Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2008., 18:22   #1
Mješana flora - "nekompatibilne bakterije" (sex)

Kao prvo ispricavam se ako sam trebao ovo staviti ipak pod "Ljubav, erotika, seks" podforum.. nisam mogao odluciti da li je ovo vise vezano za zdravstveni ili seksualni problem.

Uglavnom.. imam curu vec evo skoro 6 godina, redovito konzumiramo , no jos od prvog dana postoji problem (koji smo malo kasnije saznali) - nase bakterije medusobno nisu kompatibilne, ili kako kazu - mjesana flora.
Efekt, rezultat ili posljedica je ta da cura nakon seksa ima "iscjedak" ili kako se to vec zove..nisam dovoljno upucen u terminologiju .. i to traje u biti unedogled tj. dok se medicinski ne tretira.
E sad, nije to nista strasno no evo proslo je puno vremena i njoj je puna glava svega, cak je bila na antibioticima nedavno zbog neke upale tamo dole, pije neki čaj itd.
Doktor joj je rekao da "nema lijeka" i da je jedini nacin da koristimo kondome - ja to jednostavno ne prihvacam kao rjesenje problema.
Mozemo koristiti kondome i upropastiti seks, ili nastaviti na piluli i upropastiti zdravlje - naravno odabrao sam zdravlje jer ipak sam s razlogom s njom tolko dugo.

Uglavnom, prije nego odem traziti drugo misljenje i/ili skidat doktorima glave zanima me sto ljudi misle, kolko ima istine u tome sto je neki doktor rekao itd. Jer poucen iskustvom doktori grijese isto kolko i svi drugi ljudi.
Da li postoji nacin da se ja rjesim svojih bakterija koje su njoj stetne ili obrnuto?
Da li postoji nacin da se to "izlijeci"?
Da li se moze bilo sta napraviti?

Hvala unaprijed.
Fou Yuck is offline  
Old 29.11.2008., 18:25   #2
joj gle krelca. upropastit ćeš sex kondomom.
pa nek žena i dalje ima upale ili što kod iako za taj problem još nisam čula
a mješana flora je naziv za vaginalnu floru i sasvim normalan.
CosmaShiva is offline  
Old 29.11.2008., 18:41   #3
Ne razumijem sto zelis rec?
Ili si ironicna ili trebas ponovit baratanje znakovima interpunkcije da te se bolje razumije.
Za slucaj da nije bilo dovoljno ocito - ja NE zelim da ona ima dalje upale. To mi je u cijeloj prici najvaznije inace ne bi sada bili ovdje.
A inace, mislim da meni nitko ne moze reci kolka je MENI razlika u seksu sa kondomom i bez, pogotovo zena.

P.S. Ona stalno ima upale zbog mene a njezin doktor nije nasao nikakvu konkretnu bakteriju. O tome se radi. Cak sam i na bris isao jednom prilikom za 3 odredene vrste.
Fou Yuck is offline  
Old 29.11.2008., 19:00   #4
Quote:
Fou Yuck kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto zelis rec?
Ili si ironicna ili trebas ponovit baratanje znakovima interpunkcije da te se bolje razumije.
Za slucaj da nije bilo dovoljno ocito - ja NE zelim da ona ima dalje upale. To mi je u cijeloj prici najvaznije inace ne bi sada bili ovdje.
A inace, mislim da meni nitko ne moze reci kolka je MENI razlika u seksu sa kondomom i bez, pogotovo zena.

P.S. Ona stalno ima upale zbog mene a njezin doktor nije nasao nikakvu konkretnu bakteriju. O tome se radi. Cak sam i na bris isao jednom prilikom za 3 odredene vrste.
podržavam te u svemu.

prvo-kondomi, žensko sam pa bi mi manje više trebalo biti svejedno kondomi ili ne... ali opet osjetim i ja razliku sitnu no s druge strane zbilja ne bih voljela svom dečku priuštiti neprestanu jebačinu s celofanom na kurcu.


