Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 22:39   #1
Nasilje u vezi

Pozdrav forumaši
Imam problem iz kojeg nevidim baš izlaz.
Ne mogu se maknuti od osobe koja me ponajviše psihički zlostavlja...
Veza traje 3 godine. Prva,obostrana ozbiljna veza.
Usproskos svemu volim ga najviše i trpim sve njegove uvrjede. Ovisna sam o njemu. Kad me ostavi molim ga da mi se vrati. Dolazim mu doma i plačem.
On je nekad stvarno pažljiv i dobar kao na početku veze,al to je zaista rijetko.
Veza nam se sastoji od toga da me nazove par puta dnevno preko k... :S i da mi dode navecer na par sati i tako provodimo zajednicko vrijeme. Zadnji put smo bili uopce vani za novu.
Svjesna sam veličine svog problema. Svjesna sam i da nisam normalna osoba,al vas molim da mi kažete kako da se maknem od te osobe iako ju obožavam.
Moje samopouzdanje je ravno nuli.
Često mi govori da sam fizički privlačna al tko bi samnom bio osim njega.
Da on može sutra imat drugu i bolju.Onda aze znas da tako nemislim,da si ti najbolja za mene itd....
Kako da krenem dalje i kažem mu sve u facu.
Nakon njegovih izljeva bjesa ( cca.zadnjih pol godine do godinu ) zna se ispričavat, pričat koliko me obožava, voli itd.
Ovo je jako nezdrava veza iz koje nevidim izlaza,jer se stalno nadam promjeni.
Preteško mi je jer ga volim ali budućnost s takvom osobom nemogu zamisliti.
Molim pomoc =/

Zadnje uređivanje xoyo54 : 04.04.2012. at 22:49.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:05   #2
Maknut ćeš se od njega samo onda kad ti to odlučiš.

Jasno ti je šta ti radi, jasno ti je da to nije normalan odnos, da tako ne izgleda normalna veza i da s njim nemaš budućnosti... tj. za tvoje dobro nadam se da ju nećeš imati.

Nisi jedina koja je to prošla, al daj voli sebe. Ne dozvoli nikome da te gazi... Vjerojatno si svjesna toga da bi u vezi trebala imati oslonac i podršku od druge strane, da bude uz tebe kad je tebi teško, a ne da ti ubija samopouzdanje, vrijeđa, omalovažava i psihički zlostavlja.
Maknuti se možeš iz toga samo ako odlučiš da je DOSTA i ne popuštaš ma koliko ti bilo teško. On neće biti drugačiji nikada, tj. vjerojatno hoće, ali će biti samo gori.... provjereno!

Imaš cijelu temu na LJES-u o nasilnim vezama (u to itekako ulazi i psihičko zlostavljanje jer je to prva stepenica prema fizičkom zlostavljanju). Pročitaj šta su cure prolazile i učini si uslugu, tako da ne doživiš njihovu sudbinu.

A neka ti bude poticaj to što te on NE VOLI, jer da te voli, sigurno ti to ne bi radio... razmisli o tome, a pusti njegove priče o silnoj ljubavi jer ne drži vodu. Nemoj biti ničiji otirač, daj si priliku za sreću.

Nisi ovisna o njemu i nisi nenormalna, samo si trenutno slaba, ali to možeš promijeniti.
chloee83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:09   #3
Quote:
chloee83 kaže: Pogledaj post
Maknut ćeš se od njega samo onda kad ti to odlučiš.

Jasno ti je šta ti radi, jasno ti je da to nije normalan odnos, da tako ne izgleda normalna veza i da s njim nemaš budućnosti... tj. za tvoje dobro nadam se da ju nećeš imati.

Nisi jedina koja je to prošla, al daj voli sebe. Ne dozvoli nikome da te gazi... Vjerojatno si svjesna toga da bi u vezi trebala imati oslonac i podršku od druge strane, da bude uz tebe kad je tebi teško, a ne da ti ubija samopouzdanje, vrijeđa, omalovažava i psihički zlostavlja.
Maknuti se možeš iz toga samo ako odlučiš da je DOSTA i ne popuštaš ma koliko ti bilo teško. On neće biti drugačiji nikada, tj. vjerojatno hoće, ali će biti samo gori.... provjereno!

Imaš cijelu temu na LJES-u o nasilnim vezama (u to itekako ulazi i psihičko zlostavljanje jer je to prva stepenica prema fizičkom zlostavljanju). Pročitaj šta su cure prolazile i učini si uslugu, tako da ne doživiš njihovu sudbinu.

