Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 22:58   #1
Pet shopovi/trgovine (lokacije, cijene, akcije, popusti,iskustva...)

Pozdrav ekipi !!!!

Htio sam vas zamoliti da mi preporučite Pet - shopove u Zagrebu. Bero(moj pas) i ja smo doputavali iz Siska, trebao bi istražiti pet-shopove jer će mo malo duže ostati : )

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 23:01   #2
po meni najbolji ti je onaj u heinzelovoj, bar ja tamo idem uvijek, a osim toga u blizini odmah ti je i veterinarski fakultet ako ćeš trebat.

nije ti loše ni sa stranice www.ljubimac.hr kad nemaš vremena.
Still wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 13:31   #3
nama je najbolji pet centar. ima 2 ducana u zagrebu..jedan u heinzlovoj 60, a drugi Drvinje 1...imaju i web stranicu pa si mozes malo pogledati.. http://www.pet-centar.hr/
spuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:45   #4
kad trošim veću količinu novca, onda kupujem u ljubimcu i onda besplatno dopeljaju doma
kad kupujem po jedno pakovanje hrane i sl onda odem u heinzelovu (možeš i sa psom)
s mačkama i psima idem prek puta veterinarskog faksa, u kliniku za male životinje
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:04   #5
Sve o pet shopovima (iskustva, cijene, lokacije, itd...)

evo pretrazih topic pa vidim da nema ovakve teme-ja sam ju zamislila tako da na njoj mozemo pisati razne informacije o petshopovima (koji je najopskrbljeniji,dobra i losa iskustva,lokacije ak nekog zanima itd..)