drugo-sam si rekao da doktori znaju griješiti. ja ne poznajem ovu problematiku i nisam upućena u nju...ali iz iskustva znam da se većina doktora drži kao da su boga za bradu uhvatili i kao da su mu ravni. naprosto mi se gadi medicina uvelike radi tog zatucanog pristupa.
mislim da bi trebao potražiti još nekoliko "stručnih" savjeta, možda porazgovarati s nekim tko se bavi malo alternativnijom medicinom i liječenjem.

treće-na forum.hr nećeš dobiti mnogo korisnih savjeta

sretno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 29.11.2008., 19:32   #5
opet ponavljam mješana flora je normalna flora i nije nikakva bolest ali ako
ti nosiš neku gljivicu,virus ili bakteriju to je druga stvar. odi napraviti bris.
CosmaShiva is offline  
Old 29.11.2008., 20:25   #6
ovako kake nekompatibilne bakterije,meni to zvucii neka glupost,ko ti to reko?
ko sto CS kaže mjesana flora je noramalna stvar u papa nazalu,jer bakterije i gljivice su svuda po organizmu,ali stvar je da su to dobre,a ne patogene(ko sto imas bakerije u crijevu)
papa ti za to nije nis
napraviti cervikalne briseve na klamidiju,ureaplazme,mikoplazme,aerobne i anaerobne bakterije
kao i bris na hpv

to i ti i ona

drugo ako se to pokaze sve cisto,a i ako se ne pokaze,vjerovatno ima ertitroplakiju(proguglaj)koja cini da zena ima pojacanu sluz,i zapravo zbog toga se sve vata na nju,i to ima puno zena

prati se nekakvim preparatim za intimnu njegu,nositi pamucne gace(tange i ine gluposti zaboravit,dobro nekad kad ce se brzo skinit),sto vise nositi bapske uloske,ne always jer je plastican,naravno kad ide u grad treba joj bolja zastita od bapskih,ali po kuci joj ne ttreba always

naravno prehrana bogata vocem i povrcem,i ne sjedati na hladnoi biti dobro i toplo obucen,bez golih ledja
Maddie is offline  
Old 30.11.2008., 11:51   #7
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
podržavam te u svemu.

prvo-kondomi, žensko sam pa bi mi manje više trebalo biti svejedno kondomi ili ne... ali opet osjetim i ja razliku sitnu no s druge strane zbilja ne bih voljela svom dečku priuštiti neprestanu jebačinu s celofanom na kurcu.
O tome se i radi..meni treba dugotrajno rijesenje a ne privremeno. Kondom nije tragedija ali nemam namejru to radit zauvijek.


Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ovako kake nekompatibilne bakterije,meni to zvucii neka glupost,ko ti to reko?
Ja sam to reko .. napomeno sam da ne znam terminologiju pa se snalazim kako mogu


Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ko sto CS kaže mjesana flora je noramalna stvar u papa nazalu,jer bakterije i gljivice su svuda po organizmu,ali stvar je da su to dobre,a ne patogene(ko sto imas bakerije u crijevu)
papa ti za to nije nis
napraviti cervikalne briseve na klamidiju,ureaplazme,mikoplazme,aerobne i anaerobne bakterije
kao i bris na hpv

to i ti i ona

drugo ako se to pokaze sve cisto,a i ako se ne pokaze,vjerovatno ima ertitroplakiju(proguglaj)koja cini da zena ima pojacanu sluz,i zapravo zbog toga se sve vata na nju,i to ima puno zena

prati se nekakvim preparatim za intimnu njegu,nositi pamucne gace(tange i ine gluposti zaboravit,dobro nekad kad ce se brzo skinit),sto vise nositi bapske uloske,ne always jer je plastican,naravno kad ide u grad treba joj bolja zastita od bapskih,ali po kuci joj ne ttreba always

naravno prehrana bogata vocem i povrcem,i ne sjedati na hladnoi biti dobro i toplo obucen,bez golih ledja
Radio sam bris, na Klamidiju 100%, mislim da je bio i HPV i jos nesto trece sto se sad ne mogu sjetit. Ispao sam cist naravno tako da nije nista rijesilo.
Mislio sam da kada se raid bris da se tada sazna SVE no oito sam se prevario i dok sam ustanovio da bris za koji sam dobio uputnicu je vrlo vrlo ogranicen (dakle samo na 3 bakterije) bilo je kasno da utjecem na to.

