Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 08:08   #81
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
smanji joj hranu možda se predomisli, ili posudi neku macu lovca
ma u mojoj okolici osim moje ima i drugih mačaka koje paradiraju našim dvorištem, no osim guštera i ptica ne love ništa drugo...grrrr... ni mačke nisu kao što su nekad bile :-)
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 08:53   #82
Ovome nikad kraja!!

Sad su nam pogrizli instalacije od klima uređaja!! Mi nemamo macu al sam htjela posudit susjedovu, međutim nema šanse da mačka stane ispod knaufa
Mi smo dali zatvoriti mrežicama sve odvode s krova (jer smo mislili da dolaze po tim cijevima) i mislili smo kako bar novi ne mogu doć, a bome ni stari pobjeć, međutim, evo jutros našli mrtvog miša u dvorištu..
Dakle, oni još uvijek imaju neki "put" kojim dolaze/odlaze

Jel moguće da se penju po samoj fasadi??

Ne kužim. Kaj su ti m iševi vidjeli da se radi n ovi krov pa su sve odlučili doseliti?? Ono kao: razgledavanje novih stanova..hoćemo starogradnju ili novogradnju?
Vanderberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 12:03   #83
Quote:
Vanderberg kaže: Pogledaj post
Jel moguće da se penju po samoj fasadi??
naravno... i to bez problema...
svaki dan na terasi nađem njihov izmet, pometem i ponovo. pokušala sam staviti otrovno žito, no naravno nisu ga ni takli... pokušala sam staviti i ljepilo, no naravno niti od toga ništa...
trenutno ih nemam u kući, no panika me hvata kad vidim da smo njima okruženi... uuuh...
probuđena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:28   #84
nabavite mačku, barem na par dana ako ju ne možete imati za stalno... Bez brige, ako i ne vidite da su ulovile miševe, miševi bježe od mirisa mačke ... Ja imam 3 komada mačaka, u blizini kuće mi je šuma i potok ali nikad miševa nije bilo u kući
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 23:30   #85
Quote:
Agy kaže: Pogledaj post
nabavite mačku, barem na par dana ako ju ne možete imati za stalno... Bez brige, ako i ne vidite da su ulovile miševe, miševi bježe od mirisa mačke ... Ja imam 3 komada mačaka, u blizini kuće mi je šuma i potok ali nikad miševa nije bilo u kući
Da, miševi imaju genetski "uprogramirano" strah od maca... Znači, maca u kuću i miševima stanište više ne odgovara...

P.S. kome treba - imam mačića za poklanjanje...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:15   #86
ma maca je rijesenje . . .bar kod mene.Citao sam da misevi po ljeti ulaze u kuće da se rashlade . . .
implant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:16   #87
MISEVI

Quote:
Vanderberg kaže: Pogledaj post
Imamo kuću staru 30 godina. U odličnom je stanju, ove zime još komplet "kozmetički" renovirana. NIKAD nismo imali miševe, a imali smo veliki tavan s brdo stvari na njemu, krov bez neke izolacije..
Ove zime se tavan prenamijenio u dio stana i potpuno je uređeno potkrovlje, stavlljena izolacija, krovni prozori, iznutra je sve još obučeno u knauf, klima uređaji, ogromna kupaona, ma milina..Tu se sad nalaze spavače sobe (naša i dječja) i kupaona.

Uglavnom, počeli smo čuti čudne zvukove..Pogotovo noću, i u prvi mah smo mislila da su to galebovi koji se znaju spustiti na krov. Međutim, ti su zvukovi s vremenom postali sve intenzivniji, jači, češći, grozni, totalno scary..Čuje se trčkaranje, bacakanje, grebanje i to točno iznad naših glava.
Zvali smo deratizaciju, al su nam rekli da ne mogu napraviti ništa jer je sve obučeno u knauf i da bi trebalo negdje otvoriti i - otišli!

Zvali smo radnike da otvore krov i maknu te kombi ploče i što već, da pogledaju što je to unutra...

I našli oni mišji izmet, izglodane komade materijala, našli čak i kuda su ulazili ispod kupa, pa kroz izolaciju-direktno na knauf!! Znači DOSLOVNO su nam hodali iznda glave!

Stavili oni gore otrovne vrećice, daske s ljepilom, pa čak i onaj ultrazvučni rastjerivač gllodavaca..i ništa...

Ne trebam ni reći da ne spavam već noćima..stalno osluškujem i kad ovi podivljaju i valjda se utrkuju ili što-to je jednostavno nepodnošljivo!! Sad imam osjećaj da ih gore ima brdo jer se istovremeno čuje na sve strane..Najgore mi je radi djeteta i što za par tjedana dolazi i nova beba..

Znam da (nadam se) ne mogu unutra uć i(osim valjda kroz otvoreni prozor-koji nikad ne otvaram baš zbog tog straha), ali ponekad imam osjećaj da će mi ispast iz klima uređaja ili iz halogenki.

