Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 21:46   #81
Zao mi je prijatelju ali bojim se da savjeti o Bahrainu nece ici. Prvo me gdja neinformirana moderatorka Dijaspore banirala zbog faktualno tocnog upisa a onda se ono sadisticko g**** ZG Sash izivljavalo na meni na PZK. To bi bilo to sto se tice mene i ovog foruma. Imam previse utakmica u nogama da bih si to dozvoljavao. Baj baj.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:07   #82
ja nemam nista s tim, zar ne ? a bas mi treba taj Bahrain !
bighope is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 20:01   #83
Imas moj email na PM pa se javi odgovoriti cu ti sto te zanima.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:48   #84
Lijep pozdrav!

Svijesna sam da tema nije aktivna već skoro godinu dana, ali eto, ipak se nadam da bi mi netko mogao pripomoći kojom informacijom.

Selim se u SA, suprug je već dolje, dobio je IQAMU, sad je na meni da dobijem vizu. Nismo iz istih zemalja inače, pa mi njegove informacije o dobivanju vize i ne znače previše.
Zvala sam ambasadu u Sarajevu i tu su mi dali informacije (donekle) i rekli mi da ću na liječnički (najvjerojatnije) morat dolazit u Sarajevo
Ima li itko sa iskustvom dobivanja vize iz Hrvatske (bez da je to vodila neka megakorporacija za vas ) ?

Treba mi:
- Potvrda o nekažnjavanju
-Bračni list
(prevedeni i ovjereni na arapski, sa pečatima čega sve?? Ministarstva pravosuđa, vanjskih poslova?)
- Suprugova IQAMA (kopija, original, skenirani format, faks format?)
- slike?
- liječnički (koji sadrži što sve?)


Molim vas za pomoć, ako itko zna nešto više!
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 00:23   #85
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Treba mi:
- Potvrda o nekažnjavanju
-Bračni list
(prevedeni i ovjereni na arapski, sa pečatima čega sve?? Ministarstva pravosuđa, vanjskih poslova?)
- Suprugova IQAMA (kopija, original, skenirani format, faks format?)
- slike?
- liječnički (koji sadrži što sve?)


Molim vas za pomoć, ako itko zna nešto više!
Za potvrdu o nekaznjavanju ne znam, nije trebala ni meni ni zeni. Treba ti njegova IQAMA, on treba u KSA ti izvaditi pozivno pismo, treba ti vjencani list (ovisi gdje ste ozenjeni, ja sam ovjeravao irski vjencani) u principu da ti ovjeri ambasada KSA treba ti pecat MVP-a zemlje iz koje je vjencani i moras ovjeriti u ambasadi KSA koja je nadlezna za tu zemlju. Ako ces ovjeravati vjencani list iz RH onda treba prevod, ovjera na sudu pa ministarstvo pravde pa MVP pa onda u hrvatskoj ambasadi u BIH pa onda bosansko MVP i tek onda saudijska ambasada. Ako napises vise detalja o tome koji ste oboje drzavljani i iz koje zemlje je vjencani onda cu ti moci preciznije napisati.

Sta se tice lijecnickog to je scam da doktor i agencija dobiju lovu. Pitaj u ambasadi KSA koji doktor je ovlasten pa odi kod njega. Malo ce te kvrcnit, poslusat i pitat jesi ok i to je to. U DUblinu to zadovoljstvo kosta 200 Eura po glavi dakle 800 Eura za familiju od cetvoro. Ok firma placa ali ipak....
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:10   #86
Hvala puno!

Suprug je Nijemac, ja sam Hrvatica, oženili smo se u Hrvatskoj.
Da, ovo što si opisao zvuči točno onako kako sam se bojala! Pa to će trajat mjesecima! Još sad ide ljeto i kolektivni godišnji...Poludit ću!
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:14   #87
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Hvala puno!

