Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 09:30   #2381
Potrudit ću se poslikat problematiku. Vezala sam par puta jaje remenima i jaje je stajalo previše pod kutem. I ono samo sjedne na isti nagib kao i sjedalo kako god remene podesim. I tada se događa da mi djetetu pada glava. Čak i ako prednjim sicem odem skroz do AS...

primjer

Možda jer samo jaje ima "nagib", koji baza korigira.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:17   #2382
pitanje postoji li AS 0+/1 ili 1 grupe koja može i na isofix i za vezanje remenjem?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:44   #2383
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pitanje postoji li AS 0+/1 ili 1 grupe koja može i na isofix i za vezanje remenjem?
što god sam pogledala, nema i jedno i drugo

probaj pitati u onoj Rodinoj grupi na FB
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:23   #2384
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
što god sam pogledala, nema i jedno i drugo

probaj pitati u onoj Rodinoj grupi na FB
a i ja isto što god sam gledala ne piše ili je jedno ili drugo. :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:36   #2385
a neka sjedalica koja ima bazu i veze se remenom? znaci fiksna baza sa onom kao nogom koja je stalno u autu i fiksna je, pa na to sjedalica i onda remen? recimo ovo http://www.kiddy.de/babyschalen/evol...efunktion.html
ili bas trazis da ima isofix spoj u sam sic? kao ovo https://www.britax-roemer.de/kinders...sict/4381.html
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:24   #2386
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
a neka sjedalica koja ima bazu i veze se remenom? znaci fiksna baza sa onom kao nogom koja je stalno u autu i fiksna je, pa na to sjedalica i onda remen? recimo ovo http://www.kiddy.de/babyschalen/evol...efunktion.html
ili bas trazis da ima isofix spoj u sam sic? kao ovo https://www.britax-roemer.de/kinders...sict/4381.html
to nema smisla, mislim ovo jaje ide na bazu, koliko vidim nema se kamo sa stražnje strane ni provući remen.
Sve grupe 1 ili 0+/1 što sam gledala imaju ili jedno ili drugo, ne oboje. AS su isofixom su dosta skupe, vjerujem da bi one s oba sistema u sebi bile još skuplje i zato se ni ne nude na tržištu. A i većina auto sad ima isofix konektore pa je sve teže naći izbor AS samo na pojas u grupi iznad "jajeta"
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:50   #2387
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
to nema smisla, mislim ovo jaje ide na bazu, koliko vidim nema se kamo sa stražnje strane ni provući remen.
Sve grupe 1 ili 0+/1 što sam gledala imaju ili jedno ili drugo, ne oboje. AS su isofixom su dosta skupe, vjerujem da bi one s oba sistema u sebi bile još skuplje i zato se ni ne nude na tržištu. A i većina auto sad ima isofix konektore pa je sve teže naći izbor AS samo na pojas u grupi iznad "jajeta"
ako kliknes na manual imas sliku kako se kiddy veze sa pojasom. a römer tvrdi da se ova njihova sjedalica moze vezat i sa isofixom direktno u sic od auta. ili remenom od auta bez da se isofix ikamo ustekava
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:57   #2388
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ako kliknes na manual imas sliku kako se kiddy veze sa pojasom. a römer tvrdi da se ova njihova sjedalica moze vezat i sa isofixom direktno u sic od auta. ili remenom od auta bez da se isofix ikamo ustekava
a jesu dobavljive u HR? Jer ako ju ne mogu probati a autu, ne kupujem. Neki dućani kao imaju određene AS, ali ustvari nemaju u dućanu, nego naruče kad im netko želi kupiti.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:15   #2389
Ekipa ima li itko iskustva s FreeOn autosjedalicama. Točnije Kalisto premium 9-25kg.
Cijena je trenutno jako povoljna 700kn. imao sam njihovu hranilicu koja mi je bila super... Nisam uspio naći ni jedan test na googlu.

Thnx

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:28   #2390
To ti sve govori

Mislim bolje i ,,Freeon nego nista ali bolje uzet nekog renomiranog proizvodaca
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:24   #2391
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
To ti sve govori

Mislim bolje i ,,Freeon nego nista ali bolje uzet nekog renomiranog proizvodaca
Sve mi je jasno.. ma nemam sada za maxi cosi ili sl 1800kn. Nekakav max Budget mi je oko 1000kn... A nista ne kogu naći

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:43   #2392
Quote:
GuardianOTB kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno.. ma nemam sada za maxi cosi ili sl 1800kn. Nekakav max Budget mi je oko 1000kn... A nista ne kogu naći

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Raspitati se među poznanicima/prijateljima, možda netko ima da je dijete preraslo (recimo grupa 9-18kg) pa bi povoljno prodao.

