Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 17:05   #1441
Pozdrav s Rasdhooa! Otok je fantastičan, odlično smo odabrali. Jedina greška koju smo napravili je da smo isplanirali samo 3 dana biti tu, a ima se što za raditi puno duže. Reef na bikini plaži je van svake pameti, ribica ko u akvariju, svih boja i oblika. MM danas tu vidio i 4 mala morska psa i par raža. Svakako još idemo na Madivarue, sutra idemo na discovery ronjenje i uopće ne znamo kad ćemo stići sve što želimo. Do ovdje smo došli speed ferryjem za 30 dolara koji vozi iz Malea s Jetty 6 i s aerodroma. Vožnja traje sat i pol. Natrag idemo običnim ferryjem koji vozi oko 3i pol sata čini mi se i košta par dolara. I naravno da smo u smještaju prvo naletjeli na Hrvate Bili su tu dva tjedna, obišli Huru, Thodoo i još par otoka i vele da im je Rasdhoo najbolji.
Ako namse odmor ovak nastavi, bit će jebeno
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:44   #1442
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Pozdrav s Rasdhooa! Otok je fantastičan, odlično smo odabrali. Jedina greška koju smo napravili je da smo isplanirali samo 3 dana biti tu, a ima se što za raditi puno duže. Reef na bikini plaži je van svake pameti, ribica ko u akvariju, svih boja i oblika. MM danas tu vidio i 4 mala morska psa i par raža. Svakako još idemo na Madivarue, sutra idemo na discovery ronjenje i uopće ne znamo kad ćemo stići sve što želimo. Do ovdje smo došli speed ferryjem za 30 dolara koji vozi iz Malea s Jetty 6 i s aerodroma. Vožnja traje sat i pol. Natrag idemo običnim ferryjem koji vozi oko 3i pol sata čini mi se i košta par dolara. I naravno da smo u smještaju prvo naletjeli na Hrvate Bili su tu dva tjedna, obišli Huru, Thodoo i još par otoka i vele da im je Rasdhoo najbolji.
Ako namse odmor ovak nastavi, bit će jebeno
U kojem hotelu ste smjesteni?
ksenija0701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:38   #1443
Holiday Garden Rasdhoo. Najskuplji smještaj na cijelom putovanju pa smo bili malo razočarani kad smo vidjeli sobu. Al sad kad smo došli na Ukulhas u puno jeftiniji smještaj, Holiday Garden nam se čini ko resort. Pogotovo zbog otvorene kupaone jer ova ovdje smrdi za poluditi. Jedino je doručak u Holiday Gardenu zbilja očajan. Sok na slaganje, grozna kava s mlijekom u prahu, jedno masno jaje nešto između jaja na oko i kajgane, dvije hrenovke, 4 šnite tosta, maslac, marmelada i jedan tanjur voća za dvoje. I to ne lokalnog voća, nego jabuka ili naranča.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:06   #1444
Evo i dojmova s Ukulhasa. Iako je udaljeniji od Malea nego Rasdhoo, ima puno više ljudi. I lokalaca i turista. Otok je 1000x200 m. Plaža je puno veća, po dužini cijelog otoka (1 km), ali nama osobno je puno manje zen. Nema daška vjetra, puno je manje hladovine, sunce prži nemilice. Nema se što puno za raditi. Izleti su baš jako skupi, čak bih rekla duplo nego na Rasdhoou (npr. picnic island je 80 dolara po osobi, a na Rasdhoou 40), nema ronilačkih zanimljivosti i lokalni reef je puno dosadniji nego na Rasdhoou. Restoran u kojem smo jučer ručali je također skuplji. I čini mi se da su lokalci rigorozniji po pitanju količine odjeće. Na Rasdhoou sve turistice normalno hodaju u kratkim hlačicama i majicama bez rukava, a ovdje ne. Otok je dug i uzak i ako si na krivoj strani smješten (kao mi) hodaš 1 km do plaže, restorana i svega. I 1 km natrag. A jako je vruće. Sve u svemu, nije loše, al nas je Rasdhoo razmazio.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:46   #1445
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Na Rasdhoou sve turistice normalno hodaju u kratkim hlačicama i majicama bez rukava, a ovdje ne. Otok je dug i uzak i ako si na krivoj strani smješten (kao mi) hodaš 1 km do plaže, restorana i svega. I 1 km natrag. A jako je vruće. Sve u svemu, nije loše, al nas je Rasdhoo razmazio.
E tako je to kad se zelite mijesati sa domacima.

