Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 21:04   #3761
Tvornica Zdrave Hrane ima i u Point centru na Vrbanima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 15.02.2018., 21:45   #3762
jedina mana španskog/malešnice je što je na krajnjem zapadu, što ti radi probleme oko odlaska na posao ako radiš na istoku. ako si sretnik pa ti je posao blizu, možeš živjeti u jednim od najbolje posloženih kvartova Zagreba za ispodprosječnu cijenu kvadrata.
_Mystical_ is offline  
Old 16.02.2018., 09:28   #3763
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Prvi puta čujem za Tvornicu zdrave hrane u Malešnici... Hvala za info! Nadam se samo da nije sto godina jahanja, mislim pješačenja, od moje kuće do tamo.

Meni tržnice generalno nisu skupe, kada uspoređujem s eko uzgojem, ali ne volim vidjeti samo ili pretežno preprodavače, a ne male domaće OPG-ove, kakvih ima puno na Dolcu i Kvatriću, a u Španskom u tragovima.
A za crkve znam samo ono što vidim sa svojih prozora, vidim da ljudi idu u nedjelju u OŠ!
Tvornica zdrave hrane je u Ulici Ante Topić Mimare. Ima prodavaonica i u Point centru, samo meni je jako blizu ova u Mimarinoj pošto sam u Malešnici pa sam zaboravila da ima i u Prečkom.
afra is offline  
Old 16.02.2018., 09:34   #3764
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Tvornica zdrave hrane je u Ulici Ante Topić Mimare. Ima prodavaonica i u Point centru, samo meni je jako blizu ova u Mimarinoj pošto sam u Malešnici pa sam zaboravila da ima i u Prečkom.
nije prečko, već vrbani 3

nisam baš oduševljena tom trgovinom, jer nema svježeg voća i povrća, dok brašno, tjesteninu i žitarice ne kupujem.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 16.02.2018., 14:11   #3765
Nekome tko stanuje u Španskom su obje trgovine izvan ruke. Osim manjine koja živi na sjevernom dijelu koji graniči sa Malešnicom.

Tako da ostajem pri tome da u Španskom nema (za sada) ničega! Još kada se sjetim da moram ujutro izvaditi krv radi analize, pa moram potegnuti čak u Vrapče (cijeli put od Zagrebačke avenije do Bolonje i još malo dalje na sjever!), kombinacijom autobusa i poštenog pješačenja (poštenog za bolesnika!), nemam i ne mogu imati ni jednu lijepu riječ za DZ Špansko.

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
---
dok brašno, tjesteninu i žitarice ne kupujem.....
Pa ti onda moraš biti kao gusjenica: dnevno pojesti ogromne količine povrća i voća da se ne osušiš!
saurus is offline  
Old 16.02.2018., 14:39   #3766
zaboravljaš meso odlično ide uz povrće i salatu....

nevjerojatno da na vrbanima nisu napravili dom zdravlja....ja moram u laboratorij i kod dr. na drugi kraj grada, kod morha...nema mjesta ni u dz jarun-gajevo ni u dz prečko....prije ćemo dobiti fontane
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 16.02.2018., 15:04   #3767
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zaboravljaš meso odlično ide uz povrće i salatu....
Ups, zaista! Moraš me razumjeti, nama vegetarijancima meso nije ni primislima!

Quote:
nevjerojatno da na vrbanima nisu napravili dom zdravlja....ja moram u laboratorij i kod dr. na drugi kraj grada, kod morha...nema mjesta ni u dz jarun-gajevo ni u dz prečko....prije ćemo dobiti fontane
Nisam znala da isti problem postoji i na Jurunu i Vrbanima. Baš krasna briga za stanovnike ovog dijela grada!
saurus is offline  
Old 16.02.2018., 16:50   #3768
Saurus jel ti živiš možda u Posovom naselju? Zbunjuje me ovo kaj pišeš da ljudi idu na mise u osnovnu školu?
peachwoman is offline  
Old 16.02.2018., 17:40   #3769
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Saurus jel ti živiš možda u Posovom naselju? Zbunjuje me ovo kaj pišeš da ljudi idu na mise u osnovnu školu?
Ako misliš na POS Špansko-Oranice, onda ne, ali si blizu.

Ne znam što te zbunjuje u mom zapažanju?
saurus is offline  
Old 16.02.2018., 18:47   #3770
I ja sam u blizini, ali hvala Bogu nisam u POS naselju i mogu potvrditi ovo što Saurus piše, ljudi idu na misu u novu školu u POS naselju. A župni ured je u zgradi preko puta škole.. čak su se i u tom malom prostoru održavale nekakve mise, ljudi su stajali i vani sve do ceste.
Henry Miller is online now  
Old 16.02.2018., 19:02   #3771
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ako misliš na POS Špansko-Oranice, onda ne, ali si blizu.