Mi smo Maxi Cosi platili novu 1500 + ljetna navlaka i prodali je nakon 4 godine za 750 kn (navlaku smo dali gratis)
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:50   #2393
Ekipa, molim preporuke. Malac je 8+, ima oko 8700 gr i Gracovo jaje nam postaje premaleno. Vrijeme je da se pomalo kupuje nova as. Pa koja bi nam pasala, i isofix i bez njega, da može u oba smjera... Sklona sam britaxu, vidim i sironu, ali je ajme preskupa. S druge strane, ako je uistinu tako dobra, pa nije ni to sad za umrijeti... Ima li još koji dobar model? Hvala
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:36   #2394
Evo da se javim, na kraju uzeo Joie Stages.
IZbor je bio između:
1. Britax ROmer Evolva 1-2-3 - 1102kn
2. Joie Stages - 1232kn
3. Cam Regolo - 1164kn

Sve na akciji, britax na 25%, a Joie i Cam na 15%

Po njihovoj internoj papirologiji te istraživanju po netu po pitanju sigurnosti su tu negdje li-la. Nije top, ali recimo zadovoljavajuće (pretpostavljam bolje od FreeON).

Došao sam u magicbaby po Britax i vidio ove dvije.
Uglavnom kod Britaxa mi se nije svidio materijal navlake, pretanko i nekako se sve micalo.. malo sam bio razocaran.
Kod JOie mi se svidio materijal (koji je puno bolji od Britaxa) te mogućnsot nagiba. Također sjedalica je od 0+ do 25kg te se može vezati i suprotno od smjera vožnje.
Cam je negdje između njih dvije.

Eto, možda nekome pomogne moje malo iskustvo.
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:41   #2395
Bok, u potrazi sam za AS za tek rođenu bebicu. Imamo trenutno bebeto tito 3u1 kolica, ali AS mi je nekako bezveze i ne djeluje mi sigurno.
Htio bi uzeti nešto tipa ovoga i obavezno da ima isofix
cybex sirona
recaro zero 1
besafe izi combo

Buduci da su ove AS cca 3-4k kn, zanima me da li je bolje uzeti neku od ove 3 ili ici na neku drugu opciju?

Hvala
Krotitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:49   #2396
Quote:
Krotitelj kaže: Pogledaj post
Bok, u potrazi sam za AS za tek rođenu bebicu. Imamo trenutno bebeto tito 3u1 kolica, ali AS mi je nekako bezveze i ne djeluje mi sigurno.
Htio bi uzeti nešto tipa ovoga i obavezno da ima isofix
cybex sirona
recaro zero 1
besafe izi combo

Buduci da su ove AS cca 3-4k kn, zanima me da li je bolje uzeti neku od ove 3 ili ici na neku drugu opciju?

Hvala
Sve nabrojne sjedalice su iz grupe koja je prevelika za vasu bebu

Za tek rodenu bebu najbolja su jaja, dakle grupa 0+, uzmite neku koja je komotnija i ide do 13 kg pa ste mirni do godine i nesto starosti djeteta

https://www.trudnoca.hr/webshop/kate...rupa-0-0-13-kg
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 04:44   #2397
Imamo Recaro Zero.1. AS je fantastična, ali nikako nije za tek rođenu bebu, makar za sve navedene piše da mogu ići od rođenja s umetkom.

Naime, radi se o nagibu AS koji ne možete postići s takvom kombiniranom sjedalicom. Bio to Recaro, Sirona ili BeSafe koji ste spomenuli.

Za prelazak u navedene kombinirane AS koje su suprotno od smjera vožnje treba pričekati barem do bebinog 6. mjeseca života. Dotad je jaje najsigurnija opcija.

Naša curka je do 13 mjeseci bila u Peg Perego jaju, tek nakon toga smo prešli u Recaro.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:54   #2398
Bok! Ima li netko Cybex Solution M-fix? Razmišljamo o kupnji te AS jer je trenutno na akciji u Babycenteru, a ima dobru ocjenu kod Adaca. Bila nam je ionako u užem izboru između Romer Kid II i Maxi Cosi Rodifix Airprotect. Trenutno dođe oko 1150, a redovno 1350kn. Romerica je 1100, a Maxi Cosi najskuplji s 1500 ,iako po specifikacijama vrlo sličan ovoj od Cybexa. Prvo smo naginjali prema MC, a sad nam se taj Cybex čini kao dobar omjer cijene i kvalitete.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:32   #2399
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Bok! Ima li netko Cybex Solution M-fix? Razmišljamo o kupnji te AS jer je trenutno na akciji u Babycenteru, a ima dobru ocjenu kod Adaca. Bila nam je ionako u užem izboru između Romer Kid II i Maxi Cosi Rodifix Airprotect. Trenutno dođe oko 1150, a redovno 1350kn. Romerica je 1100, a Maxi Cosi najskuplji s 1500 ,iako po specifikacijama vrlo sličan ovoj od Cybexa. Prvo smo naginjali prema MC, a sad nam se taj Cybex čini kao dobar omjer cijene i kvalitete.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Mi imamo. Ima prilagodljiv naslon za glavu pa mu ne pada glava dok spava. Nama je odlična

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:36   #2400
Hvala puno. Idemo u shopping onda.☺

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.