Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2013., 16:37   #81
Quote:
HalloweenCo kaže: Pogledaj post

Sto veci dijamant to bolji za privlacenje novca xD xD xD. Inace vecina ljudi tu kurca ne zna o kristalima. Ne shvacaju koliko je cesto promjena cijene kristala stvar mode među ludim new agerima. Ne shvacaju kao za svaki kristal ima 10000000 razlicitih opisa njegovih "duhvnih svojstava" Ne shvacaju koliko se majka priroda razara prilikom rudarenja. Koliko ljudi je u robstvu i radi u nesnosnim uvjetima te se odvija krvava trgovina zbog dijamanta, tanzanita i mnogog drugog kamenja.. Koliko ljudi ima nevjerojatno skracen zivotni vijek zbog silikatnih prasina i idiota koji briju na ispolirane kamencice a ne provjeravaju porjeklo.
Evo, ovdje je bas sve lijepo sroceno....

Najbolje je kad izjave da kristal treba puniti na Suncu zaboravljajuci da je kristalu bilo sasvim lijepo u dubinama rudnika, bez Sunca, prije nego li ga se izvadilo.

Ali oni vole da sluze ljudima.

Kristali.

__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 01:46   #82
voda+kristali+sunce

pozdrav,
1. u jednoj tv emisiji sam nakratko vidio da se u vodu stavljaju kristali a zatim se ta voda drži na suncu i onda pije jer postaje energetski bogatija i ljekovita
ako imate kakva saznanja i linkove molio bih da ih podijelite
2, vrijede li štogod kristali iz DE agostini časopisa Kristali ,malo su mi preveliki za 14,99 kuna?
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 18:17   #83
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
1. u jednoj tv emisiji sam nakratko vidio da se u vodu stavljaju kristali a zatim se ta voda drži na suncu i onda pije jer postaje energetski bogatija i ljekovita
Ako je u pitanju energija, onda se valjda može jednostavno izmjeriti, ne? Evo moje hipoteze: bogatija je energijom jer je toplija pod utjecajem sunčeve svjetlosti. Toplina = energija. Misterij riješen. Jedino je brže vodu zagrijati u mikrovalnoj pećnici. To je isto puni energijom.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 19:17   #84
Zna netko kako se zove ovaj kamen? Našla sam ga na Pagu, na onim tamošnjim golim stijenama, ali svi znamo kako izgleda krš, ovaj kamen je tamo izgledao kao da je pao iz vedra neba, nigdje u blizini nisam našla ništa slično

http://www.zaslike.com/files/aunrlufmiwe9wp2h9v.jpg
__________________
And may I add, 'Muahaha!'

Zadnje uređivanje Bat Kol : 16.08.2013. at 19:27. Reason: Prevelika fotka
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:48   #85
To su kristali minerala kalcita, CaCO3, istog onog od koje je izgrađeno 99% stijena u tom području. Nastane topljenjem stijene i nakon toga kristalizacijom po pukotinama. U dužem vremenskom razdoblju. Ništa rijetko, ništa nezemaljsko. Vrlo često i lijepo.
Drugi puta više gledaj u pod, manje u komade po plaži i vidjet ćeš ih više.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 21:25   #86
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
To su kristali minerala kalcita, CaCO3, istog onog od koje je izgrađeno 99% stijena u tom području. Nastane topljenjem stijene i nakon toga kristalizacijom po pukotinama. U dužem vremenskom razdoblju. Ništa rijetko, ništa nezemaljsko. Vrlo često i lijepo.
Drugi puta više gledaj u pod, manje u komade po plaži i vidjet ćeš ih više.
Hvala ti na opširnom odgovoru!
Malo su mi sad potonule lađe, mislila sam da imam nešto extra rijetko Ali nema veze, stvarno je prekrasan Ovo je prvi put da sam našla nešto ovakvo, a što je najbolje, stvarno i jesam cijelo vrijeme gledala u kamenje na odmoru
Imam malu kolekciju
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:42   #87
a sto bi moglo biti ovo?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...24ac5372721a1e
zrak ociju is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:31   #88
Mislim da je hematit ili magnetit, ali ne mogu biti sigurna. Imaš li još slika?
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 12:31   #89
Ovako prema fotki djeluje kao geoda od pirita ili vjerojatnije markazita (isti sastav FeS2 samo drugi kristalni sustav). Često se takvi komadići koriste kao ukras ali s oprezom jer ako nije naknadno prelakiran, hoće pod utjecajem vlage/kisika zahrđati (kao i svaki željezni neoksid).
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:49   #90
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...caee4c0005fbc1
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...d689836eae9829
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...74a24b0ccc0b38
hvala vam
zrak ociju is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 18:41   #91
I bio bi skoro siguran da sam pogodio da nisu sad došle ove slike.
Kad vidim ovu prvu, odmah je jasno kako se radi o umjetnom materijalu, komadu nekakvog kristalastog preparata iz taljevine neke ljevaonice. Sto posto sigurno kako nije prirodno.
A o čemo bi se moglo raditi...neki aditiv za ljevaonicu, bilo za brončane kipove bilo za neki čelični komad... Na žalost. Sorry.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:43   #92
Ne znam zašto, ali mogu vidjeti samo jednu sliku iz posljednjeg posta. Je li taj kristal bio ugrađen u nešto?
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 16:46   #93
Molim pomoć nekoga tko se razumije u kristale, koliko vrijedi ovaj kvarcni? Navodno na pobudu reagira emanacijom vibracija...

