Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 21:13   #1421
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Kojeg datuma putujete?

Na kakvoj akciji....karte?

Ja planiram ići za školske praznike....nas troje.
09.01.
Akcija je bila na Qatar Airlines,
ne znam da li još traje
gramoflor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:40   #1422
Molim preporuke za lokalne otoke.

Idemo u siječnju na 15 dana (14 noći) i definitivno nemamo novaca za resorte, barem ne u ovom periodu, jer su cijene astronomske (3k+ kn noć).

Plan nam je 5 noći biti na Maafushiju i koristiti ga kao hub za svakodnevne izlete. Nakon toga 4 dana Fulidhoo. I onda nam ostaje još 5 noći s kojima ne možemo odlučiti što bismo. Tražimo što manje ljudi, što ljepšu prirodu, po mogućnosti neki dobar reef za snorklanje u blizini ili bilo kakve druge aktivnosti (nismo baš od ležanja), barem dvije-tri opcije za hranu...

Malo smo se zaletjeli s kupovinom karata, nismo očekivali baš toliko visoke cijene svega (hrane, izleta, privatnog smještaja, trasporta). Da smo znali šta nas čeka, uzeli bismo karte za kraći period. No što je, tu je.

Već sad nam je trošak na 12k kn po osobi, a samo su kupljene karte i bookiran skromni smještaj. Gdje je još svaki obrok za 10 dolara po osobi, izleti za 40-60 dolara po osobi itd. Jao, jao.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:53   #1423
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post

Već sad nam je trošak na 12k kn po osobi, a samo su kupljene karte i bookiran skromni smještaj. Gdje je još svaki obrok za 10 dolara po osobi, izleti za 40-60 dolara po osobi itd. Jao, jao.
pa koji se smjestaj uzeli da ste vec na 12k ako ste se zaletjeli s kartom ocekivao bi da ste ih kupili po nekoj jeftinoj cijeni 3000-3500 kn što ostavlja kombinirano 13-14 soma za 5 noćenja maafushi gdje je bilo hrpa smještaja po cijeni 70-80USD tj 450-500kn=2500kn kad sam ja gledao i fulidhoo blizu 100 tj 650x4= cca 2500 isto. znaci 5000 za smjestaj bez muke
ili ste onda platili aviokarte po 10k
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:09   #1424
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Molim preporuke za lokalne otoke.

Idemo u siječnju na 15 dana (14 noći) i definitivno nemamo novaca za resorte, barem ne u ovom periodu, jer su cijene astronomske (3k+ kn noć).

Plan nam je 5 noći biti na Maafushiju i koristiti ga kao hub za svakodnevne izlete. Nakon toga 4 dana Fulidhoo. I onda nam ostaje još 5 noći s kojima ne možemo odlučiti što bismo. Tražimo što manje ljudi, što ljepšu prirodu, po mogućnosti neki dobar reef za snorklanje u blizini ili bilo kakve druge aktivnosti (nismo baš od ležanja), barem dvije-tri opcije za hranu...

Malo smo se zaletjeli s kupovinom karata, nismo očekivali baš toliko visoke cijene svega (hrane, izleta, privatnog smještaja, trasporta). Da smo znali šta nas čeka, uzeli bismo karte za kraći period. No što je, tu je.

