Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 09:30   #21
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Ako se vec prica o savjetima evo moga-odi u Dugo Selo i pogledaj tamo stanove.
U radijusu od 400-500m imaš apsolutno sve što ti treba za život a vlakom ti je to 5 min od Ivera.I cijena je niža..u biti ne vidim niti jednu prednost Ivera ( ok karta za vlak je nešto viša ali se to prebije preko prireza)


Cijea stanova je od 1290 eurića ali se može to i povoljnije jer ima dosta neprodanih stanova
Ok, napokon konstruktivnija rasprava

Spada li Dugo Selo pod Zagreb? I da li vozi ZET tamo? Kakva je situacija sa jaslicama, školom, vrtićem?

Zadnje uređivanje fonemf : 27.02.2009. at 11:42. Reason: ispravak quotea
mario_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:48   #22
Quote:
mario_zagreb kaže: Pogledaj post

Ok, napokon konstruktivnija rasprava

Spada li Dugo Selo pod Zagreb? I da li vozi ZET tamo? Kakva je situacija sa jaslicama, školom, vrtićem?

ne vozi zet al će vjerojatno počet vozit (prije je vozio)

imaš državni vrtić i par privatnih, osnovnu i srednju školu...meni ja najbolje to kaj ak upikneš nešto u centru fakat ti je sve u krugu 500 do 1000 metara

mislim da je najbolje da uzmeš jedno prijepodne i malo se provozaš da stekneš dojam jer ćeš tak najbolje vidjet jel ti paše il ne
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:49   #23
Quote:
Spada li Dugo Selo pod Zagreb? I da li vozi ZET tamo? Kakva je situacija sa jaslicama, školom, vrtićem?
Dugo Selo je grad i ne spada pod Zagreb.Zet ne vozi do tamo ali imaš neke buseve sa borongaja no ja putujem vlakom i to mi je daleko bolje od zet-a.

Za jaslice nemam pojma ,vrtić je cca na 400 m,škola je napućena ali se upravo završava nova.

U biti --na 400m imaš željeznički kolodvor , vrtić ,škole dvije,općinu,sud,za šoping imaš Billu,Super Konzum,Lidl ,Kaufland.

Živim tamo ,radim u Zagrebu auta nemam ali se ne moram voziti ZET-om a to mi je veliki plus....

Zadnje uređivanje fonemf : 27.02.2009. at 11:42. Reason: ispravak quotea
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 00:05   #24
mario, gdje je problem?? ja sam lijepo napisala da mislim ("koliko skuzih") da je iver jeftiniji. i lijepo sam napisala "ljudi raspitajte se, informirajte se". nisam bacala tocne cifre, jer me, na kraju krajeva, niti najmanje ne interesira. mi smo se odlucili za kucu u dugom selu.
sve sto govorim ovdje govorim iz vlastitih iskustava jer zivim u sesvetama, putujem onuda, radila sam u zeljeznickoj ulici u kraljevcu, i secer na kraju, bratic mi radi u agroproteinci!! sasvim dovoljno za informacije o lokaciji naselja iz prve ruke. koje sluze ljudima da si eventualno, ukoliko zele, preispitaju svoju odluku isplati li se ustedjeti koji euro po kvadratnom metru, a onda se ostatak zivota lupat po glavi. i da nema te nesretne agroproteinke, ljudi, vi ste prometno uzasno lose povezani!!
imate glavnu cestu na kojoj je gotovo uvijek guzvetina, osobito u spicama.
da biste dosli do obilaznice morate doci prakticki do sesveta (kraljevecki novaki)
ako se pak odlucite na varijantu obilaznice od dugog sela, ista stvar, morate doci do rugvice, i placati na naplatnima.
imate cestu kroz sela (sop, hruscica, ivanja reka) ali put njome se vremenski dosta oduzi i na njoj zna biti puno kamiona, sleperi koji voze sljunak iz soderica kojih tamo ima par.
jedino sto vam preostaje i sto je zaista dobro rijesenje je vlak. samo, uzmite u obzir da ce na taj isti vlak ici svi iz vaseg naselja, plus u sesvetama ce ulaziti svi iz naselja jelkovec-sopnica. a i bez toga vec sada guzve u vlaku su grozne, jedva dises, a kamoli da se mozes pomaknuti.
i ja sve ovo ne govorim jer mi se, eto, iz nekih samo meni znanih razloga pljuje po tamo nekom naselju. govorim vam to jer ovdje zivim citav zivot i sasvim sam dobro upoznata sa situacijom. i zato vam kazem da si ne date zamazati oci nekim lazima i obecanjima.