A neka ti bude poticaj to što te on NE VOLI, jer da te voli, sigurno ti to ne bi radio... razmisli o tome, a pusti njegove priče o silnoj ljubavi jer ne drži vodu. Nemoj biti ničiji otirač, daj si priliku za sreću.

Nisi ovisna o njemu i nisi nenormalna, samo si trenutno slaba, ali to možeš promijeniti.
Kad se ja jednostavno neznam maknuti od njega. Neki dan kroz svađu situacija je izmakla kontroli i jednostavno je izletilo iz mene: preidam sa tobom no on je rekao da se nikad nece maknut od mene jer me voli.
On zna da cu doletit za njim i zato ga bas briga.
Izdrzim ja prvi dan,drugi do pola al zatim letim kod njega i tu se pomirimo, I tako svaki put. Sama sebi govorim dosta je i opet plačem za njim kao da je on nešto najsvetije na svijetu.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:32   #4
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Kad se ja jednostavno neznam maknuti od njega. Neki dan kroz svađu situacija je izmakla kontroli i jednostavno je izletilo iz mene: preidam sa tobom no on je rekao da se nikad nece maknut od mene jer me voli.
On zna da cu doletit za njim i zato ga bas briga.
Izdrzim ja prvi dan,drugi do pola al zatim letim kod njega i tu se pomirimo, I tako svaki put. Sama sebi govorim dosta je i opet plačem za njim kao da je on nešto najsvetije na svijetu.
eto i kad ti dođe taj drugi dan do pola se lijepo sjetiš ovog svega ostalog što si nam tu napisala i ne odeš...kod nas žena, već spada pod normalno da plačemo, pa tebi nitko ne govori da ne izbaciš tu tugu-ljutnju iz sebe, ali neka sve tvoje daljnje akcije i ostanu na tom plakanju a ne zvanju njega i td.

jedno je ne znati se maknuti od nekoga a drugo je ne željeti (iz nekog samo "nama" znanog razloga), a ako ti opet kao što navodiš letiš kod njega to je ipak ovaj drugi slučaj

neka ti i dovoljan razlog bude taj što se ista priča uvijek vrti u krug - on te maltretira, prekidate, onda ti govori kako te voli i nije htio i ti se njemu vratiš, i svaki taj put kad padneš na njegove riječi opet podsvjesno znaš da će se isti scenarij ponoviti...jer ako se ponovio 2 ili 3 puta, 4. će se put sigurno i to na sve jači i žešći način

Zadnje uređivanje Mrs. T : 04.04.2012. at 23:37.
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:32   #5
Ah... kak takve ljude nazivaju? Psihickim vampirima?!

Ae, gdje ti je drustvo? Ne moras mu nista u facu reci vec jednostavno mu se prestanes javljat i teraj dalje, malo drustvo prigrli dok ti sranje ne prodje, i ne vjerujem da se tu radi o ljubavi vise kako ljudi sa ovog pdf-a znaju reci, navici. Ak je sve istina sto si napisala maltretira te ko malog zeca, mal vam mal tam.
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:35   #6
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
eto i kad ti dođe taj drugi dan do pola se lijepo sjetiš ovog svega ostalog što si nam tu napisala i ne odeš...kod nas žena, već spada pod normalno da plačemo, pa tebi nitko ne govori da ne izbaciš tu tugu-ljutnju iz sebe, ali neka sve tvoje daljnje akcije i ostanu na tom plakanju a ne zvanju njega i td.

jedno je ne znati se maknuti od nekoga a drugo je ne željeti (iz nekog samo "nama" znanog razloga), a ako ti opet kao što navodiš letiš kod njega to je ipak ovaj drugi slučaj
On je jednostavno napravio od mene bolesnu osobu. Ma nije ustvari on, ja sam. Ja sam kriva što sam na početku veze bila snažna osoba sa svojim stavom a onda sam preko noci postala osoba koja vise nemoze kupiti jebenu majcu da njega nepitam koja mu se boja svida. Sve u zelji da mu budem što zgodnija. =(
Jesam li ja jedina koja ovo prolazi? Koju dečku na trenute naziva ograničenom bolesnicom i kujom a u drugom anđelom i najvećim blagom koje ima.