Već sad nam je trošak na 12k kn po osobi, a samo su kupljene karte i bookiran skromni smještaj. Gdje je još svaki obrok za 10 dolara po osobi, izleti za 40-60 dolara po osobi itd. Jao, jao.
Meni je osobno tjedan dana na maldivima bilo dosta. Bilo smo na otoku huraa i odusevili se. Unutar otoka je jezero pa mozes vidjeti i mangrove i zivotinje koje tamo obitavaju. Smjestaj na tom otoku je 40€ na dalje(2 osobe). Hrana od 5$ na dalje. Za tu cijenu mozes dobiti tjesteninu, rizoto, eventualno neku jeftiniju ribu. Na otoku ima trgovina vocem i hranom( keksi, sladoledi i sl) al racunaj da su cijene iste kao kod nas. Na plazi za turiste je koralnji greben, doduse koralji uglavnom mrtici, sli ima puno ribica. Od izleta smo isli roniti na koraljni greben, i na sand bsnk- otocic 20x 20 m usred niceg. Ljudi su na otoku stvarno preljubazni i mi smo se odusevili otokom.
Mi smo kombinirali prvo tjedan dana maldiva pa tjedan sri lanke. Probaj vidjeti povratne karte do sri lanke- zna se naci za 100€.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:47   #1425
Avio karte smo platili 8k po osobi. Nismo uzeli najjeftinije koje smo našli, nego best buy iz Zagreba s jednim kratkim predsjedanjem u Dohi. Za 3-3,5k kn definitivno nema za taj period, niotkuda, gledali smo sve. Te cijene su samo od ožujka na dalje. Mogli smo uzeti i kraći period, ali smo nekako mislili da je bolje duže nego kraće kad smo već dolje. Znali smo da su resorti skupi, ali smo za ostale troškove očekivali da su ipak jeftiniji (bili n Baliju ove godine) i nije nam palo na pamet da 15 dana može previše bit na mjestu koje svi prozivaju rajom na zemlji.

Bookirani smo smještaj za cca 3500 kn po osobi za 14 noćenja. To je prosječno 250 kn po osobi/noć. Nismo uzimali baš najjeftinije što smo našli, gledali smo i ocjene na bookingu. Male i čiste sobe s doručkom.

Pogledat ćemo ovaj otok Hura, hvala

Edit: bookirali smo 5 noći na Gulhiju, zato smo već na 12k kn. Ali nisam sigurna u odabir, zato tražim savjete. Sav smještaj nam ima free cancellation pa je sve podložno promjenama

Zadnje uređivanje Mushmula : 30.11.2017. at 19:08.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:37   #1426
Puno ste platili karte, kako niste vidjeli flydubai akciju, mi polovinom septembra uzeli po 370 eura povratnu po osobi.
4 sata pauze u Dubaiju.
Mozda se vidimo na Mafushiu.
Mi idemo na 4 otoka, 12 dana ukupno.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 06:28   #1427
Joj, sorry, sve sam krivo napisala Karte nismo platili 8k po osobi, nego 800 eura, što je 6k kn. Znala sam da je neka osmica u igri Tvoje karte su iz ZG? Nažalost, nama u septembru nijd bilo u peti da ćemo moći ići.

Tako da je bookirani smještaj 4500 kn 14 noći po osobi, što je 320 kn/noć. Smještaj je Alaka na Maafushiju (5 noći), Kinan Retreat na Fulidhoo (3 noći), Ihaa Lodge na Fulidhoo (1 noć) i Tropic Tree Hotel na Gulhiju (5 noći).

Koji su tvoji otoci osim Maafushija?

Zadnje uređivanje Mushmula : 01.12.2017. at 06:42.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:36   #1428
A ovaj dio sa skupim transportom? Ja kad sam istrazivao ti brodovi su bili dzabe. Ono 0,5$ aerodrom - Male i onda 2-3$ do maafushia i opcenito te public ferry linije su jeftine.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 10:04   #1429
Da, ferryji su smiješno jeftini, ali i smiješno spori i voze jednom dnevno i to ne svaki dan (kako koja linija) pa je logistički vrlo izazovno island hoppati on a budget.

Do Maafushija planiramo trajektima i s Maafushija do Fulidhooa. Ali je konekcija s Fulidhooa na neki drugi otok koji nije Maafushi jako zeznuta i ako želimo npr. na Gulhi, moramo jednu noć prespavati na Maafushiju i loviti trajekt u pola 8 ujutro. Al to je čak najjednostavnija kombinacija i zato smo i bookirali Gulhi iako sam skeptična.