Sve u svemu, hvala vam oboje na savjetima. I'll see what I can do

pozdrav
Fou Yuck is offline  
Old 30.11.2008., 11:58   #8
gle ovako tvoje penis nemože biti sterilan kao ni njena vagina

u vagini je mješana flora normalna dok god nije se razmnožila i razvila upalu te tada se liječi,ako nema upale nego samo mješana flora ona se neliječi jer je normalna

zašto cura ima stalno iscjedak je moguće iz više razloga:možda jednostavno ima pojačano lučenje sluzi pa zato ima iscjedak,možda ima ranicu na cervixu koju rijetko koji ginekolog spomene ženi da ju ima a kad netko ima tu ranicu ta ranica luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom sluzi remeti ph dolje i onda nastaje iscjedak,isto tako menga i sex remete ph sluznice vagine i od tuda može nastajati iscjedak,jednostavno joj možda nepaše tvoj ph i to nećete moći promijeniti

neka ona ode kod ginekologa ,neka osim pape napravi sve briseve i neka pita dali ima ranicu ili ti eritroplakiju ili ti ektopij na cervixu,ako sve bude čisto morat ćete se pomiriti da će ona uvijek imatiiscjedak jer očito joj sex remeti ph

glavo je dqa nemate bakterija ni ti ni ona tj da su vam brisevi čisti a to dali će imati iscjedak a ako je potvrđeno da su joj brisevi čisti baš vas briga,glavno da nemata bakterije kojima tamo nije mjesto
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 30.11.2008., 12:20   #9
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
gle ovako tvoje penis nemože biti sterilan kao ni njena vagina

u vagini je mješana flora normalna dok god nije se razmnožila i razvila upalu te tada se liječi,ako nema upale nego samo mješana flora ona se neliječi jer je normalna

zašto cura ima stalno iscjedak je moguće iz više razloga:možda jednostavno ima pojačano lučenje sluzi pa zato ima iscjedak,možda ima ranicu na cervixu koju rijetko koji ginekolog spomene ženi da ju ima a kad netko ima tu ranicu ta ranica luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom sluzi remeti ph dolje i onda nastaje iscjedak,isto tako menga i sex remete ph sluznice vagine i od tuda može nastajati iscjedak,jednostavno joj možda nepaše tvoj ph i to nećete moći promijeniti

neka ona ode kod ginekologa ,neka osim pape napravi sve briseve i neka pita dali ima ranicu ili ti eritroplakiju ili ti ektopij na cervixu,ako sve bude čisto morat ćete se pomiriti da će ona uvijek imatiiscjedak jer očito joj sex remeti ph

glavo je dqa nemate bakterija ni ti ni ona tj da su vam brisevi čisti a to dali će imati iscjedak a ako je potvrđeno da su joj brisevi čisti baš vas briga,glavno da nemata bakterije kojima tamo nije mjesto

Da shvacam sve to.. pricala mi je i cura puno o tome, ali musko ko musko - na jedno uho nutra drugo van ..no evo, radim na tome

Prilicno sam siguran da nije samo do Ph problema. Ona jako dobro zna da to ide ovako - zdrava je, posevi se samnom, dobije upalu - izljeci upalu, ne sevimo se recimo mjesec dana i sve je oke, posevimo se i evo ti odma upale. I tako u krug, i to traje vec godinama. Tako da je upala 100% vezana na sex samnom.
E sad da li ta upala moze biti tu ako je samo problem do poremecenog Ph ili bas mora postojat neka losa bakterija?
Fou Yuck is offline  
Old 30.11.2008., 12:38   #10
Quote:
Fou Yuck kaže: Pogledaj post
Da shvacam sve to.. pricala mi je i cura puno o tome, ali musko ko musko - na jedno uho nutra drugo van ..no evo, radim na tome

