Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2014., 14:23   #461
romer kidfix xp sict

Bok, molim vas za pomoć.. kupili smo upravi maloj romerovu kidfix xp sict sjedalicu
I sad na videu za instalaciju (oko 3:51 minute) onaj kotačić (xp sict) s bočne strane se treba odvrnuti i do kraja doći do vrata automobila, što je valjda dodatno fixiranje same sjedalice.. ali nema ostane još skoro 7-8 cm kad odvrnemo taj kotačić do kraja i ne bude priljubljen uz vrata, a auto nam je na popisu kompatibilnih pa mi sad nije jasno kak to riješit.. jel ima tko iskustva? Hvala hvala hvala!
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:41   #462
Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
Bok, molim vas za pomoć.. kupili smo upravi maloj romerovu kidfix xp sict sjedalicu

I sad na videu za instalaciju (oko 3:51 minute) onaj kotačić (xp sict) s bočne strane se treba odvrnuti i do kraja doći do vrata automobila, što je valjda dodatno fixiranje same sjedalice.. ali nema ostane još skoro 7-8 cm kad odvrnemo taj kotačić do kraja i ne bude priljubljen uz vrata, a auto nam je na popisu kompatibilnih pa mi sad nije jasno kak to riješit.. jel ima tko iskustva? Hvala hvala hvala!

ne ide taj kotacic skroz do vrata, mislim da sam u uputama procitala koliko mora biti udaljen pa pogledaj sto kazu. on ti sluzi kao bocni "jastuk" odnosno jos jedna prepreka na koju u slucaju bocnog sudara prvo nailazi lim od auta. znaci ne sluzi za fiksiranje nego za zastitu pri udaru (stari kidfix sict je imao te "jastuke" fiksno ispupcene s obje strane, ova nova varijanta je kao bolja je mozes odlucii na koju stranu ti treba pa da ne zauzima toliko mjesta kao stara varijanta)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:22   #463
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
zna li tko koliku visinu djeteta podržava romer king plus?
čitam na autosjedalice.info pa vele da ovisi od proizvođača tj modela.
pošto je ta sjedalica dosta popularna, možda netko zna ... da li je to 100cm ili više? (ok, osim ak je netko prerastao po težini pa ne zna za visinu) bojim se da mi nećemo ju nikad po težini jer sad sa 3isitno ima 13 kila. i 92cm.
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ja nisam uspjela naci taj podatak, ali ako ce ti sto pomoci moj sad ima 100 cm tocno i stane jos bez problema u tu stolicu (ok, mi imamo safefix tt al razlika je samo u montiranju u auto, kalup stolice je isti kod ta dva modela). mislim da ce mu biti dobra sigurno jos barem do kojih 103-104 cm visine, sad nam je jastuk izvucen do kraja al ima jos nesto lufta u visinu

mada, to strasno ovisi o gradji djeteta, koliko su mu noge a koliko trup, nekima je mozda dobra i duze ako su im recimo noge dugacke i ako visina ide pretezno u njih
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj je 101cm visok i glava mu viri vec dosta

moja je 103cm i 16,5kg sa 3g2mj i još uvijek se vozi u njoj (romer king plus), viri joj dosta glava al još nije prešla polovinu ušiju, ima fore još koji centimetar tako da joj na jesen planiramo kupiti novu od 18kg naviše
libe2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 19:35   #464
cybex pallas 2 fix

ako netko ima molim iskustva

ili ako netko ima prijedlog za koju drugu AS grupe 1/2/3, uvjet isofix i dobri rezultati na testovima
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:25   #465
Quote:
libe2404 kaže: Pogledaj post
moja je 103cm i 16,5kg sa 3g2mj i još uvijek se vozi u njoj (romer king plus), viri joj dosta glava al još nije prešla polovinu ušiju, ima fore još koji centimetar tako da joj na jesen planiramo kupiti novu od 18kg naviše
sta ne kazu da glava mora biti ispod ruba oko 2,5cm ,ako je vise premala je
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:11   #466
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sta ne kazu da glava mora biti ispod ruba oko 2,5cm ,ako je vise premala je

to je za jaje. za kategoriju I je do visine uha
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 21:20   #467
Autosjedalice, 2. dio

Maxi cosi Tobi ili Pearl? Jel razlika samo u tome sto Pearl ide na isofix a Tobi se veze pojasom od auta? Ima li netko koju od ovih sjedalica i kako ste zadovoljni?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:56   #468
Ja imam Pearl, super sam zadovoljna. Mali voli biti u njoj, i kad je budan i kad spava lako se podesavaju pojasevi i polozaji. Kad zaspe, u voznji ju lako namjestim u polozaj za spavanje.
Vidim da imaju sad i 2wayPearl, ja ima ovu obicnu koja ide u smjeru voznje.
Pretpostavljam da je Tobi ista samo bez isofixa, ja sam uzela Pearl jer sam imala family fix bazu za jaje pa da ju iskoristim do kraja. Ako vec nemas bazu, onda mozda radije uzmi Tobi jer za Pearl moras kupovat i bazu.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:54   #469
Hvala ti Chiara, a ima li netko Tobi?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 15:09   #470
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
zna li tko koliku visinu djeteta podržava romer king plus?
čitam na autosjedalice.info pa vele da ovisi od proizvođača tj modela.
pošto je ta sjedalica dosta popularna, možda netko zna ... da li je to 100cm ili više? (ok, osim ak je netko prerastao po težini pa ne zna za visinu) bojim se da mi nećemo ju nikad po težini jer sad sa 3isitno ima 13 kila. i 92cm.
Ovo ovisi o djetetu, ne o sjedalici.
neka djeca imaju duže noge a kraći trup pa im je ta sjedalica dobra duže nego onima sa kraćim nogama a višim trupom.

