Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 11:22   #61
Pa evo da i ja napisem koju rijec na ovu vrlo interesantnu temu.
Naravno da tek kad počnemo živjeti i raditi u drugoj zemlji sa drukčijim običajima ljudi , drukčijim klimom Itd , zapravo upoznamo tu zemlju u pravom smislu. Percepcija svakog od nas je drukčija i svima koji nisu osjetili bas ni malo nostalgije za svojom domovinom mogu iskreno reci kratko -respect!
Ja sam svoje " krize " i usamljenost rješavala dugim filmskim večerima , čitanjem , beskrajnim brbljanjem ne Skype u sa prijateljima i rođacima a za lijepog vremena dugim voznjama na motoru. Priznajem da nisam bas dobar primjer , jer čovjek je društveno biće i usamljenicki život , koliko god se trudili zakupiti stvarima koje volimo , nije za preporučiti.Kod mene je presudio gubitak radnog mjesta i ... naravno , slijedio je povratak kući.Sada sam opet u dijaspori, ne toliko daleko ali pod drukčijim okolnostima, gotovo da se uopće ni nisam morala prilagođavati sve se nekako posložilo samo od sebe.
Pokretaču teme želim sto brzu prilagodbu i svu sreću.
Btw Galaktik, hvala na odgovoru!
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Old 02.11.2014., 12:37   #62
Meni su prošla prva dva mjeseca i taman me počela hvatat "egzistencijalna kriza." Ali tješim se da je prošlo pola puta do Božića.
The_Kid is offline  
Old 02.11.2014., 12:49   #63
Po mojoj skromnoj prosudbi depresija je samoinducirana. I nepotrebna. U novoj si sredini, nisu ti ni u tvojoj inicijalnoj sredini frendovi ili partneri padali s marsa, vec si ih sticao.

Ne razumijem pojam depresije jer si svojevoljno promijenio mjesto boravka. A i realno onaj koji idealizira okolinu i proslost osuden je na nesretno stanje. Mozda ce mene puknuti za 6 mjeseci, ali kad mi svaka dva tjedna ili tjedan dana stizu frendovi i postoji viber i skype, ne znam kako bi se mogla osjecat usamljeno.

A i bome kad covjek zivi sam i zeli imat i drustveni zivot, apsolutno ima vise slobode nego u rodnom gradu.

Mislim da ova tema nije u korijenu dijasporska, vec psiholoska, i krece od idealiziranja i nerealnih ocekivanja.
Tutankhamon is offline  
Old 02.11.2014., 13:32   #64
Pa, to je donekle i istina jer momak pati za bivšom curom pa zbog toga se i primarno i javlja osjećaj tuge.
Galaktik is offline  
Old 02.11.2014., 16:26   #65
Nekoliko puta sam mijenjao zemlje u kojima sam živio ali niti jednom pao u depresiju niti dan.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 03.11.2014., 01:04   #66
Meni je jedino depresija zbog sadasnje zatucane sredine ovdje u HRV al srecom otvrdnio sam xD
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 03.11.2014., 18:54   #67
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Po mojoj skromnoj prosudbi depresija je samoinducirana. I nepotrebna. U novoj si sredini, nisu ti ni u tvojoj inicijalnoj sredini frendovi ili partneri padali s marsa, vec si ih sticao.

Ne razumijem pojam depresije jer si svojevoljno promijenio mjesto boravka. A i realno onaj koji idealizira okolinu i proslost osuden je na nesretno stanje. Mozda ce mene puknuti za 6 mjeseci, ali kad mi svaka dva tjedna ili tjedan dana stizu frendovi i postoji viber i skype, ne znam kako bi se mogla osjecat usamljeno.
viber i skype covjeka jos vise mogu izdeprimirati jer fali taj osjecaj da su ljudi blizu tebe. nije to to. bar meni
mozda netko jos slicno razmislja


Quote:
A i bome kad covjek zivi sam i zeli imat i drustveni zivot, apsolutno ima vise slobode nego u rodnom gradu.
pa ne bas, ako je doma, gdje pozna vec neke ljude od malih nogu i vec samim tim moze jednostavnije prosiriavati kontakte.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Old 03.11.2014., 21:57   #68
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
viber i skype covjeka jos vise mogu izdeprimirati jer fali taj osjecaj da su ljudi blizu tebe. nije to to. bar meni
mozda netko jos slicno razmislja
Sto se vise cujes i obitelji i prijateljima to ti je teze, tesko je zivjeti razapet izmedu dva svijeta.

Nekako mislim da je najbolje zaokupiti se svakodnevicom, vlastitim ciljem, naci hobije u novoj sredini, jednostavno poceti graditi novi zivot.
plavidupin is offline  
Old 03.11.2014., 22:01   #69
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Meni je jedino depresija zbog sadasnje zatucane sredine ovdje u HRV al srecom otvrdnio sam xD
Eto, i Balkan posluži nečemu.