Osjećam se kao u nekom horor filmu...Pomozite pleaese, što da radimo??? kako da ih se riješimo??? Zašto su odlučili doći baš sada, nakon što ih 30 godina nije bilo???
Imali smo punu kucu miseva - strava...
Pokusavali smo otrovnom psenicom - nista, ljepilom - odvratno.
Pomoglo je kad smo u Dezinsekciji nabavili crne otrovne kocke - tada su NESTALI.
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:38   #88
Misevi u kuci,problem

Evo ovak,prvo pozdra svima nisam zno de da smesti temu


znaci imam problem sa misevima u kuci i nikako ih se rjesit,zanima me dal se moze dobit koja bolest il nesst ozbiljno,izgleda da mi dolaze iz susjedne kuce jer je rusevina.


savjete molim
MasniMasnoča is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:06   #89
Može se dobit svakakve bolesti npr. mišja groznica dosta opasno.
Ne znam gdje živiš ,ako si u Zagrebu nazovi ekipu za deratizaciju(tel.6116 381), reci da imaš štakore i miševe i dođu drugi dan.Ili odi u neki dučan (možda imaju oni šta drže boje i lakove ili vrtni centar oni sigurno drže to)i kupi otrov ili ljepilo ili kaj več ima ,ali pazi ako kupiš otrov gdje češ stavit zbog male djece ,passa ,mačaka, kokoši....
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 19:26   #90
e hvala ti,budem pogledo prvo za otrov pa onda dalje cu vidjet
MasniMasnoča is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:35   #91
Definitivno ti je najbolje rješenje - maca. Miševi imaju genetski "ukodiran" strah od mačke, dovoljno je da osjete miris i odu, ne mora biti maca-lovica.

A i bonus je što prede u krilu i grije ti noge zimi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:54   #92
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Definitivno ti je najbolje rješenje - maca. Miševi imaju genetski "ukodiran" strah od mačke, dovoljno je da osjete miris i odu, ne mora biti maca-lovica.

A i bonus je što prede u krilu i grije ti noge zimi...
Optimist. Moj macak je spavao u podrumu, a misevi su izvodili akrobacije oko njega
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:16   #93
Meni je dosao u sestom mjesecu, pretpostavljam iz susjednog stana, jer su vlasnici neuredni, zive u prljavom stanu . U sjemenarni sam kupila ljepilo za miseve i stavila mu salame gore, odma se priljepio, vise ih nije bilo. Nije vazno na koji nacin, samo da ih se rijesis. Sretno!
Martinich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:42   #94
Definitivno je najbolje nabaviti neku zivinu koja ih tamani. Zmija, macka, nije bitno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 03:26   #95
Nabavi mačku. Ja imam mačka starog 16 godina i potjerao mi je par ljudi iz stana kamoli neće miševe.
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 02:39   #96
Tvorovi isto dobro posluže...

Ili ih jednostavno pripitomi
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:53   #97
rastjerivač glodavaca

zanima me je li itko koristio neki od uređaja za rastjerivanje glodavaca, u konkretnom slučaju miševa i je li doista djelotvorno? meni ne izgleda previše uvjerljivo pa zato pitam.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 10:43   #98
Osloniti se na to da će mačke rastjerati miševe je čista zabluda. Ja redovito imam i miševe i mačke u istoj kući. To je možda nekad tako bilo, no miševi su očito izgubili to svojstvo.
kirsti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:42   #99
Evo da se i ja ukljucim u raspravu,upravo sam kupio aparat sa kojim se mogu (tako pise na aparatu ) istjerati komarci misevi zohari .....aparat radi na 3 frekvencije koje se nariftaju,koje zivotinje zelite tjerati ,koliko je dobar nebih znao posto sam ga kupio. Kupio sam i posebno protiv komaraca i jedan protiv krtova ,koliko budu dobri vidjecemo.
maksica71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 08:42   #100
I ja imam taj glupi knauf koji je izoliran sa staklenom vunom, koji miševi naravno jedu i uživaju! Iako ne znam zašto ne uginu nakon te staklene vune?!? Imam već dva tjedna miša koji mi doslovce zagorčava život! Već 7 dana kuhinja mi izgleda kao ratno sjedište, ušao mi je u ugradbenu pečnicu i raskopali je skroz, sva je rastavljena, isto i frižider i ne možemo ga naći! i dva dana postavljali brašno da se "uvjerimo" da je tu i evo tragova od repa i doveo nas danas gdje prolazi! Dva tjedna postavljeno je ljepilo na pločicama i kartonima, sa mamcima, špek, keksi, čokolada, sir (ko ne bi došao na tu gozbu), ali ne i ovaj gospodin. Imam i onu ultrazvučnu tjeralicu, ali ništa!!!
Danas idem posuditi "Tigrića" , macu, pa da vidimo, jer ovo je nepodnošljivo, smrdi, ta njegova pišalina po pečnici, a neki dan sam pekla unutra, ma užas! I svake godine isto, prije dvije godine ulovila ih 6 u roku od dva mjeseca, ali sad smo zakrpali rupu pa ne ide tud, nego kroz plafon kat ispod i pokraj cijevi od radijatora! mislim za poludjeti, a imam i malo dijete (koje se ne boji miša), a ja smršavila 5 kila u ova dva tjedna, ne spavam, u komi sam totalnoj!
Ida1407 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.