, onda sam je prestala peglati, za neki svakodnevni look kovrdava kosa je super... medutim, za neke malo svecanije trenutke skroz je izravnam (ok, najcesce frizer to skroz izravna).. al ako to radim ja, ni to nije neki problem.. mokru kosu namotam na veeeelike viklere, osusim je pod haubom (imam neku kucnu verziju koja se napuse.. i to..) ostavim da se ohladi, rascesljam sa voskom i super em je ravna, em ima fini volumen, lijepo pada i sve to
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 14:31   #19
Kovrčanje kose

Da li neko zna kako se prave vlažne lokne?
cranford is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 16:26   #20
ovako nesto mozda?





pretpostavljam dosta gela koji nije ultra firm?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.