Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 19:58   #81
Luna je prekrasna.
 
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:10   #82
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Kod čipiranja, potrebno je veterinaru na uvid donijeti rodovnicu a on iz nje u čip unosi podatke, koje poslije više ne možeš mijenjati, tako da je čip jednakopravni dokaz o čistokrvnosti psa.
A kako smo mi onda našeg čipirali, a našli smo ga, nemamo nikakve papire? Je da nam je veterinar rekao da je čistokrvan ali svejedno nema papira

Otprilike smo stavili u knjižicu datum rođenja (i to sam ja još pizdila što je stavio 1.12. datum rođenja, a mogao je sv. Nikolu - dobro to sad nema veze ) i rekli smo ime i gotovo
__________________
foto album
Zorislava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:37   #83
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
to svejedno ne znači da je čistokrvna...i ja imam malamuta bez papira, to je pas koji zadovoljava standard malamuta, ali ja ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je čistokrvan, iako su neki od njegovih braće i sestara dobili rodovnicu (pred 8 godina to bilo, tada su neki dobivali, neki ne), i iako je leglo bilo planirano ja dokaza nemam...

ugl, zakonom je propisano da se psi koji su rođeni ( ) nakon 1.listopada 2006. godine obavezno se moraju čipirati (kao što je i ava rekla), ali štenac se može čipirati i prije cijepiva protiv bjesnoće, ali većina veterinara to obavlja prilikom tog cijepiva jer je štenac ipak malo veći...

Dobro,dobro...okej, ne morate napadati Provjeriti ću je li čistokrvna, pa Vam javim onda. Uostalom, šta i da nije čistokrvna? Trebam li ju zato manje voljeti?Ma mislim ne zamaram se oko toga, ali ću provjeriti čisto zbog nje i njezinog zdravlja, razvijanja i kako da se ponašam prema njoj.
E, a koliko košta čipiranje? I cjepljenje?

Anonima, hvala
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 00:03   #84
imas pravo cistokrvnost uopce nije vazna, vazno je da ju volis i mazis. luni
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 01:16   #85
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Ma što je tebi? Znaš li ti uopće za što služi čip? Kakve perverzije!?

mislin da misli na žigosanje
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:43   #86
"Veterinar preko mikročipa može vratiti psa vlansiku ukoliko se pas izgubi. Što si ti mislio da je mikročip? Zašto je to okrutno? Time se samo sprečava rast broja na ulicama." nisam reko da je okrutno... !? rast broja na ulicama se rješava na druge načine (ima za to vet. faks, protiv čijeg djelovanja kojekakve "udruge", čitaj pacij; tolko dižu galame)....!? sad i "riže" koje se doseljavaju rješavaju prekobrojnost pasa s ceste, pa se tu nitko ne buni.
takav način ID-a bi ziher dobro došao nekome odavde, umjesto osobne karte.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:24   #87
tj1, kaj misliš pod ovim da udruge dižu halabuku oko vet faksa? nije mi baš jasno..

i da, čip rješava situaciju pasa na ulici jer se od čipiranog psa zna vlasnik koji se u skladu s time može kazniti.. što se više ljudi kazni zbog napuštanja životinje to će ih se manje usudit ostavljat pse.. možda nije direktno ko sterilizacija ali ipak pomaže rješavanju problema..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:55   #88
Pa ja nemam ništa protiv čipiranja, jedva čekam da i to riješim s popisa. Ljudi su jako nemarni po pitanju kućnih ljubimaca, a ovo je pravo riješenje za taj problem
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 10:16   #89
Evo, bili smo jučer na čipiranju, igla zbilja izgleda zastrašujuće!
Međutim, naša pesekica je to skroz dobro podnijela, malo je podvila rep i uznemirila se, ali nikakvog ozbiljnijeg uzrujavanja nije bilo!!!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 10:35   #90
pa da, koliko god je igla veća od obične igle, i koliko god to izgleda gore, psa više boli inekcija vitamina nego čipiranje jer vitamini peku.. stvarno nije niš strašno..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 10:57   #91
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
... rast broja na ulicama se rješava na druge načine (ima za to vet. faks, protiv čijeg djelovanja kojekakve "udruge", čitaj pacij; tolko dižu galame)...
Ajde objasni kako to rješavaju na Veterinarskom, molim te.
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:05   #92
Quote:
RetrivericaLuna kaže: Pogledaj post
Dobro,dobro...okej, ne morate napadati Provjeriti ću je li čistokrvna, pa Vam javim onda. Uostalom, šta i da nije čistokrvna? Trebam li ju zato manje voljeti?Ma mislim ne zamaram se oko toga, ali ću provjeriti čisto zbog nje i njezinog zdravlja, razvijanja i kako da se ponašam prema njoj.
E, a koliko košta čipiranje? I cjepljenje?

