Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 14:18   #1
Nathan Never



Ne mogu vjerovati da nema tema.
Jedan od najboljih SF stripova uopće, sa jako dobrom atmosferom radnjom i likovima.
Najviše mi se sviđaju epizode sa robotima, i malo mi fali vanzemaljaca i svemira(iako ga ima),no budućnost je prikazana slojevito i vrhunski, ovo se teško može nazvati komercijalom ili plitkom zabavom
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:25   #2
ja se sjecam kad je tek izasao,ja sam kupio prvi dio,tip mi je postao junak odmah,ali prvi dio ovaj kojeg imas na slici,pa koji crtezi do u najmanji detalj,drugi me je jako razocarao,crni monolit jer je grafika spala na tako jadnu razinu (drugi crtac) da bi i ja mogao nacrtat bolje,nathan never je jedno vrijeme nestao sa kioska jer nije bilo interesa i ja sam s vremenom porastao i prestao ga kupovati,kad sam poceo preskakat dijelove to vise nije bilo to

sad mi je zagor najveci junak,jer sam se razocarao u nathana kad se njegova prica pocela pomalo otkrivati,da je varao zenu i drugo.

svakako moj junak iz stripa broj dva poslije zagora
faspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:32   #3
kako misliš prvi i drugi dio?
ja ih imam 20-tak doma, svi su OK crtež
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:04   #4
Ja imam negdje na DVD-ima skenirana izdanja, pa čak i one crossover epke, mislim sa Misterijom i Noom.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:18   #5
kko mislis ok crtez?pa postojala su dva crtaca,imas potpis dole i kad vidis costello ili zaboravio sam on ima drugi stil od ovog drugog crtaca.
razlika je golema,ne sitna nego toliko golema da nathan never izgleda potpuno drugacije i neprepoznatljivo u slikama drugog crtaca,pa pogledaj prvi dio i drugi dio,ja imam doma oko 50ak komada,sve redoslijedom
faspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:48   #6
Ako ste propustili koji broj http://www.stripovi.tk/lista.php?str...ASC&stranica=1
xlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:23   #7
Quote:
xlight kaže: Pogledaj post
Fale im drito oni brojevi koje i nemam ("Izgorena zemlja" i "Zatočenica dvorca")

Inaće Nathan Never mi je bio jedan od prvih strip junaka koje sam počeo čitati. Prvi broj je već sam po sebi bio legendaran što se tiče crteža i priče. Sve epizode izdane u Slobodnoj Dalmaciji su mi bile super i po svakoj epizodi bi se mogao snimit neki dobar film, mada me sam Nathan Never strip kao takav nekak najviše podsječao na Bladerunner film. Izgubio sam interes nažalost tam negdje kad je Slobodna Dalmacija prestala izdavat i kad je preuzeo Ludens. Srećom vratio sam se starom hobiju čitanja stripova i popunjavanja kolekcije.

Zadnje uređivanje Nick7 : 28.11.2011. at 23:29.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 01:22   #8
Izgorena Zemlja je jako dobra epizoda,imam je.ali sorry,ne bih je prodavao
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 02:04   #9
Nisam ni mislio tražit jer znam kolko to ljudima znači . Imam i ja tridesetak epizoda i ne bi mi nikad palo na pamet ić prodavat, to je za mene neprocjenjivo. Našao sam na njuškalu inaće par likova koji prodaju cijelokupne dobro očuvane kolekcije. Samo radi ekonomične situacije rađe ću potražit na netu neki skenirani primjerak.

Ajd ljudi napišite koja vam je najdraža epizoda i objasnite zašto baš ta.

Meni osobno je "Vampyrus" naj naj najbolja. Ima mi neki onaj pravi horor štih koji se proteže duž epizode, a neizvjesnost i napetost traje do same završnice. Sviđa mi se ama baš sve u vezi epizode, priča, dobro prikazani likovi, crteži su OK. To je jedina strip epizoda od koje sam imao nočne more ko klinac. A i jedan od rijetkih koji za razliku od 96 stranica ima 104.

Zadnje uređivanje Nick7 : 29.11.2011. at 02:38.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:10   #10
E vidiš,te s vampirima meni nisu bile neke, čak jedna me toliko naljutio da sam bacio strip u pola čitanja
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:48   #11
Imam valjda 2 NN stripa.

