Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 19:54   #2041
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Dok u Zmaju (blijedo) gledaju, u Momi "remontuju" ->
https://tangosix.rs/2017/20/12/zvani...koptere-mi-17/
Pa ipak su oni bolji frendovi sa rusima bratstvo,savezništvo itd.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:01   #2042
responsibility

Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Članak za hraniti trolove i kvazi dušebrižnike, ništa drugo.

pozdrav
Članak u Obrisu je sasvim realan i korektan, i što mene posebno veseli, s jednom odmjerenom dozom provokacije. Svatko tko je upoznat s pojmom održavanja kontinuirane plovidbenosti (za dečke iz SSVZP-a još špansko selo) mora znati da se redovni pregledi i radovi planiraju cca godinu dana unaprijed kako bi se na vrijeme i nakon sezone pristupilo praktičnom izvršenju remonta. A to je moguće ako se prethodno pokrene postupak ugovaranja i traženja partnera.
Ako general Kovač može dokazati da je krajem 2015. planirao ovaj remont i podnio iskaz potreba svojoj službi javne nabave, onda je čist, ako ne - lažeš generale.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:29   #2043
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Članak u Obrisu je sasvim realan i korektan, i što mene posebno veseli, s jednom odmjerenom dozom provokacije. Svatko tko je upoznat s pojmom održavanja kontinuirane plovidbenosti (za dečke iz SSVZP-a još špansko selo) mora znati da se redovni pregledi i radovi planiraju cca godinu dana unaprijed kako bi se na vrijeme i nakon sezone pristupilo praktičnom izvršenju remonta. A to je moguće ako se prethodno pokrene postupak ugovaranja i traženja partnera.
Ako general Kovač može dokazati da je krajem 2015. planirao ovaj remont i podnio iskaz potreba svojoj službi javne nabave, onda je čist, ako ne - lažeš generale.
Spada li odustajanje od slanja sustava naoružanja Eshica u slabljenje vojne moći države ili u racionalizaciju troškova remonta jer što će to HRZ-u? Tko je to odlučio, zapovjednik HRZ-a ili netko drugi? I to bi bilo zanimljivo čuti.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:58   #2044
Ne odgovara mi se na trol postove ali ukratko.
-tko je nositelj održavanja HRZ
-tko je mogao planirati remont Š-ova kad znamo da je to politička odluka
-tko može "razoružati" Š-ove, oni su stvoreni takvi i ostat će

i tako to, pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 02:04   #2045
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa ipak su oni bolji frendovi sa rusima bratstvo,savezništvo itd.

ajde ne zajebavaj kopriva. od kada je centar u krapinskim toplicama.a "neko" iz samo "njima" znanih razloga pokušava to ubit. taj centar je triba bit samo dio jer su rusi davno nama nudili remontni centar za ovaj dio evrope. samo to je fuj,to je rusko, mi smo zapad. a za taj centar i te mogućnosti nudili se rusima mađari,česi i slovaci. a nuđeno nama.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 07:29   #2046
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ako general Kovač može dokazati da je krajem 2015. planirao ovaj remont i podnio iskaz potreba svojoj službi javne nabave, onda je čist, ako ne - lažeš generale.
BS. 2015. Kovač nije bio zapovjednik HRZ-a.

Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Spada li odustajanje od slanja sustava naoružanja Eshica u slabljenje vojne moći države ili u racionalizaciju troškova remonta jer što će to HRZ-u?
Koliko puta su eŠice vježbale gađanje NRZ-ovima otkad su u HR?

Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
-tko je mogao planirati remont Š-ova kad znamo da je to politička odluka
Politika može imati utjecaj na izbor remontera ali remont se planira po kalendaru.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:14   #2047
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Dok u Zmaju (blijedo) gledaju, u Momi "remontuju" ->
https://tangosix.rs/2017/20/12/zvani...koptere-mi-17/
Jos da znaju kako i da imaju sa cime.

Helikopteri makedonske policije su samo sleteli na Bataju, gde su razmontirani u Momi i spremljeni u zrakoplove i tako odleteli za majcicu Rusiju.
Znaci od remont u Momi se sastoji u rasklapanju na odlasku i mozda skalpanjupri dolasku MiSh-eva.

P.S.
Fotka na Tangosiks portalu je moja fotka palog helikoptera. Helikopter je udario u neosvetljeni antenski stub u Strumici tokom nocnog trenaznog leta 10.07.2014 godine.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 18:35   #2048
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Politika može imati utjecaj na izbor remontera ali remont se planira po kalendaru.
Da i onda ti kažeš šefovima imamo planirani remont a oni.