dugo selo ne spada pod grad zagreb. ono je grad za sebe, spada u zagrebacku zupaniju. vrtic ima jedan drzavni, tj gradski (u planu je prosirenje, ne zna se jos tocno kada ce biti realizirano) i nekoliko privatnih, s time da im je cijena izjednacena - i gradski i privatni vrtic kosta 500 kn. da ne ponavljam sve ono sto su drugi vec rekli o vaznijim ustanovama ja cu samo nadodati da je to, za razliku cak i od sesveta, jos uvijek jedan mali i mirniji gradic koji jos uvijek nije prezagusen prometom. zetovih buseva nema, imas cazmatrans do borongaja. sto zapravo i nije nedostatak, jer, izracunaj koliko bi ti zetovom linijom koja staje svakih parstometara na stanici trebalo do dupca primjerice. vlakovi su prigradski i ima ih cesto. ta jedna stanica se doduse placa dodatno, no vecina firmi ti prijevoz ionako plati, djaci i studenti pokaz za grad zagreb dfobiju besplatno a prikljucnu kartu ne placaju puno, sto ti za djecu ionako nije velik problem jer zapravo sve imaju i u dugom selu (srednja skola ima nekoliko smjerova, gimnazija, elektortehnicka, automehanicarska, frizerska..) iako svi gravitiraju zagrebu, cinjenica je da je dugo selo zaista grad s apsolutno svim potrebnim sadrzajima. jedino im fali mrcinski soping centar, bazen, kino i kazaliste
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 28.02.2009. at 00:16.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:21   #25
la_luna - svaka čast, savršeno si opisala situaciju u našem kraju