Prilicno sam siguran da nije samo do Ph problema. Ona jako dobro zna da to ide ovako - zdrava je, posevi se samnom, dobije upalu - izljeci upalu, ne sevimo se recimo mjesec dana i sve je oke, posevimo se i evo ti odma upale. I tako u krug, i to traje vec godinama. Tako da je upala 100% vezana na sex samnom.
E sad da li ta upala moze biti tu ako je samo problem do poremecenog Ph ili bas mora postojat neka losa bakterija?
pa postoje dolje bakterije koje su inače tamo normalne kao što je mješana flora i prilikom sexa ti njoj poremetiš ph i onda se te bakterije razmnože i izazovu upalu

znači mješana flora je inače normalna dolje ako nije prisutna upala a kako ti njoj sexom tj. svojim ph narušiš njen ph tako ta mješana flora se razmnoži i izazove upalu i to ti je to
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 30.11.2008., 17:20   #11
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pa postoje dolje bakterije koje su inače tamo normalne kao što je mješana flora i prilikom sexa ti njoj poremetiš ph i onda se te bakterije razmnože i izazovu upalu

znači mješana flora je inače normalna dolje ako nije prisutna upala a kako ti njoj sexom tj. svojim ph narušiš njen ph tako ta mješana flora se razmnoži i izazove upalu i to ti je to
Mislim da mi je sve jasno sad

Al ste komplicirane, zene i njihove komplikacije dole
Fou Yuck is offline  
Old 03.12.2008., 00:12   #12
Ja imam sličan, ali obrnuti problem.
Odnosno, problem se javlja kod mog dečka.
Uvijek nakon seksa sa mnom mu koža na penisu postane nadražena i "gruba", te ga zna svrbiti.
I on i ja smo išli na pretrage i svi nalazi su u redu - teorije su bile svakakve, od klamidije, alergije na omekšivač... ali nitko nikada nije ustvrdio pravi razlog.
Problem se javljao samo njemu, ja nikada nisam imala nikakvih simptoma, iscjedaka, ništa.
Hodao je i urolozima i dermatolozima i ne znam više kome sve ne, tako da mi teorija o "nekompatibilnosti bakterija" čak zvuči, koliko nevjerojatno, toliko i logično.
Ja sam obavila i briseve i papu i ultrazvuk... ništa, svi nalazi uredni.

Problem se malo ublažio od kada se počeo prati odmah nakon seksa.
Hobby is offline  
Old 03.12.2008., 06:58   #13
Zanimljivo. Mislio sam samo da zene imaju takve bakterioloske probleme no ocito sam se prevario

Ja imam "teoriju" da se operem PRIJE seksa i da vidim hoce li pomoci no nisam se jos sjetio sprovesti to u djelo jer mi niti je djeluje pre vjerojatno. No nakon ovog primjera mislim da mi se isplati probat, ako samo i ublazim problem curi i to je nesto.

Inace poslao sam mail ginekologu sa net.hr portala, da dobijem "drugo misljenje". Evo pasteat cu cijeli odgovor, mozda i tebi pomogne


1. bakterije s ene mogu kompletno eliminirati; one su dio svakodnevne flore
2. Problemi koje opisujete kod Vase djevojke, u pravilu su posljedica uzimanja kontraceptiva, zbog cega se sluznica stanji, pa je nakon odnosa iritacija veca; neka promijeni preparat za neki durgi, obicno to pomogne; u krajnjem sluaju, par ciklusa napravite pauzu od kontracepcijskih tableta i vidite kako tada ide. Jasno, ne moram spominjati posebno, trebate se pojacano cuvati jer je plodnost nakon kontracpecijskih tableta jaca kroz 1-2 ciklusa
3. moze probati i Multi Gyn, irigator+ sumece tablete za otapanje; to je relativno noviji lijek (u stvari: higijenska otopina) koja spusta pH rodnice na 4,5 sto onemogucava razvoj patogenih bakterija, vec samo tzv. "prijateljskih" Lactobacillusa. Preparat je relativno nov na nasem trzistu, ali prema prvim povratnim informacijama, jako dobro funkcionira.


Covjek je numerirao jer sam zavrsio mail sa pitanjima kao i u postu ovdje, no on je to shvatio kao 3 pitanja umjesto jedno "globalno"
Da li postoji nacin da se ja rjesim svojih bakterija koje su njoj stetne ili obrnuto?
Da li postoji nacin da se to "izlijeci"?
Da li se moze bilo sta napraviti?

pozdrav
Fou Yuck is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.