Zadnje uređivanje xoyo54 : 04.04.2012. at 23:43.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:42   #7
...
Društvo sam usudila bi se reći izgubila jer mi se svijet vrtio oko njega,samo on on i on.
S nikim nisam smjela izlaziti, nikakve kave,rođendani, nedo bog subote =( i nije mi to neki problem bio,nije ni sad...samo da bi bila sa svojim dragim aaa
... Ja sama odlučim da je gotovo,sebe uvjerim da sma jaka,da mogu bolje...da cu nac osobu koja ce me voljet i postivat,i onda pomislim na sve sto smo imali,prosli,planirali i placem,placem,placem...."saberem se" i nazvem ga da ga zelim vidjet,zelim sansu... bilo je situacija kada sam ja njega ostavila i nakon par dana evo ga kod mene doma,moli,"plače" i ja padam pod njegov utjecaj =/
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:43   #8
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
On je ednostavno napravio od mene bolesnu osobu. Ma nije ustvari on, ja sam. Ja sam kriva što sam na početku veze bila snažna osoba sa svojim stavom a onda sam preko noci postala osoba koja vise nemoze kupiti jebenu majcu da njega nepitam koja mu se boja svida. Sve u zelji da mu budem što zgodnija. =(
i dobro je da si toga svjesna, razlog više da se makneš od njega jer i sama navodiš da si bila snažna znači negdje u tebi ipak ima još te snage samo ju moraš istjerati na površinu

znaš što je najgore u ovakvim slučajevima, što najčešće ta ženska snaga izađe na vidjelo kada se desi još veće sra*e tipa fizičkog maltretiranja, ne znam da li je to slučaj i kod tebe (iako se ne bi čudila da si to prešutila) ali čovjek se promjeniti neće i to ti mora biti jasno i trebaš se maknuti od takve osobe dok stvari ne postanu još gore, jer ti to ne treba u životu da se netko tko je očito iskompleksiran iživljava na tebi i tako pokazuje svoju muškost i njeguje svoj ego

Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedina koja ovo prolazi? Koju dečku na trenute naziva ograničenom bolesnicom i kujom a u drugom anđelom i najvećim blagom koje ima.
nisi
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:47   #9
Svaki put kad se poželiš vratiti mu, sjeti se svake ružne riječi, svaki put kad si se osjećala jadnom, svaki put kad te zbog nečega zabolio trbuh i samo si to mantraj u glavi dok te ne prođe želja. Ne sjećaj se lijepih trenutaka, samo te sjebu.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:49   #10
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post

Neće se on nikada promjeniti. Sve zbog ljubavi,bla,bla...ma mo'š mislit. Izbij si te pizdarije iz glave,što prije,to bolje za tebe. Nije vrijedan toga,nije vrijedan tbe,nije vrijedan ovih tužnih smajlića koje pišeš tu. Sama sebi moraš biti bitna.
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:53   #11
Vjerujte mi forumaši moji da sam mogla odavno bi se ja maknula od njega.
Ja nerazumijem kako netko može voljeti svim srcem (kao ja) osobu koja ju barem jednom dnevno rasplače.
Vjerovatno je veliki udio toga što nemam obitelj, a vrlo sam mlada. Dosta težak život i sve to.... vjv samo zbog toga u njemu pronašla neu vrstu zaštite koja se s godinama pretvorila,hm... usudila bi se reći u opasnost.
Hvala vam na mišljenjima i savjetima.
Vjerujte mi znace mi.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:02   #12
vas dvoje kao da ste klinci od 18 do 24 godine,bas tako se ponasate,narocito ti........ili........mozda se i varam!?Koliko imate godina?
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:10   #13
Draga, ovo što ti se događa je suludo, i nažalost nemogu te razumijeti jer si nikada ovako nešto nebih dozvolila, umjesto da ti pametujem mogu ti primjerom napisati kako bi to trebalo izgledati.

Osoba koja te voli te zeza, ne ponižava te.

Iako si mislima negdje daleko, bezrazložno te ljubi, a ti ga možda ni ne doživljavaš.

Mazi te prije spavanja, jer uživa u tome što te dodiruje, i zna da si mu blizu.

Razumije većinu tvojih ispada, hireva i racionalno reagira na njih, iako je tvoja histerija suluda.

Uživa u tvom osmjehu.

Voli tvoje psovke, i zabavno mu je kad pukneš.

Uvijek ima vremena za tebe, i pokoja neprospavana noć predstavlja mu uživanje.