Našli smo još jedan super otok, Ukulhas, svi ga hvale, ali se do njega može jedino iz Malea. Trajekt vozi 4,5 sata. A prije toga bi od Fulidhooa do Malea bili na trajektu 3,5 sata. Znači 8 sati na trajektu u jednom danu. I imali bi samo sat i pol između trajekata pa mi se to čini riskantno. I jedan od razloga zašto mi se Ukulhas svidio je i što oko njega ima još par lokalnih otoka povezanih trajektima pa sam mislila da ćemo moći na jednodnevne izlete. Al nećemo jer trajekt jedan dan vozi u jednom smjeru, drugi dan u drugom što bi značilo da moramo prespavati na tom drugom otoku, a to mi se neda. Šlajsati stvari svaki dan...

Speedboatovi su skupi čak i ako se popune, a to nitko ne garantira. Cijena je fiksna za cijeli brod pa se dijeli na broj putnika. Ali 50-80 dolara po osobi je u najboljem slučaju. Hidroavioni su 250-300 dolara po osobi. To sam čak i htjela čisto radi doživljaja, al je ipak malo preskupo.

Do resorta se mora platiti speedboat pa se onda ne isplati ići samo na noć-dvije. Mislim, vjerujem da kad dođemo dolje, da ćemo skužiti neke cake kako proći jeftinije, žicati lokalce da nas razvoze, ali mi se neda živcirati i pretumbavati itinerer dok sam dolje ako baš ne moram. Dolje želim mozak na off pa zato želim što više pripremiti unaprijed.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:19   #1430
Dobili smo sljedeću ponudu :

SMJEŠTAJ

Resort Adaaran Club Rannalhi 4*
water bungalow all-inclusive + speed boat + fee
Broj osoba: 2 Broj noćenja: 6 (21.03. - 28.03.2018.)

+ avionske karte
+osiguranje od otkaza

= 39 602 000 kn

Da li je ovo u redu, ili previše ?

Molim hitnu pomoć jer ako je ok, idem onda platiti da ne skoči cijena.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:12   #1431
Nisam nikad puno gledao o Maldivima ali ako pročitaš ovu i zadnje dvije stranice vidjeti ćeš da možeš puno jeftinije proć ..

A pogotovo bi mogao ako odeš preko neke srpske agencije..
Malo istraži..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:56   #1432
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Dobili smo sljedeću ponudu :

SMJEŠTAJ

Resort Adaaran Club Rannalhi 4*
water bungalow all-inclusive + speed boat + fee
Broj osoba: 2 Broj noćenja: 6 (21.03. - 28.03.2018.)

+ avionske karte
+osiguranje od otkaza

= 39 602 000 kn

Da li je ovo u redu, ili previše ?

Molim hitnu pomoć jer ako je ok, idem onda platiti da ne skoči cijena.


6 noćenja water bungalov, AI, taxe, seedboat = 4000$ cca 26000kn
Avion 2x iz Zagreba s malim layoverima = 1400€ cca 10500
Iz beograda 1300€
Iz Bud 1100€
Iz venecije 1100€
Do the math = 36500kn iz ZG da sam to napraviš. To je temeljeno na tvojim datumima.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:05   #1433
Hvala zi!
Nama su povratne karte 10 000, zagrwb doha zagreb.
Resort je najveći dio cijene, skoro 29 000 kn.


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:42   #1434
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Hvala zi!
Nama su povratne karte 10 000, zagrwb doha zagreb.
Resort je najveći dio cijene, skoro 29 000 kn.


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk


Pa sve ovo što sam napisao se odnosi na tebe i ponudu koju si dobio. Letovi za isti termin i bukiranje iste isluge solo te košta kao što sam napisao 36500kn.
Letiš li iz budimpeste ili venecije ako su ti bliže cijena je jos 2000kn jeftinija.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:48   #1435
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Pa sve ovo što sam napisao se odnosi na tebe i ponudu koju si dobio. Letovi za isti termin i bukiranje iste isluge solo te košta kao što sam napisao 36500kn.
Letiš li iz budimpeste ili venecije ako su ti bliže cijena je jos 2000kn jeftinija.
Služio sam, hvala puno na pomoći. Idem sada dalje čitati ovaj topic jer svatko ima svoje mišljenje, ali inclusive, bez allinlusive, ne uzimati water villa.....

