Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2019., 10:41   #1
Koji auto odabrati?

Pozdrav. Uskoro kupujem novi auto a nemogu se odlučiti koji pa me zanima koji bi vi odabrali. Dvoumim se između Alfa Romeo 159 1.9 dizel 150ks ili Audi a3 2.0 tdi 140 ks. Znam da auti nisu baš iste klase ali ta dva mi se sviđaju i odprilike su ista cijena. Meni osobno se više sviđa Alfa. Veći je auto, malo jači i jedno 2-3 godine mlađi. Samo što se tiče Alfe svi znamo šta se priča o njima iako sam ja čuo od puno ljudi da su auti odlični. Što vi mislite o tim autima i dali je itko imao te aute pa da mi da malo više informacija. Hvala.

P.S. kilometraža na autima je odprilike između 150 000 i 200 000.
Lukeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 11:48   #2
S obzirom na sročeno pitanje i nedoumicu - ja bi rekao da si ti mladac s jako malo km u g... i jako ograničenim sredstvima. Ako sam bar jedno pogodio - okani se ovakvih auti. Ako nisam, svjestan si da je 150-200t km samo tvoja želja (koju će ti neki švercer i ostvarit, tj. toliko će pisat na satu)?

Ako si i toga svjestan - go for it i kupi onoga koji ti bolje klikne.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 11:55   #3
Alfu traži da već ima odrađenu reparaciju mjenjača. Ili da je automatik.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 12:01   #4
159ka ak je odrzavana kak trrba je best buy od rabljenih. Problem su uvozne i ne odrzavane. Uvoz se ne isplati osim za 2.0jtdm ili razbijenu sa milju km. Nazalost kod nas je vise uvezenih ovih drugih.

S druge strane audi je odlican auto koji nit smrdi nit mirisi.

Sve u svemu ja bi alfu ali tek nakon sto je dobro pregledana.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 12:06   #5
Kod rabljenog sa tolikom kilometrazom bolja ponuda se razlikuje od primjerka do primjerka. Probaj oba automobila i pregledaj vise primjeraka, uzmi onog u najboljem stanju.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 12:51   #6
Quote:
Drnda17 kaže: Pogledaj post
159ka ak je odrzavana kak trrba je best buy od rabljenih. Problem su uvozne i ne odrzavane. Uvoz se ne isplati osim za 2.0jtdm ili razbijenu sa milju km. Nazalost kod nas je vise uvezenih ovih drugih.

S druge strane audi je odlican auto koji nit smrdi nit mirisi.

Sve u svemu ja bi alfu ali tek nakon sto je dobro pregledana.
Gledam samo kupljene u Hrvatskoj. Uvoz nezelim ni vidit. I gledam da ima full servisnu knjizicu i zelim ispis kilometara sa tehničkog.
Lukeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 13:03   #7
Gledaj, gledaj .... bojim se da ćeš se načekat da takav naleti. A taj sigurno neće bit jeftin.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 13:10   #8
meni je treća sreća uvozni auto - ko bi rekao. ha? čini se da njemci ipak bolje održavaju aute nego mi
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 13:37   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Gledaj, gledaj .... bojim se da ćeš se načekat da takav naleti. A taj sigurno neće bit jeftin.
Ma hajd, pa općeznano je da kod nas sve vrvi od Alfi i Audija - samoBabaVozilaDoPlacaINediljomNaMisu, a obično bude i malo jača oprema i ozbiljniji motor, servisna uredna ko Picassova mapa, a cijena simbolična - jeftinoDamSamoDaProdam.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 13:43   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Gledaj, gledaj .... bojim se da ćeš se načekat da takav naleti. A taj sigurno neće bit jeftin.
Pa dobro ako se nađe ok ako ne nema veze ima i drugih auta ne samo alfe meni se samo taj auto svidio pa sam se poceo raspitivati.
Lukeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 14:40   #11
Mozda da se informiras na nekom Alfa forumu...ja bi isto Alfu ako pricamo o osobnom guštu. Krasan auto dok radi.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 19:28   #12
audi a3. jeftino održavanje, solidno pouzdan, po gradu pravi izbor.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 19:48   #13
2.0 TDI 140 i jeftino održavanje ne idu jedno s drugim.

S druge strane, kod Alfe imaš problematičnu M32 getribu, prednji most koji voli trunuti, i klapne usisne grane koje trebaš blindirati. Ovjes je dosta skuplji nego na 147/156, iako je izdržljiviji. 159 je jako solidno složen auto za gutanje kilometara, A3 je praktičniji za grad.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 21:42   #14
Quote:
TheSnatch kaže: Pogledaj post
2.0 TDI 140 i jeftino održavanje ne idu jedno s drugim.