Suprug je Nijemac, ja sam Hrvatica, oženili smo se u Hrvatskoj.
Da, ovo što si opisao zvuči točno onako kako sam se bojala! Pa to će trajat mjesecima! Još sad ide ljeto i kolektivni godišnji...Poludit ću!
E pa gledaj, ja sam platio odvjetnika da mi rijesi ovjeru hrvatskih papira u RH/BIH kao prvo jer je skuplje da ja letam okolo iz Irske i trosim vrijeme a kao drugo jer bih sasvim sigurno izgubio zivce sa onim pencil pusherima u RH/BIH. Na srecu moj vjencani je iz Irske i tamo mi je trebalo svega 20 minuta i jedan jedini pecat (MVP irske) prije nego sam odnio u KSA ambasadu u Dublinu. U RH treba tri pecata i jos plus tri u BIH jer KSA nema ambasadu u BIH.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 03:34   #88
op, odlučila sam svratit da vam linkam ovaj amazing blog o životu jedne finkinje u ksa
http://blueabaya.blogspot.com/2011/1...di-arabia.html
ima postova o apsolutno svemu interesantno, hilarious ahh my 2nd fav blog ever (after xiaxue, singapur)
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 15:34   #89
Bok svima!

Kroz jedno 3 tjedna bi treba na poslovni put u KSA. Firma sređuje radnu vizu, smještaj itd. Konkretno firma je Saipem (naftna industrija), tako da sam dolje 35 dana i 35 dana sam doma u RH. Ugovor potpisujem na godinu dana.

Zanima me samo da li itko ima za dodati neki posebni savjet za pravila ponašanja osim ovih koji su već navedeni u temi ili dodatni savjet za rad u ovakvoj industriji s obzirom na njihove zakone?

Pozdrav,

Mario
mariobo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 08:28   #90
Da li mi barem netko može odgovoriti koliko dugo se ćeka viza za Saudijsku Arabiju?
mariobo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:56   #91
Pozdrav,

da li ima nekoga tko radi u industrijskoj zoni u Yanbu? Ja idem za par dana dolje.
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 13:49   #92
pozdrav svima, molio bih par savjeta vezano za posao u KSA. naime, imam mogućnost da radim kao plant manager (prehrambeni inženjer) u jednoj mesnoj industriji u Džidi (inače taj posao radim i ovdje u Bosni). nisam dobio još detaljnu ponudu, ali kako sam čuo dobro plaćaju u ovom sektoru, jer teško dolaze do kadra. zahvaljujem svima unaprijed na savjetima.
tatanka100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 14:17   #93
Ja ti ne mogu puno reci o poslu, ali mogu o Jeddi.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 14:20   #94
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Ja ti ne mogu puno reci o poslu, ali mogu o Jeddi.
pa može i o Jeddi , kakva je klima, život i sl.?

Zadnje uređivanje tatanka100 : 25.07.2013. at 14:42.
tatanka100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 16:47   #95
Quote:
tatanka100 kaže: Pogledaj post
pa može i o Jeddi , kakva je klima, život i sl.?
Klima vjecno ljeto, bolje nego u Dubaiu (bar meni) pokoji stupanj nize po ljeti i toplije u zimi.

Kakav ti zivot treba? Ako hoces bilo sto da slici normalnom zivotu onda compound. Inace ako klanjas i zelis se socijalizirati s lokalnima onda mozes i van compounda.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 16:51   #96
Quote:
_kleo_ kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!

Svijesna sam da tema nije aktivna već skoro godinu dana, ali eto, ipak se nadam da bi mi netko mogao pripomoći kojom informacijom.

Selim se u SA, suprug je već dolje, dobio je IQAMU, sad je na meni da dobijem vizu. Nismo iz istih zemalja inače, pa mi njegove informacije o dobivanju vize i ne znače previše.
Zvala sam ambasadu u Sarajevu i tu su mi dali informacije (donekle) i rekli mi da ću na liječnički (najvjerojatnije) morat dolazit u Sarajevo
Ima li itko sa iskustvom dobivanja vize iz Hrvatske (bez da je to vodila neka megakorporacija za vas ) ?

Treba mi:
- Potvrda o nekažnjavanju
-Bračni list
(prevedeni i ovjereni na arapski, sa pečatima čega sve?? Ministarstva pravosuđa, vanjskih poslova?)
- Suprugova IQAMA (kopija, original, skenirani format, faks format?)
- slike?
- liječnički (koji sadrži što sve?)