Očeliči te za svijet.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Old 03.11.2014., 23:38   #70
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Sto se vise cujes i obitelji i prijateljima to ti je teze, tesko je zivjeti razapet izmedu dva svijeta.

Nekako mislim da je najbolje zaokupiti se svakodnevicom, vlastitim ciljem, naci hobije u novoj sredini, jednostavno poceti graditi novi zivot.
totalno istina. sto se vise telefonski cujes s ljudima vise ti fale jer vise razmisljas o njima i sto vise ides dolje vise patis, jer onda te svaki put izponova muci nostalgija i svaki put ponovo prolazis kroz proces, tuge, depresije prema adaptiranju i prihvacanju tog stanja.

zato ja mislim da ako emigriras najbolje ti je otici negdje na kraj svijeta i nikad se vise ni ne vratiti.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.

Zadnje uređivanje iowa : 03.11.2014. at 23:48.
iowa is offline  
Old 04.11.2014., 07:32   #71
Ne mogu se sloziti i to ne iz teoretskog vec prakticnog iskustva. Sam se biras deprimirati, srry. I da, viber i skype imaju sve osim fizickog dodira.

Meni su opet dosli bivsi kolege u grad, i bit ce tu tjedan dana. Upoznala sam vec poznanike tu, i mogla sam dva put imati night stand-a radim do 9, najcesce do 6 i ne izlazim, i iskreno po mom misljenju moram formu dovest u red. Znaci, nula efforta i mogla sam pokusat nesto.

Tako da ako biras bit zatvoren i orijentiran tome sto si "izgubio", naravno da ces bit nesretan. i bio bi nesretan i u rodnom mjestu da stalno vrtis pricu prekida recimo.

Meni je zivot svasta spremao u proslosti, i svaku promjenu prihvacam sa dugorocnim smjeskom. A o odnosima, nisu najkvalitetniji oni koji su najdugorocniji, vec oni u koje obje strane ulazu.

Ljudi su me plasili na nostalgiju i kako je velika promjena, malo sam se toga pribojavala. Zasto bi se bedirala kad u 12om stizem dva puta i izgrlit cu koga trebam i ici na kave s kim trebam tj. zelim?

treba vremena i rada da skuzis da si u svom razmisljanju svoj najbolji prijatelj ili najgori neprijatelj- i da je to tvoj izbor.
Tutankhamon is offline  
Old 04.11.2014., 07:35   #72
A obitelj i prijatelji? Oni zive svoj zivot i trebaju mi u zivotu kao i ja njima. i viber i mailovi i smsovi su apsolutno dovoljni na svakih nekoliko mjeseci (umjesto tjedan dana) kad cemo se i viditi.

Zasto bi me bediralo da se cujem s ljudima koje volim i koji mene vole? to me usrecuje? moram li ih grliti dok mi pricaju- ne. i to je to.
Tutankhamon is offline  
Old 04.11.2014., 15:27   #73
hoce li covjek koji cijeli zivot provede s ljudima klafarajuci prek neta postati usamljen, hoce li mu to biti dovoljno?
hoce li biti dovoljno ovome koji se stalno nalazi uzivo s ljudima?

to je ta komponenta koja fali u prvom slucaju. osjecaj blizine, koji preko neta fali.
i ne moras se grlit niti dirati s ljudima, vec sama spoznaja da su tu kraj tebe ima svoj psiholoski efekt.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Old 04.11.2014., 19:39   #74
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sloziti i to ne iz teoretskog vec prakticnog iskustva. Sam se biras deprimirati, srry. I da, viber i skype imaju sve osim fizickog dodira.

Meni su opet dosli bivsi kolege u grad, i bit ce tu tjedan dana. Upoznala sam vec poznanike tu, i mogla sam dva put imati night stand-a radim do 9, najcesce do 6 i ne izlazim, i iskreno po mom misljenju moram formu dovest u red. Znaci, nula efforta i mogla sam pokusat nesto.

Tako da ako biras bit zatvoren i orijentiran tome sto si "izgubio", naravno da ces bit nesretan. i bio bi nesretan i u rodnom mjestu da stalno vrtis pricu prekida recimo.

Meni je zivot svasta spremao u proslosti, i svaku promjenu prihvacam sa dugorocnim smjeskom. A o odnosima, nisu najkvalitetniji oni koji su najdugorocniji, vec oni u koje obje strane ulazu.

Ljudi su me plasili na nostalgiju i kako je velika promjena, malo sam se toga pribojavala. Zasto bi se bedirala kad u 12om stizem dva puta i izgrlit cu koga trebam i ici na kave s kim trebam tj. zelim?

treba vremena i rada da skuzis da si u svom razmisljanju svoj najbolji prijatelj ili najgori neprijatelj- i da je to tvoj izbor.
Ja sam 3 puta procitala ovaj post, nije mi bas najjasniji, kakvi night stands (nocni ormarici?), kakva forma, radis do 9 izlazis u 6???
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 04.11.2014., 19:51   #75
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
to je ta komponenta koja fali u prvom slucaju. osjecaj blizine, koji preko neta fali.
valja primjetiti da sa neznanim ljudima blizina preko neta ide kao podmazana, bolje nego live.
Morlah is offline  
Old 04.11.2014., 20:09   #76
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ja sam 3 puta procitala ovaj post, nije mi bas najjasniji, kakvi night stands (nocni ormarici?), kakva forma, radis do 9 izlazis u 6???