S druge strane, kod Alfe imaš problematičnu M32 getribu, prednji most koji voli trunuti, i klapne usisne grane koje trebaš blindirati. Ovjes je dosta skuplji nego na 147/156, iako je izdržljiviji. 159 je jako solidno složen auto za gutanje kilometara, A3 je praktičniji za grad.
Koliko to često odlazi? Nezvuči jeftino haha. Kolega ima a4 sa istim motorom koji je presao oko 220 000km kaze nekakvih problema za sada a vec je 4 puta isao u Austriju u nazat.
Lukeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 22:01   #15
Quote:
TheSnatch kaže: Pogledaj post
2.0 TDI 140 i jeftino održavanje ne idu jedno s drugim.
ma jel? ak ti tako kažeš.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 22:19   #16
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
ma jel? ak ti tako kažeš.
Uljna pumpa, pucanja glave motora, dizne koje natprosječno brzo vole zatajiti.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 23:32   #17
Quote:
Lukeze kaže: Pogledaj post
Koliko to često odlazi? Nezvuči jeftino haha. Kolega ima a4 sa istim motorom koji je presao oko 220 000km kaze nekakvih problema za sada a vec je 4 puta isao u Austriju u nazat.
a hebo te put do au i nazad , pa ja sam sa svojim twingom starim 20g i 230k km išo zamisli bez problema do au i nazad , pa čak i do bih i nazad .

Pa ne kužim mozak tih ljudi i održavanje autiju , ne znam koji sam auto imao a da me neko userd noći probudi i kaže ajmo 1000 km negdje da nebi izdržao, kaj uopče imate aute za vozit se ak u svakom trenutku nemreš sa njim bar 1000 km napravit, neg razmišljaš na kojem će kilometru neki k otići , pa otpeljaj ga na cios i riješi se muke.
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 00:55   #18
Mislim da ces vise uzivati sad dok ceprkas po njuskalu, nego kad jednog dana kupis neki od ta dva.
Znaci, uzivaj! Neka gust trazenja i mastanja sto dulje traje!
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 03:30   #19
ajmo društvo.. bez glupavih priča..

Imam(o) A3 / 2.0 TDi, 140 ks ("najproblematičnija" BKD - mašina) "ručno" optimiran na cca. 190 ks, 2005. god. / eto ga 11 godina u nas.. (u međuvremenu ga vozi 20 godišnja kćer)
Auto ima 297.000 km, zdrav kao pokoji 3-godišnjak, živahan, čvrst, beskompromisan i na ravnom i na zavoju.. Eto čak i za 20-godišnjakinju "so much sexy", da ne pomišlja na drugo..
Bez zajebancije.. TOP-auto









"tržišna vrijednost" - (makar zapravo ne postoji tržišna vrijednost, jer nema šanse da ide od nas) ali da pitam ponude, teško da bi tko ponudio 2000 €, a auto radi perfektno..
Ma hoću reći, ne blebetam neke rekla-kazala-priče.. Imam to doma tu, eto MOJ je.. NIKAD "problem" s tim autom.., dobiva uredno "sve što triba" - a kad bi slagao neku "matematiku" - nikad povoljnije auto..!!.. (i što se "djelova" i potrošnog materijala tiče.., aj bjež.. - filter ulja 6 €, filter zraka 8 €, 3,8 L ulja na izmjeni, ležaj kotača (SKF) 35 €, potencijalno "sav ovjes" = socijalne cijene.., kočnice smijeh-cijena, turbinu izmjenio kod 230.000 (tek je počela lagano slinit) = 250 €.., itd..) - to sve sa okvirnih 6 L/100 km (mix) na duže relacije ispod 5 L..
Dakle horor-priče baš nisu na mjestu, bez pojedinačnog pogleda na stvar (odn. na auto, koji bi dolazio u obzir)
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 04:52   #20
Quote:
Lukeze kaže: Pogledaj post
Gledam samo kupljene u Hrvatskoj. Uvoz nezelim ni vidit. I gledam da ima full servisnu knjizicu i zelim ispis kilometara sa tehničkog.
.. inače tebi je po osnovi ovog ispred napisanog kanila ići konkretna poruka.. da se 99 % "orijentiraj" (počni zabavljati) s idejom o realizaciji metodom uvoza, i to na način da jedino ti sam dovoziš auto, - nikakvi "trgovci i domaći dealeri" - jer je sigurnije od Murphieva zakona da ćeš bit preveslan i zajeben.

A ovo što si napisao o "željama".. u Hrvatskoj ne trebaš ni počinjati "tražiti ili čekati" - jer ajmo reći realnost: Takvi auti se u Hrvatskoj uopće nisu prodavali kao "novi iz trgovine".., dakle to je faktički nepostojeća roba. A za onih možda "par komada", kolko možda i jest prodano - je drugo pitanje kakvog su danas stanja i povijesti" - uglavnom, iskreno mislim da ti bolje igrat neki loto.., prije ćeš pogodit neki broj..
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.