Ne znam što te zbunjuje u mom zapažanju?
Sad kad smo ista zgrada.
Arienrhod is offline  
Old 16.02.2018., 19:10   #3772
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
I ja sam u blizini, ali hvala Bogu nisam u POS naselju i mogu potvrditi ovo što Saurus piše, ljudi idu na misu u novu školu u POS naselju. A župni ured je u zgradi preko puta škole.. čak su se i u tom malom prostoru održavale nekakve mise, ljudi su stajali i vani sve do ceste.

strasno!
tko je to dozvolio?!?
i nitko se ne buni?
Peppa Pig is offline  
Old 16.02.2018., 19:36   #3773
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post

strasno!
tko je to dozvolio?!?
i nitko se ne buni?
Ali nije mi to strašno. Vjernicima je blizu mjesta stanovanja, svaki prostor je Božje mjesto, ne mora biti baš crkva sa visokim tornjem! Sa druge strane, iako škola ima drugu, svjetovnu namjenu, nedjeljom je prazna i njezino korištenje u takvu svrhu nikome ne nanosi štetu.

Spomenula sam to jer mi se čini da je to najbolji dokaz da Crkva u Španskom nema dovoljno prostora i da bi bilo dobro kada bi se realizirao već postojeći plan o izgradnji nove crkve preko puta bivšeg Merkatora.

Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Sad kad smo ista zgrada.
Nikada se ne zna, čari forumarenja!
saurus is offline  
Old 17.02.2018., 12:16   #3774
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
nije prečko, već vrbani 3

nisam baš oduševljena tom trgovinom, jer nema svježeg voća i povrća, dok brašno, tjesteninu i žitarice ne kupujem.....
Ja zato redovito idem u voćarnu Mali vrt koja ima svakakvog voća i povrća, dnevne zdrave menije za vegetarijance i za one koji jedu sve, imaju i razne žitarice, soju u ponudi. Isto mi je blizu u kvartu.
Za TZH mi je super jer sam vege pa mi baš odgovara njihova ponuda. I u Bio&Bio ali su mi malo preskupi za česti shopping kod njih.

Vjerujem da je kod kvartova važno gledati naspram onoga što je nekome bitno.
Nekome vrtići i škole, nekome dobre šetnice, nekome domovi zdravlja, nekome da je sve dostupno u blizini, nekome baš da nema ničega, da ima potpuni mir.
Ja samo mogu reći neka svoja iskustva, iz kuta onoga što mene najviše zanima u nekom kvartu i što preferiram.
Jedino što sa sigurnošću znam da volim zapadni dio grada, naspram Dubrave i ostalih kvartova na istoku. Kratko sam bila u onom dijelu grada i uopće mi se nije svidjelo. Opet...kako tko ima preference, sve ovisi o pojedincima i što im je važno.
afra is offline  
Old 17.02.2018., 13:17   #3775
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ako misliš na POS Špansko-Oranice, onda ne, ali si blizu.

Ne znam što te zbunjuje u mom zapažanju?
Pa živim u Malešnici 27 godina i nikad nisam vidla da ljudi idu na misu u školu.. Ni na Malešnici, ni u Španskom.. Zabezeknuta sam da tri Crkve na tom malom teritoriju nisu dovoljne za sve vjernike, a nisu nekaj pune. Reko neki novi momenat za mene u kvartu, a ja nisam informirana i onda se sjetim kak kroz Pos idem na biciklu na Jarun poporek i često puta kad prolazim kod vrtića i škole vidim da neki ljudi stoje vikendom u onom hodniku kaj se vidi kroz staklo, pa reko ahaaaaa..zato stoje.. Znači tu imaju misu ljudi iz Posa? Nisam to znala.. A kak si napisala da pišeš ono kaj vidiš s prozora, ja sam mislila da živiš u Posu.. Sorry...
Ja sam ti seljak starosjedioc, meni taj Pos nikad nije ni bio Špansko, nemam pojma zakaj.. Kad mi veliš Pos,to mi je ono aha Oranice... Špansko računam do Kartinga zadnja cesta i to je to..
peachwoman is offline  
Old 17.02.2018., 15:13   #3776
Pa zar je tesko protegnuti noge do ostale 3 crkve za nesto sto se koristi jednom tjedno, ima ih sasvim dovoljno....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 17.02.2018., 15:15   #3777
Totalno ih je prevec na tak malo mjesta.
peachwoman is offline  
Old 17.02.2018., 16:35   #3778
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
---

Ja sam ti seljak starosjedioc, meni taj Pos nikad nije ni bio Špansko, nemam pojma zakaj.. Kad mi veliš Pos,to mi je ono aha Oranice... Špansko računam do Kartinga zadnja cesta i to je to..
Misliš do ulice Gustava Krkleca prema istoku... Donekle si u pravu, jer istočno od ul. Francesca Tenchinija (usporedna sa Krklecovom, samo mrvicu istočnije) počinje naselje Špansko-Oranice.
saurus is offline  
Old 18.02.2018., 13:15   #3779
velika-ispovijest-jedne-od-nasih-najuglednijih-arhitektica-nije-istina-da-se-u-limenkama-u-prizemlju-cuje-kad-netko-kihne-na-cetvrtom-katu

toliko o svima nama koji mislimo da su limenke šrot
Paskaneman is offline  
Old 18.02.2018., 13:23   #3780
Ja jos uvijek mislim da su limenke srot i ne vjerujem joj bas.

BTW, zasto?

" Ne. “Urbane vile” iz 90-ih, kao najvulgarniji oblik gradnje,"
Zli Mali Medo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.