ljudi, vi koji razmišljate o iveru, poslušajte što žena kaže, istina je
ako netko baš želi živjeti na ovom dijelu grada, ni kilometar od centra sesveta prema dugom selu gradi se nekoliko zgrada, gradi ih slaveks pa pogledajte
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 17:49   #26
Mislim da je i Mario neki Iverov "aktivist".Premalo postova,previše hvali Iver a i čudno mi je da prvo hvali vlak i putovanje istim a onda pita za ZET.
Bez veze se trudimo pomoći i objasniti .
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:20   #27
Pozdrav.
Ovako zivim nekih 300 metara od tog naselja u izgradnji, oko 800 metara od zeljeznicke stanice i oko 2 km od famozne agroproteinke. Znaci naselje je od te agroproteinke udaljeno oko 2,5 km izolirano od naselja i sesvetskog kraljevca.
Procitao sam razne gluposti o nesnosnom smradu i zatvaranju prozora usred ljeta..to nema veze s vezom jer smrad cete osjetiti mozda 1 dan godisnje.Daleko veci smrad je u centru Zagreba.
Sto se tice odlaska na posao do zeljeznicke stanice treba vam oko 15 minuta hodanja, do autobusne stanice 5 minuta hodanja, sa vlakom ste na glavnom kolodvoru za 15-tak minuta, sa autobusom vam do Dubca treba 20-tak minuta.
Ako na posao idete sa autom, recimo na Radnickoj ste za 15 minuta, na slavonskoj za 5 najvise 10 minuta(zavisi o gustoci prometa)...cijelim putem nemata niti jedan semafor.
U centru Dugog sela ste za najvise 5 minuta...nema semafora
U krugu naselja od tri kilometra imate maxi Konzum, Lidl, Kaufland. U Getrou u Sesvetama ste sa autom za najvise 10 minuta voznje..cijelim putem nemate niti jedan semafor.
H240 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:19   #28
Quote:
H240 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ako na posao idete sa autom, recimo na Radnickoj ste za 15 minuta, na slavonskoj za 5 najvise 10 minuta(zavisi o gustoci prometa)...cijelim putem nemata niti jedan semafor.
Pardon, ako se ide po Dugoselskoj cesti, do obilaznice za Slavonsku ili do samih Sesveta, ima nekoliko semafora i znaju raditi gužve, a najgore prolaze jadnici koji silaze sa obilaznice i pokušavaju skrenuti prema Dugom Selu, jer se moraju uključiti preko dvije trake, a u špici ih gotovo nitko ne pušta...a semafor ne radi nikada. I nema teorije da se u špici do Dupca dođe za 20-tak minuta. Ostalo stoji.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:51   #29
pa mislim, nevjerojatno!!
ljudi, a zasto lazete?
H240, tebe posebno to pitam?? sto imas od toga da nekome slazes kako nema semafora kad ih sam sesvetski kraljevec ima 2 komada, a da ne pricam o dugom selu i posebice sesvetama! o kojem ti to putu do getroa u sesvetama pricas kad se s kraja kraljevca do getro treba proci cijeli kraljevec, kobiljak, kraljevecki novaki, sesvetska sela i sesvete!! znas ti koliko tu semafora ima?!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 11:41   #30
Ja bih rekla negdje 8-9 od Getroa do Kobiljaka
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:36   #31
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
pa mislim, nevjerojatno!!
ljudi, a zasto lazete?
H240, tebe posebno to pitam?? sto imas od toga da nekome slazes kako nema semafora kad ih sam sesvetski kraljevec ima 2 komada, a da ne pricam o dugom selu i posebice sesvetama! o kojem ti to putu do getroa u sesvetama pricas kad se s kraja kraljevca do getro treba proci cijeli kraljevec, kobiljak, kraljevecki novaki, sesvetska sela i sesvete!! znas ti koliko tu semafora ima?!
POlako ocito nikada nisi zivjela u Sesv. Kraljevcu ja zivim citav zivot, i kada kazem da do Getroa u Sesvetama nema niti jedan semafor ne lazem jer je to tako. A ti se raspitaj kako je to moguce.
Sljedece do centa Dugog Sela postoji jedan semafor na nekom malom krizanje na kojem se ne stvara guzva.
Jedino sam krivo napisao da do obilaznice nema semafora...ustvari sam mislio do Radnicke nema niti jedan semafor...i za to se raspitaj kako doci do Radnicke bez semafora za 15-20 minuta.
Znaci ako ides Dugoselskom do obilaznice su tri semafora, prva dva mozes zaobici a i nemoras jer se neces na njima bas nacekati, prvi uopce nije na krizanju.
Agroproteinku necu uopce vise komentirati jer sam ostao sokiran ovim napisima o nesnosnom smradu i zatvaranju prozora...sirenje dezinformacija..prije 5-10 pogotovo 20 godina je bilo smrada ali sada definitivno nema nista od toga.

Zadnje uređivanje H240 : 10.03.2009. at 20:52.
H240 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:43   #32
Quote:
H240 kaže: Pogledaj post
Ako na posao idete sa autom, recimo na Radnickoj ste za 15 minuta,


je...u nedjelju u osam ujutro

inače se truckaš puževim korakom kroz kraljevac do izlaska na zaobilaznicu...onda dođeš do zagreb istoka di izađeš van na slavonsku i tam možeš ugasit auto i gurat ga dok prođeš onaj semafor kod lesnine...pumpa zovko