A potaknuo me danasnji posjet ducanu Zoo Kokolo, gdje sam isla kupiti piljevine za kunica. Ukratko,zena je bila jako neljubazna, zakolutala je ocima kad sam ju pitala jel ima piljevine i kojih vrsta (zakaj si ja ne bi smjela izabrat koju piljevinu hocu?), i sva je uzdisala kad je morala ic po piljevinu 2 metra dalje da mi ju pokaze
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:16   #6
a zaboravila si napomenut da ni cijena koju traze ocito nije dovoljna da osoba bude ljubazna
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 06:57   #7
Ne znam koliko će ovo što ću napisati imati veze sa pet shopovima/centrima, ali vlasnici kunića, hrčkića, zečeka i ostalih glodavaca....ja kad sam imala hrčke, nikad nisam kupovala piljevinu, nego sam odlazila sa vrećicom do pilane, i zamolila da mi kažu koje su drvo "obrađivali",ako mi je odgovaralo, dali su mi da si nagrabim koliko sam trebala, jer oni tu piljevimu ionako pale i ne znam što sve ne.
zato, malo zgooglajte, pa pokušajte
Eto, mali doprinos da uštedite, ako će kome pomoći...
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:57   #8
piljevina iz pet shopa bi trebala biti higijesnki obrađena, što za piljevinu od stolara ne možeš reč. no ja je koristim za kuniće i zamije, jer im u gajbu preko toga stavim gumu za kupaone. češće od piljevine koristim pelete za grijanje, jer su puno bolji i efikasniji, jeftiniji. za male životinjice (hrčak, miševi, vjeverica) ipak kupujem piljevinu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 18:04   #9
Prije 3,5 god. odlučio sam kupiti kornjaču(e). Nisam imao nikakvih iskustava s njima, te sam zatražio od prodavačice da mi kaže čime se hrane, kako se drže, itd. Odgovor je bio: Kornjače ne rastu, vrlo malo jedu (dati ih par račića svakih par dana), držati ih u malo vode. I naravno ja kupio odmah dvije crvenouhe, koje su živjele skoro 3 godine. Uginule su isti dan (proljeće 2008.). Nisu skoro ništa narasle. Odlučio sam pokušati saznati od čega ugibaju, putem interneta. Čitajući stranice o kornjačama saznao sam na koji se zapravo način drže, kakva im je prehrana, itd. Sada imam jednu žutouhu, kod mene je 5 mjeseci, dužina gornjeg oklopa je bila 4,3 cm kad sam ju kupio, sad je 7,0 cm.
Jučer bio frend kod mene, vidio kornjaču i rekao "Kako je velika, ja imam 2 male, stare godinu dana.". Pitam ga dal ih hrani. Kaže on rijetko, rekli su mu da kornjače ne jedu previše i ne rastu. Također su žutouhe.
Što zapravo hoću reć; kako prodavačice tako očigledno daju krive informacije? Pa rade u tim pet-shopovima, moraju nešto znati o životinjama.
Kaj mislite o tome, imate kakvih iskustava? Držite možda kornjače, koliko i na koji načim brinete o njima?
sefgradilista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 23:18   #10
da,ovo je veliki problem.prodavac u pet shopu (kao i mnogim drugim tipovima trgovine) nije educiran i ne zna osnovne stvari.Zato sam ja prije kupovine kornjace tjedan dana provela ne netu i znala sam da mi treba veliki akvarij jer ce mala kornjacica narasti na nekih 20,25 cm, da mi treba filter,grijac itd. ali ipak sam pitala zenu koja radi u pet shopu u shopping centru precko da mi kaze sta mi treba za kornjacu (cisto da se dodatno informiram,jer svaka nova informacija nije na odmet) i ona mi pokazuje i vadi iz izloga plasticnu posudu sa palmom.nista joj nisam rekla na njeno opce neznanje nego izabrala akvarij,filter i grijac i doviđenja!!!! Ma naucila sam ja davnih dana da se nemam sta oslanjati na prodavace,to sto ona radi u pet shopu uopce ne podrazumijeva da voli zivotinje i da joj je stalo do mog ili ne znam cijeg psa,hebe se njoj. Manjina prodavaca u pet shopovima zaista zna svoj posao na nacin da ti mogu dati savjet i preporuciti ti neki proizvod a da je to zaista dobro.Tako da me nista ne cudi,pa dovoljno govori cinjenica da jos uvijek vecina ducana prodaje ribice sa staklenom kuglom,to govori sve.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:58   #11
Ova tema je došla kao naručena! Treba mi savjet/prijedlog u kojem pet shopu (u Zagrebu) bih mogla naći malog zdravog zamorčića... Bili smo u oba Pet centra (nekoliko puta) i svi su zamorci bili nešto bolesni - tek kasnije smo čitali online o istim iskustvima drugih ljudi. Sva sreća pa su odmah i otkrili da nešto nije u redu s njima i da imaju veterinare koji tada preuzimaju brigu o njima. Imam malu fobiju od tih manjih pet shopova jer sam stekla dojam da neki prodavači nisu dovoljno educirani i da ne vode dovoljno brigu i da ne bi ni znali da nešto nije u redu sa životinjom. Ali eto vjerujem da će se netko naći sa pozitivnim iskustvima i podijeliti ih s nama! Hvala unaprijed!
--eRRorina-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:35   #12
A mene zanima di ima pet shopowa bas specijaliziranih za MORSKU akvaristiku u Zg?

Znam za onaj preko puta tržnice na Šubićevoj...
Ima neki veći/povoljninji

hvala
OliveRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:11   #13
Pošto živim blizu Osijeka nemam baš i neki veliki izbor jer ima samo 2 pet shopa.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 12:11   #14
Quote:
OliveRR kaže: Pogledaj post
A mene zanima di ima pet shopowa bas specijaliziranih za MORSKU akvaristiku u Zg?