Mi smo bili na Thulhagiriju, 20 minuta voznje gliserom, vidi se Male na horizontu. Otok je bas kao iz neke romanticne serije.
Mi uzeli polu-pansion (dorucak i vecera). Dodatno smo platili, par boca vode, wifi, par sladoleda i dva sandwicha zadnji dan. Jedno 130$ sve skupa.
Bili smo i na izletu brodom na obliznji otok gdje zive domaci i gdje smo se u lokalnom ducanu, po lokalnim cijenama opskrbili vodom i sokovima za par dana. Rif je stvarno mrak, kao i plaze na kojima ima dosta prirodnih suncobrana. Na drvecu po otoku stanuju papigice tigrice.
http://www.thulhagiri.com.mv/
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:30   #1446
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
E tako je to kad se zelite mijesati sa domacima.

Mi smo bili na Thulhagiriju, 20 minuta voznje gliserom, vidi se Male na horizontu. Otok je bas kao iz neke romanticne serije.
Mi uzeli polu-pansion (dorucak i vecera). Dodatno smo platili, par boca vode, wifi, par sladoleda i dva sandwicha zadnji dan. Jedno 130$ sve skupa.
Bili smo i na izletu brodom na obliznji otok gdje zive domaci i gdje smo se u lokalnom ducanu, po lokalnim cijenama opskrbili vodom i sokovima za par dana. Rif je stvarno mrak, kao i plaze na kojima ima dosta prirodnih suncobrana. Na drvecu po otoku stanuju papigice tigrice.
http://www.thulhagiri.com.mv/
Koliko vas je taj smještaj s polupansionom koštao? Da li ste bili u Water Bungalow?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 03:39   #1447
Baš i ja gledam cijene na Agodi. Noć u beach bungalowu je 530 dolara, plus 100 dolara transfer po osobi. Pretpostavljam da je water bungalow još barem 30% skuplji. Za tvoju jednu noć smo mi tu 14 noći, uključujući trajekte između otoka. Eto ti odgovora na tvoje "miješanje sa domaćima". A i to si tak reko kao da je to nešto loše. Lokalci su predragi i simpatični i odlično je vidjeti kako žive.

PS Ocjena na Agodi im je 8.1. Naš sav smještaj je iznad 9.5. Voda je besplatna. I "izlet" na reef je besplatan, samo odplivaš 100 m od plaže. I pogled na Male nije nešto pozitivno.

Btw pozdrav s Fulidhooa! Otok je genijalan, ima totalno cool vibru. Bikini plaža je ko iz raja, lokalci su zakon i sinoć smo hranili raže u luci.

Zadnje uređivanje Mushmula : 12.01.2018. at 03:52.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:41   #1448
Super, uzivajte!
Mi idemo za 7 dana.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:58   #1449
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Eto ti odgovora na tvoje "miješanje sa domaćima". A i to si tak reko kao da je to nešto loše. Lokalci su predragi i simpatični i odlično je vidjeti kako žive.
? Pa ti si se zalila na domace, ne ja. Meni je bilo super 10/10
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 03:27   #1450
Ne znam kako si išta od tog što sam napisala shvatio kao žaljenje. Iznosila sam činjenice koje bi mogle nekom možda biti korisne - da ima više ljudi i da su lokalci rigorozniji po pitanju odjeće.

Meni osobno se bilo komplicirano spakirati jer nisam znala koliko ću u praksi trebati biti pokrivena pa sam evo ovdje shvatila da to ovisi od otoka do otoka.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:23   #1451
U travnju idem na Maldive, točnije u Hulhudhoo, Addy City, Herathera.

Najprije slijećem u Maliju.

