Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 14:09   #1
Ograđeni parkovi i neograđene livade za pse (Zagreb)

Divota! Milina! Prije koji tjedan, kad sam "otkrila" ovaj park, nitko nije bio sretniji od mene, mome oduševljenju nije bilo kraja! Svaki slobodni trenutak smo moja budalica i ja provodile u njemu. Budući da uokolo nema poštene livade gdje mogu pustiti psa da se poigra, ovo je raj za pustiti štene da se socijalizira sa drugim psima i ispuca svu svoju silnu energiju. Park je uistinu prekrasan, i sve svoje prijatelje vlasnike pasa zovem tamo da dođu vidjeti pseći raj.
E sad, ovo pišem da ne bih zaspamala topic o psima na plaži. Konkretno me potaknuo neznamčiji post da će mrzitelji pasa biti prvi na uređenoj plaži za pse! To se upravo dogodilo sa ovim psećim rajem. Djeca (i odrasli) na biciklima se voze, i onda ja u tom trenu moram trčati za svojim psom i stavljat ju na lajnu, da ne bi poletila za biciklom. Roditelji voze djecu u kolicima, pa dobro ljudi, naći će se jedan zaigrani štenac koji će htjeti 'proučiti' kolica! Evo jučer, skupina mladića odlučila kartati belu na klupi u psećem parku! A pored toga imaju cijeli Park mladenaca, u kojem psi nisu poželjni, i koji je uređen za ljude.
Jel u meni problem, što jedino meni smetaju ti neuviđajni ljudi u psećem parku? Trebam li se glasno pobuniti na tu 'nekulturu'?
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 16:17   #2
nazalost nemas se kome buniti, a kaj se tice djecjih kolica neka snjofa kaj te briga oni su u psecem parku i usli su na svoju odgovornost
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 16:26   #3
E vidiš, to ti je sad odmazda ljutitih mama na naše višegodišnje upade na "njihov" teritorij Sad će one nas malo natezat... nažalost, nisam dočekao da vidim krajnji ishod uređenja parka, ali vjerujem da je lijepo. Jedino kaj su počupali sve drveće, to se Štef s bagerom malo zanio valjda...
Uglavnom, kaže mi majka da je im je baš fino sad tamo šetat
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:27   #4
a gdje je taj park ?
ja sam u novom zagrebu i tu su svaki centimetar trave nabili il djecije igralishte od kojih vishe disat nemozes il je zabranjeno uopce pse pustat !
a posto imam 2 velika psa i trenutno tanke zivce da mi neko stalno dobacuje da ih michem nekud,sad neznam KUD !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:30   #5
Jel blizu travnog?
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:31   #6
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
E vidiš, to ti je sad odmazda ljutitih mama na naše višegodišnje upade na "njihov" teritorij Sad će one nas malo natezat... nažalost, nisam dočekao da vidim krajnji ishod uređenja parka, ali vjerujem da je lijepo. Jedino kaj su počupali sve drveće, to se Štef s bagerom malo zanio valjda...
Uglavnom, kaže mi majka da je im je baš fino sad tamo šetat
Počupali su ali su i posadili mlado... koje ko zna kad bu zraslo
Parkić je preeeekrasan! Ima malo spravica za agility, nekoliko fontana za pse mini srednjeg i velikog uzrasta, puno trave, staza, klupa i ono najbitnije - ČISTO JE!!!! Vjerovali ili ne - čišće od dječjeg parkića malo niže. Toliko o prljavim psima i njihovim govnima.... Kante za smeće s rukavicama su na svakom koraku.
Bandiću boga ti, daj još toga...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:32   #7
Quote:
bornich bad blue boy kaže: Pogledaj post
Jel blizu travnog?
Trnsko. Prek puta Merkatora ili kaj ono već je.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:35   #8
pa to bas i nije novi zagreb ! =///
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 14:43   #9
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Trnsko. Prek puta Merkatora ili kaj ono već je.
a nego kaj je? pušća bistra?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 16:03   #10
Je Novi Zagreb je i preko puta Keruma/placa/DMa....što god vam drago.
Odlično mjesto da se pas socijalizira i da nauči tolerirati i velike i jako male pse... Mi idemo često tamo i večeras ćemo..pa Tko bu išao...vidimo se!!!!
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:06   #11
E, pa sad će svi na livadu u park! Najbolje je bilo kad ga nije bilo... eh, to su bili dani, prije 15 godina, kad je bilo šetača pasa da si ih mogao na prste prebrojati, nije bilo pseće murije, nismo skupljali dreke, nitko se nije bunio, bilo je prostora, lajne su bile nešto što su samo papci nosili ... a sad, sve je otišlo u nepovrat...
Joj, a Bundek, onaj stari? To je bio raj, ljeti, a ne sad ovo... mjesečeva površina s jedne strane, a s druge horde vrišteće djece, mama i trudnica... katastrofa...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 18:37   #12
Jedan je pao za domovinu, a ostale molim da se kontroliraju i ako se baš moraju prepucavati da to rade negdje drugdje.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:52   #13
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
Jedan je pao za domovinu, a ostale molim da se kontroliraju i ako se baš moraju prepucavati da to rade negdje drugdje.
Nikakvo prepucavanje, nego odgovor na cinizam...ma ustvari nemam riječi...
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 11:25   #14
Igraliste za pse