slučajno sam putovao iz dugog sela u radničku...taman do ivera je ok...znači prođem dugu lazinu i kod stridona počinje sranje
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:19   #33
H240, zivim u sesvetama, u centru, citav svoj zivot! buduci muz mi je iz dugog sela. radila sam u zeljeznickoj ulici u sesv. kraljevcu. bratic mi radi u agroproteinci! tako da se ne moram nis raspitivat, znam dobro svaki put! a put bez semafora do getroa u sesvetama NE POSTOJI, jer ako ides na sop, hruscicu, ivanju reku - opet imas onaj semafor kod betonmixa ili kod lesnine (krizanje sa slavonskom), ili oba cak, a onda i jedan pred getroom (njega jedinog mozes izbjeci )
bas me zanima ako ima jos koji put (osim zrakom). a i ova cesta kroz gorenavedena sela nije idealno rijesenje, pisala sam vec zasto i zbog cega.
mislim, da se razumijemo, ovo nije pljuvanje po Iveru, pa smo cak i offtopic, ovo je realno i cinjenicno stanje prometa u sesvetama i okolici! svatko tko se odluci za ovaj dio grada mora si uz kredit za stan dici jos jedan kredit za zivce u prometu.. jer jos dugo vremena nece se nista promijeniti, izuzev denivelizacije slavonske (koja opet nece bogzna kako odteretiti izlaz na slavonsku, obzirom da ce svi ici na slavonsku ). vukovarska - 0 bodova, branimirova - 0 bodova.. grad se jos uvijek nateze s vlasnicima parcela..
iver je tu u najgoroj poziciji, jer je najdalje!
smatram da je definitivno najbolja solucija kupnja ENC-a i put na naplatne u rugvici. jer kada nam se u vec prenapucene sesvete sjate svi iz sopnice-jelkovca, ivera i svih ovih zgrada i zgradica koje se masovno grade, nastat ce kaos..
ima jos jedno rijesenje kojeg se ja drzim cim dodje malo bolje vrijeme: bicikl. sto je opet malo predaleko za ljude koji ce zivjeti u Iveru, a raditi primjerice u dubravi.. (meni od centra sesveta do dankovecke ulice (inina benzinska) treba pola sata normalnog pedaliranja)
eh, i H240, jos jedna stvar, u dugom selu su ti postavili sad jos dva nova semafora tamo kod kauflanda, zbog nove osnovne skole.. ne rade samo vikendom, radnim danom rade toliko o tvojoj tvrdnji da nema niti jedan semafor, tj samo jedna u d. selu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 23:21   #34
Definitivno ste debelo offtopic i molim da se sad vratite na temu
Hvala
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:00   #35
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
pa mislim, nevjerojatno!!
ljudi, a zasto lazete?
H240, tebe posebno to pitam?? sto imas od toga da nekome slazes kako nema semafora kad ih sam sesvetski kraljevec ima 2 komada, a da ne pricam o dugom selu i posebice sesvetama! o kojem ti to putu do getroa u sesvetama pricas kad se s kraja kraljevca do getro treba proci cijeli kraljevec, kobiljak, kraljevecki novaki, sesvetska sela i sesvete!! znas ti koliko tu semafora ima?!
Lijepo molim moderatora da ne obrise ovaj post.
La_LuNa
Jos jednom cu ti dati dobronamjeran savjet da pitas po mogucnosti neku osobu koja zivi u Sesvetskom Kraljevcu i upoznata je sa prometnicama da te uputi kako doci od Iver naselja do Getro u Sesvetama bez semafora.

Stavit cu ti i kartu pa ju dobro prouci:
http://img11.imageshack.us/img11/5356/kartam.jpg
Semafori do Dugog sela - na prvom je skoro uvijek zeleno jer ustvari to i nije ''pravo'' krizanje a druga dva su postavljena mozda prije kojih mjesec dana jer je izgradjen i otvoren Kaufland ali jos nisu proradili.