Najviše me brine taj transfer od Malija do mjesta odredišta... kolika je udaljenost, treba li prije rezervirati transfer i koliko ranije, kako se putuje do odredišta, kolika je cijena. Napominjem da nisam baš vična engleskom jeziku, pa mi je sve ovo jedan popriličan stres.

Dajte ljudi pomagajte sa iskustvima oko transfera.. posebno ako ima netko tko je išao na isto odredište
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:14   #1452
Najbolje da se javiš smještaju na odredištu, oni će ti sve organizirati. Vjerojatno možeš s njima dogovoriti i airport pick-up da ne moraš ići od aerodroma do Malea.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 19:56   #1453
A mozes i preko iCom Tours kupiti kartu.
Ja ovih dana napisem nase prelijepo Maldivi putovanje.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 17:05   #1454
Summer Island Maledivi

Ima li netko kakvih spoznaja o Otoku Summer Island Maledivi? ili je netko od forumasa bio tamo?
Mi idemo u drugom mjesecu na 13 dana pa me zanimaju iskustva.
Hvala.
audifahrer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:51   #1455
Pozdrav svima!

Planiram s zenom na Maldive sljedece godine.
Zanima me sljedece, koji od otoa je najbolje odabrati.
Nije mi bitno da otok ima klasicnog turistickog sadrzaja, najbitnije mi je d su plaze dobre (iako pretpostavljam da su sve odlicne) da je smjestaj ok.
Drugo, transfere medu otocima treba unaprijed rezervirat i sredit ili se moze na licu mjesta.
Ako bukiramo na licu mjesta jel skuplje?
Trece kolko love treba u prosjeku dnevno za kakav deparac, za vecere ruckove koktelcice
Cetvrto jeli bolje (cjenovno) ic u nekoj solo reziji ili preko agencije, u smislu kolko papirologije (takse,vize) ima za rjesit.

Hvala na odgovrima nadam se da cu i ja napisat svoje dozivljaje
dan landstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:59   #1456
Quote:
dan landstrike kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Planiram s zenom na Maldive sljedece godine.
Zanima me sljedece, koji od otoa je najbolje odabrati.
Nije mi bitno da otok ima klasicnog turistickog sadrzaja, najbitnije mi je d su plaze dobre (iako pretpostavljam da su sve odlicne) da je smjestaj ok.
Drugo, transfere medu otocima treba unaprijed rezervirat i sredit ili se moze na licu mjesta.
Ako bukiramo na licu mjesta jel skuplje?
Trece kolko love treba u prosjeku dnevno za kakav deparac, za vecere ruckove koktelcice
Cetvrto jeli bolje (cjenovno) ic u nekoj solo reziji ili preko agencije, u smislu kolko papirologije (takse,vize) ima za rjesit.

Hvala na odgovrima nadam se da cu i ja napisat svoje dozivljaje
Pročitaj koliko god možeš toga na topiku, barem zadnjih 10-ak strana, ima već dosta informacija. Maldivi mogu biti OK cijenom ali i vrlo, vrlo skupi. Ako ideš s hrvatskom putovnicom vizu dobiješ na aerodromu, pri dolasku u Male. 30 dana max. Transferi do okolnih otočića su ili čamcem ili hidroavionom (oni udaljeniji). Osim ako su u pitanju neki atoli vrlo blizu Male-a, transferi nisu uopće jeftini. Ako se dobro sjećam, naš transfer na Velassaru, čamcem, bio je 169 američkih dolara po osobi (povratno).

