Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 16:45   #2801
ali navedene mane kače svaki kat ne samo 15. naravno da bih na prozore stavila rešetke, to bi bio prvi zahvat za dječurliju
My Name Is... is offline  
Old 27.08.2017., 16:50   #2802
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ali navedene mane kače svaki kat ne samo 15. naravno da bih na prozore stavila rešetke, to bi bio prvi zahvat za dječurliju
Pa ne znam baš da je isto pješačiti na 16. kat sa kolicima, špecerajom ili djecom i na 2. ili 3. kat.....nebo i zemlja. Lako je kad si klinac....meni se bliži 50. i ponekad mi je teško popeti se i na 2. kat (nemamo lift).
Da se razumijemo, nosim ja i bicikl na 2. kat ali s godinama je to sve teže.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)

Zadnje uređivanje zrixy : 27.08.2017. at 17:01.
zrixy is offline  
Old 27.08.2017., 16:53   #2803
ma dobro, ovo s liftom je problem za išta više od 5. kata. ali hrpa susjeda, nemogućnost dogovora i buka lifta kače sve. i ja sam na drugom sad i nema šanse da idem na treći bez lifta. da mi daju džabe ne bih. ipak nekako se nadam da problem s liftom je jednom u godini problem, a ne jednom u mjesec dana.
My Name Is... is offline  
Old 27.08.2017., 17:02   #2804
Krivo napisah....ja sam na 2. katu....bez lifta....tipkam bez naocala pa nisam odmah skužila gresku...
P.S. inače sam stanovala na 9., 7., 3. i sad na 2. katu....sa godinama se spuštam sve niže...
Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 27.08.2017., 17:07   #2805
u starosti bi zbog kukova najbolje bilo živjeti u prizemlju. al s obzirom na mogućnost krađe, bolje u bilo kojoj zgradi s liftom.
My Name Is... is offline  
Old 27.08.2017., 17:14   #2806
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
u starosti bi zbog kukova najbolje bilo živjeti u prizemlju. al s obzirom na mogućnost krađe, bolje u bilo kojoj zgradi s liftom.
Kad bi čovjek znao kaj ga čeka prema tome bi kupovao nekretnine. Nama je za sad super na 2. katu. Nije visoko nije nisko....prizemlje ne bi nikad izabrala. Jedino da moram zbog bolesti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 28.08.2017., 08:24   #2807
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Kad bi čovjek znao kaj ga čeka prema tome bi kupovao nekretnine. Nama je za sad super na 2. katu. Nije visoko nije nisko....prizemlje ne bi nikad izabrala. Jedino da moram zbog bolesti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ili voliš ili ne voliš život na visokom katu i ja živim na 15. već tri godine i nisam za sada požalila svoju odluku zbog visine. Dapače volim što imam svoj mir i tišinu, nitko mi ne bulji u prozor, i stan je jako svjetao zbog visine (to je meni najveća prednost) bilo je par manjih potresa od kad smo tu, nisam nijedan ni osjetila, a za sada nisam još nijednom išla pješice do gore (znam da će taj dan kad tad doći, ali evo tri godine bez ijednog penjanja mislim da je dobar prosjek ). Buraz je gledao ovaj stan u utrinama na 15. katu prije par mjeseci i oduševio se pogledom i staklenom stijenom u db (imaju veliki francuski balkon). Na kraju je ipak zaključio da mu je taj stan premali.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 31.08.2017., 10:55   #2808
Često naiđem na oglase gdje piše da je kvadratura stana jedna, obično manja, a navode da je u stvarnosti veća. A ujedno pišu da je čisto vlasništvo, da je sve uredno. Kako je to moguće ako je jedna kvadratura u vlasničkom(ona manja) a u naravi je navodno za par kvadrata veći stan? .
afra is offline  
Old 31.08.2017., 18:36   #2809
moguce je kod prastarih stanova da nisu dobro izmjereni.
a ako je razlika u kvadraturi veca, onda je moguce da su ljudi stanovima gradjenima u socijalizmu nadostukavali zajednice prostorije.
cvexter is offline  
Old 01.09.2017., 15:16   #2810
realno?
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-16077637
mala chichi is offline  
Old 01.09.2017., 16:09   #2811
Quote:
mala chichi kaže: Pogledaj post


Ne
drzimfige is offline  
Old 02.09.2017., 10:23   #2812
klasicni lazni oglasi...

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Često naiđem na oglase gdje piše da je kvadratura stana jedna, obično manja, a navode da je u stvarnosti veća. A ujedno pišu da je čisto vlasništvo, da je sve uredno. Kako je to moguće ako je jedna kvadratura u vlasničkom(ona manja) a u naravi je navodno za par kvadrata veći stan? .
Nije to nista cudno na balkanu...
laganje,prisvajanje,obmanjivnje..

