Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 10:48   #2481
Mi smo isprobali Cybex Sironu i spomenuto PP jaje u autu s ravnim sjedalima. Iza vozača i suvozača, plus kombinacija Sirona iza suvozača, jaje u sredini. Stanu savršeno. No, to je jaje i sjedalicu u suprotnom smjeru vožnje pa je sigurno drugačije... A nas niti ne zanima trenutno (do daljnjega) smjer vožnje pa nam tak odgovara.

Sve u svemu opet se ponavlja da sve treba isprobati u autu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:43   #2482
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Kako ne. Odskrolaj skroz dolje za PDF dokument: http://en.pegperego.com/baby/primo-viaggio-sl

Neovisno o tome je poželjno isprobati u autu. Naš auto nije na popisu pa super sjedne i kad se veže samo pojasima i kad se stavi na isofix bazu.
Hvala ti!
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:51   #2483
Stigla nam je autosjedalica Maxi Cosi Pebble
Smijem li prati i ove spuzvice koje se nalaze u umetcima, navlake mogu na 30? Jel netko prao mozda?
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:14   #2484
Quote:
Alexa334 kaže: Pogledaj post
Stigla nam je autosjedalica Maxi Cosi Pebble
Smijem li prati i ove spuzvice koje se nalaze u umetcima, navlake mogu na 30? Jel netko prao mozda?
Misliš ono što ide pod glavu i guzu? Sve sam to oprala kad sam ju kupila, samo na 30 i sve bude ok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:00   #2485
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Misliš ono što ide pod glavu i guzu? Sve sam to oprala kad sam ju kupila, samo na 30 i sve bude ok
Da, da, spuzvice u tim umetcima. Hvala
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:05   #2486
Cybex Sirona M2 i-size

Kupili as za drugo dijete vođeni rezultatima testova i preporukom. Sjedalica je ok. Možda izvrsna prema ocjenama za sigurnost. Ima jedan veliki minus. Jako veliki. Ako imate bebu ili malo dijete koje voli spavati u vožnji i često to čini ova sjedalica na žalost nema mogućnosti odabira malo jačeg nagiba. Tako da beba kad spava u sljedećem položaju glava joj pada za naprijed. I tu pomoći nema. Imamo i Peble od MaxiCosi koja je za svaku pohvalu. Sve se sa nje lako skine i opere i nakon 10 pranja još je u dobrom stanju. Mala spava u njoj kao u krevetu. Također imamo i Britax-Romer Advansafix III (grupa 123) koja je isti tako dobra. Nema tako velik nagib kao MaxiCosi ali je dovoljan.
U svakom slučaju smo požalili svaku od 2800 kuna uloženih u Sirona sjedalicu. Kvalitetom se sirona ne ističe od Britaxa ili MaxiCosi.
Eto.
hrobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:45   #2487
Zato se AS prvenstveno kupuje nakon isprobavanja u autu. Džabe i super ocjene i ne znam kaj sve ne ako vam ne paše u auto. Jer nagib klupe, tj sjedala je taj o kojem sve ovisi. Krivite proizvođače automobila jer je svaki drugačiji.

Sirona ima puno bolji nagib od npr Recaro Zero.1 koju smo imali prije nje. Sve isprobati u autu, sve sve sve!

Em što mora pasati u auto, mora pasati i samom djetetu jer nisu sva djeca iste građe.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 18:42   #2488
predobro: www.mifold.com https://youtu.be/sAg2gfx93Ro
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:27   #2489
Pozdrav svima,

Kupili smo nedavno Axkid Rekid auto sjedalicu. Auto sjedalica je okrenuta obrnuto od smjera voženje, prema testovima je jako kvalitetna te prema stranicama proizvođača auto sjedalica odgovara našem automobilu: Renault Laguna II.

Link na sjedalicu: https://www.axkid.com/products/rekid/

Montirali smo je, nagib se može podešavati, dijete uredno stane u nju, ima jako puno mjesta za noge i sve skupa djeluje čvrsto i stabilno.

Ono što me muči kod te auto sjedalice je što sad više nitko ne može sjediti na prednjem sjedalu Suvozačevo sjedalo treba biti gurnuto do kraja naprijed i nitko srednje visine (cca 180-185cm) ne može normalno sjediti na suvozačevom sjedalu tj. ne može uopće.

S obzirom da Laguna nije baš malo auto, zanima me kakvo je iskustvo ostalih po pitanju smještaja auto sjedalica okrenutih od smjera vožnje?
Ova auto sjedalica navodno odgovara i na manja auta tipa Clio i sl. što mi djeluje nevjerojatno s obzirom koliko je nama mjesta uzela.

Vjerojatno ćemo kroz koju godinu mijenjati auto pa me čisto zanima jel netko naišao na auto u kojem bi mogle stati dvije takve auto sjedalice a da vozač i suvozač mogu normalno sjediti? :/

Hvala!
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:05   #2490
smarinovic da ne ponavljam, SweetHeart je napisala kako bi se trebalo raditi prilikom kupovine AS

Pouzdano znam da PP Viaggio swichable stane u mini auto unatrag bez problema za bilo kolikog suvozača, a u mini karavan bez problema stane i Joie every stage montirana unatrag. Obje su bez isofixa
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:24   #2491
Nažalost - i to kako AS stoji u odnosu na vozača ili suvozača je isto jedan od faktora kupovine. Npr za BeSafe AS koje su suprotno se često naglašava da su glomazne i da vrlo vjerojatno suvozač može biti neka mini osoba. Ili nitko.

