Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 05:51   #81
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
kad dovoljno dugo buljis pogledom uzdignutim u kamenjar - lako ti se ukaze ... Gospa
Pa, nece se STALJIN ukazati.

Gospa ima "market value".
Tvrtko1995 is offline  
Old 09.01.2010., 13:31   #82
Ja sam Hercegovka
I ja planiram seliti u Hrvatsku,ne mislim ovdje graditi život,u ovakvoj državi
 
Old 09.01.2010., 18:10   #83
Na ovo zelim dodati samo onu staru hrvatsku izreku: Malo nas je, al` smo govna.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Old 09.01.2010., 18:23   #84
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Malo nas je, al` smo govna.
koji to
zambatica is offline  
Old 13.01.2010., 01:23   #85
Jednom prilikom mi je student u Zadru rekao, "sta se preseravas s tim standardnim hrvatskim, pricaj kako bi i u Bosni ", a onda sam mu fino pojasnio, ako je ocekivo da neprestano ubacujem ba , to je odlika Sarajlija i Tuzlaka ...
Valjda je ocekivo da koristim neki "brdanski" jezik, kako to prilici jednoj "zaostaloj i primitivnoj" Bosni

Pa sad, ne smijes govoriti ni vlastitim jezikom u nazovimo "vlastitoj" drzavi da ti netko nesto ne dobaci, a moram li napomenit da jezik kojim se on koristio nije slicio na hrvatski

No ne generaliziram, upoznao sam divnu splicanku koja je fascinirana svime sto ima veze s Bosnom
acetic is offline  
Old 13.01.2010., 04:36   #86
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Hercegovci su zbog teških povijesnih okolnosti uspješno razvili kulturu preživljavanja/borbe/opstanka.Imaju vrlo praktičan, realan pogled na život.
Sve to kod nekih drugih izaziva zavist i ljubomoru ( umjesto da uče od njih ).
A sta rade ostatak zivota, od kad prezive i probiju se kroz obruc? Tucaju kamenje?
lilaamrit is offline  
Old 13.01.2010., 04:50   #87
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
lijepo receno

ali "realan" hmm
ne znam bas ...
veliko naprezanje (za prezivljavanjem) razvija moc vizije, a ova opet lako vodi u halucinacije .. sto opet pomaze prezivljevanje

kad dovoljno dugo buljis pogledom uzdignutim u kamenjar - lako ti se ukaze ... Gospa

Pushti ti to, Gospa se ukazuje tamo gdje je potrebno. Bit' ce onda da vrijedi i u zelenilo blejat...

...a more biti da se ne vole jer hercegovci misle da je njihova Gospa svetija, od ove zagorske.
lilaamrit is offline  
Old 13.01.2010., 09:43   #88
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
A sta rade ostatak zivota, od kad prezive i probiju se kroz obruc? Tucaju kamenje?
Znam ih puno, vrlo su marljivi ljudi - to mi je prva asocijacija na riječ Hercegovac.
ilovik is offline  
Old 13.01.2010., 10:11   #89
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Znam ih puno, vrlo su marljivi ljudi - to mi je prva asocijacija na riječ Hercegovac.
A meni lopovluk, kako bi moja stara majka rekla. Zadrtost i zilavost, ka Mostarska Zilavka, koju uz Kameno vino i Blatinu volim. I sve skupa - use, nase, podase. To bi bilo na prvu, to bi bilo da ikada generaliziram ljude. A, ako bi samo malo duze zadrzao pogled namom licu, onda bi otkrio da krijem i romanticnu pricu s jednim Herzegovcem, posebno dragu, posebnu...a onda da me malo ides dalje propitivati, vidio bi da mi neki preci iz tih krajeva dolaze, te da isto volim navratit u Mostar, po smokve i lubenicu.

Dakle, ako bi se trudila ocrniti Herzegovce, ne bih mi bas niti islo s obzirom na sliku sto imam, u glavi i srcu.
lilaamrit is offline  
Old 14.01.2010., 08:04   #90
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
No ne generaliziram, upoznao sam divnu splicanku koja je fascinirana svime sto ima veze s Bosnom
Seeekaaa, žulja li guzaaa seeekaaa?!?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 01.02.2010., 14:04   #91
Evo ga :

ATP: Prvi Hercegovac u Top 10
ilovik is offline  
Old 05.02.2010., 07:58   #92
Quote:
acetic kaže: Pogledaj post
Jednom prilikom mi je student u Zadru rekao, "sta se preseravas s tim standardnim hrvatskim, pricaj kako bi i u Bosni ", a onda sam mu fino pojasnio, ako je ocekivo da neprestano ubacujem ba , to je odlika Sarajlija i Tuzlaka ...
Valjda je ocekivo da koristim neki "brdanski" jezik, kako to prilici jednoj "zaostaloj i primitivnoj" Bosni

Pa sad, ne smijes govoriti ni vlastitim jezikom u nazovimo "vlastitoj" drzavi da ti netko nesto ne dobaci, a moram li napomenit da jezik kojim se on koristio nije slicio na hrvatski

No ne generaliziram, upoznao sam divnu splicanku koja je fascinirana svime sto ima veze s Bosnom
Ma nisu ti oni bas narocito inteligentni, jadni student i ne zna da je taj standardni jezik i dosao iz Bosne, pa onda stvarno ne znam kako bi drugacije pricali.
Aztec is offline  
Old 01.03.2010., 21:12   #93
Ovaj zakon o prebivalištu/boravištu samo će potaknuti se bh-Hrvati odluče za prebivalište u Hrvatskoj ili da se što više sele u Hrvatsku, što nipošto nije dobro.
pip pirrip is offline  
Old 07.03.2010., 15:23   #94
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Dijaspora su iseljenici. Ne autohtono stanovništvo. Po toj logici dijaspora nisu ni Moliški ni Gradišćanski Hrvati. Dobro, niti što je autohtono, a što ne. Tj koliko dugo neki narod mora biti na "čekanju" da bi postao autohton.