Zove te kad mu fališ, i kad samo tebe želi čuti, a ne učestalo kako bi ispunio normu.

I na kraju poštuje te kao osobu, i ne ponižava te ni jednim svojim postupkom.

Nemoj si dozvoljavati da budeš žrtva nečije manipulacije i liječenja nečijih frustracija.

Sretno i gibaj glavom bez obzira
__________________
popričancija :D
glupaca444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:33   #14
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Vjerujte mi forumaši moji da sam mogla odavno bi se ja maknula od njega.
Ja nerazumijem kako netko može voljeti svim srcem (kao ja) osobu koja ju barem jednom dnevno rasplače.
Vjerovatno je veliki udio toga što nemam obitelj, a vrlo sam mlada. Dosta težak život i sve to.... vjv samo zbog toga u njemu pronašla neu vrstu zaštite koja se s godinama pretvorila,hm... usudila bi se reći u opasnost.
Hvala vam na mišljenjima i savjetima.
Vjerujte mi znace mi.
to nije ljubav, ti nisi njega "nasla" kako bi se maknula od situacije svog zivota, tj. on nije zastitnik nego je skolski primjer osobe koju djevojka s tvojim obrascem ponasanja i trazenja odgovora pronalazi. jer ti je tako lakse - na to si naucila. procitaj si knjigu "Zene koje previse vole", mislim da ces se vrlo pronaci u tome svemu, mozda ti malo priblizi nacine na koji se mozes poceti odvikavati od njega. drugo, stvarno odi na pdf Ljubav, erotika i seks, i tamo medju prvim temama imas onu o nasilno-posesivnim vezama i pocni ju citati.
tesko ti je jer se sjecas dobrih trenutaka, svijetlih trenutaka veze za koje znas da ne mogu popraviti odnos kakav imate, a bolestan je. nadalje moras shvatiti da ti "trenuci" vise nisu stvarni. oni su postali dio tvoje nade i ti SANJAS o njima, to jest, svako tvoje vracanje njemu je zasnovano na onome sto nije stvarno i nece biti. jel ti treba da provedes zivot zasnovan na tome da sanjaris i cekas divne trenutke, kad postoji hrpa osoba koja ti to moze pruziti for real? pa cak i da imate takve trenutke, ocito nisu dovoljni d abudes sretna jer ostatak odnosa ne valja, tj. cijeli odnos ne valja. to nije stvarno. shvati to. nece biti bolje. i pokusaj potraziti psiholosku pomoc jer se ovisnicki ponasas. a to ence biti dobro ni u jednom osnosui koji ces imati.
radi na svojoj pasivnosti i inerciji jer djelujes po principu da ne donosis odluke o svom zivotu. tj. da ni one koje doneses - ne mozes ih se drzati. istuvi si to iz glave.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:42   #15
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
...
Društvo sam usudila bi se reći izgubila jer mi se svijet vrtio oko njega,samo on on i on.
S nikim nisam smjela izlaziti, nikakve kave,rođendani, nedo bog subote =( i nije mi to neki problem bio,nije ni sad...samo da bi bila sa svojim dragim aaa
... Ja sama odlučim da je gotovo,sebe uvjerim da sma jaka,da mogu bolje...da cu nac osobu koja ce me voljet i postivat,i onda pomislim na sve sto smo imali,prosli,planirali i placem,placem,placem...."saberem se" i nazvem ga da ga zelim vidjet,zelim sansu... bilo je situacija kada sam ja njega ostavila i nakon par dana evo ga kod mene doma,moli,"plače" i ja padam pod njegov utjecaj =/
Kao sto ti je vec neko rekao, u vezi si sa emocionalnim zlostavljacem ( tzv. emocionalnim vampirom ), dakle pacijentom. Ti mu ne mozes pomoci, niti ga mozes promijeniti. Mozes samo spasiti sebe.

1) Niko ne zasluzuje nasilje bilo koje vrste. Pa ni ti.
2) On zeli imati kontrolu nad tobom zbog svojih nesigurnosti, a nasilje ( u ovom slucaju vrijedjanje ) koristi kao instrument kontrole.
3) Samo ti mozes postaviti granice preko kojih neces dozvoliti da ide, niko drugi to ne moze uciniti za tebe.