Anonima, hvala
Ne sjećam se točno koliko košta čipiranje, manje od 100 kn. Cijepljenje dođe između 100 i 200 kn, s tim da psa treba cijepiti (nije obavezno) nekoliko puta protiv štenećaka dok je štene i onda jednom godišnje (obavezno) protiv bjesnoće. Ako hoćeš, mogu malo prekopati po papirima da ti točnije kažem, imam negdje spremljene sve račune od veterinara. A jeste li razmišljali o sterilizaciji?
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:50   #93
:horror: strašno kakve sam to gluposti pročitala na ovom topicu od kad me nije bilo !! pa šta rade ti moderatori i zašto ta djeca koja tu lupetaju ne rade to isto na teensima ili, još bolje, sjede doma i pišu domaće zadaće ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:13   #94
Mene interesira kada će se konačno početi čipati ljude i da se zakonski ukinu kreditne kartice i novac već da je sve u čipu i dlanom se uspostavlja veza na šalteru.I neka bude čip koji putuje po potrebi u mozak.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:23   #95
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Mene interesira kada će se konačno početi čipati ljude i da se zakonski ukinu kreditne kartice i novac već da je sve u čipu i dlanom se uspostavlja veza na šalteru.I neka bude čip koji putuje po potrebi u mozak.
majstore, o tome i je pričam. al čini se da si ti jedini skužio
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:26   #96
......za one koji nisu skužili!
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:16   #97
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
......za one koji nisu skužili!
Ma gle...skužili smo mi kaj ti hoćeš reći...i je, i meni je ta ideja malo bolesna, cijelo vrijeme se zafrkavam kak sad imamo polurobota, ali zakonski si obavezan to napraviti, ako to ne napravim, ne mogu s psom izać iz zemlje, a planiram put u dvanaestom mjesecu, dakle nemam izbora...
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:40   #98
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se točno koliko košta čipiranje, manje od 100 kn. Cijepljenje dođe između 100 i 200 kn, s tim da psa treba cijepiti (nije obavezno) nekoliko puta protiv štenećaka dok je štene i onda jednom godišnje (obavezno) protiv bjesnoće. Ako hoćeš, mogu malo prekopati po papirima da ti točnije kažem, imam negdje spremljene sve račune od veterinara. A jeste li razmišljali o sterilizaciji?
Ma ne treba Bila ja danas kod veterinara i popričali malo, dogovorili kad da dođem s malom. Prvo cijepljenje možemo sad obaviti, a sljedeće za mjesec dana, i rekao mi je da će je tek taj put čipirati, dakle za mjesec dana. E da, kupila sam danas i hranu Royal Canion, mislim da se tak piše , i Luna jede ko da ju je cijeli život jela Rečeno mi je da joj je ta hrana sasvim dovoljna šro se tiče i vitamina i ostalog!

Anonima, kad je najbolje vrijeme da ju hranim u jutro i navečer? Malo sam izgubljena po tom pitanju, jer znam da je dobro svaki dan u isto vrijeme davati psu hranu, ali ja ju hranim dva puta na dan pa me zanima koji bi bio pravilan razmak između ta dva puta?
Znam da sam dosadna...ali zbilja želim da ju što bolje "odgojim"
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 01:14   #99
Royal CANIN...ovo nije topic namjenjen cijepljenju, ali evo ti ukratko:

Uobičajena shema cijepljenja - koja se najčešće upotrebljava

stariji od 42 dana (najčešće 45. dan života, od 42. do 47.) 1. cjepljenje - štenećak, parvoviroza, hepatitis i leptospiroza (SHLP) - TETRADOG

9/10 tjedana (tj. nakon 21 dan od prethodnog cjepljenja) 2. cijepljenje -1. revakcinacija SHLP bolesti - TETRADOG


12/13 tjedana (tj. s navršenih 3 mj.) 3. cijepljenje - 2. revakcinacija SHLP - TETRADOG

Procjepljivanje protiv bjesnoće vrši se sa 14-16 tjedana života psa s minimalnim međurazmakom od posljednje revakcinacije TETRADOGOM od dva tjedna (razmak smije biti dulji, no ne smije biti kraći)
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:19   #100
Quote:
RetrivericaLuna kaže: Pogledaj post
E dobro onda :-)

Hranim ju Pedigreom (piletina u želeu) . E sad tek sam danas saznala da forumu da Pedigre nije toliko dobra hrana!! Malo me to naježilo. Zašto nije dobra??
I uz to suha hrana, kak bi rekla...sitne kuglice!
Uh, osjećam se grozno što to ovako objašnjavam.

Anonima, ti isto imaš retrivera?Koliko je stara?
Imaš kakvu drugu bolju preporuku u vezi hrane?

Nemoj pedigre, to je zadnje smece- ako uzimas dehidrant onda uzmi Genesis, Royal canin, Eukanubu, Hills, Purina pro ili neke od super premium hrana.Ako su ti one van mogucnosti onda Bosch, K9 ili neku renomiranu hranu premium kvalitete ali nemoj Pedigre ili nekaj slicno tome
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.