Osim toga, BiH Hrvati su konstitutivan narod u BiH. Tj temeljni, definicijski dio BiH, pa je nelogično daim se Hrvatska računa kao zemlja porijekla.
Šta vi mislite da se u Hercegovinu nitko ne useljava? Pa velik dio Hrvata u Hercegovini se doselio iz Hrvatske... Pa evo samo u našoj gimnaziji pola profesora iz Vrgorca, Splita... Frizerka mi iz Imotskog, zubarica iz Splita...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Old 07.03.2010., 17:59   #95
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Šta vi mislite da se u Hercegovinu nitko ne useljava? Pa velik dio Hrvata u Hercegovini se doselio iz Hrvatske... Pa evo samo u našoj gimnaziji pola profesora iz Vrgorca, Splita... Frizerka mi iz Imotskog, zubarica iz Splita...
Ovdje se dobro govori da će ovaj zakon poticati iseljavanje Hrvata iz BiH, što je točno i nikako nije u interesu cjelokupnog hrvatskog korpusa.Na žalost, solidarnost u hrvatskoj narodnoj zajednici je pala na niske grane.
Ne žive Hrvati u BiH samo na potezu Mostar-Gabela.

ilovik is offline  
Old 17.03.2010., 02:52   #96
Ne znam cemu ove glupe rasprave...ako znate povijest Hrvatske i BiH.
Pitanje je da li Hrvati u BiH trebaju da prihvate novu izmisljenu nacionalnost
ili da i dalje se proglase kao Hrvati...ja da sam ostao u BiH samo bih
rekao da sam Bosanac po nacionalnosti...jer nije mi vazno.
Ali radje bih se proglasio kao Cigan nego Hrvat/Srbin ili Bosanac ali eto
posto je Bosna sada drzava ima vise smisla da svi sto tu zive prihvate
Bosansku nacionalnost.
DJ1990 is offline  
Old 19.03.2010., 18:13   #97
Quote:
DJ1990 kaže: Pogledaj post
Ne znam cemu ove glupe rasprave...ako znate povijest Hrvatske i BiH.
Pitanje je da li Hrvati u BiH trebaju da prihvate novu izmisljenu nacionalnost
ili da i dalje se proglase kao Hrvati...ja da sam ostao u BiH samo bih
rekao da sam Bosanac po nacionalnosti...jer nije mi vazno.
Ali radje bih se proglasio kao Cigan nego Hrvat/Srbin ili Bosanac ali eto
posto je Bosna sada drzava ima vise smisla da svi sto tu zive prihvate
Bosansku nacionalnost.
Ovdje je riječ o Hercegovini, ne o Bosni... To je sasvim druga regija...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Old 31.08.2012., 00:27   #98
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
Dijaspora su iseljenici. Ne autohtono stanovništvo. Po toj logici dijaspora nisu ni Moliški ni Gradišćanski Hrvati. Dobro, niti što je autohtono, a što ne. Tj koliko dugo neki narod mora biti na "čekanju" da bi postao autohton.

Osim toga, BiH Hrvati su konstitutivan narod u BiH. Tj temeljni, definicijski dio BiH, pa je nelogično daim se Hrvatska računa kao zemlja porijekla.

ma šta pričaš moja zemlja je Hrvatska, od Hrvatske potječem, i Hrvat sam bez obzira što živim u BiH, to je nekad bio dio Hrvatske. Ako znaš što znači MATIČNA DRŽAVA , ništa više ne trebam objašnjavat.....
BiH- Bog i Hrvati
LionG is offline  
Old 31.08.2012., 00:31   #99
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Znam ih puno, vrlo su marljivi ljudi - to mi je prva asocijacija na riječ Hercegovac.
ej sad te još više cijenim kao forumaša, ma živio ti meni sto godina
:klap:
LionG is offline  
Old 11.09.2012., 10:49   #100
Quote:
DJ1990 kaže: Pogledaj post
Ne znam cemu ove glupe rasprave...ako znate povijest Hrvatske i BiH.
Pitanje je da li Hrvati u BiH trebaju da prihvate novu izmisljenu nacionalnost
ili da i dalje se proglase kao Hrvati...ja da sam ostao u BiH samo bih
rekao da sam Bosanac po nacionalnosti...jer nije mi vazno.
Ali radje bih se proglasio kao Cigan nego Hrvat/Srbin ili Bosanac ali eto
posto je Bosna sada drzava ima vise smisla da svi sto tu zive prihvate
Bosansku nacionalnost.
da nisi ti malo glup?
Hercegovina nikada nije bila dio Bosne sve do 1990-tih, uvijek ali baš uvijek je bila u Hrvatskoj i Hercegovina je više Hrvatska nego bilo koja druga regija(pogotovo Istra koja nikada nije bila u Hrvatskoj sve do 1943. kada je okupirana od strane NDH) , ne osporavaj moje nacionalno postojanje , jer zašto bih prihvatio tuđu nacionalnost kad znam da sam Hrvat i da su svi moji Hrvati?
A ovi ostali što su pričali da su se Hrvati doseljavali u Hercegovinu su isto malo zatucani izgleda
U 7.st. su Hrvati naselili Hercegovinu i Dalmaciju tako da se odatle moglo samo iseljavati u ostale krajeve, svi smo mi Hercegovci ili Dalmatinci jer se tek kasnije Hrvatsko stanovništvo širi na Slavoniju,Istru,Vojvodinu i Zagorje..
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.