Zadnje uređivanje fonemf : 15.03.2009. at 09:52.
H240 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:01   #36
mislim, ovo vec postaju tragikomedije..
vidi, to OPET nije put BEZ IJEDNOG semafora, jerbo imas pruzni prijelaz. ili ti tu prometnu signalizaciju nazivas nekako drugacije? bilo bi jos zgodno pripomenuti postojanje lezecih policajaca kroz sesvetsku selnicu i industrijsku cestu.
my bad, nisam znala za tu cestu. i pitah par ljudi koji zive u kraljevcu - nitko je ne dozivljava.. bilo bi zgodno provjeriti zasto.. i bas budem, cim ulovim slobodnog suncanog vremena za bicikl.
promet u Sesvetama i okolici JEST opca katastrofa i nitko drugi ne moze tvrditi drugacije. s gradnjom novih naselja biti ce samo jos gore, jer novih cesta u planu nema (tj, ima u planu, ali se za njih nema para, tako da nista ni od vukovarske ni od branimirove u skorije vrijeme), a dok deniveliziraju slavonsku s ljudevita posavskog, svi cemo vec bit ludi.
ja citavo vrijeme govorim o nedostatku Ivera jer je najdalji.
i to su gole realne cinjenice.
i molila bih da ta rasprava tu stane, jer se moderatorima ne svidja prica o prometu, iako sam bila lijepo objasnila da je to VRLO VAZNO, jer ce stanovnici Ivera biti itekako vezani bas za Sesvete, jer sud, opcina, policijska postaja - za sve to moraju ici u Sesvete jer Iver te ustanove ne planira graditi!!
hvala.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:58   #37
Quote:
H240 kaže: Pogledaj post
POlako ocito nikada nisi zivjela u Sesv. Kraljevcu ja zivim citav zivot, i kada kazem da do Getroa u Sesvetama nema niti jedan semafor ne lazem jer je to tako. A ti se raspitaj kako je to moguce.
Sljedece do centa Dugog Sela postoji jedan semafor na nekom malom krizanje na kojem se ne stvara guzva.
Jedino sam krivo napisao da do obilaznice nema semafora...ustvari sam mislio do Radnicke nema niti jedan semafor...i za to se raspitaj kako doci do Radnicke bez semafora za 15-20 minuta.
Znaci ako ides Dugoselskom do obilaznice su tri semafora, prva dva mozes zaobici a i nemoras jer se neces na njima bas nacekati, prvi uopce nije na krizanju.
Agroproteinku necu uopce vise komentirati jer sam ostao sokiran ovim napisima o nesnosnom smradu i zatvaranju prozora...sirenje dezinformacija..prije 5-10 pogotovo 20 godina je bilo smrada ali sada definitivno nema nista od toga.
Mislim da nitko nije htio nit reći nešto loše o Sesv.Kraljevcu niti ga vrijeđati.Ovo sve treba gledati kao neke prednosti ili mane ali IVER-a a ne Ses.Kraljevca. Govorimo o cijeni 1490 eurića što nije malo a prednosti ne vidim .U odnosu na Sesvete ili Dugo Selo gdje su cijene ili niže ili si bliže gradu.
Što se tiče smrada-prolazim svaki dan tamo vlakom i na žalost nije bila rijetkost da sam zatvarao prozor u vlaku zbog smrada ali u ranim jutarnjim satima -5h-6h cca i to negdje do prije ulaza u stanicu ses.kraljevec dakle negdje do unije .Nakon toga apsolutno ništa .Ne znam da li je to iz agroproteinke ili iz nećega drugog ali je bilo gadno.
Ako se još doda i promet a do željezničke mislim da ima više od 15 min kao i više od 5 minuta autom do Dugog Sela ( osim vikendom) ne vidim neke prednosti Ivera prema recimo Dugom Selu .Cijenu su tamo niže a svi navedeni šopnig centri blizu + sud ,općina i tako dalje...

Možda sve ovo ne bi nitko spominjao da se nisu pojavili "navijači" Iver-a jer prodati tamo hrpu stanova po toj cijeni nije lak zadatak.Pa se ubaci "peta kolona"
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:38   #38
Sa svime bih se složio vezano uz komparaciju Dugo Selo - Kraljevec - Novaki (i sam sam svojedobno bio u sličnim dilemama)

No treba uzeti u obzir one koji planiraju 3+ dječicu da je grad Zagreb daleko izdašniji u populacijskoj politici . Isto tako prirez je u DS je od ove godine 9% (nije nešto ali čovjeka veseli) .
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 00:24   #39
Thumbs down

I treba uzeti u obzir da se za DUgo Selo placa dodatna karta i za BUS i za vlak...
mario_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 23:06   #40
S obzirom da je to vrlo blizu, da li netko zna nešto o stanovima koji se grade na području bivše ciglane kraj crkve Sv. Antuna Padovanskog?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.