Pogledaj ovu sliku :



Dakle nisi jedina, ovo je jako dobro prouceno ponasanje, nazalost i prilicno rasireno. Na podforumu Ljubav i sex, imas top temu - Znakovi koje ste ignorirali na pocetku posesivne/nasilne veze, na podforumu Zivot u dvoje imas temu Nasilje u porodici/vezi. Procitaj obje, dobices niz savjeta i iskustava koji ce ti pomoci.

Pitas se kako ces prekinuti taj zacarani krug? Odgovor je - tako sto ces se distancirati od njega, postepeno ( to je jedini nacin na koji to mozes uciniti ), i fokusirati se na sebe. Taj fokus na sebe znaci planiranje svog vremena koje ne ukljucuje njega, potpuni izostanak reakcije na njegove ispade, kao i gradjenje socijalne mreze oko sebe da bi lakse napustila ovu vezu kada se osjetis dovoljno jakom za to.

Evo ti i jedan citat na ovu temu :

'Prema Albertu Bernsteinu, emocionalni vampiri hipnotiziraju lažnim obećanjima i u svojoj mreži do kraja isisaju. Pozovemo ih u svoj život i shvatimo da smo pogriješili, kada već imamo ranu na vratu, prazni novčanik i slomljeno srce. Neurotici izluđuju sebe, a vampiri druge. Očekuju savršenu ljubav bez uzvraćanja sa svoje strane. Imaju poremećaje u percepciji i interpretaciji sebe, drugih i događaja, u emocionalnom reagiranju, u interpersonalnim odnosima, u kontroliranju impulsa. Na svijet gledaju drugačije nego ostali ljudi.

Izvana izgledaju kao normalni ljudi, ali uvijek su u lovu na ljudski plijen. Mogu mijenjati svoj vanjski izgled. Ne mogu se pogledati u zrcalo. Nemaju ništa zajedničko s fer ponašanjem i poštenjem.

Traže nezrele partnere i nedostižne ciljeve. Zahtijevaju apsolutnu i neograničenu pozornost. Žele ugodan i uzbudljiv život. Izvana izgledaju odrasli, a iznutra su mala djeca. Nezrelost im omogućuje da se ponašaju bez razmišljanja je li nešto dobro ili zlo. Na druge gledaju kao izvore zadovoljavanja svojih potreba, a ne kao odvojena ljudska bića s vlastitim potrebama i emocijama.

Svoje potrebe smatraju važnijim odo tuđih. Pravila njihova ponašanja vrijede za njih, ali ne i za druge. Sebe smatraju nedužnima. Sve što žele moraju i odmah dobiti. Ako se to ne dogodi, pobjesne.

Treba imati pred očima činjenicu da je teško ovdje govoriti u zlostavljaču i žrtvi u isključivom i decidiranom smislu. I tu važi ona narodna: »Svaka batina ima dva kraja« kao i ona: »Nijedan pas sam sebe ne grize«. I tu važi reciprocitet međusobnog interagiranja. Često je teško na prvi pogled i razlučiti tko je zlostavljač a tko žrtva. To je nešto lakše kada se radi o fizičkom, tjelesnom zlostavljanju s očitim i prepoznatljivim posljedicama. Zato je emocionalno zlostavljanja veoma teško dokazivati na sudu i gotovo nemoguće sudskim putem kažnjavati.

Samo uz velik vlastiti napor i okoline mogu postati zreliji i zdravi odrasli.

Kod borbe protiv emotivnih vampira neće vam pomoći češnjak ili čarobni napitci. Jedini lijek je mirnoća i postavljanje granica čije prekoračenje nećete dopustit bez obzira na ljubav i osjećaje.

Najvažnije je da ne paničarite. Ne smijete reći nešto što ćete kasnije požaliti, jer to je ono što emotivni vampir od vas očekuje i želi. Za početak morate postaviti granice kojih ćete se oboje pridržavati, tako da se ni jedno ne osjeća napadnutim u budućnosti. Ukoliko postoji volja, ovakav odnos se može promijeniti, međutim beskonačno pokušavanje ukoliko druga strana nema volje neće pomoći. Stoga je jedino rješenje ponekad zauvijek zatvoriti vrata i više im ne dopustiti ulazak u život.'

Sretno.