Night stands - vjerovatno se misli za 'sex za jednu noc'.
A ovo drugo je vjerovatno, greska u pisanju, od 9 do 6 se radi zar ne?

Uglavnom, ontopick, da depresija je cesta pojava sto je potpuno normalno.
Promijenila se sredina, ljudi, jezik i obicaji.
No, dok je god preseljenje u drugu sredinu stvar osobnog izbora a ne nametnuto, vjerujem da ce se ljudi znati izboriti s tim.

Za pocetak, citajte iskustva drugih ljudi i citajte popularnu psihologiju. Pomoci ce dok ne prodje vrijeme, a kad prodje vrijeme... da, vrijeme lijeci sve rane.
Nicki is offline  
Old 04.11.2014., 20:10   #77
Quote:
Morlah kaže: Pogledaj post
valja primjetiti da sa neznanim ljudima blizina preko neta ide kao podmazana, bolje nego live.
Kao stvoreno za introverte.
Nicki is offline  
Old 04.11.2014., 20:41   #78
Quote:
Nickiannita kaže: Pogledaj post


Night stands - vjerovatno se misli za 'sex za jednu noc'.
A ovo drugo je vjerovatno, greska u pisanju, od 9 do 6 se radi zar ne?

Uglavnom, ontopick, da depresija je cesta pojava sto je potpuno normalno.
Promijenila se sredina, ljudi, jezik i obicaji.
No, dok je god preseljenje u drugu sredinu stvar osobnog izbora a ne nametnuto, vjerujem da ce se ljudi znati izboriti s tim.

Za pocetak, citajte iskustva drugih ljudi i citajte popularnu psihologiju. Pomoci ce dok ne prodje vrijeme, a kad prodje vrijeme... da, vrijeme lijeci sve rane.
To je onda "one night stand" - seks za jednu noc.

"Night stand" je nocni ormaric.

Da, moguce da je mislila da od 9 - 6 radi i onda izlazi i tu joj se nudi seks za jednu noc, ali se jos ne misli u to upustati, jer smatra da nije u dobroj formi.

E sad, kad kaze da nije u dobroj formi - jeli htjela reci da nije u kondiciji da izdrzi maratonski seks za jednu noc, ili je htjela reci da smatra da ne izgleda dovoljno dobro brz odjece...???

Ma zezam se malo, inace mi se svidja post
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 04.11.2014. at 21:48.
talia is offline  
Old 05.11.2014., 06:24   #79
Bitno da ste ulovili bitne dijelove posta

Poanta je da dugo radim, i da to moze biti i do 21, ali je u pravilu do 18. Kada izadem u 17 sve mi cudno :-) ali kako sam nova, i to se moze promijeniti.

A nocni ormaric je bio samo kao primjer da ako ja koja na to ne polazem puno, ne mislim da sam u svojoj najboljoj fizickoj formi, i ne izlazim, i mogu imati kratkotrajnu blizinu ako zelim, to moze ogromna vecina ljudi. Prijatelje isto sticem ovdje bez da imam namjeru imati ih, vec jer nam je ugodno.

I stojim i dalje kod toga da svak od nas zivi svoj zivot, kao i ljudi oko nas. I nitko nije ovdje radi mene, i nebitan je grad zivota za kvalitetne odnose. Ali ako osoba zeli zakoraciti pa razmisljati drugom nogom, ima na to svako pravo. (pokusajte zamisliti slikicom).

Po mom misljenju to je samoizabrani stav koji namece problem onome koji ga bira. I ono sto je najbitnije, nije fiksan ako to osoba sama ne zeli.
Tutankhamon is offline  
Old 05.11.2014., 19:15   #80
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Quote:
Bitno da ste ulovili bitne dijelove posta
No hard filings. Bas je super da se na ovoj napetoj i ezistencijalnim pitanjima obojenoj dijaspori malo nasmijemo. Hvala ti za to.

Quote:
A nocni ormaric je bio samo kao primjer da ako ja koja na to ne polazem puno, ne mislim da sam u svojoj najboljoj fizickoj formi, i ne izlazim, i mogu imati kratkotrajnu blizinu ako zelim, to moze ogromna vecina ljudi. Prijatelje isto sticem ovdje bez da imam namjeru imati ih, vec jer nam je ugodno.
A, znaci tako? Znaci nije problem naci sex na ex u dijaspori bez obzira na fizicku spremu? Ovo je bas fora. Kad bi se malo opustili i pricali o tome...

Uglavnom, salim se. Zvucis pozitivno i ostani tako.
ni
Nicki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.