Neki dan sam sa svojim ljubimcem bila na igralištu za pse u naselju Trnsko (ili Siget) u Novom Zagrebu. Prekrasno! Igralište je ograđeno, sa vratima na "šarku", lijepa zelena trava, klupe, stolovi, betonirane posude sa vodom - tekućom, razne prepreke za igru pasa. Baš me je oduševilo! Svaka čast gradskim ocima (tamo sam od ljudi čula da je to Grad financirao).
Pas mi se zaista naigrao sa drugim psima, ja sam uživala na jednoj od klupa u hladu. Svakome mogu preporučiti da odvede svog psa tamo na igru i druženje.
Šteta da u Zagrebu nema više takvih mjesta! Možda bi mogli organizirati nekakve kvartovske inicijative za izgradnju takvih igrališta (naravno - tamo gdje ima prostornih uvjeta). Šta mislite o tome?
maria2 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.01.2009., 15:42   #15
Zna li netko gdje se nalazi takozvani "pseći park" u Prečkom ili Španskom? Samo sam nešto načula o tome, ali mi nitko ne zna ništa više reći.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:19   #16
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se nalazi takozvani "pseći park" u Prečkom ili Španskom? Samo sam nešto načula o tome, ali mi nitko ne zna ništa više reći.
U Trnskom
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:11   #17
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se nalazi takozvani "pseći park" u Prečkom ili Španskom? Samo sam nešto načula o tome, ali mi nitko ne zna ništa više reći.
Nije li nekakav "pseći park" na Vrbanima, tamo gdje je prije bilo okretište tramvaja
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 09:02   #18
U pravu si! Pseci park je na Vrbanima, tamo gdje se broj5 prije okretao. Skroz je ok - ogradjen prostor, imaju dvije penjalice za agility, koseve i vrecice za drekec i dva stola za sjedenje. Jedino je sve puno rupa (mislim da su psi kopali) tako da se mora paziti kako se hoda a i pas moze upasti dok trci.
Ali skroz je ok. Nas dvije tamo idemo jedan put tjedno prije setnje po Jarunu da se ona malo poigra.
Lily Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:09   #19
Ajde ako netko ima volje da točno locira taj park u Trnskom,,,nikako da skužim gdje je, nemam poma za Merkator tamo, zmam di je Park mladenaca i di je plac,inače na drugom kraju N.Zagreba
Hvala!!!
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:31   #20
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
E, pa sad će svi na livadu u park! Najbolje je bilo kad ga nije bilo... eh, to su bili dani, prije 15 godina, kad je bilo šetača pasa da si ih mogao na prste prebrojati, nije bilo pseće murije, nismo skupljali dreke, nitko se nije bunio, bilo je prostora, lajne su bile nešto što su samo papci nosili ... a sad, sve je otišlo u nepovrat...
Joj, a Bundek, onaj stari? To je bio raj, ljeti, a ne sad ovo... mjesečeva površina s jedne strane, a s druge horde vrišteće djece, mama i trudnica... katastrofa...
nadam se da si sarkastican/sarkasticna u vezi ne skupljanja dreka.

ja sam mama i vlasnica psa za kojim cistim zato kaj hocu a ne samo zato kaj moram.

btw, hvala na info o parku. ici cemo ga posjetiti, moj pas, djeca i ja.
__________________
samo za NP: nož uvijek, ali UVIJEK, mora biti postavljen oštricom okrenutom prema tanjuru!!
mateazlocesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.