Vecinom se tu radi o klasicnom laganju,
onda nekad se radi o tome da su prisvojeni i zajednicki dijelovi zgrade(podrum,veceras,drvarnica)...NARAVNO SVE ILEGALNO i bez ikakvih papira ali zato prodaju kao da je legalno..

pa je to spojeno sa stanom i ljudi to "uredno prodaju" kao da je njihova cjelina,
al najbolji nacin je za to..dajte mi Vlasnicki list i jel vam stan etaziran?!
tu svi padaju...pa znate,nije..al eto mi smo to ..vako-nako...
Masa je takvih po oglasima i to sve ono ljudi nisu balavci,al eto ponasaju se...

Uglavnom treba samo razgovarat i placati ono sto pise u VL odnosno KPU.
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 03.09.2017., 08:23   #2813
Slažem se comi1. Planiram preseljenje u slijedeće dvije godine i već gledam ponudu pomalo. Upravo je kako kažeš, napišu da je stan npr. 35m2, cijenu, a onda dodaju da je u naravi 38m2, pa je zato skuplja cijena. Ali u vlasničkom je tih 35 navedeno, još se time hvale. Definitivno ću biti na oprezu i obratiti pažnju uvijek na podatke u vlasničkom ili knjizi položenih ugovora.
afra is offline  
Old 04.09.2017., 23:47   #2814
Najbahatiji primjer "razlike u kvadraturi" sam vidio u Donjem gradu. Majstor od stana napravio stančić za sebe i 2 apartmana. Stan u prizemlju pa je baja fino proširio stan na dvorište, opalio 4 stupa i eto novih 30m2. I to legalno (valjda legalno) iznajmljuje.
A dvorište izgleda ko Alep, 3 kamiona smeća a zgrada sa 4 stana.
baustelac99 is offline  
Old 06.09.2017., 15:26   #2815
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Najbahatiji primjer "razlike u kvadraturi" sam vidio u Donjem gradu. Majstor od stana napravio stančić za sebe i 2 apartmana. Stan u prizemlju pa je baja fino proširio stan na dvorište, opalio 4 stupa i eto novih 30m2. I to legalno (valjda legalno) iznajmljuje.
A dvorište izgleda ko Alep, 3 kamiona smeća a zgrada sa 4 stana.


Zaista, ima svega.

Meni se urezao u pamćenje jedan stan koji se prodavao uz uvjet da budući kupac vlasnici omogući doživotno stanovanje u stanu! I još jedan gdje se uz uknjiženu kvadraturu stana kupcu nudila i veća prostorija (u sastavu stana) koja je bila u posjedu i za koju je plaćena najamnina za sljedećih dvadeset godina!
saurus is offline  
Old 06.09.2017., 19:22   #2816
PRODAJE se stan u Mamutici ,12-kat ,65 kvadratnih metara, telef:- 099 198 5290 . Cijena : 72 000 eura.
žaccko is offline  
Old 07.09.2017., 18:04   #2817
Jedna na temu razlike u kvadratima: dakle, imam stan u centru -po sada vazecim papirima- od 40 kvadrata. No, nakon etaziranja, ta ce brojka iznositi 55 kvadrata buduci sam si "prisvojila" -uz suglasnost predstavnika stanara- dio tavanskog prostora iznad svog stana.
Da ovog casa prodajem stan, vjerujem da bi kupcima bilo sasvim svejedno da li ce tih 100000€ biti rasporedjeno kao 2500€ x 40 m2, plus soba gratis, ili ce to racunati kao 1818€ za svih 55 kvadrata.
Eto, ne uzbudjujte se pretjerano oko razlika u kvadraturama
scarletlemur is offline  
Old 07.09.2017., 20:32   #2818
Ne kuzim se bas u to, ali zar je dovoljo samo nesto prisvojiti ...pa makar to bilo i uz suglasnost...ili to mora biti ne znam sto, valjda etazirano, zapisano u katastru/zemljisnim knjigama/ili gdje vec kao tvoje vlasnistvo?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 08.09.2017., 18:13   #2819
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Jedna na temu razlike u kvadratima: dakle, imam stan u centru -po sada vazecim papirima- od 40 kvadrata. No, nakon etaziranja, ta ce brojka iznositi 55 kvadrata buduci sam si "prisvojila" -uz suglasnost predstavnika stanara- dio tavanskog prostora iznad svog stana.
Da ovog casa prodajem stan, vjerujem da bi kupcima bilo sasvim svejedno da li ce tih 100000€ biti rasporedjeno kao 2500€ x 40 m2, plus soba gratis, ili ce to racunati kao 1818€ za svih 55 kvadrata.
Eto, ne uzbudjujte se pretjerano oko razlika u kvadraturama

Bilo bi im svejedno ako plaćaju stan u kešu..
ako žele kredit nema teorije da bi im banka, tj. to uzela u obzir bez dokumenata da taj prostor zaista pripada stanu..
pipsa is offline  
Old 08.09.2017., 18:26   #2820
ali ni ja ne bih stan od 40 m2 plus soba na tavanu. ja bih 55 m2 u cjelini

dakle, smeta mi ako netko stan od 40 m2 plus tavan oglašava kao 55. to odmah križam i ljuta sam jer su mi uopće trošili vrijeme.
cvexter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.