Molim vas za pomoć, ako itko zna nešto više!
Ne znam za potvrdu o nekaznjavanju ali ostalo ti treba. Njegova IQAMA kopija. Sve hrvatske dokumente prvo trebas prevesti na arapski onda ovjeriti u ministarstvu pravosudja pa vanjskih poslova onda u Bosnu u hrvatskoj ambasadi ovjeriti pa na bosanski MVP ovjeriti pa tek onda u KSA ambasadu.

Muz ti treba poslati family vizu koju mu njegov HR radi. Pazi da tocno napisu imena tebe i djece (?) jer ako jedno slovo ne valja onda nanovo. Lijecnicki najbolje obavi u Sarajevu kod doktora koji preporuci KSA ambasada. Tesko je reci sto ce sve raditi jer svaki puta drugacije (poanta je da DR uzme pare). Opet cete raditi lijecnicki u KSA za IQAMU.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:29   #97
File da te pitam

koji su ok compaundi ? I kako se krecu cijene za 4 bd? Vidim da ima Britsh int. I American int. skola..koje su skole ok, osim ove dvije...cjenovno su ok, uzimajuci u obzir Dubai..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:34   #98
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
File da te pitam

koji su ok compaundi ? I kako se krecu cijene za 4 bd? Vidim da ima Britsh int. I American int. skola..koje su skole ok, osim ove dvije...cjenovno su ok, uzimajuci u obzir Dubai..
Jeddah ili Riyadh?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 10:49   #99
Jeddah pls.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 11:10   #100
Najbolji kompound of course je gdje ja zivim Al-Basateen (http://www.albasateen-village.com/ht...l/village.html) sa cijenama starting 198kSAR za 3 bed (240m2) pa 225kSAR za 4bed (270m2) i onda into 270kSAR+ za 5 bed (330m2). Kompound je 12g star ima 180 kuca i odlicne facilities. Jako dobro odrzavan i kuce su vece nego u recimo Sierra Village ili Al Andalus (regular choice za UK/US i druge zapadne expate sa slicnim cijanema) ali nisu velike kao u nekim manjim kompoundima. Koliko sam ja vidio u Dubaiu slicne cijene su u Ranches za manje kuce i nema nista od odrzavanja / zajednickih prostora jel rentas od individua. Ja ovdje dignem telefon i za 5 minuta dobijem elektricara, stolara, zamjensku ves masinu i to. Kompletan maintenance je rezidentan. Sierra ima dobar vibe, manje kuce i dosta je stariji. Al Andalus je od istog vlasnika i lokacija / layout je bez veze. Takodjer zapadnjaci idu u Mura Bustan, Sharabatly ili Lotus 4 koji su redom stariji i nize specifikacije od ova tri i nekih 20-30% jeftiniji.


Sto se skola tice imas dvije britanske (Jeddah Prep And Grammar School / British International ili Conti). Moja djeca idu u Conti jer je bolji i odmah je naslonjen na comopound tako da ih setam do skole umjesto zajebancije sa busovima / autom. Skola je ok ali kad dodjes do srednje onda nije bas nesto - klasicni saudijski fusheraj. Americka skola je ok a ostalo je koma. Ima francuska skola u kojoj su 90% Libanonci i Njemacka u koju nemam pojma tko ide. Cijene su nize nego u Dubaiu, recimo primary je 45kSAR godisnje (10% rise every year) u Conti koja slovi kao najbolja u Jeddi i neki vele u KSA.

Jedna stvar oko kompounda i skole - availability je 0 ako nemas 'wasta'. Ja sam godinu dana bio na 'suckers waiting list' i dan danas ne znam kako sam uletio u kompound. Skola je ista prica, nece ti potvrditi mjesto (niti cak da li ima ili nema sanse uopce) dok ne intervjuiraju djete. Inervju za moju tada 4-godisnju kcer je trajao 2 sata nakon kojeg su mi odmah potvrdili (tada sam vec wasta) medjutim bio je rizik izvaditi dijete iz skole u Dublinu i dovesti u KSA bez mjesta u skoli. Zbog skole / kompounda / vize nisam familiju 8 mjeseci doveo nego sam bio bachelor sto u KSA znaci da nekad cetvrtkom ne mozes uci u mall.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.