Ali da vrijedi otići - vrijedi!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 22:19   #1457
Ja se ulijenila, nikako da napisem nas dozivlja Maldiva.
Karte smo kupili na akciji, 4 mjeseca prije, 376 eura, flydubai, Bg-Dubai-Male.
Posjetili smo 4 otoka, Maafushi, Ukulhas, Thodoo, i Humhumale.
Kartu sa Malea na Mafushi smo kupili preko neta, 50 dolara za nas dvoje, brzi gliser.
Na Mafushiu smo bili u toletu Arena Beach.
Odlican hotel sa svojom plazom, polupansion.
Tu smo bili 4 dana.
Na Ukulhas smo isli trajektom do Malea, karta mislim 2 dolara, iz Malea za Ukulhas gliserom.
Tamo smo bili u kucici kompleksa Villa Ukulhas.
Ponovo pp, 4 dana.
Odande za Thodoo smo trebali trajektom ali je odgodjen pa je gazda zovnuo svog prijatelja i on nas svojim brodicem odvezao za 50 dolara.
Na Thodu smo ostali 3 dana, ponovo kucica, hotel Palm Garden.
Sa Thodooa smo trajektom do otoka Rasdoo, obisli ga pa opet trajektom za Male.
Odande 15 min do Hulmumalea zbog aerodroma, dan i po, posto smo navece imali let.
E to je neki tehnicki dio puta.
Sta reci o ljepoti Maldiva...savrseno je blaga rijec.
Ne znam koja plaza nam je bila ljepsa.
Otoci nisu veliki, bijeli puderasti pijesak, tirkizni ocean, ribice...na Ukulhasu smo vidjeli dvije bebe ajkule u plicaku, gazda nas vodio na mali nenaseljeni otok gdje je muz ronio i trazio ajkule.
Navodno su bezopasne...
Thodoo je dosta veci od prethodna dva, bujniji zelenilom i velik dio otoka se bavi sadnjom raznog voca.
Hrana odlicna, jeli smo iskljucivo ribu.
Dobar obrok je od 8-10 dolara.
Pica smo kupovali u malim marketima.
Alkohola nema, zene su pokrivene i svaki otok ima bikini plazu.
Lokalci su dosta suzdrzajniji od onih na Zanzibaru npr.
Osoblje svih hotela je za svaku pohvalu.
Na opasku muza da fali samo casa vina uz ribu, gazda na Ukulhasu mu je ponudio, odnosno nabavio bi jer mnogi piju u tajnosti.
Najvise ima Rusa i Italijana.
Voca smo se nauzivali, mozda mrvu manje izbora nego na nasim prijasnjim destinacijama.
Zadnjih dan i po smo proveli na Maleu i Humhumaleu, Male je vec grad, guzva, prvi otok sa automobilima.
Tu smo kupili suvenire i setali.
Humhumale ima isto plazu, tu smo bili zadnje popodne.
Vidjela sam zene u bikiniju pa sam se naravno i ja skinula.
Kroz sat dva dosao je policajac i ljubazno nas zamolio da se obucemo jer to nije bikini plaza.
Zamolit cu svoju prijateljicu forumasicu da stavi slike.
Ako ima pitanja, tu sam.
I da, nas je 13 dana Maldiva sa svim troskovima izaslo 2 200 eura.
Rijetko ko povjeruje, ali nemam razloga lagati.
Naravno, ovo vazi za lokalne otoke i samostalno planiranje.
I ja sam nekad mislila da necemo taj raj nikad vidjet zbog skupoce ali eto moze se.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 23:50   #1458
Macine slike









Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 16:16   #1459
Imali ste skoro isti itinerer ko mi! Ja ti vjerujem da ste potrosili samo 2200 eura za 13 dana. Mi smo potrosili 3400 eura, ali s letovima iz Zagreba od kojih dva business classom, 15 dana i mnogo ronjenja s bocom.

Hehe, drago mi je da su mali morski psi i dalje na Ukulhasu. Zabavljali su nas sva 3 dana što smo proveli tamo. Preslatki su. Jeste bili u Sea La Vie-u? Kakav raj im je ona terasa pod palmama na kojoj uvijek prekrasno puše!

Šteta što niste imali više vremena na Rashdoo. Nadam se da ste se barem kratko stigli okupati i baciti oko na reef. Otok sam po sebi nije najljepši, ali reef je

Prekrasne su ti fotke! Odmah me katapultiralo natrag...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:48   #1460
pozdrav svima

kako za ovu Novu Godinu ( jel možda bolje kasnije zbog cijena ? ) planiram na Maldive, tako Vas pažljivo čitam i upijam svaku informaciju...ipak jedno pitanje oko tog pokrivanja žena, par osnovnih onformacija jer ne bi htio da na nekom od otoka izgubim ženu :-)...pozz Tomislav
tleopold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.