Stariji je u njoj bio do 4. godine (neznam sad napamet mjere tada), a mlađi do 2,5.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 15:14   #471
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
molim preporuku,naš beban je kapitalac,sa 3 mj ima blizu 9kg i izgleda mi jako stisnuto u autosjedalici,što se dužine tiče ok mu je,nego kod ramena nema ni malo mjesta
koju autosjedalicu predlažete 0-18kg,najradije bi mu uzela od 9-18,al kad bebać još ne sjedi
Jeste maknuli sve umetke iz autosjedalice? Oni se obično miču sa 3-4 mj starosti djeteta a dijete dobije više mjesta.
Vozite li dijete u debelim jaknama?

Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Imamo Romer Kidfix. http://www.britax-roemer.com/car-sea...r-seats/kidfix
Zna li netko je li moguće položiti je u položaj za spavanje dok je prikopčana isofixom? Ja ne uspijevam nikako. Jer mi se u tom položaju sjedalo sjedalice jako udalji od naslona auta i kopče su predaleko, ne mogu doseći baš nikako da se zakopčaju. Ima li nekakav način da se vodilice (ili kako se to već zove) produlje?
Postavljanje u ležeći položaj pri vožnji unaprijed nije preporučljivo jer se u slučaju nesreće sila neće rasporediti na veće površine (ramena, noge, trup) nego će se sva sila biti u međunožju što nikako nije dobro.

Vodilice isofixa se ne mogu (a niti smiju) produljivati.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 15:20   #472
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Maxi cosi Tobi ili Pearl? Jel razlika samo u tome sto Pearl ide na isofix a Tobi se veze pojasom od auta? Ima li netko koju od ovih sjedalica i kako ste zadovoljni?
Ovisi koje su vaše potrebe i mogućnosti.

Pearl ide samo i isključivo na isofix bazu (familyfix). Ako je premjestiš u auto bez isofixa ne možeš ju nikako fiksirati.
Tobi se montira samo pojasom i može ići u svaki auto.

Ako imate tendencije promjene automobila (da dijete vozi baka, deda, teta, da se vozi povremeno u službenom autu) radije pogledajte sjedalicu koja se može montirati jednim i drugim (isofixom i pojasom).
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:07   #473
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Jeste maknuli sve umetke iz autosjedalice? Oni se obično miču sa 3-4 mj starosti djeteta a dijete dobije više mjesta.
...
Znaci da izvadim newborn jastuk iz MC Pebble, beba ima 6 mj i ne sjedi samostalno?
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:33   #474
Mandy hvala na savjetima, još nije pala konačna odluka, tek smo počeli gledati. Iako mi je odbojan taj isofix jer smo ga kupili za jaje i onda ga zbog lošeg nagiba nismo koristili do nekog 9. mj bebinog života.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:05   #475
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Znaci da izvadim newborn jastuk iz MC Pebble, beba ima 6 mj i ne sjedi samostalno?
Umetci su tu da izdignu malo tijelo iz "školjke" autosjedalice da se dobije što bolji položaj i da dijetetu glava ne pleše okolo (ili cijelo tijelo, ovisno koliko se dijete veliko rodi).

Ako drži glavu čvrsto već sa 3-4 mj se mogu svi umetci maknuti.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:06   #476
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Mandy hvala na savjetima, još nije pala konačna odluka, tek smo počeli gledati. Iako mi je odbojan taj isofix jer smo ga kupili za jaje i onda ga zbog lošeg nagiba nismo koristili do nekog 9. mj bebinog života.
Da, to je često problem a ljudi neznaju za to niti ih itko upozori.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 13:41   #477
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ako netko ima molim iskustva

ili ako netko ima prijedlog za koju drugu AS grupe 1/2/3, uvjet isofix i dobri rezultati na testovima
mi je imamo i super sam zadovoljna s njom.
pitaj ak te zanimaju neki detalji
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 09:03   #478
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
mi je imamo i super sam zadovoljna s njom.
pitaj ak te zanimaju neki detalji
sve me zanima
kako ti se dijete naviklo na onaj prednji dio sjedalice? (mala bi presla iz roemer duo plus)
koliko je ili nije jednostavna za montiranje?
ako sam dobro skuzila, osim onog prednjeg dijela mora se obavezno vezati i pojasom?

nismo ju jos vidjeli uzivo, za sad samo trazim sto bi nam uopce odgovaralo za zgoljavicu...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:22   #479
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
sve me zanima
kako ti se dijete naviklo na onaj prednji dio sjedalice? (mala bi presla iz roemer duo plus)
koliko je ili nije jednostavna za montiranje?
ako sam dobro skuzila, osim onog prednjeg dijela mora se obavezno vezati i pojasom?

nismo ju jos vidjeli uzivo, za sad samo trazim sto bi nam uopce odgovaralo za zgoljavicu...
moj junior je išao odmah u nju iz jajeta i nije bilo nikakvih problema s tim jastukom.
sad je pak prelazio iz pallasice u romer s pojasevima i isto sve prošlo bez problema, a stariji je sad u pallasici u onoj varijanti za velike, bez jastuka samo s pojasom.
montiranje u auto je jednostavno ako misliš na onu s isofixom, isto ko i za romericu.
a ako ćeš kupiti bez isofixa, onda je još jednostavnije, jer je samo staviš na sjedalo i onda kad staviš dijete učvrstiš je pojasom.
da, prvo staviš dijete, onda jastuk i onda preko toga pojas.
moj mali je isto žgoljavac i dobra mu je bila.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 23:35   #480
hvala!
moramo ju sad ici negdje uzivo pogledati i probati
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.