Zadnje uređivanje Monica B. : 05.04.2012. at 01:36.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:43   #16
Kao što sam već rekla svjesna sam ja svog problema.
U men iao da su dvije ličnosti.
Jedna je na tren svjesna situacije a druga se pretvara u očajničku curu koja zapravo ne voli sadašnjeg dečka, već viziju njega što je bio prije.
Potrudit ću se razmislit o svemu što ste mi ovdje pisali.
Počitat ću ovo nekoliko puta.
I ja shvaćam da je rajnje vrijeme da prekinem taj odnos,ali kad bih ga barem mogla malo manje voljeti, sve bi bilo lakše.
Meni njegov komadić pažnje što mi da, zasjeni onih 10 sprdnja na moj račun, 10 provokacija i ružnih riječi. I ako dan bude proveden u svađi, on uspije u polsa sata promjenit cijelu sliku sv i sve odjednom postane super kao da nije bilo problema.
Sjest ću dobro i razmislit o svemu,prestat krivit sebe i traži opravdanje za njegove uvrjede.
Hvala još jednom svima koji su mi dali savjete i čitali moje probleme. I htjela bi samo reći da ja nisam u njemu tražila spas od svoje životne situacije jer se ona kasnije razvila.
Hvala još jednom, a ja ću sada malo razbistriti glavu i nadam se ostati ustrajana u onom što si zacrtam.
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 01:07   #17
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Jedna je na tren svjesna situacije a druga se pretvara u očajničku curu koja zapravo ne voli sadašnjeg dečka, već viziju njega što je bio prije.

Meni njegov komadić pažnje što mi da, zasjeni onih 10 sprdnja na moj račun, 10 provokacija i ružnih riječi. I ako dan bude proveden u svađi, on uspije u polsa sata promjenit cijelu sliku sv i sve odjednom postane super kao da nije bilo problema.
Sjeti se samo jednoga i to si vrti u glavi a to je - da ti možeš bolje i da ima boljih od njega koji su negdje ali ti ih nećeš upoznati dok se ne riješiš njega.... jer najgore ti je što ima ljudi koji premalo vole sebe pa prihvate nečije ponašanje kao da mu je jednostavno takva sudbina i misli da je to najbolje što mu život može dati, ali ne zaboravi da si život krojimo sami i sami biramo put kojim ćemo ići
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 08:22   #18
Postavi si ova pitanja:
Da li ja ovako nešto zaslužujem?
Da li zdrava veza ovako izgleda?
Da li bih se ja ikada mogla prema nekome ponašati onako kako se on ponaša prema meni?

Dakle, djevojko, obzirom da znaš odgovore, vrijeme je da to zaustaviš, tu priču prekineš, odlučiš da je ovo zadnja stranica i za njega prestaneš postojati.

Iz vlastitog iskustva ti mogu reći da je rez najbolje rješenje. Odluči jedan dan da je dosta i prestani reagirati. I znaj da si dobro odlučila što s njim više ne želiš imati posla. On te ne voli. Takav život ne trebaš. Idi dalje.

Sretno!
__________________
"Iz poslovnih razloga moram održavati znakove zdravog razuma." Mark Twain
AbsoluteMipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:35   #19
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši
Imam problem iz kojeg nevidim baš izlaz.
Ne mogu se maknuti od osobe koja me ponajviše psihički zlostavlja...
Veza traje 3 godine. Prva,obostrana ozbiljna veza.
Usproskos svemu volim ga najviše i trpim sve njegove uvrjede. Ovisna sam o njemu. Kad me ostavi molim ga da mi se vrati. Dolazim mu doma i plačem.
On je nekad stvarno pažljiv i dobar kao na početku veze,al to je zaista rijetko.
Veza nam se sastoji od toga da me nazove par puta dnevno preko k... :S i da mi dode navecer na par sati i tako provodimo zajednicko vrijeme. Zadnji put smo bili uopce vani za novu.
Svjesna sam veličine svog problema. Svjesna sam i da nisam normalna osoba,al vas molim da mi kažete kako da se maknem od te osobe iako ju obožavam.
Moje samopouzdanje je ravno nuli.
Često mi govori da sam fizički privlačna al tko bi samnom bio osim njega.
Da on može sutra imat drugu i bolju.Onda aze znas da tako nemislim,da si ti najbolja za mene itd....
Kako da krenem dalje i kažem mu sve u facu.
Nakon njegovih izljeva bjesa ( cca.zadnjih pol godine do godinu ) zna se ispričavat, pričat koliko me obožava, voli itd.
Ovo je jako nezdrava veza iz koje nevidim izlaza,jer se stalno nadam promjeni.
Preteško mi je jer ga volim ali budućnost s takvom osobom nemogu zamisliti.
Molim pomoc =/