Moš sa planovima i programima obrisat prkno.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:01   #2049
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Spada li odustajanje od slanja sustava naoružanja Eshica u slabljenje vojne moći države ili u racionalizaciju troškova remonta jer što će to HRZ-u? Tko je to odlučio, zapovjednik HRZ-a ili netko drugi? I to bi bilo zanimljivo čuti.
Baš mi je drago da si postavio to pitanje. Naravno da je odgovor potvrdan, onaj tko je to odlučio, nije pri sebi, pretvarati borbene helikoptere u transportne, i to u današnje vrijeme? Stoga su, uvidjevši da su u govnima, odlučili na Mi-8 ugraditi nosače strojnica, pa se čovjek stvarno mora upitati tko je lud u sustavu MORH-a, odnosno puno jednostavnije: tko ne radi svoj posao?
Odluka je donesena čini mi se od zapovjednika HRZ i PZO, a to je odlučeno kada je ekipa pregovarača sa ZTC-om po pitanju remonta Mi-171sh shvatila da je naoružanje problem ako se ide s Rusima.
"E onda taj sustav nećemo remontirati"!
Pametnom dosta.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:04   #2050
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
BS. 2015. Kovač nije bio zapovjednik HRZ-a.
A koliko ja znam od 2012. bio je zamjenik šefa HRZ i PZO, dakle faca od koje se očekuju planiranje, savjetovanje, relevantne informacije....
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:08   #2051
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Ne odgovara mi se na trol postove ali ukratko.
-tko je nositelj održavanja HRZ
-tko je mogao planirati remont Š-ova kad znamo da je to politička odluka
-tko može "razoružati" Š-ove, oni su stvoreni takvi i ostat će

i tako to, pozdrav
Nositelj održavanja su postrojbe HRZ-a, njihove tehničke baze.
Remont planira inženjering ZB u operativnom smislu, a u financijskom Nabava. Načelnik GS trebao bi biti negdje između toga. Stvar je u tome da ZB mora odraditi sve što je njena obveza, a onda politika odlučuje. Politika je u slučaju Mi-171sh, na moju veliku žalost, odradila potpuno pogrešno i suprotno interesima RH, a posebno HRZ-a.
Ešice je razoružao glavni i odgovorni urednik u HRZ-u.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:04   #2052
Meni se ipak para, da je drug Krste po kompetencijama ispao pacifista,
pa su Mi-171 Sh "modernizirane" na Mi-171 Kplus standard...
O plovidbenosti budemo naknadno, za koju godinu
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 17:14   #2053
Quote:
Ešice je razoružao
Dali mi netko može objasniti u čemu se sastoji to "razoružavanje" Š-ica.

Hvala pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:10   #2054
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Dali mi netko može objasniti u čemu se sastoji to "razoružavanje" Š-ica.

Hvala pozdrav
Vrlo jednostavno: na sustavu naoružanja neće se provoditi remont, a neke komponente će se i poskidati. Odlučeno u vrhu Naručitelja, da bi se izbjegla "nezgodna činjenica" kako nitko nema certifikat za Mi-171sh...pa da ga nekako provuku pod civilni, ali ipak pomalo i pod vojni, pod uvjetom da neki zajebani likovi ne postavljaju nezgodna pitanja o tome.
Luda kuća.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:45   #2055
A jel se zna šta o navodnom dolasku UH-60 Black Hawk za potrebe ZSS-a?
PrimoVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:00   #2056
Tangosix prenosi
https://tangosix.rs/2017/30/10/hrvat...60-black-hawk/
PrimoVictoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 15:03   #2057
https://www.strategypage.com/htmw/ht.../20180308.aspx

Nismo odavno, pa eto.... SWE popušila sa NH90
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 15:45   #2058
da je tada razgovarano o UH-60, a isti hrvatski medij je pisao i da je nešto ranije iz Pentagona stigao predlog da Hrvatska svoje helikoptere Mi-8MTV preda Ukrajini dok bi za uzvrat od SAD dobila ’’Crne jastrebove’’. Hrvatska je navodno odgovorila pozitivno ali je ovaj put tražila čak 20 američkih helikoptera.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 16:36   #2059
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
da je tada razgovarano o UH-60, a isti hrvatski medij je pisao i da je nešto ranije iz Pentagona stigao predlog da Hrvatska svoje helikoptere Mi-8MTV preda Ukrajini dok bi za uzvrat od SAD dobila ’’Crne jastrebove’’. Hrvatska je navodno odgovorila pozitivno ali je ovaj put tražila čak 20 američkih helikoptera.
Kad su helikopteri u pitanju, naši nemaju nikakvih granica.

Da se bar tako postave kod daljnje nabave F-16.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 19:03   #2060
Sto je 20 helica za amerikance kad se radi o potpori tako vaznoj proturuskoj drzavi poput ukrajine? Treba pomoci ukrajini, a ne skrtariti, inace ce zlocesti rusi sa putinom na celu okupirati cijeli svijet. Juce Krim, a sutra tko zna, nisu ovo vremena za skrtarenja.
Dakle HR sve transportne koje ima remontirane i neremontirane u ukrajinu, a zauzvrat ameri nama nadoknade sa po 20-ak UH-60M, AH-64D...
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.