Jedan od njih je izgorena zemlja

Sjecam se da me uvijek zanimalo kako zavrsava, tek sam prije godinu dana na netu procitao sve
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:54   #12
Najepizoda. Teško je reći. Osobno su mi ovi NN giganti izvrsni, ali ima i izvrsnih epizoda u malom formatu.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:23   #13
jeli tko čitao ove knjige?do kojeg broja ih ima?

naj epizoda:U ponoru sjećanja i Jedanaesta zapovijed.to su mi bile prve koje sam pročita pa krenio skupljati..
__________________
tata sumo borca!
Sve što imam sam ukra,samo sam vozačku i diplomu kupia.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:28   #14
Prodajem ODLIČNO očuvane NATHAN NEVER-e, izdanje Slobodna Dalmacija;
brojevi;
2 Crni monolit
8 Pakao
15 Preživljavanje na nuli
16 U ponoru pamćenja
17 Jedanaesta zapovijed
18 Vrijeme osvete
28 Gabrielova zagonetka
29 Kitov pjev
31 Buffalo express
33 Opsesija
35 Djeca noći
38 Tri istine
Fotka na upit, al stvarno su odlično očuvani. Rješavam se stripova koje ne skupljam.
Volio bi se rjesit ovoga u paketu sve.
Ponude na pm ili na mob. 098/9561783
__________________
To watch or not to watch, that's not a question...I always watch ;)

Zadnje uređivanje TvAddict : 28.12.2011. at 00:55.
TvAddict is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 04:26   #15
dobar strip (osim nekoliko zadnjih epizoda od Ludensa, ono je bilo nečitljivo). ali zato je Libellus popravio stvar (donekle) ubacivši dosta solidnih, pa čak i neke dobre epizode. giganti po meni isto variraju, ali pretežito su dobri. kronologija je vrlo, vrlo teška za pratiti, ali zato je zabavno vidjeti začetke i razvitak ratova s Tehnodroidima.

epizode poput Izgorene zemlje (i nastavka) i Buffalo Expressa (i nastavka) su mi među najboljima, vjerojatno zbog tog Mad Max post-apo štiha. iako su mi i epizode poput Zabranjene zone i Lovci i lovine drage zbog Đavoljeg otoka, a i epizode o životu na nižim razinama (Pakao itd.) jako dobro ocrtavaju rasnu segregaciju i život "u šupku velegrada". Ja, Robot je po meni još jedna od najboljih epizoda NN serijala, kao i Osvetnici koja uvodi Jacka Ryana u serijal. no epizode koje je Ludens preuzeo na izdavanje su jedva čitljive (čast izuzecima kao što je Zaraza). kasnije postaje sve više i više metafizično, što mi uglavnom nije po volji.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 14:57   #16
Slažem se da je strip super. Između ostalog i zbog snažne kronologije koja sve priče povezuje u jednu cjelinu a to je ujedno i velika mana jer podrazumijeva da moraš pratiti sve podserijale. Čitao sam jedino SD, Ludens i prva 3 giganta od Libellusa. Nakon što ga u potpunosti preuzima Lib. prestajem pratiti. Najdraže epizode su mi o Bratstvu sjene počevši od Zabranjene zone, preko Iza zvijezda pa sve do prva 3 giganta koja zaokružuju tu priču. Iz te sage možda su mi najbolje epizode Bratstvo sjene / Egzodus izvrsne priče, scenarija i crteža.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:28   #17
Vi koji ste pročitali na netu stripove Nathan Never, imate li još uvijek linkove? Ili ako imate spremljeno negdje da mi pošaljete? Bio bih zahvalan

Never mind, našao sam!

Zadnje uređivanje Bourne- : 26.07.2012. at 19:12.
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:57   #18
Povremeno čitam NN-a, zanima se jel' se igdje spominjalo što se događalo s Ann dok je bila s Ned Maceom?
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:51   #19
Vjerovatno je bolje objašnjeno u Talijanskim izdanjima. Kod nas na žalost samo malo u žredovnoj seriji i koliko se sjećam, nešto dodatno u Gigantima.
Zaista vrhunski strip i prava je šteta što kod nas više ne izlazi...

PS: Ponosni sam vlasnik sve i jednog izdanog broja kod nas + sva izdanja od Lazzarus Ledd-a, koji mi je odmah poslije Nathana.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:58   #20
Ima na hrvatskom za kupiti tvrdi uvez u Tiskovoj trgovini, jel ima tko?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.