Recaro Zero.1 je bila glomazna, al je fino stala u Megane karavan. Sirona je još manja, znači i više mjesta za suvozača. ALI! To znači za osobu do 175cm jer sjedalo mora biti što više na naprijed jer se ne smije dodirivati s AS!

Što se tiče drugog auta, već sam napisala da smo mi ti manijaci koji idu okolo s dvije AS i isprobavaju što i kako paše.

Zasad: gledati monovolumene tipa VW Touran, Ford S-Max, Peugeot 5008... sve one koji ima sjedala, a ne klupu! Em su sjedala ravnija (ako ne i ravna) u odnosu na klupu u "manjim" autima, em je više mjesta za naprijed. Npr Touran ima toliko mjesta otraga da imam osjećaj da bilo koja AS može biti otraga i neće smetati ni vozaču ni suvozaču.

Kod 3 sjedala imate još nešto: mogućnost 3 sjedalice otraga, mogućnost da su jedna do druge pa je npr iza vozača maksimalno slobodno (i za vozača da složi sjedalo kak si paše i da se sjedne još jedna osoba ako imate dvoje djece).

Ponavljam: sve isprobati!

Zato je totalna neistina kad neki proizvođači (ili bolje rečeno trgovine) reklamiraju AS kao NAJSIGURNIJE. Ako ne pašu u autu, vama, vašem djetetu onda džabe.


Inače, onaj gore spomenuti MiFold je zabranjen u nekim državama i samo je u teoriji divan i krasan. Kod konkretnog sudara ispada gore nego valjda kad nemate booster. Guglajte malo crash testove.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:27   #2492
gdje se u sloveniju ide (negdje blizu) u šoping? konkretno, zanimaju me baby dućani s autosjedalicama? navodno imaju veći izbor
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:32   #2493
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
gdje se u sloveniju ide (negdje blizu) u šoping? konkretno, zanimaju me baby dućani s autosjedalicama? navodno imaju veći izbor
Mi isli u brezice u baby center

Koju kupujes grupu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:41   #2494
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi isli u brezice u baby center

Koju kupujes grupu?

1/2/3. Trebam AS koja se do 25 veže pojasom sjedalice. kod nas je izbor joie neka (koja je loša na testovima) i britax advansafix II (koja se btw povukla iz prodaje tj. zamijenila ju je III koja se s 18 već veže pojasom auta). Navodno u sloveniji ima puno više izbora :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:53   #2495
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
1/2/3. Trebam AS koja se do 25 veže pojasom sjedalice. kod nas je izbor joie neka (koja je loša na testovima) i britax advansafix II (koja se btw povukla iz prodaje tj. zamijenila ju je III koja se s 18 već veže pojasom auta). Navodno u sloveniji ima puno više izbora :/
Kaj nije kod nas dosla neka nova besafe koja ide pojasom do 25?

Pogledaj si prije na webu od slovenskog baby centra, da ne ides bezveze

Moj ima advansafix Ii al moj ju je prerastao visinom sa 19 kg, tak da si pazi i na to, mrsavcima onda tih 25 kg nis ne znaci

Sjecam se da se spominjala i neka chicco koja ima vislje remencice, isto do 25 kg pojasom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 08:25   #2496
Zasto je bitno da se dugo veze pojasom autosjedalice?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 10:06   #2497
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Zasto je bitno da se dugo veze pojasom autosjedalice?
Sigurnije je
A i neki klinci vec sa 2,5 - 3 godine imaju 18 kg i za njih mi je apsolutno rano vezti ih sa pojasom od auta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 10:10   #2498
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kaj nije kod nas dosla neka nova besafe koja ide pojasom do 25?

Pogledaj si prije na webu od slovenskog baby centra, da ne ides bezveze

Moj ima advansafix Ii al moj ju je prerastao visinom sa 19 kg, tak da si pazi i na to, mrsavcima onda tih 25 kg nis ne znaci

Sjecam se da se spominjala i neka chicco koja ima vislje remencice, isto do 25 kg pojasom
Besafe ide u suprotni smjer, a mi smo nju već prebacili u smjer vožnje jer je do tad redovito povraćala i vrištala. sad nam je super vožnja :/ znam da je sigurnije, ali jebiga.


chicco nisam našla uopće. sve u principu su do 18 s pojasom AS, dalje pojasom auta.



Quote:
Zasto je bitno da se dugo veze pojasom autosjedalice?
zbog sigurnosti djeteta. Dijete do 4 godine se preporučeno treba vezati pojasom autosjedalice.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 10:52   #2499
Mi imamo autosjedalicu koja uopce nema svoj pojas.
Cybex Pallas M-Fix, na Adacovom testu je ocijenjena kao dobra, ima je za kupiti u Hrvatskoj, ali je (bila) prilicno skupa.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 11:23   #2500
Ja mislim da sve što je u skladu s uputama proizvodjaca je dovoljno sigurno. Znači ako dijete ima 15kg može u as vezati se pojasevima auta ako mu je naslon za glavu dovoljno nizak i pojas ide ispravno preko ramena.

Mladjeg sam prebacila na tu varijantu čim je dosegnuo 15kg i svi smo se preporodili koliko je to lakše. Ne mislim da se nesigurno vozi niti da mu je sigurnost zbog toga bila ugrožena (pogotovo jer ga dodatno okružuje skoro dvije tone švedskog čelika ).
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.