Znam za onaj preko puta tržnice na Šubićevoj...
Ima neki veći/povoljninji

hvala
imas zoo vili na tri lokacije oni su navodno specijalizirani za akvaristiku... pa provjeri imaju i svoju stranicu na netu.. ducan im je na utrinama, kod samobora i u karlovcu i mogu si medusobno shippat ako koji nema
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:20   #15
Quote:
sefgradilista kaže: Pogledaj post
Prije 3,5 god. odlučio sam kupiti kornjaču(e). Nisam imao nikakvih iskustava s njima, te sam zatražio od prodavačice da mi kaže čime se hrane, kako se drže, itd. Odgovor je bio: Kornjače ne rastu, vrlo malo jedu (dati ih par račića svakih par dana), držati ih u malo vode. I naravno ja kupio odmah dvije crvenouhe, koje su živjele skoro 3 godine. Uginule su isti dan (proljeće 2008.). Nisu skoro ništa narasle. Odlučio sam pokušati saznati od čega ugibaju, putem interneta. Čitajući stranice o kornjačama saznao sam na koji se zapravo način drže, kakva im je prehrana, itd. Sada imam jednu žutouhu, kod mene je 5 mjeseci, dužina gornjeg oklopa je bila 4,3 cm kad sam ju kupio, sad je 7,0 cm.
Jučer bio frend kod mene, vidio kornjaču i rekao "Kako je velika, ja imam 2 male, stare godinu dana.". Pitam ga dal ih hrani. Kaže on rijetko, rekli su mu da kornjače ne jedu previše i ne rastu. Također su žutouhe.
Što zapravo hoću reć; kako prodavačice tako očigledno daju krive informacije? Pa rade u tim pet-shopovima, moraju nešto znati o životinjama.
Kaj mislite o tome, imate kakvih iskustava? Držite možda kornjače, koliko i na koji načim brinete o njima?


kao mala sam imala 2 kornjace. ne znam vrstu, ali one klasicne male vodene. kada su bile kupljene, velicina im je bila 4-5 mc, i dobila sam savijet u zoo shopu da ih hranim onim suhim crvicima za njih, ponekad da im dam malo sastruganog crvenog mesa bez trunke masti, i zelenu salatu.
one su tako jele te crvice prvih 7 dana, i onda sam rijesila da im dam malo mesa. kada su okusile meso, nisu vise htjele da pogledaju nista drugo, i narasle su jako brzo, bile puno zivahne i sve super. poslije 4-5 godina i njihove velicine od 12-13-14 cm(ne sjecam se tocno, bilo davno) sam ih dala u veliki bazen sa kornjacama u zoo vrtu, i tako se ta prica zavrsila.
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:37   #16
Tema o kornjacama postoji, pa molim da se ovdje drzite teme koja je u naslovu.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:19   #17
ja imam isto onakvih iskustava sa tim prodavačima... u mom pet shopu ima jedan tako letargičan tip, ja mislim da on jedino po kompu tipka, a prodavač je... i pogledala ja jednom, a ono solitaire... dok me nije pitao što mi treba sam bome čekala nekoliko minuta... ženske su ok, malo me zeznula za ribe, al inače jako puno pomažu iako su dosta antipatične
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 08:10   #18
Quote:
OliveRR kaže: Pogledaj post
A mene zanima di ima pet shopowa bas specijaliziranih za MORSKU akvaristiku u Zg?

Znam za onaj preko puta tržnice na Šubićevoj...
Ima neki veći/povoljninji

hvala
Netko ti je već odgovorio Zoo Vili. U Utrinama je razvijena akvaristika. Inaće kad već pričamo o pet shopovima, za taj dućan u Utrinama imam samo riječi pohvale. Ekipa je predobra, za akvaristiku uzimaju ljude sa znanjem, što znam iz osobnog iskustva. Sjećam se jednog dečkića koji je došo sav tužan jer je dva-tri dana ranije kupio ribice i uginule su mu i tako je došao kupit nove. Prodavač je rekao da ga se sjeća pa su mu dali nove besplatno. Onda ima jedna ženskica koja hrani mačke po cijelim Utrinama njoj daju hranu (one paketiće za probu). A da ne govorim kolko su ljubazni Nije mi to jedini pet shop u kojem sam odrađivala praksu, ali sam se stvarno ugodno iznenadila. Mislim da je najveći problem u pet shopovima što zapošljavaju ljude sa trgovačkom, a ne veterinarskom školom.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:18   #19
konkurencija pet centru??

cula sam da se otvara zoo city u zagrebu??
http://www.zoocity.hr/

jel to konkurencija pet centru?? ili??
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:27   #20
I da je, kakve veze to ima? Glavno da imaju dobrih stvarčica da imamo gdje trošit lovu..
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.