http://www.o-digital.com/uploads/217...HC_49U_475.jpg
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 18:25   #94
Imam stakleni kamen (nije umjetno nista) a ne znam koja bi to vrsta mogla biti.
Poptuno je proziran kao staklo ali nije staklo
?

Ima neku nijansu te prozirnosti ali ne mogu definirati boju, nesto izmedju sive, plave i zelene ali jako blijedo (prozirno)
kao ovi zaokruzeni na slici, nesto izmedju ta dva (to je najslicnije sto sam uspio izguglati)

http://s24.postimg.org/cg89a1e05/045.jpg

Unutarnja struktura mu je glatka
Nasao sam ga davno u istri na ljetovanju na nekom kamenjaru
Kad ga operem potpuno je mutan ali kad se osusi na nekim rubovima ima neke kao sljokice koje sjaje pod odredjenim kutom gledanja u drugacijim bojama (zuta,zeleno-plava,ljubicasta), to se jako slabo primjecuje tek kod dubljeg promatranja.
Jako je mekan za kamen, lagano puca.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.10.2013. at 01:10. Reason: Prevelika slika
qpwowie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:20   #95
Hvala

Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
"Nova Arka", Tkalciceva 44, 8-20
2008.sam u spomenutom dućanu kupila neke privjeske koji su u međuvremenu pukli, a nikako se nisam mogla sjetiti imena dućana. Hvala na podsjetniku!
Tamaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 12:31   #96
Pozdrav svima, ima li netko zainteresiran za kupovinu 30-ak različitih minerala i kristala, evo popisa: ametist, tigrovo oko, pirit, ružičnjak, aragonit, pustinjska ruža, halit, apatit, karneol, fuksit, galenit, citrin, čađavac, opsidijan, kalcit, fluorit, crveni jaspis, kalcedon, labrador, gips, azurit, dolomit, howlit, islandski dvolomac, rodonit, halkopirit, amazonit, andaluzit, ahat i jaspis dalmatiner. Kontakt može u privatne poruke ili na mail [email protected]
gigo555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:22   #97
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Imam stakleni kamen (nije umjetno nista) a ne znam koja bi to vrsta mogla biti.
Poptuno je proziran kao staklo ali nije staklo
?

Ima neku nijansu te prozirnosti ali ne mogu definirati boju, nesto izmedju sive, plave i zelene ali jako blijedo (prozirno)
kao ovi zaokruzeni na slici, nesto izmedju ta dva (to je najslicnije sto sam uspio izguglati)

http://s24.postimg.org/cg89a1e05/045.jpg

Unutarnja struktura mu je glatka
Nasao sam ga davno u istri na ljetovanju na nekom kamenjaru
Kad ga operem potpuno je mutan ali kad se osusi na nekim rubovima ima neke kao sljokice koje sjaje pod odredjenim kutom gledanja u drugacijim bojama (zuta,zeleno-plava,ljubicasta), to se jako slabo primjecuje tek kod dubljeg promatranja.
Jako je mekan za kamen, lagano puca.
Mislim da bi to mogao biti akvamarin.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 13:54   #98
Pozdrav znalcima!

Dobila sam ovaj privjesak prije dosta godina iz Brazila, sada sam naišla na njega i zanima me kako se zove. Blago ljubičaste je boje, slika na linku.
Drama Llama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:24   #99
mislim da je ametrin, moj ovako izgleda
__________________
stvarno želiš da ti se potpišem?
NajTip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 11:23   #100
Zna li možda netko što je ovo?




evelyn adair is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.