Poslano sa mog P00A koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:41   #1436
Za 6 noci meni je ovo prepreskupo.
Mozda je ovo "mrtva gotiva", sto bi mi Bosanci rekli, al moze se proci puno jeftinije.
Mi idemo 19-og.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 07:37   #1437
Kužim da je u pitanju resort i water villa, ali meni bi to bilo suludo platiti. Mi idemo danas istim letom, 14 noćenja u privatnom smještaju s doručkom na 5 različitih otoka na 3 atola, 3 snorkeling izleta, jedan izlet u resort, sve skupa 21000 kn. Da svaki dan idemo na izlet u resort bi nas ispalo jeftinije od vaše cijene za 6 noćenja.
Al ok, to je skroz drugi stil putovanja pa poštujem. Ovo je samo moje osobno mišljenje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 07:46   #1438
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Kužim da je u pitanju resort i water villa, ali meni bi to bilo suludo platiti. Mi idemo danas istim letom, 14 noćenja u privatnom smještaju s doručkom na 5 različitih otoka na 3 atola, 3 snorkeling izleta, jedan izlet u resort, sve skupa 21000 kn. Da svaki dan idemo na izlet u resort bi nas ispalo jeftinije od vaše cijene za 6 noćenja.
Al ok, to je skroz drugi stil putovanja pa poštujem. Ovo je samo moje osobno mišljenje.
Mene je isto malo iznenadila cijena, jer je prvobitna cifra bila oko 3. xxx eura prije mjesec dana. Da bi se na kraju popelo na skoro pa 6. Hvala na pomoći u svakom slučaju

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 08:05   #1439
Btw, mi smo skroz izmjenili itinerer.

Prvotni plan je bio Maafushi 5 noći, Fulidhoo 4 noći, Gulhi 5 noći.

A ipak idemo na Rashdoo 3 noći, Ukulhas 3 noći, Male 1 noć, Fulidhoo 6 noći, Maafushi 1 noć.

Rashdoo izgleda jako zanimljivo jer ima jedan od najboljih house reefova i 2 picnic islanda. Navodno je jedna od najpopularnijih ronilačkih destinacija. Ukulhas izgleda na fotkama ko raj. A na Fulidhoou su bili frendovi ove godine i vele da je čisti raj na zemlji. Noćenja u Maleu i Maafushiju su zbog transfera.

Javim kako je bilo...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:24   #1440
Talking

Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Btw, mi smo skroz izmjenili itinerer.

Prvotni plan je bio Maafushi 5 noći, Fulidhoo 4 noći, Gulhi 5 noći.

A ipak idemo na Rashdoo 3 noći, Ukulhas 3 noći, Male 1 noć, Fulidhoo 6 noći, Maafushi 1 noć.

Rashdoo izgleda jako zanimljivo jer ima jedan od najboljih house reefova i 2 picnic islanda. Navodno je jedna od najpopularnijih ronilačkih destinacija. Ukulhas izgleda na fotkama ko raj. A na Fulidhoou su bili frendovi ove godine i vele da je čisti raj na zemlji. Noćenja u Maleu i Maafushiju su zbog transfera.

Javim kako je bilo...


Nakon sta smo procitali tvoj plan zainteresirali smo se dobro za sve te otoke:klap:
Mi bi isto da imamo sta raditi po otocima, takodjer ronjenja dosta.
Dolazimo prvu vecer kasno pa cemo isto spavati na Maleu pa iduci dan hvatat prijevoze.
Nikako ne mozemo odluciti di da idemo. Imamo 7 dana s tim da 7 navecer letimo kasno nazad.
Kakve su vama cijene prijevoza i smjestaja za ove otoke?
Hvala puno
makiko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.