Što očekuješ da ti kažemo? Znaš i sama što ćemo reći (a mnogi već i jesu) - ostavi ga.
Da, znam. Nije jednostavno.
Jer si se skroz uvukla u ovisničku ulogu. No, ako se imalo voliš, izvući ćeš se iz toga čim prije.
Pročitaj ovaj svoj post. Jel primjećuješ kako on podriva svojim postupcima i riječima tvoje samopouzdanje? Što dulje budeš ostajala u takvom odnosu, bit će ti teže.
Pročitaj ovo zadnje što si napisala (boldano). Zašto bi ostajala u odnosu u kojem ne vidiš svoju budućnost?
Mi ti ne možemo pomoći. Možemo te samo saslušati i bodriti. Ali pomoći si možeš samo ti sama. Prekini s njime, prekini sve kontakte s njim. I počni popravljati svoje samopouzdanje. Dakle, za početak napravi taj korak - prekini. A onda ćemo pričati dalje, kako da vratiš poljuljano samopouzdanje i budeš osoba koja neće ulaziti u vezu s takvim tipovima.
Ajde, samo hrabro! Možeš ti to!

Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Kad se ja jednostavno neznam maknuti od njega. Neki dan kroz svađu situacija je izmakla kontroli i jednostavno je izletilo iz mene: preidam sa tobom no on je rekao da se nikad nece maknut od mene jer me voli.
On zna da cu doletit za njim i zato ga bas briga.
Izdrzim ja prvi dan,drugi do pola al zatim letim kod njega i tu se pomirimo, I tako svaki put. Sama sebi govorim dosta je i opet plačem za njim kao da je on nešto najsvetije na svijetu.
Ovog puta prekini i izdrži. Nema druge. Koliko god ti bilo teško, nemoj pokleknuti. Donesi čvrstu odluku i drži se je. Svaki put kad poželiš nazvati da ili mu se na bilo koji način javiit - dođi ovdje, pročitaj iznova ove svoje postove i dobro razmisli o svemu. Piši ovdje ako ti bude teško, ali njemu se ne javljaj.

Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Meni njegov komadić pažnje što mi da, zasjeni onih 10 sprdnja na moj račun, 10 provokacija i ružnih riječi. I ako dan bude proveden u svađi, on uspije u polsa sata promjenit cijelu sliku sv i sve odjednom postane super kao da nije bilo problema.
Shvati da nije on taj koji mijenja sliku, nego ti. Ti mu dozvoljavaš to.
Preuzmi kontrolu.
I reci sama sebi da zaslužuješ puno više pažnje od one koju ti on pruža. Ne zadovoljavaj se komadićima.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:09   #20
Quote:
xoyo54 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši
Imam problem iz kojeg nevidim baš izlaz.
Ne mogu se maknuti od osobe koja me ponajviše psihički zlostavlja...
Veza traje 3 godine. Prva,obostrana ozbiljna veza.
Usproskos svemu volim ga najviše i trpim sve njegove uvrjede. Ovisna sam o njemu. Kad me ostavi molim ga da mi se vrati. Dolazim mu doma i plačem.
On je nekad stvarno pažljiv i dobar kao na početku veze,al to je zaista rijetko.
Veza nam se sastoji od toga da me nazove par puta dnevno preko k... :S i da mi dode navecer na par sati i tako provodimo zajednicko vrijeme. Zadnji put smo bili uopce vani za novu.
Svjesna sam veličine svog problema. Svjesna sam i da nisam normalna osoba,al vas molim da mi kažete kako da se maknem od te osobe iako ju obožavam.
Moje samopouzdanje je ravno nuli.
Često mi govori da sam fizički privlačna al tko bi samnom bio osim njega.
Da on može sutra imat drugu i bolju.Onda aze znas da tako nemislim,da si ti najbolja za mene itd....
Kako da krenem dalje i kažem mu sve u facu.
Nakon njegovih izljeva bjesa ( cca.zadnjih pol godine do godinu ) zna se ispričavat, pričat koliko me obožava, voli itd.
Ovo je jako nezdrava veza iz koje nevidim izlaza,jer se stalno nadam promjeni.
Preteško mi je jer ga volim ali budućnost s takvom osobom nemogu zamisliti.
Molim pomoc =/



Jesi li jos sa njim?
AnaLuna8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.